Genocída c. babaulti



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Genocída c. babaulti

Odoslaťod Dexter » 07 Jan 2010 20:02 pm

V mierne prerybnenom cca. 35l akvarku su dočasne umiestneni traja prisavnici (veľkosť cca 10 cm) a štyria c. sterbai. Okrem toho tvoria osadenstvo endlerky a c. babaulti. Tie si doteraz žili v mieri. Akvarko je dobre zarastene (aj s plavajucimi rastlinami), dostatočne filtrovane a neprekrmovane. Dnes som našiel na dne asi 15 mrtvych dospelych kreviet. Mohli to spôsobiť prísavníci? Na c. sterbai by som nevsádzal - kedysi uz boli obyvatelmi tohto akvária na dlhu dobu a podobne problemy som nepozoroval. Zive krevety nejavia znamky otravy alebo podobne. Stretli ste sa niekto s niecim podobnym?
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Genocída c. babaulti

Odoslaťod salik » 07 Jan 2010 21:24 pm

menil si pred tym vodu?
bude to otrava alebo malo kyslika
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Genocída c. babaulti

Odoslaťod Dexter » 07 Jan 2010 22:23 pm

Vodu som menil v sobotu...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Genocída c. babaulti

Odoslaťod gogo1968 » 07 Jan 2010 22:56 pm

Dexter nemohlo sa stať pri upratovaní že by si bol alebo niekto iný niečo nastriekal do akva ( to mal len tak napadlo), lebo mne to tiež pripadá na nejakú otravu. Všetky rybi čo tam máš nie su agresívne voči krevetkám. Ak by to boli rybi tak by ti to vykantrili iba kvoli hladu a u teba určite nehladujú a mŕtvolki by si už určite nenašiel. Nedával si nejaké hnojivo alebo niečo iné do akvarka v poslednej dobe? Dex práve pozerám tvoju galériu nemôže to mať príčinu v konštrukcii akvarka . Máš to ešte tmelené alebo silikonované. Nemohlo sa do vody dostať navyše železo z konštrukcie? Už ma nič nenapadá, neviem ako ti mám ešte pomôcť.
Obrázok používateľa
gogo1968
 
Príspevky: 254
Obrázky: 53
Založený: 20 Dec 2007 22:24 pm
Bydlisko: okr.TO

Re: Genocída c. babaulti

Odoslaťod Dexter » 08 Jan 2010 07:09 am

Teóriu otravy železom som tiež zavrhol. Rám je síce zoxidovaný, ale krevetky tam žijú roky rokúce a dobre sa im tam darí. INtoxikáciu čistiacimi prostriedkami abolútne vylučujem...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Genocída c. babaulti

Odoslaťod yazen » 08 Jan 2010 12:43 pm

Neprekrmil si to? Nekrmil si mrazenym krmivom? S tym sa mne podarilo narobit par kalamit. Vo vode sa asi rozklada rychlejsie, ako susene, takze ked zakrmis viacej ako treba, krevetky idu hned.
yazen
 
Príspevky: 143
Založený: 16 Mar 2009 21:49 pm

Re: Genocída c. babaulti

Odoslaťod Dexter » 08 Jan 2010 21:12 pm

No priatelia, zlyhal ludsky faktor. S nasadenim predimenzovaneho filtra s velkym tahom v kombinácii s hbytými prísavníkmi sa stalo to, že filter sa uplne zaniesol detritom, ktory zvirili a spustil sa hnilobny proces, ktory mal pravdepodobne velmi zly dopad na krevetky. Cez vikend som filter nekontroloval, pretoze som nepredpokladal, ze by bol zaneseny. Filter vycisteny, uvidime, ako sa akvarko chyti po vymeny casti vody...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Genocída c. babaulti

Odoslaťod gogo1968 » 08 Jan 2010 21:30 pm

Dexter to som rád že sa to vyriešilo.
Obrázok používateľa
gogo1968
 
Príspevky: 254
Obrázky: 53
Založený: 20 Dec 2007 22:24 pm
Bydlisko: okr.TO


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.