Oprava čerpadla



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Oprava čerpadla

Odoslaťod Runcajz » 28 Jún 2009 19:03 pm

Nazdar páni.
Chcel by som vás poprosiť, mám vybehaný rotor na mojom čerpadle a chcel by som ho vymeniť. Už som ho raz opravoval, ale vydržal len rok. Máte niekto typ, kde by som to zohnal?
Jedná sa o čerpadlo Idra Sicce IP 68.
Za rady dakujem vopred. :wink:
Runcajz
 
Príspevky: 44
Obrázky: 4
Založený: 15 Aug 2007 18:08 pm

Reklama

Odoslaťod miloss » 28 Jún 2009 20:19 pm

ak ste z bratislavi tak v zoomixe na kriznej mavaju dieli na sicce obiednaju
miloss
 
Príspevky: 31
Založený: 02 Apr 2008 20:06 pm

Odoslaťod Runcajz » 28 Jún 2009 20:41 pm

Dakujem za typ, asi si urobím výlet do BA. Inak som z MA.
Runcajz
 
Príspevky: 44
Obrázky: 4
Založený: 15 Aug 2007 18:08 pm

Re: Oprava čerpadla

Odoslaťod Runcajz » 04 Jan 2010 14:56 pm

Oprava sa nepodarila. Bol som už v niekolkých predajniach a všetci krútili hlavami, že taký rotor sa zohnať nedá. A preto by som potreboval poradiť. Potreboval by som lacné a výkonné čerpadlo na moje 250-300l aqva. Ale hlavne, aby nebol problém s náhradnými dielmi ako v prípade IDRA... Ďakujem všem za rady.
Runcajz
 
Príspevky: 44
Obrázky: 4
Založený: 15 Aug 2007 18:08 pm

Re: Oprava čerpadla

Odoslaťod očinta » 04 Jan 2010 23:54 pm

Runcajz napísal:Oprava sa nepodarila. Bol som už v niekolkých predajniach a všetci krútili hlavami, že taký rotor sa zohnať nedá. A preto by som potreboval poradiť. Potreboval by som lacné a výkonné čerpadlo na moje 250-300l aqva. Ale hlavne, aby nebol problém s náhradnými dielmi ako v prípade IDRA... Ďakujem všem za rady.

Tu na fóre je množstvo linkov na e-shopy. Zorientuj sa v cene poprípade potom sa ozvi s konkrétnym čerpadlom. Ja túto IDR-u použivam na čerpanie vody keď obmieňam vodu v akváriách, zatiaľ ide. Ono vzhľadom na trvalú prevádzku a životnosť by to chcelo čosi kvalitnejšie.Ahoj.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Oprava čerpadla

Odoslaťod Runcajz » 05 Jan 2010 23:47 pm

No môj osobný názor na Idru... už nikdy viac. Hlučná a pomerne rýchlo sa pokazila. Najskôr sa odvalila stredová oska okolo ktorej sa otáča rotor. cca po 2 rokoch a po oprave osky bolo treba riešiť rotor. Ten po oprave išiel asi tak rok - rok a pol. Teraz je rotor zas v prdeli a nový sa zohnať nedá. Čo sa týka cien, hm zorientovaný som, len nechcem zas po roku - dvoch riešiť motorček poprípade zas sa popáliť na tom, že nezoženiem náhradné rotory. Ešte premýšlam nad čerpacími hlavicami. Dá sa do toho aj privzdušňovať a cenou sú lacnejšie ako čerpadlá. Keďže mám filter prečerpávací (hladina filtra a hladina akvarka sú v rovine) tak by mi stačila po drobnej úprave aj taká hlavica. Tu aj keby sa posralo za dva roky a už by som na to nezohnal náhradné diely, lúto by mi to nebolo...
Runcajz
 
Príspevky: 44
Obrázky: 4
Založený: 15 Aug 2007 18:08 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.