Bojovnica



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Bojovnica

Odoslaťod Naatalkaa » 16 Jan 2010 20:32 pm

Dobry vecer, asi tyzden a pol dozadu som si kupila Marina Betta Kit (cca 2l kocka) a bettu...v baleni bolo aj krmivo akesi vlocky pre betty a roztok Betta plus bowl conditioner...v predajni mi bolo povedane ze betty nepotrebuju ovzdusnovat vodu, pretoze vedia dychat vzdusny kyslik...pre istotu som kupila aj taku malu machovu gulku aby mu to tam predsa nieco okyslicovalo...dodnes bol v poriadku, akurat posledne dni akosi skakal z vody a udieral hlavou do platoveho krytu,vypustal akesi bublinky na hladinu, no rano sa krmiva ani nedotkol...este 5 minut dozadu som si vsimla ze uz nereaguje ani na zaklopkanie, drzal sa v rohu pri hladine este 5 minut dozadu, vsimla som si akoby spinavy povlak na tele a hlavne plutvach, momentalne lezi na boku na dne "akvaria" bez pohybu, sem tam zahybe plutvou alebo ziabrami nic viac...co mam robit????? vodu mal menenu pravidelne kazdy druhy den aj s roztokom podla davkovania...kde som urobila chybu? rano este veselo plaval...da sa ho zachranit????? prosim pomozte...
Naatalkaa
 
Príspevky: 5
Založený: 16 Jan 2010 20:20 pm

Reklama

Re: Bojovnica

Odoslaťod tigrik321 » 16 Jan 2010 20:36 pm

Marina Betta Kit je to totalna kravina pre vypatlancov..takze radsej ty uz nic ani nenapisem lebo by si si to zlizla......ani viac necitam aky mas problem len prva veta my stacila.!!!!!!!!!!!!§

ty sa zavri do skrine ako sa budes mat......

tyranie zvierat blahozelam ty...vodu som menila kazdy druhy den....to je rozum kolko mas 5 rokov???

nechapem takychto ludi naozaj.......
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Bojovnica

Odoslaťod Naatalkaa » 16 Jan 2010 20:46 pm

Dakujem za reakciu, robila som podla pokynov ake som dostala v predajni, nevyznam sa v chove ryb, na vsetko som sa podrobne pytala, aj betta vyzerala dodnes stastne, dnes sa na nej objavil ten povlak tak rada by som vedela co to je ked som to uz vsetko tak spackala... myslim ze porovnavat male akvarium s drobnou rybkou a mna so skrinou je troska v nepomere...
Naatalkaa
 
Príspevky: 5
Založený: 16 Jan 2010 20:20 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod tigrik321 » 16 Jan 2010 20:57 pm

dobre takze ...:
neviem co jej je lebo si spravila vsetko zle
bojovnica je labyrintka dycha atmosfericky vzduch ako my.....
vodu nemenim a uz ozaj nie kazdy druhy den
neviem co jej je ale robila si vsetko zle takze zajtra napis ci zije...
dufam ze nemas zakryte cele to akvarium neviem ci to tak mozem nazvat..../potrebuje vzduch/aspom 2 cm pootvorene
teplotu by mala mat okolo 24-28 stupnov
krm ju len vlockami stacia obycajne zatial pre vsetky ryby...
neviem co je to krmivo pre bojovnice ani ten sajrajt/co si uviedla/.....
ja ich mam v 135 litroch a ziju si krasne......

ak prezije......
idem do predajne..inak napis kde maju takeho predavaca a kde ty to predali.......zaujmama to
precitaj si nieco o bojovniciach ak bude zaujem dam ty sem linky.....
tema bojovnica tu uz je takze treba pozerat co kde je
pojdes do akvaristiky povies tomu magorovy co je zac pojdes inde a kupis aspom 12 l akvarko
kupis ohrievac....
kupis sklo na akva aby nevyskocila a nenachladla/das spravit v sklenarstve odrezat/
kupis strk alebo piesok.....
kupis rastlinky...Zive!!!!
das uz dnes odstat aspom tych 12 litrov vody aby vyprchol chlor......
Naposledy upravil tigrik321 dňa 16 Jan 2010 21:04 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Bojovnica

Odoslaťod Naatalkaa » 16 Jan 2010 21:01 pm

Hore je otvor asi 10x10cm stale mal dostatok vzduchu, voda ma nieco viac ako 22 co mame v dome, pretoze na nu svieti lampa vacsinu dna no a myslim ze je po nom.
Naatalkaa
 
