Kombinácia rýb



Všetko okolo akvarijných rýb

Kombinácia rýb

Odoslaťod marvolo » 09 Jan 2010 18:14 pm

Ahojte.
mam v akvarku dvoch karasov zlatych /goldfish/zavojnatka cinska
Chcel by som sa opytat ktore ryby by som s nimi mohol chovat aby sa nevyvrazdidli a aby boli spokojní?

Dakujem
marvolo
 
Príspevky: 16
Založený: 09 Jan 2010 18:10 pm

Reklama

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod Rick45 » 09 Jan 2010 18:40 pm

Najprv napis udaje o akvarku: kolko ma litrov, rozmery, technika...
Obrázok používateľa
Rick45
 
Príspevky: 52
Založený: 21 Júl 2009 11:40 am
Bydlisko: Levice

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod marvolo » 09 Jan 2010 18:44 pm

Teraz mam 10l kvader bez okys a ohrivaca vody
Ale chcel by som casom kupit väcsie spolu s technikou a okolo 25l az 54l
marvolo
 
Príspevky: 16
Založený: 09 Jan 2010 18:10 pm

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod tigrik321 » 09 Jan 2010 18:55 pm

marvolo napísal:Teraz mam 10l kvader bez okys a ohrivaca vody
Ale chcel by som casom kupit väcsie spolu s technikou a okolo 25l az 54l



podla mna male akva aj na dve,spokojne su asi tazko...
uz urcite nic.....
myslim ze podobna otazka tu uz bola viackrat.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod Rick45 » 09 Jan 2010 18:58 pm

A v tom 10 L mas dvoch 2 karasov? 10 L je malo skoro pre kazdu rybu 24 L je tiez malo. Takze najmenej 50L ( ale najvhodnejsie by bolo cca 100-150L). To je moj nazor.

A 2. karasy su dost vela na 10L. Take "mini" akvaria su vhodne LEN na krevetky alebo na jednu malu rybku.
Obrázok používateľa
Rick45
 
Príspevky: 52
Založený: 21 Júl 2009 11:40 am
Bydlisko: Levice

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod marvolo » 09 Jan 2010 19:02 pm

a keby som mal obrovske akvarko ktore ryby by mohli byt s tymi zlatymi rybkami?
marvolo
 
Príspevky: 16
Založený: 09 Jan 2010 18:10 pm

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod Rick45 » 09 Jan 2010 19:04 pm

S karasmy ? Tak to si asi budes muset pockat kym neodpise dakdo ini lebo do karasov sa neviznam :? .
Obrázok používateľa
Rick45
 
Príspevky: 52
Založený: 21 Júl 2009 11:40 am
Bydlisko: Levice

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod tigrik321 » 09 Jan 2010 19:47 pm

Rick45 napísal:S karasmy ? Tak to si asi budes muset pockat kym neodpise dakdo ini lebo do karasov sa neviznam :? .



no asi nic...len jednodruhove akva/s karasmi/....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod marvolo » 09 Jan 2010 19:52 pm

mohol by byt karas striebristy
marvolo
 
Príspevky: 16
Založený: 09 Jan 2010 18:10 pm

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod fantuomas » 09 Jan 2010 19:53 pm

...momentálne by som skor premýšľal "ako tie ryby čo najskôr premiestniť inam-darovať" než nad tým, čo by sa k nim hodilo....do 10 l sa nehodí ani jeden karas
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod marvolo » 09 Jan 2010 19:59 pm

vyssie som pisal
Nechcem ich dat do toho akvaria ale do väcsieho trebars aj do 150l
marvolo
 
Príspevky: 16
Založený: 09 Jan 2010 18:10 pm

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod fantuomas » 09 Jan 2010 20:06 pm

..to znie lepšie ;p nechcel som byť ofenzívny alebo tak znieť,...určite je niečo vhodné pre karasy,ale nie-sú to zrovna tropické ryby pokiaľ viem, takže výber bude asi užší..., napr. taký rajovec može byť aj v jazierku a vraj znáša tak 16 st. vodu, je to pekná rybka..občas - často :) agresívna,ale karasy sú dosť veľké...
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod marvolo » 09 Jan 2010 20:49 pm

ale ja neviem ci to je prave karas zlaty no nasiel som aj nazov zavojnatka cinska alebo ang. goldfish tie nase maju tak 4-5cm mame ich okolo 5 mesiacov a predtym boli v mensom gulovom akvariu asi 3mesiace a kedze nemaju okyslicovac nezbalznili sa lebo plvali hore a dole viac ako dookola (ale nie ako zbalaznene ale normalne pokojne vedla seba krizom pomedzi umel rastlinky a tak)
Dam fotku ospravedlnujem sa za kvalitu ale nechcel som im blikat bleskom do oci ked je tma. Su tam aj starsie
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
marvolo
 
