Špina v akvarku



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Špina v akvarku

Odoslaťod Papagaj » 29 Feb 2004 17:41 pm

Cafte,
mam taky maly problem s filtráciou vzdy ked nakrmim ryby tak mi vo vode plava vela takych malich ciastociek a vobec to nieje pekne.Vydrži to tam aj pol dna dokim sa to trochu neusadi alebo neprefiltruje.V akva je asi 230 L vody a je tam fluval 3+.(dost dnových ryb tam je 7 panciernikov,2syondontisy,6prisavnikov,1merenka) je to tymi dnovymi rybami ? Jednoducho ked rano nakrmim tak to vidim cely den. A podotykam ze neprekrmujem dam tam tolko kolko zjedia do cca 1-5 minut. Tie 2 pagaje nenehaju v akva potravu oni zjedia vsetko čo zbadaju.
Tak skuste poradit kolegovia , dakujem. :shock:
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Špina v akvarku.

Odoslaťod marlo » 29 Feb 2004 21:49 pm

Neviem presne o aky typ filtra ide...ale sksu ak je to mozne ho dat na max.vykon a ako poslednu cast filtra daj akvaristicku vatu.

Mne v mojom filtry AquaClear to pomohlo.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Špina v akvarku.

Odoslaťod Papagaj » 29 Feb 2004 23:57 pm

Super , dobry napad stou vatou to skusim a filter isiel na najslabsie takze ho dam na max len som sa bal ze by vadil potom ten silny prud v akvarku lebo ide potom celkom silno... ale skusim obydve veci zapar dni dam vedet co to spravilo. :roll:
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Špina v akvarku.

Odoslaťod bolek » 01 Mar 2004 11:20 am

ked tam das tu vatu, tak ti to prietok urcite spomali... Ja si skor myslim, ze aj napriek tomu, ze mas filter na minime mas silny prietok a vyvod z filtra ti vodu vyri... Ale ta vata by v kazdom pripade mohla byt riesenim, no skus najskor vatu a uvidis sam
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Špina v akvarku.

Odoslaťod jacik » 01 Mar 2004 11:28 am

Papagaj napísal:vzdy ked nakrmim ryby tak mi vo vode plava vela takych malich ciastociek a vobec to nieje pekne.Vydrži to tam aj pol dna dokim sa to trochu neusadi alebo neprefiltruje.

mne v 250L akva s fluval 104 na plny vykon a panciernickami trinidadskymi pomohli dve veci:

1. do posledneho stupna filtra som dal uplne najjemnejsi biomolitan aky som vedel kupit. ale do predchadzajucich stupnov treba dat hrubsi biomolitan aby sa najjemnejsi hned nezapchal. ked je hrubka dobre odstupnovana - filter netreba cistit aj rok.

2. upravil som nasavanie a vytok z filtra. nasavanie som umiestnil dolu ku dnu a vytok hore k hladine - ale tak aby velmi nevyrila voda. a este som nasavanie a vytok umiestnil co najdalej od seba po dlzke akvaria.

ked je vhodne umiestnene nasavanie do filtra tak pekne vidno ako castice, ktore sa zviria pocas krmenia, miznu vo filtry. ;)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Špina v akvarku.

Odoslaťod Papagaj » 02 Mar 2004 21:16 pm

Takže:
ten filter som odstupnoval, použil som aj vatu , dal ho na max..
Vysledok:
krasna priezračna voda už po prvom dni.. no parada , škoda že som otakomto serveri nevedel už ked som zakladal akvo ..(ale mal som dobre zaklady tatko odchovaval doma asi 10 rokov diskusi a afriki v cca. 15 akvach :o
ale to som bol ešte krpec)
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Špina v akvarku.

Odoslaťod nino_q » 02 Mar 2004 21:34 pm

toto forum ma na viacerych blahodarny vplyv :D
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Špina v akvarku.

Odoslaťod Zibi » 03 Mar 2004 16:58 pm

Papagaj napísal:(ale mal som dobre zaklady tatko odchovaval doma asi 10 rokov diskusi a afriki v cca. 15 akvach :o ale to som bol ešte krpec)

Tak to by mohol prispiet svojimi vedomostami aj na toto forum. :wink:
Obrázok používateľa
Zibi
 
Príspevky: 49
Obrázky: 24
Založený: 18 Nov 2003 22:58 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Špina v akvarku.

Odoslaťod Papagaj » 03 Mar 2004 17:34 pm

No ked som tych teraodonov zavrhol terz špekulujem akym parikom to teda trošku oživim .. dalsie 2 papagaje už by asi bolo trochu vela .Dost narastu časom .. Tak neveim možno 1 parik ramireziek tie su pekne ani tolko nenarastu a našli by si tam miestečko.. (jedna jaskina s kamenov je volna)

A konečne som sa pustil do výrobi svetla takeho viklapacieho podobne ako tu niekdo poskitol navod , tak som zvedavy ako sa mi podari . Dotyždna by malo fungovat .. uff (nech tam mam tie 4 trubice som, zvedavy aky dobry vpliv to natie rastliny bude mat)
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Špina v akvarku.

Odoslaťod Astrid » 03 Mar 2004 18:57 pm

Papagaj napísal:Tak neveim možno 1 parik ramireziek tie su pekne ani tolko nenarastu a našli by si tam miestečko.. (jedna jaskina s kamenov je volna)

Len pre spravnost... Ramirezky nevyhladavaju ukryty a vytieraju sa do jamky vyhlbenej v strku. Takze ak si ich aj kupis, tak ta jaskynka ostane nadalej volna ;)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Špina v akvarku.

Odoslaťod Papagaj » 03 Mar 2004 20:09 pm

Ja som raz mal parik a boli take plachšie.Ale to mohlo byt aj celkovo tym prostredim, bolo to ešte male 25L akvo kde bolo len 5 rybyciek.Tak stoho som sudil.Ale mal som namysli taku otvorenu jaskinu iba taky pristrešok nic temne ako presumcov ..
ale ak sa neskryvaju oto lepšie
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.