Malawi, amazon, holandan či tanganika???



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod renatte616 » 05 Jan 2010 12:36 pm

Cawte... mam taku otazocku... chcem si uz kupit poriadnu nadrz.... a preto sa vas chcem opytat, ktory biotop by ste si vybrali vy a ake kombinacie ryb a rastlin by ste zvolili.... dakujem...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Reklama

Re: Malawi, amazon či tanganika???

Odoslaťod tigrik321 » 05 Jan 2010 12:50 pm

ja si myslim ze akvarium je o tom aby sa pacilo tebe.....trosku zbytocna otazka a tema.......a o kazdom si mozes precitat a zistis comu sa chces venovat.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod renatte616 » 05 Jan 2010 13:03 pm

ved prave... neviem sa rozhodnut... preto chcem pocut nazory aj inych...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod maxxx01 » 05 Jan 2010 13:22 pm

Ale kacenka.pa má tentoraz úplnú pravdu. To je to isté, ako keby som sa ja pýtal iných chlapov, či mám chcieť blondínu alebo brunetu :-) Trochu absurdné, nie? Veď ja sám musím najlepšie vedieť, čo sa mi páči, a človek si vyberá kvôli sebe, nie kvôli tomu, že čo by na to povedali druhí. Proste vyber si to, čo ťa najviac chytá za srdce, v tom je tá pointa. Aj keď na poriadneho holanďana treba aj nejaké skúsenosti, ale tie treba svojim spôsobom ku všetkému. Musíš predsa vedieť, čo sa ti páči. Napríklad mne sa páči všetko, a tak mám viacero akváriek, každé zamerané na niečo iné. A mojej žene sa z toho všetkého najviac páči malawi - nad tým drží mocnú ochrannú ruku, takže sa afrík nezbavím asi do smrti :-) Páči sa jej na nich to, že sú farebné a hlavne že sú také dynamické. Celé je to vec vkusu, a to za teba nemôžu rozhodnúť druhí ľudia. V tomto zmysle je tá téma naozaj trochu bezpredmetná, sorry.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod renatte616 » 05 Jan 2010 14:44 pm

ved o to mi ide... nechcem mat jednu miestnost plnu akvariek... neviem sa rozhodnut lebo sa mi velmi pacia vsetky 4... ide mi o to aby sem niekto napisal zopar kombinacii ryb a rastlin, aby som si spravila predstavu a vedela si vybrat, alebo aspon vylucit jeden ci dva biotopy...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod Aron » 05 Jan 2010 14:45 pm

renatte616 napísal:ved prave... neviem sa rozhodnut... preto chcem pocut nazory aj inych...

No Afriky sú mdlé trochu (podla mňa) raz som mal pár mesiacov a ma to omrzelo, no Holanďan je vždy pestrýtak či tak
Obrázok používateľa
Aron
 
Príspevky: 50
Obrázky: 8
Založený: 12 Nov 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod Miloš » 05 Jan 2010 15:26 pm

Aron napísal:
renatte616 napísal:ved prave... neviem sa rozhodnut... preto chcem pocut nazory aj inych...

No Afriky sú mdlé trochu (podla mňa) raz som mal pár mesiacov a ma to omrzelo, no Holanďan je vždy pestrýtak či tak

Afriku som nikdy nemal ale tvrdit ze je mdla mi pride trochu komicke cichlidy maju silne socoalne spravanie a kazda je povahovo vlastne trochu ina takze v akvarku sa neustale nieco deje a je naco pozerat naopak ak ma niekto holandana tak ho neustale meni lebo aj ta najlepsia kompozicia ak sa na nu denno denne pozeras omrzi
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod barky » 05 Jan 2010 16:09 pm

Hmmm rastlinne aka holandan akva som mal a nebavilo ma stale strihat rastliny, tanganiku som mal a bolo to fajn ale neprirastla mi az tak k srdcu, malawi som nemal - to ma nejak nelaka, amazon som este nemal a prave to by som si chcel v buducnosti zriadit - vela korenov, jemny piesok, na dne listy a mozno par rastlin len na ozivenie aj ked tam az tak velmi nepatria...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod brano BA » 05 Jan 2010 16:35 pm

Ja mam teraz klasicke rastlinne akva ale uz ma to prestava bavit, ako bolo pisane, aj mne sa zda staticke, ziadna zmena. A preto pojdem coskoro do MALAWI, dufam ze to bude pre mna zmena k lepsiemu
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod maxxx01 » 05 Jan 2010 18:05 pm

Aron, záleží samozrejme aj na tom, o akých konkrétnych afrikách hovoríme, ale tak povedať napríklad o mbunách že sú to mdlé ryby, tak to asi naozaj nie....veď o nich platí skôr presný opak. Akvárko s nimi pôsobí veľmi dynamicky a energicky :-) Možno si mal nejaké iné druhy. To by som sa skôr priklonil k tomu, čo napísali brano BA a Miloš, čo sa týka typov nádrží. Aj keď, ako znova opakujem, je to len vec vkusu.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod roberto33 » 09 Jan 2010 21:19 pm

