prosim pomoc s gupkami



Akvarijné ryby - choroby, liečba

prosim pomoc s gupkami

Odoslaťod marian75 » 28 Jún 2009 23:27 pm

Mal som niekolko gupiek v 16l akva,v pohode sa rozmnozovali a zrazu niektore zacali plavat ako vrtule a vseliako sa prevracali.Myslel som ze bola zla voda tak som ich prelozil do 54l akva k ostatnym gupkam ktore nemaju ziadny problem a v pohode sa rozmnozuju.Zbadal som ale ze aj v tomto akva sa rovnako spravaju a teraz neviem ci som neprelozil chore gupky medzi zdrave a nenakazia sa aj tie.Viete mi pls niekto povedat co im je?Dakujem.
marian75
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Jún 2009 23:18 pm

Reklama

Odoslaťod Rick45 » 21 Júl 2009 12:15 pm

povedz aky mas filter,rozmery akva a daj sem fotky tich gupiek...
Obrázok používateľa
Rick45
 
Príspevky: 52
Založený: 21 Júl 2009 11:40 am
Bydlisko: Levice

Re: prosim pomoc s gupkami

Odoslaťod dusik » 21 Júl 2009 12:22 pm

Treba viac vstupných informácii. Veštiacu guľu nemáme :wink:
Treba popísať tvoju starostlivosť. Čím kŕmiš ako často, starostlivosť o akvárium a iné informácie, ktoré pomôžu identifikovať problém.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Rick45 » 21 Júl 2009 15:35 pm

to som chcel tim povedat :D
Obrázok používateľa
Rick45
 
Príspevky: 52
Založený: 21 Júl 2009 11:40 am
Bydlisko: Levice

Re: prosim pomoc s gupkami

Odoslaťod Svana » 15 Okt 2009 15:05 pm

ja mam tiez problem s gupkou, kupila som pred tyzdnom samca do akva s cca 24 l vody a vcera si lahol na strk. Je tam sam a stale, uz odkedy som ho tam vlozila, je v jednom rohu akvarka (co nepochopim) potom chvilu plaval aj inde, ale dlho mu to nevydrzalo, navyse somar nezerie. dala som mu vlocky a ten cap ani nevie o tom, ze tam nejake ma, pretoze na hladinu vobec nechodi a ked mu popadaju, tak ich vypluva. skusila som prasok, ten si ani nevsima, skusila som komarie larvy (mrazene) tak tie su prenho velke, tak som skusila este inu mrazenu potravu, ktoru absolutne odignoroval. Gupky pred tym mi vsetko z toho zrali. V akva je este jeden maly prisavnik a traja minislimaci (vsetko drobne druhy). prisavnik sa tvari zivo, akurat ten samec si stale laha na strk, neplava... ked zapnem filter, ozije, ale to zrejme nie dobrovolne, kedze predpokladam, ze ho to taha. Myslela som, ze je to spinavou vodou, tu som vcera vymenila (cca polovicu), odkalila som, priliala som teplejsiu (bolo z 21 na 23) a gupka aj tak lezi na strku. Taketo nieco sa mi uz stalo a ryby posli do par dni. Cim to moze byt?
Svana
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Sep 2009 00:58 am

Re: prosim pomoc s gupkami

Odoslaťod Marekkt » 24 Dec 2009 11:31 am

mne sa to stalo z mecunmi .. dal som ich tam a boli slepe .. zomreli je to chybny vrh
Marekkt
 
Príspevky: 1
Založený: 24 Dec 2009 11:26 am

Re: prosim pomoc s gupkami

Odoslaťod minqo27 » 24 Dec 2009 11:45 am

ja mam teraz v 20L akvarku mečúne.. Predtý mboli v 43 litrovom.... zrazu jedna s tych dvoch lezala na dne myslel som ze je mrtva lebo sa nehýbala.zrazu ju idem spláchnut kedze som myslel ze je chora ale ona zila..vratil som ju naspäť ale zacala sa vrtiet a poto zasa lahla na štrk... voda ma teplotu asi 25 stupnov......Diky za dopvoed.Prosim povedzte o čo ide.... mamina hned po porode tycxhto dvoch mečúnov umrela....a zostali mi oni.... dufgam ze sa vylieci :( :(
Obrázok používateľa
minqo27
 
Príspevky: 112
Obrázky: 25
Založený: 11 Máj 2009 21:50 pm
Bydlisko: Košice

Re: prosim pomoc s gupkami

Odoslaťod boratm4 » 24 Dec 2009 13:25 pm

keby chcete niekto gupky tak mi napiste ss...darujem newiem co snimi.
Obrázok používateľa
boratm4
 
Príspevky: 79
Obrázky: 21
Založený: 13 Júl 2009 00:33 am
Bydlisko: Veľké Orvište (pri Piešťanoch)

Re: prosim pomoc s gupkami

Odoslaťod countryman » 16 Jan 2010 20:40 pm

Caute,
ja mam podobny problem. Samec mecuna sa mi zacal divne spravat, ostava lezat na dne a ked aj ide zrat, tak ho kruti a zvrta sa ako keby robil piruety. Neviete co moze byt s nim? Mam 20 L akvarko, ostatne mecune a Black Molly su ok, len ten samec je divny. Myslel som ze ho to polozi, ale uz 3 dni sa takto sprava. Zerie normalne, len stale ho kruti a nevie plavat rovno, uz aj chrbitcu ma chudak vykolajenu. Da sa to nejako liecit, ci len pouzit sekacik a ukoncit jeho trapenie?
dik
countryman
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Júl 2005 20:38 pm

Re: prosim pomoc s gupkami

Odoslaťod boratm4 » 16 Jan 2010 21:02 pm

ja mam tiez problem z jednou samicou gupky...cudno plava,ale je strasne tlsta,ako keby mala mat mlade,je to starsia samica,mal som odnej uz strasne mnozstvo malych gupiek..ale takto sa pri tehotenstve este nespravala :D myslite ze je to v poriadku?
Obrázok používateľa
boratm4
 
Príspevky: 79
Obrázky: 21
Založený: 13 Júl 2009 00:33 am
Bydlisko: Veľké Orvište (pri Piešťanoch)


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.