Kolkokrat denne krmite?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod tigrik321 » 30 Aug 2009 19:54 pm

kolkokrat denne alebo ako casto krmite rybicky..ja rano a vecer a vyzera to za kazdym ako keby mesiac nejedli skacu pomaly z vody a mlatia sa ako hadi inak su kamarati najsamvetsi ale pri krmeni su ako supy.....je to normalne??
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Reklama

Odoslaťod matus » 30 Aug 2009 21:44 pm

ano to su uplne zdrave rybicky - nemyslim, ze by sa tato tema mala dalej rozvijat
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod rolko » 07 Jan 2010 22:45 pm

Ahojte, som zaciatocnik,
dnes som si kupil microrasbory a chcel by som sa opytat, ci neviete, kedy sa asi tak osmelia a zacnu normalne zrat ? Predali mi ku nim male granulky ale vir co je z filtra roznesie tie granule po celom akvarku tak ze si rybky ani nevsimnu ze som im tam nieco hodil - nechcem tam davat vela zradla ...
viete poradit ze ako na to popripade co okrem tych granul im davat ?
dakujem
rolko
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Jan 2010 22:40 pm

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod bito » 08 Jan 2010 00:15 am

vypni na 15 min filter nech sa nazeru a potom zapni a mas po probleme :D
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod Volodus » 08 Jan 2010 11:01 am

Razborkam radsej davam rozdrvene vlocky(granulky si moc nevedeli rozkusat). Jest mi zacali na 4. den cca a tym ze im to nejak roznasa by som sa netrapil, ved raz padnu na dno a oni si to najdu aj tam az budu hladne:) A pokial nekupis nejaku zmes vlociek od suseda co dava sliepkam, tak sa nemusis ani bat ze ti to tam zacne hned po par minutach hnit a spinit vodu.
Akurat im na zaciatok davaj fakt malo, len nech registruju ze tam nieco maju, az sa rozjedia tak mozes davat normalne.
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod ocotuide » 08 Jan 2010 11:12 am

No ja mam taky problem, ze moje Neonky vobec neprimaju potravu z hladiny??? ked krmim vlockami, zacnu ich zrat az ked klesaju ku dnu ???
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod Volodus » 08 Jan 2010 11:20 am

A vadi to? :) Ved nech jedia kde sa im zachce, hlavne ze jedia :)
Vcera som napriklad krmil Endlerky, a namiesto vlociek sa pustili do stetinkovej riasi a celkom pekne ocistili rastlinku ... sak ked im chuti :)
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod ocotuide » 08 Jan 2010 11:24 am

vadi mi to bo potom neviem kolko im mam dava, ze kolko zozeru aby mali dost ;o(
Mam 34neoniek
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod rolko » 09 Jan 2010 15:20 pm

skusil som vypnut filter ked som krmil a prvy den nic ani si nevsimli ale dnes rano uplne krasne zrali - asi uz boli hladne :)
rolko
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Jan 2010 22:40 pm

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod MAUceu » 11 Jan 2010 23:42 pm

ocotuide - To je bezne ze nejdu pre potravu hore. To sa mi tiez stava pri vlockovom krmive. Ale casto pouzivam zivu potravu. V kazdom pripade neonky mi zeru len to co plava. Ak dam napr. mrazenu potravu na dno, tak dlho trva kym to nejaka rozvyri a potom ked lietaju kusky tak sa o to biju. Skus zmenit vlockove krmivo za nieco ine a uvidis ze ti rybky len podakuju. :)
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod ocotuide » 12 Jan 2010 00:46 am

MAUceu: no asi ostanem u vlockoveho krmiva! jedna neonka dostala zda sa hmyzomorku rybiu a druha ju ma tiez a fakt neviem z coho to maju, bud to mali uz pri kupe, alebo to dostali z mrazeneho krmiva???
Snad to nemaju vsetky ;( bo potom budem chovat uz len krevety
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod MAUceu » 12 Jan 2010 00:56 am