Ja som mal tiež na začiatku Malawi a po 2 rokoch som prešiel na Tanganiku a teraz som skončil pri spoločenskom rastlinnom akváriu podobnom Amazon a som maximálne spokojný Nič iné ma nedokázalo uspokojiť tak ako kombinácia rastlín pekných rýb a koreňov...Ale každého osobný vkus proste ak chceš niečo čo sa Ti páči tak si zariaď po svojom...
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod renatte616 » 09 Jan 2010 22:50 pm

holandana som vzdala.... a vlastne aky je rozdiel medzi malawi a tanganikou? iba druhy ryb?
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod brano BA » 10 Jan 2010 01:00 am

renatte616 napísal:holandana som vzdala.... a vlastne aky je rozdiel medzi malawi a tanganikou? iba druhy ryb?


Da sa povedat ze ano, su to skoro rovnake jazera, len ryby su ine
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod fantuomas » 10 Jan 2010 01:25 am

..mňa "baví" rastlinné akvárium obývané krevetami poprípade rybkami..nie veľa, resp. nie veľa druhov...v poslednej dobe najmä aquascape, rastliny, korene..kamene - v "low-tech" prevedení, čiže absencii techniky sa snažím prispôsobiť počet a druhy živočíchov...a rastliny samozrejme - veľa :) výhodu vidím v nižšej finančnej náročnosti, menších nárokoch na údržbu..v ekológii akvária, ktorá nie-je závislá vyložene od filtrov, hnojív..co2.....aj keď natural akvárium tiež potrebuje starostlivosť samozrejme..)
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod renatte616 » 10 Jan 2010 16:07 pm

wow... a funguje ti to aj bez filtra?
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod renatte616 » 10 Jan 2010 16:07 pm

a poradite mi ako mam zacat s tym malawi? este som tento biotop nemala...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod brano BA » 10 Jan 2010 16:23 pm

Zacnes tak isto, ako s kazdym inym biotopom, len si nastuduj v akych podmienkach v prirode tie ryby ziju a skus to co najdoverihodnejsie napodobnit. Zaklad je jemny strk a viac kamenov (treba z nich porobit ukryty pre ryby). Rastlin moc nedavaj, aj tak ti ich pri cichlidach moc nezostane, mozno len tak Anubias a nejake valesiny. Na dno daj jemny strk, alebo je dobra aj koralova drt na zvysenie tvrdosti vody, tu maju cichlidy radi. Pozri si stranku http://www.akvamalawi.com, ta sa zaobera priamo Afrikou - MALAWI a TANGANYIKA
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod renatte616 » 10 Jan 2010 16:44 pm

diky za typ... ty mas tiez malawi?
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod renatte616 » 10 Jan 2010 16:59 pm

a co s rybami? su nejake pravidla, ktore by sa mali dodrziavat pri vyberani druhov? Pacia sa mi modro-zlte kombinacie... ale nechcem aby boli na seba nejak velmi utocne...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod Michal1987 » 10 Jan 2010 17:10 pm

Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod Richard Tokušev » 10 Jan 2010 17:31 pm

Osobne si myslím, že každý raz v minulosti túžil mať akvárium holandského typu. Treba si uvedomiť, že ide z hladiska financií o akva s najväčšími náklami na prevádzku (mimo mora) a najväčším nárokom na skúsenosti. Osobne by som sa teda rozhodoval podla týchto aspektov.
Pre nič za nič neprišli do módy minička. Niečo podobné vytvoriť vo veľkom akváriu musí byť niečo úžasné.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod renatte616 » 10 Jan 2010 18:11 pm

holandana som uz mala... tuzim po niecom inom...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod fantuomas » 10 Jan 2010 19:20 pm

renatte616 napísal:wow... a funguje ti to aj bez filtra?


filter som po roku nahodil, koli miernemu prúdeniu vody...veď ten "škaredý" bio-filter z fotky, čo som tu nedávno poslal...;-)
okrem toho samozrejme svietim a kúrim...myslel som najmä absenciu co2, hnojív...merania.
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Malawi, amazon, holandan či tanganika???

Odoslaťod brano BA » 10 Jan 2010 19:54 pm

renatte616 napísal:diky za typ... ty mas tiez malawi?


Momentalne este nie, zatial mam 150L rastlinne (sa ho musim zbavit, nechcem zivit 2 akva). Ale uz sa rysuju plany na nove akva - Malawi, este si ujasnujem rozmery stojanu a novej nadrze, rozhodujem sa nad dlzkou (nieco medzi 160 az 170cm). Nakolko pojde o objem cca 400L, tak si vsetko viackrat premyslam, predsa len taketo veci v panelaku je trocha risk, co sa tyka bezpecnosti. Tento mesiac chcem dat uz zvarit stojan a zacat ho obkladat drevotrieskou a na buduci mesiac by som chcel objednat akva (este nemam ujasneneho vyrobcu, chcem ist na istu kvalitu). A niekedy v marci by som chcel mat akva zabehnute a pripravene na osadku.
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Ďalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.