Coskoro rekonstrukcia



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Coskoro rekonstrukcia

Odoslaťod spiderus » 13 Jan 2010 18:54 pm

Na druhy tyzden cam sem dam moje foto 64l akva idem ho prerobit.....
Takze:
Ryby ktore idem chovat: Gupky a ine zivorodky + nejake neonky, razbor atd. proste nejake ine drobne rybky
Ake ryby mam ? : no 5 gupiek - par dokupim 2 samicky a 2 samcekov , Tetru Ciernu , Tetru cervenu /tetri mam este zo stareho akva... potom mam este 2 oranzove platy 2 dania .... no mam aj karasa takeho maleho ale dam ho do jazierka ked budem mat... no vsetky rybky okrem plat a karasa su drobnunke .
Akva: 64 litrov
Piesok: no je taky prirodny nic umele... plus na jednej strane budem mat take svetle kamienky...uvidim/uvidite :D
Detaili: takyto kamen mam ale ja mam asi tak 2 krat vacsi http://www.abcinterier.sk/images/byvani ... _small.jpg .... potom mam 4 stredne velke umele rastlinky + 1 malicku + taku travicku /original Sera/... idem kupit koren aby to nebolo cele take umele aby tam bola priroda :D ....
Filter mam dost velky... mozno kupim mensi ale to as neskor....

No posudte moze s toho nieco vzniknut ? :D

P.S som Zaciatocnik mal som maximalne 30 l akva :D
Obrázok používateľa
spiderus
 
Príspevky: 21
Obrázky: 0
Založený: 11 Jan 2010 21:09 pm

Reklama

Re: Coskoro rekonstrukcia

Odoslaťod skaner » 13 Jan 2010 19:15 pm

1. špecifikuj filter. "dosť veľký" nikomu nič nepovie
2. špecifikuj osvetlenie
3. neprerybni to. 64 litrov je malé akvarko. myslím, že gupky sú veľmi pekné ryby a o zábavu sa postarajú aj samé, najmä ak si začiatočník. osobne by som však gupky nevolil, nakoľko sú to zdatní producenti detritu.
4. s umelými rastlinami tu úspech nezožneš
5. akvarista nie je pokročilý preto, lebo má veľké akvarko
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: Coskoro rekonstrukcia

Odoslaťod martin_s » 13 Jan 2010 20:44 pm

spiderus napísal: P.S som Zaciatocnik mal som maximalne 30 l akva :D
Aby som ta uviedol na spravnu mieru: cim väcsie akva, tym je menej narocne. Alebo cim mensie akva, tym väcsi problem udrzat v nom biologicku rovnovahu.
O nevhodnej kombinacii zlozenia tvojho osadenstva bola rec uz v inej teme, ktoru si nedavno zalozil, tiez o svojom akva: post139449.html#p139449
Podla tvojich chystanych krokov, ktore tu opisujes a podla toho co ti uz bolo radene tak asi su dalsie rady iba "hadzanim hrachu o stenu".
skaner napísal:3. neprerybni to. 64 litrov je malé akvarko. myslím, že gupky sú veľmi pekné ryby a o zábavu sa postarajú aj samé, najmä ak si začiatočník. osobne by som však gupky nevolil, nakoľko sú to zdatní producenti detritu.

Ten karas ktory tam uz je je ovela väcsi producent odpadu... No a ak k tomu priratas este guppy a dalsie ryby a fakt ze tam nie su zive rastliny... + rak (ak ho spiderus nepremiestni niekam inam)... hmmm.... co ti asi vyjde ako vysledok?

Myslim vsak ze tato tema by bola vhodnejsia do sekcie "Vase akvaria" nez sem.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Coskoro rekonstrukcia

Odoslaťod tigrik321 » 13 Jan 2010 21:10 pm

ked som zaciatocnik zacnem z mensim akva.....chyba....
ja som zacinal zo 135L
umele rastliny:dnes som navstivil vsetky 3 predajne v To......a nikde ziadna poriadna rastlinka/ziva/
len same umele a tych bolo pozehnane ale otras ja si to neviem predstavit.....ved akva si robime preto aby sme si do betonovych skatuli v ktorych zijeme a pozreme sa z okna/nie moj pripad rodinny dom/pozerame sa len na beton doniesli kusok prirody.....
a z dvoch zivych veci v akva ryby a rastliny predsa uz vo svojej podstate je to absolutne nelogicke......
naco to tu opisujes,pises o rekonstrukcii a pytas sa na nazori ked si nenechas poradit.....ved daj foto a my ty velmi radi napiseme co sa nam nepaci paci a co sa da ako zlepsit.......ked uz nepocuvas nase rady tak aspom takto hadam pochopis...
moj zaciatok cca pol roka do zadu bez znalosti a pocuvania rad a citania....



najdi na foto dva rozdieli heh
10082009768.jpg
pred
Prílohy
291220091255.jpg
po
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Coskoro rekonstrukcia

Odoslaťod MAUceu » 13 Jan 2010 22:02 pm

tigrik321 - Nasiel som... Co vyhravam? :)
spiderus - Ako uz bolo spomenute, rastlinky v akva nie su len na okrasu. Myslim ze zohnat rastlinky tu v burze nie je problem. Vacsina ludi ich dava za rozumnu cenu, popripade daruje odrezky. Ked nie, tak dobehni ku mne, nieco ti nabalim. Ale umele nekupuj... Casom zistis ze je to hlupost a budu ti nanic.
Ohladne rybacej osadky uz bolo povedane.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Coskoro rekonstrukcia