Ci to ma z krmenia alebo uz bola napadnuta ked si ju kupoval sa skus docitat tu:
mikrosporodium, hmyzomorka rybí Pleistophora hyphessobryconis - obávaný vnitřní parazit napadající hlavně hřbetní svalovinu rybek, převážně neónek, ale i jiných tetrovitých i drobných kaprovitých ryb. Parazit se do ryby dostane pozřením spór např. s potravou. Vzniklý zárodek se pohybuje krevním oběhem a proniká do svaloviny. V pokročilém stadiu parazit proniká do celého těla. Spóry se dostávají zpět do vody z uhynulých ryb. Choroba se projevuje nejdříve zblednutím nepravidelně velkých míst porůznu na celém těle a ztrátou pigmentu, např. u neonek dochází nejdříve k přerušení, vyblednutí zelenomodrého podélného pruhu. Napadená rybka hubne, má propadlé břicho, tělo se prohýbá a deformuje. Průběh nemoci může trvat až několik měsíců a končí vždy smrtí ryby. Nákaza je nebezpečná hlavně pro plůdek a mladé rybky neónek, u ostatních ryb jen výjimečně, a to hlavně jako následek v přeplněných, neudržovaných nádržích. Choroba snáze propuká u ryb chovaných ve velmi měkké a kyselé vodě, často s mírně zvýšeným obsahem dusitanů, následně dochází až k 90% úhynu všech ryb.
Léčba vůči onemocnění žádná neexistuje. Prevence spočívá v důsledné čistotě a postupném mírném zvyšování pH a udržováním hodnot mezi 7,2-7,5 pomocí jedlé sody (hydrouhličitan sodný).


Odkedy som zacal podavat mrazene artemie, tak uz som musel tiez 2 utratit. :( V kazdom pripade tuto mrazenu artemiu uz nedostanu. V mojom pripade nejak vyblednuta nebola. Len mala velmi nafuknute brucho. Ale viem ze kym sa dostali ku mne, tak zili pomerne v prerybnenom neudrzovanom akva. Tak neviem z coho skor... No cas nevratim, tak aspon skusim zmenit krmivo zase.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod ocotuide » 12 Jan 2010 01:40 am

no nafuknute brucho na hmyzomorku nesedi...
to ciboli napadnute predtym sa nedocitam z toho co si poslal(naviac uz som to samozrejmecital)
mne pekne ako je pisane zacala stracat pigment od chrbta, potom az dole cez cerveny pas a potom vychudla ... teraz to zacalo druhej, ostatne sa zdaju byt OK, mam pocit ze to uz maju od kupy, bo sa mi zda ze ta jedna bola taka cudna uz odzaciatku, len som myslel ze je len odrata ....
potesujuce je ze parazit sa dostava do vody vraj az po skapati ryby, co sa mi zatial nestalo ... bola odstranena skor, aj tato druha bude ...
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod jankoo » 12 Jan 2010 13:21 pm

ocotuide napísal:vadi mi to bo potom neviem kolko im mam dava, ze kolko zozeru aby mali dost ;o(
Mam 34neoniek



síce nemám toľko neóniek ale nerobím si z toho ťažkú hlavu ja ich mám mesiac a tak žerú ako tebe keď už vločka alebo granulka padá dole vtedy ju žerú a keď spadne na spodok už sa jej nedotknú ale sú tie rybky maličké takže veľa potravy nepotrebujú .ale všimol že keď sú fakt hladné tak si zožerú vločky aj z hladiny ale to sú len výnimočne stavy. ale pokiaľ si kľudne plávajú a nekapú nerobil by som si starosti 8)
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod bito » 12 Jan 2010 13:31 pm