Príspevky: 16
Založený: 09 Jan 2010 18:10 pm

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod fantuomas » 09 Jan 2010 21:03 pm

mušle, umelé rastliny...než začneš s tým "veľkým akva" bolo by možno fajn čo-to si prečítať ..od základov inak ti veľa radosti tvoje hobby asi neprinesie...;p
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod Rick45 » 09 Jan 2010 21:04 pm

Skoro ma zo stolicky zhodilo ked som to zbadal :shock: . Ty si radsej ani 150-ku nekupuj :lol: . To je hrozne musle umele rastliny :evil: ziadny filter jednoducho NIC :twisted:
Obrázok používateľa
Rick45
 
Príspevky: 52
Založený: 21 Júl 2009 11:40 am
Bydlisko: Levice

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod tigrik321 » 09 Jan 2010 21:13 pm

strasne volaco..asi najhorsie akva co sme videli za posledne obdobie.....musle prec rastliny umele tiez...karase darovat,vyzeraju tam ako sardinky preboha.....alebo rychlo kupit velke akva citat vela a ucit sa a pozerat foto akvarii bud tu alebo na atlase v sekcii nadrze.....tu v sekcii burza teraz vela ludi predava akva takze ak je zaujem sa tomu venovat kupuj...ak chces si nechat to co je na foto tak neaky cierny strk,pekne rastlinky krevetky mach nejaky alebo nejaky travnicek,skala zaujmava,koren,nejake pekne podsvietenie......malinky ohrievacik......a pod.....

a ta tacka na ktorej to je to nema chybu.....ako naservirovane......
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod marvolo » 09 Jan 2010 21:22 pm

rastlinky su umele preto lebo v akvaristike nam povedali ze ich zozeru behom dna aj kedn nebudu hladni
maju idealnu teplotu v akvarku takze ohrievac by bol na 2 veci
okyslicovac nepotrebuju ved uz ziju pol roka a to mi aj v obchode povedali ze je zbytocny
kacenka.pa vies ako vyzeraju sardinky v konzerve? Viem ze to nie je idealne ale ryby vyzeraju v pohode nie su nervozne zeru plavaju si ked pred nich niekto pride tak k nemu priplavaju. Ved ony tam nebudu vzdy preto pisem.
inac ta tacka je tam koly tomu ze bola menena voda dnes a bolo mokre akvarko tak si nechcem dodrbat celu skrinku

Boze vy ste ale partia. Tak sa s clovekom ani na warez fore nebavia


Inac aby rec nestala ake rybky mozu byt s karasmi?
Naposledy upravil marvolo dňa 09 Jan 2010 21:27 pm, celkovo upravené 1 krát.
marvolo
 
Príspevky: 16
Založený: 09 Jan 2010 18:10 pm

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod fantuomas » 09 Jan 2010 21:27 pm

..väčšina reakcií tu bolo dobre mienených, jednoducho keď sa chceš niečomu venovať a zároveň úplne ignoruješ základné "pravidlá hry"...a zjavne aj dobre mienené rady, ťažko je potom debatovať...sry. K tým radám predavača - nechcem ohovárať a zovšeobecňovať, čo sa týka personálu akvaristík...no aj tento tvoj akva-žart je dôkazom toho akí ľudia často v týchto predajniach pracujú... bez debaty odborníci...:)
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod Aaron » 09 Jan 2010 21:30 pm

ahoj.. ku karasom moc nemas na vyber ryb. daju sa zohnat koi kapre a jesetery ale vsetko su to velke ryby a potrebuju co najvacsiu nadrz. karas dorasta do 20cm koikapre su este vacsie a takisto jesetery takze 150L minimum. ak mas moznost radsej si zadovaz ine tropicke rybky. apropo ako sa ti pohybuje izbova teplota?
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod marvolo » 09 Jan 2010 21:34 pm

aquariumfish napísal:bol som tam pozriet, celkom v pohode vyber... Aj pokecat sa s p. Hauriskom da. Je chovatel, takze sa celkom vyzna

Stafe napísal:Tiež chodím nakupovať do Modráku. Ten predavač je fakt dobrý, vie aj poradiť a vyzná sa...


