ikry ancistrusikov...



Všetko okolo akvarijných rýb

ikry ancistrusikov...

Odoslaťod skakalka » 11 Feb 2004 14:00 pm

Ludia, potrebujem dobru radu :wink: .... Zatial som absolutny neakvarista, som rada ze mi rybky ziju. Akvarko mam za chvilku rok. Vcera som isla vymienat vodu a zistila som ze si samcek prisavnik strazi ikry v koreni. :shock: To bolo prekvapko! Vsimla som si ze uz nejake 2-3 dni tam casto je. Moja otazka: co teraz :?: mam to/ich tam nechat? (nemam ine akvarko musela by som niekde zohnat) ... mam v tom akvarku labeo frenatus... neublizi? Co potom ked sa mi (nahodou) tie malinke rozplavu po akvarku? ako to krmit, atd, atd... Jednoducho: co mam teraz robit a co nerobit!

za kazdu radu daaakuuujem! :D
Obrázok používateľa
skakalka
 
Príspevky: 9
Založený: 11 Feb 2004 13:44 pm

Reklama

Re: ikry ancistrusikov...

Odoslaťod nino_q » 11 Feb 2004 16:29 pm

nechaj ich tak, ocinko sa o ne postara

to labeo neviem, nemam skusenosti

ale netreba sa nejako extra znepokojovat, ked sa ti vytreli raz, budu v tom pokracovat
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: ikry ancistrusikov...

Odoslaťod gabriela » 11 Feb 2004 17:30 pm

Co sa tyka krmenia, je velmi vhodny spareny list spenatu, zelene spirulinove tabletky - take co sa rozmocia ale aj spareny hlavkovy salat. hodis to tam do bliskosti "domceka" a uvidis...
Ale to az po vyliahnuti a straveni zltkoveho vacku.
Mozno sa ti nepodari odchovat vela, ale ako vravi nino, otecko sa postara a ak mas dobre zarastenu nadrz, tak par kuskov sa poskryva aj po rozplavani.
Drzim plutvy ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: ikry ancistrusikov...

Odoslaťod zeli » 20 Feb 2004 12:27 pm

čaute ludia. Mám taký menší problém s ancistrusmi. Mám akvárko zariadené pre prísavníkov drevá atď. Je tam aj jeden kochlík. Asi pred 7 dňami sa do neho skoval samec a dosť dlho nevychádzal. Stále tam niečo ovieval plutvamy, tak som si myslel že ikry, ale zatial som nič nevidel. Neviem či môžem ydvihnúť kochlík a pozrieť sa tam. Vie mi niekto vysvetliť jeho správanie?
zeli
 
Príspevky: 2
Založený: 16 Feb 2004 10:47 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ikry ancistrusikov...

Odoslaťod denis » 20 Feb 2004 12:36 pm

zeli kludne sa tam pozri
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: ikry ancistrusikov...

Odoslaťod Rori » 20 Feb 2004 12:43 pm

Hmmm, co je to kochlik?
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: ikry ancistrusikov...

Odoslaťod anabela » 20 Feb 2004 12:45 pm

to Rori: kochlik=kvetináč
Obrázok používateľa
anabela
 
Príspevky: 82
Obrázky: 16
Založený: 25 Apr 2003 12:40 pm
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: ikry ancistrusikov...

Odoslaťod skakalka » 23 Feb 2004 16:43 pm

dik za rady... nechala som ich viac-menej napospas osudu.... vcera sa mi rozliezli po akvarku, takze som nasla asi iba tri malinkych...
obcas im hodim nejaky ten spenatovy alebo salatovy list, ale mam pocit, ze on maju zaujem akurat limaky :D
Obrázok používateľa
skakalka
 
Príspevky: 9
Založený: 11 Feb 2004 13:44 pm

Re: ikry ancistrusikov...

Odoslaťod e1 » 24 Feb 2004 06:30 am

Mna sa prisavnici rozmnozili uz viac krat v spolocenskej nadrzi. Nikdy som sa o to velmi nestaral a darilo sa im v pohode prezit. Z "domceku" vyplavaju uz ked su dostatocne zdatne a na to ake su malle su az neuveritelne rychle.
Pokial ide o krmenie tak staci hodit tabletku do ich bliskosti. Oni si vzdy nieco najdu. Hlavne sa zdrziavaju v bliskosti filtra. Tam voda urcite nieco prinesie. Tak si nerob starosti.
Ako to tak sledujem tusim je obdobie prisavnikov. Aj ja cakam kedy sa moje vytru. Po prestavbe akvarka to bude prvy krat. Tak sa nsecham prekvapit.

Zelam vela drobcov.
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: ikry ancistrusikov...

Odoslaťod skakalka » 01 Mar 2004 09:31 am

:D .. po necelych 3 tyzdnoch mam dalsie ikry :roll:
Obrázok používateľa
skakalka
 
Príspevky: 9
Založený: 11 Feb 2004 13:44 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.