.Mam problem s rastlinkami a zaroven aj rybkami



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

.Mam problem s rastlinkami a zaroven aj rybkami

Odoslaťod Baky » 04 Jan 2010 14:52 pm

Zdravim aj ked akvarium mam uz pomerne dlho a mam nejake skusenosti tak sa neda povedat ze som odbornik...Mam problem s rastlinkami a zaroven aj rybkami...Na rastlinach Anubias Nana mi predpokladam ze prisavnik zozerie vzdycky nove vyhonky a stare listy mam napadnute nejakou riasou..neviem si s tym rady...skusal som aj Rasobijec a rozne hnojiva nepomohlo nic...len to trocha zmiernilo rozsirenie tych rias...Dalej problem s rybkami...Mrenky maju zrejme chorobu ze chvilu plavaju normalne a potom su dole hlavnou az sa skoro uplne otacaju...neviem teda ci je to choroba ale doteraz mi to nerobili...

Co by ste mi odporucili???Dakujem za navrhy :)
Baky
 
Príspevky: 6
Založený: 04 Jan 2010 14:42 pm

Reklama

Re: Pomozte prosim

Odoslaťod maxxx01 » 04 Jan 2010 15:24 pm

Od Riasobijca sa nedajú očakávať nejaké zázraky, pokiaľ sú v nádrži podmienky, ktoré podporujú nadmerný rast rias. Treba si jednoducho preveriť, ako si na tom s osvetlením (tu by bolo dobré vedieť, aký druh riasy to je), to za prvé, a ďalej, či v nádrži nie je prílišné prúdenie vody a primnoho dusíkatých látok. Napokon, rastu rias môže napomôcť okrem iného práve aj prehnojenie, takže čo sa týka tých rôznych hnojív, tiež to netreba preháňať.
Čo sa týka mreniek, poloha dole hlavou napríklad u mrenky štvorpruhej neznamená nič - je pre túto rybku typická a nemusí to znamenať žiadnu chorobu.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Pomozte prosim

Odoslaťod tigrik321 » 04 Jan 2010 15:43 pm

ja davam prisavnikom krmivo a nepapaju my rastliny....skus tetra fafer mix alebo rozne druhy pre ryby zijuce na dne.....popripade vlocky zelene pre ryby ktore obhryzaju rastliny......tie riasi vidim na prehnojenie....ja som nemala vobec ale ako som dala co2 a dohnojujem tak zacinaju aj mne....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Pomozte prosim

Odoslaťod Baky » 04 Jan 2010 17:46 pm

Dakujem velmi pekne za rady...docital som sa ze Mrenky tiez rady obkusavaju rastliny...co ma nepotesilo lebo tie rybky sa mi fakt pacia...neviete mi este odporucit nejake rastlinky ktore su pevnejsie ako Anubiasi??? nejake ktore ked kupim tak mi vydrzia nieco??? lebo vacsinou ked som kupil rastlinku ktoru som si ovsem nechal poradit tak mi za par dni zmizla proste mi ju zozrali ryby :cry:
Baky
 
Príspevky: 6
Založený: 04 Jan 2010 14:42 pm

Re: Pomozte prosim

Odoslaťod maxxx01 » 04 Jan 2010 17:52 pm

O anubiasoch sa dá povedať, že patria práveže skôr k tým tvrdším rastlinám. Ja mrenky chovám dosť dlhú dobu a akosi som si nevšimol, žeby ohrýzali rastliny, hoci sa to občas o nich tvrdí. Mám ich pri anubiasoch a cryptocorynách.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Pomozte prosim

Odoslaťod Baky » 04 Jan 2010 18:22 pm

Tak asi to bude fakt ten prisavnik...Len co je Anubias vyhodi vyhonok a nie je este otvoreny list tak ho hned nieco zozere...tak kupim tu potravu..snad to pomoze.
Baky
 
Príspevky: 6
Založený: 04 Jan 2010 14:42 pm

Re: Pomozte prosim

Odoslaťod bito » 07 Jan 2010 19:30 pm

kacenka.pa napísal:ja davam prisavnikom krmivo a nepapaju my rastliny....skus tetra fafer mix alebo rozne druhy pre ryby zijuce na dne.....popripade vlocky zelene pre ryby ktore obhryzaju rastliny......tie riasi vidim na prehnojenie....ja som nemala vobec ale ako som dala co2 a dohnojujem tak zacinaju aj mne....

ja davam pre prisavnikov tabletky-padnu dolu a v pohode ich prisavniky zozeru :)
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Re: Pomozte prosim

Odoslaťod bito » 07 Jan 2010 19:34 pm

Baky napísal:Zdravim aj ked akvarium mam uz pomerne dlho a mam nejake skusenosti tak sa neda povedat ze som odbornik...Mam problem s rastlinkami a zaroven aj rybkami..

ake mas odvetlenie?kolko w?malo by byt asi 0,5 w na 1 l vody.aj ked ja mam menej a rastlinkam sa v celku dari.skus najst najake nenarocne rastlinky a rychlo rastuce.cau
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.