Panciernicek skvrnity a Synodonthys



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Panciernicek skvrnity a Synodonthys

Odoslaťod mattko » 12 Nov 2009 11:58 am

Nedavno som osadil do akva dva panciernicky skvrnite (Corydoras Paleantus), dvoch prisavnikov (Hypostomus Plecostomus) a jedneho,ale neviem slovensky nazov Synodonthys bud Angelica alebo Schoutedeni.A moja otazka,ked som ich kupoval v akva obchode,boli taky kludny len lezali na dne a umna v akva plavaju ako divy,ako som rad ze su taky zivy,len neviem ci im nieco nechyba alebo nieco nevadi.ty dvaja panciernickovia vkuse plavaju hore a dole pri boku akvarka,nevadi im ten odraz v skle? a ten Synodonthys,teraz si uz nasiel svoje miesto pri koreni,ale doteraz plaval sem a tam okolo akvarka,raz hore,potom dole,tak sa blaznil:)))Prisavniky tie od zaciatku nebolo ani vydno,nasli si svoje miesto a boli prisaty cely cas.prikladam aj fotky do mojho albumu,mozno pomozete k presnejsom nazve mojich prvych obyvatelov
Obrázok používateľa
mattko
 
Príspevky: 20
Obrázky: 22
Založený: 02 Nov 2009 10:14 am
Bydlisko: Šaľa

Reklama

Re: Panciernicek skvrnity a Synodonthys

Odoslaťod divad33 » 14 Jan 2010 22:12 pm

toto je uplne normalne chovanie.aj ked neviem co je to za ryba ten Synodonthys.panciernicky si jednoducho obzeraju a skumaju akvarko.
divad33
 
Príspevky: 81
Založený: 07 Jan 2010 21:17 pm

Re: Panciernicek skvrnity a Synodonthys

Odoslaťod mattko » 14 Jan 2010 23:42 pm

no ved hej,uz som zistil,ja len zacinam tak mi je vsetko cudne co sa deje v akva,ale aj tak dik za reakciu :? uz su kludny,myslim tych synodothysov,myslim ze je to sumcek alebo take nieco,nenasiel som slovensky nazov.lebo panciernickovia su neunavny snorici :D
Obrázok používateľa
mattko
 
Príspevky: 20
Obrázky: 22
Založený: 02 Nov 2009 10:14 am
Bydlisko: Šaľa

Re: Panciernicek skvrnity a Synodonthys

Odoslaťod MaximusSk » 02 Feb 2010 18:53 pm

mattko napísal:Nedavno som osadil do akva dva panciernicky skvrnite (Corydoras Paleantus), dvoch prisavnikov (Hypostomus Plecostomus) a jedneho,ale neviem slovensky nazov Synodonthys bud Angelica alebo Schoutedeni.A moja otazka,ked som ich kupoval v akva obchode,boli taky kludny len lezali na dne a umna v akva plavaju ako divy,ako som rad ze su taky zivy,len neviem ci im nieco nechyba alebo nieco nevadi.ty dvaja panciernickovia vkuse plavaju hore a dole pri boku akvarka,nevadi im ten odraz v skle? a ten Synodonthys,teraz si uz nasiel svoje miesto pri koreni,ale doteraz plaval sem a tam okolo akvarka,raz hore,potom dole,tak sa blaznil:)))Prisavniky tie od zaciatku nebolo ani vydno,nasli si svoje miesto a boli prisaty cely cas.prikladam aj fotky do mojho albumu,mozno pomozete k presnejsom nazve mojich prvych obyvatelov


je dost mozne ze ked ti panciernickovia chodia hore dole a aj po skle ..tak budu mat mlade..viem to z vlastnej skusenosti....vzdy behaju takto hore dole ked je samicka priravena naklast ikry..inak sa stale vrtaju v strku
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Panciernicek skvrnity a Synodonthys

Odoslaťod Tomas54 » 02 Feb 2010 20:36 pm

No mne tak beha 4 roky a nic :)
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.