Odoslaťod tigrik321 » 13 Jan 2010 22:45 pm

MAUceu napísal:tigrik321 - Nasiel som... Co vyhravam? :)
spiderus - Ako uz bolo spomenute, rastlinky v akva nie su len na okrasu. Myslim ze zohnat rastlinky tu v burze nie je problem. Vacsina ludi ich dava za rozumnu cenu, popripade daruje odrezky. Ked nie, tak dobehni ku mne, nieco ti nabalim. Ale umele nekupuj... Casom zistis ze je to hlupost a budu ti nanic.
Ohladne rybacej osadky uz bolo povedane.



ake si nenapisal..heh....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Coskoro rekonstrukcia

Odoslaťod Jan Hlubik » 13 Jan 2010 23:16 pm

Ja vidim rozdiel v druhom obrazku. Skalar je z Juznej Ameriky a gurama z Azie ;)
Obrázok používateľa
Jan Hlubik
 
Príspevky: 42
Obrázky: 25
Založený: 10 Okt 2004 22:45 pm
Bydlisko: HE

Re: Coskoro rekonstrukcia

Odoslaťod spiderus » 13 Jan 2010 23:19 pm

Urobim to asi tak ze > mam uz 5 umelyh rastlin no ... ja preto nechcem zive preto lebo vzdy ked ich normalne zasadim tak sa nikdy nechitia mam aj vseliake tekute substraty vobec nic nepomaha.... neviem fakt. tie rastlliny bud opadaju alebo sa vobec nechytia a zhniju... newiem co mam robit som do toho uz vrazil fakt dost penazi a nic :( ....
Obrázok používateľa
spiderus
 
Príspevky: 21
Obrázky: 0
Založený: 11 Jan 2010 21:09 pm

Re: Coskoro rekonstrukcia

Odoslaťod fantuomas » 13 Jan 2010 23:31 pm

spiderus napísal:Urobim to asi tak ze > mam uz 5 umelyh rastlin no ... ja preto nechcem zive preto lebo vzdy ked ich normalne zasadim tak sa nikdy nechitia mam aj vseliake tekute substraty vobec nic nepomaha.... neviem fakt. tie rastlliny bud opadaju alebo sa vobec nechytia a zhniju... newiem co mam robit som do toho uz vrazil fakt dost penazi a nic :( ....


veľa tých rastlín je pestovaných emerzne (nie pod vodou v akváriu), preto často opadávajú- trvá kým sa prispôsobia a prejdu na submerznú formu (životaschopné pod vodou), poznám je to drahý špás.., preto si treba premyslene vybrať - na začiatok niečo menej náročné, ale tu je problém, že občas je ťažko povedať ktorá konkrétna rastlina je "náročná" a v akých podmienkach..preto je dobré kúpiť max druhov trebárs aj po jednom kuse..a o pár týždňov zistíš.ktoré ti pôjdu ktoré nie, tie, kt. sú úspešné, môžeš dokúpiť alebo trpezlivo čakať kým sa namnožia v akva...,s umelými rastlinkami ďaleko nezájdeš..okrem toho, že umelé rastliny ako také sú "nonsens" :)

ps. skús burza.akva.sk, skoro stále tam niekto ponúka nejakú zeleň a tu je takmer isté že rastlinky budú priamo z vodného prostredia - akvária
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Coskoro rekonstrukcia

Odoslaťod Mariok » 13 Jan 2010 23:56 pm

spiderus napísal:Urobim to asi tak ze > mam uz 5 umelyh rastlin no ... ja preto nechcem zive preto lebo vzdy ked ich normalne zasadim tak sa nikdy nechitia mam aj vseliake tekute substraty vobec nic nepomaha.... neviem fakt. tie rastlliny bud opadaju alebo sa vobec nechytia a zhniju... newiem co mam robit som do toho uz vrazil fakt dost penazi a nic :( ....


... a čo si konkrétne spravil pre to, aby sa to zlepšilo???

Vyberal si rastliny, ktoré zodpovedajú tvojmu spôsobu osvetlenia? - o osvetlení si neuviedol v úvode ani slovo, a je to hlavný faktor rastu rastlín

Chápeš, že v konkrétnych podmienkach aj pri dostatočnom osvetlení nebudú rásť všetky druhy rastlín, ale len niektoré, a tie si treba vybrať? :?:

Netreba žiaden špeciálny súbstrát, ale stačí obyčajný kremenný štrk (napr, 2-4mm od Filtusu za 4€, 8,7kg bez roboty), pod to max. 0,5cm univerzálneho substrátu pre izbové rastliny (5kg- 1€) a rastliny podľa predošlého Zaručene rásť budú. :wink:

Ak máš problém iného rázu, tak ho vysvetli, lebo zatiaľ tvoje vyjadrenia znejú "záhadne" a viacerí nechápeme, čo vlastne očakávaš. :|
O veľkosti akva v súvise s komplikáciami s jeho úspešným prevádzkovaním (hlavne pre začiatočníka) platí už napísané v predošlých príspevkoch...
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Coskoro rekonstrukcia

Odoslaťod tigrik321 » 14 Jan 2010 00:00 am

Jan Hlubik napísal:Ja vidim rozdiel v druhom obrazku. Skalar je z Juznej Ameriky a gurama z Azie ;)



no vidis a to je prave to o com sa tu pise ze som necital a nestudoval a skalare uz my je luto dat prec tak su nastahovane v azii....heh
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.