Dakujem Aaron
teplota 21stupnov co som cital na strankach tak to je v rozsahu v strede
marvolo
 
Príspevky: 16
Založený: 09 Jan 2010 18:10 pm

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod gogo1968 » 09 Jan 2010 21:34 pm

-Boze vy ste ale partia. Tak sa s clovekom ani na warez fore nebavia- keby sisi k tým rastlinám dal aj umelé rybi tak sa s tebou určite budú baviť ako na warez fore- uvedomuješ si že tie rybi sú aj živé tvori. Sorry nechcel som do tohoto vlákna vstupovať ale tá veta o warez fore mi troch pridvihla adrenalín. Ak si myslíš že ti tu chce niekto radiť zle tak ozaj chatuj na warez.
Obrázok používateľa
gogo1968
 
Príspevky: 254
Obrázky: 53
Založený: 20 Dec 2007 22:24 pm
Bydlisko: okr.TO

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod fantuomas » 09 Jan 2010 21:38 pm

..tie citácie sú asi na margo predavača, vravím nikomu nechcem krivdiť, ale ak bol tvoj výtvor založený v spolupráci s pánom z akva obchodu..mal by ísť račej predávať do dráčika, ...
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod marvolo » 09 Jan 2010 21:46 pm

gogo1968 napísal:-Boze vy ste ale partia. Tak sa s clovekom ani na warez fore nebavia- keby sisi k tým rastlinám dal aj umelé rybi tak sa s tebou určite budú baviť ako na warez fore- uvedomuješ si že tie rybi sú aj živé tvori. Sorry nechcel som do tohoto vlákna vstupovať ale tá veta o warez fore mi troch pridvihla adrenalín. Ak si myslíš že ti tu chce niekto radiť zle tak ozaj chatuj na warez.

Pocuvaj tak na 2. najväcsom wareze na SVK som uz 2 roky z toho jeden rok robim moderatora. Tam si pomahame a ak sa nieco nedari urcite nechceme druheho odradit. A urcite sa nebudem na vereze smiat z toho druheho to som sa za tie dva rociky naucil. Uz vas vidim ako tieto komenty hovorite osobne a nie cez toto forum.

Akoze toto su rady:

- trasne volaco..asi najhorsie akva co sme videli za posledne obdobie

- Skoro ma zo stolicky zhodilo ked som to zbadal :shock: .

- Ty si radsej ani 150-ku nekupuj

- a ta tacka na ktorej to je to nema chybu.....ako naservirovane......


Tak diky za ne. Sa neurazte ale ste ma riadne vytocili samí offtopic.


No nie ale ohladom toho akvarka, okyslicovaca a ohrievaca to spominal on ze to je vpohode. Tie ryby to vraj znasaju dobre.
Prezili by ryby pol roka v uplne nevyhovujucom akvarku bez choroby?
marvolo
 
Príspevky: 16
Založený: 09 Jan 2010 18:10 pm

Re: Kombinácia rýb

Odoslaťod milaneo » 09 Jan 2010 21:48 pm

pravdepodobne začínaš alebo lepšie povedané chceš začať, znalí problematiky ti radia dobre, je ľahšie začať s väčším objemom, k závojnatkám a pre začiatočníka sú naj gupky, kardinálky, danio, nejaký prísavník, bez normálnych rastliniek sa nezaobídeš - zabezpečujú normálny kolobeh kyslíka a dusíka vo vode, bez ohrievača sa dá prežiť do prvej epidémie napr. krupičky alebo inej choroby - potreba zdvihnuť teplotu k 30, pri vyššej teplote klesá objem kyslíka obsiahnutý vo vode - tzn. ak rybkám dvihneš teplotu musíš im dodať aj viac kyslíku = vzduchovanie, filtrovanie je nutnosť - inak musíš meniť vodu dosť často a rybky sú stresované zmenou teploty a chemismu vody
bavili sa s tebou tvrdo, ale ide o živé tvory tak možno preto, možno, ak vytrváš a staneš sa akvašialencom, tak sa budeš pozerať na svoje začiatky s úsmevom, alebo s hrôzou v očiach, tak ako niektorí tu na fóre, začínali tak (skoro) všetci
milaneo
 
Príspevky: 28
Založený: 22 Dec 2009 18:55 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.