MAUceu napísal:ocotuide - To je bezne ze nejdu pre potravu hore. To sa mi tiez stava pri vlockovom krmive. Ale casto pouzivam zivu potravu. V kazdom pripade neonky mi zeru len to co plava. Ak dam napr. mrazenu potravu na dno, tak dlho trva kym to nejaka rozvyri a potom ked lietaju kusky tak sa o to biju. Skus zmenit vlockove krmivo za nieco ine a uvidis ze ti rybky len podakuju. :)

cau odkial kupujes zivu potravu?
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod ocotuide » 12 Jan 2010 13:52 pm

jankoo : vies , mna na tych mojich neonkach najviac stve ze zeru potravu vsetkym a odvsadila len z hladiny nie ;o)
hodim im vlocky, panciernikom tablety a krevetam gulicky a neozky zeru tablety i gulicky z dna a aj vlocky ;o)
Ono to zas tak nevadi, ked som ich tam vspolku pozoroval, kazdy tam zere vsetko ;o))))
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod MAUceu » 12 Jan 2010 16:07 pm

bito - Najlepsie zohnatelna ziva potrava su male gupky. :)) Len taky fukot po nich ostane. Niekto sa nad tym pohorsuje, no mne je to jedno. Ked ich mas kazdy tyzden 50-100 ks, tak co s nimi. Keby to aspon niekto chcel. Ale kazdy by rad dospele pariky za 10 centov. A to sa mi neoplati zivit a starat sa o dalesie nadrze. Ale inu zivu potravu ako nitenky alebo dafnie mam od kamaratov. Oni neviem odkial to kupuju. No mrazenu kupis skoro v kazdej akva predajni.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod bito » 12 Jan 2010 17:01 pm

MAUceu napísal:bito - Najlepsie zohnatelna ziva potrava su male gupky. :)) Len taky fukot po nich ostane. Niekto sa nad tym pohorsuje, no mne je to jedno. Ked ich mas kazdy tyzden 50-100 ks, tak co s nimi. Keby to aspon niekto chcel. Ale kazdy by rad dospele pariky za 10 centov. A to sa mi neoplati zivit a starat sa o dalesie nadrze. Ale inu zivu potravu ako nitenky alebo dafnie mam od kamaratov. Oni neviem odkial to kupuju. No mrazenu kupis skoro v kazdej akva predajni.

dakujem
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod Les » 13 Jan 2010 17:22 pm

caute... mam v 54l akva zatial len 3 otikov a jednu mrenku siamsku... stacia im tie riasy alebo ich treba aj krmit?
Les
 
Príspevky: 39
Obrázky: 2
Založený: 04 Jan 2010 15:03 pm

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod MAUceu » 13 Jan 2010 18:34 pm

No to musis najlepsie vediet ty ci im to staci. Mi nevidime kolko rias tam je. Ale myslim ze zmena stravy im nezaskodi.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod Les » 13 Jan 2010 19:47 pm

noooo ako rias je tam na rastlinach a na strku a kamenoch podla mna az az :-D :-D ... a este zas az tak dlho ich nemam aby sa im prejedli :-D... ide o to ze som pocul ze ak ich zacnem krmit tak prestanu jest riasy,,, je to pravda?
Les
 
Príspevky: 39
Obrázky: 2
Založený: 04 Jan 2010 15:03 pm

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod ocotuide » 13 Jan 2010 20:08 pm

Les: keby som teba mal niekde zavreteho a nekrm ta len ti tam dam kozene topanky, budes ich jest ;o) a ked ta zacnem krmit prestanes ich jest. Ale ryby jedia riasy ked ich potrebuju a maju chut, aj moje neonky si sem tam dzobnu a to ich krmim ...
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod MAUceu » 13 Jan 2010 20:25 pm

Je dobre stravu striedat. Napr. SAE tiez oblubuju riasu. Aj kvoli riase som si ich zaobstaral. Ale aj pekne rybky su to. No a taktiez im davam vlocky, mrazenu a niekedy zivu potravu. Samozrejme v rozumnom mnozstve. A nenechavam ich "vyhladuvavat" len kvoli tomu aby riasy zozrali co nejviac. Mam ich rad a doprajem im. ;)
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Kolkokrat denne krmite?

Odoslaťod Jan Blanar » 13 Jan 2010 20:29 pm

2x denne
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.