Príspevky: 5
Založený: 16 Jan 2010 20:20 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod Naatalkaa » 16 Jan 2010 21:06 pm

kupovala som marina betta kit v KE v novej galerke...petshop...povedali mi ze to funguje ako okruhle akvarka takze mam menit vodu kazde 2-3 dni. V tom baleni bol aj strk a kamene, ten spominany roztok ktory robi z cerstvej vody "odstatu" a chrani supiny a plutvy ryb a krmivo pre betty... dokupila som machovu gulu, povedali ze to na malu rybku staci na okyslicenie...Bettu som kupila v Hornbachu, tam ma uistili ze to prezije bez problemov bez hocijakej zivej rastliny...
Naatalkaa
 
Príspevky: 5
Založený: 16 Jan 2010 20:20 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod tigrik321 » 16 Jan 2010 21:10 pm

Naatalkaa napísal:kupovala som marina betta kit v KE v novej galerke...petshop...povedali mi ze to funguje ako okruhle akvarka takze mam menit vodu kazde 2-3 dni. V tom baleni bol aj strk a kamene, ten spominany roztok ktory robi z cerstvej vody "odstatu" a chrani supiny a plutvy ryb a krmivo pre betty... dokupila som machovu gulu, povedali ze to na malu rybku staci na okyslicenie...Bettu som kupila v Hornbachu, tam ma uistili ze to prezije bez problemov bez hocijakej zivej rastliny...

zase vsetko zle.....v hornbachu si mozes kupit skridlu nie rybku

vidis sama ako to dopadlo....

je uz len na tebe ci chces sa tomu akvaristike venovat alebo nie.....


ak chces zacat od znovu tak zacni citat a sprav normalnu temu a zacni sa riadit co ty napiseme.....

ak nie betta marine kit ci ako sa to vola hod niekomu najlepsie tomu predavacovy do hlavy a chod si kupit napriklad tricko....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Bojovnica

Odoslaťod tigrik321 » 16 Jan 2010 21:12 pm

Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Bojovnica

Odoslaťod Naatalkaa » 16 Jan 2010 21:26 pm

tak diky...dobra stranka, najskor si precitam co to o bettach, su to velmi pekne ryby...potom sa budem rozhodovat ci si zadovazim druhu...mne sa to v predajni zapacilo, je to v modernom prevedeni, predavacka ma o tom presvedcila, no vidim ze je to na nic...
Naatalkaa
 
Príspevky: 5
Založený: 16 Jan 2010 20:20 pm

Re: Bojovnica

Odoslaťod tigrik321 » 16 Jan 2010 21:33 pm

Naatalkaa napísal:tak diky...dobra stranka, najskor si precitam co to o bettach, su to velmi pekne ryby...potom sa budem rozhodovat ci si zadovazim druhu...mne sa to v predajni zapacilo, je to v modernom prevedeni, predavacka ma o tom presvedcila, no vidim ze je to na nic...



ked sa rozhodnes ze si zadovazis inu tak sprav temu z neakym nazvom.....napriklad zalozenie 12 l akvaria

my tu tu poradime popiseme a spolu spravime akva aby bola si stastna ty,my a hlavne rybka...........to je vsetko....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Bojovnica

Odoslaťod Mariok » 16 Jan 2010 21:41 pm

Naatalkaa napísal:tak diky...dobra stranka, najskor si precitam co to o bettach, su to velmi pekne ryby...potom sa budem rozhodovat ci si zadovazim druhu...mne sa to v predajni zapacilo, je to v modernom prevedeni, predavacka ma o tom presvedcila, no vidim ze je to na nic...


Odporučil by som ti v prvom rade skôr prečítať si čo to o zakladaní akvária, spôsobe výmeny vody a základných chemických pochodoch v akva - chvalabohu je z čoho čerpať... http://klub.akva.sk/akvarium.php hlavne č.2 Zakladanie akvária a č. 4 Dusík v akváriu .
Inak to zle dopadne s každou ďaľšou rybkou u teba :(
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Bojovnica

Odoslaťod Barbora_ZA » 16 Jan 2010 22:02 pm

Bože, to je smola. :( Takto dopadnú ničnetušiaci ľudia a nevinné rybky.

Naatalkaa, určite sa nenechaj odradiť, kúp si aspoň 12l akvarium a pouvažuj prípadne aj o iných rybkách ako o bojovnici.. Alebo o krevetkách, stoja za to. :) :)

A aj keď to chce silu (najmä keď si v obchode ;) ) - skôr než niečo kupíš, napíš si názov (rybka, rastlinka, roztok na vodu, čokoľvek) a nájdi si to tu na fóre. A je hlúpe to povedať, ale predavačom never.. Len potom budeš nahnevaná, keď zistíš, že z Teba urobili blbca.

Tak držím palce. :)
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Bojovnica

Odoslaťod Michal Riša » 16 Jan 2010 22:20 pm

Ahoj, no ked som si precital niektore odpovede tigrika, no nie som si celkom isty, ci vie potvrdit niektore fakty, ktore vyssie uviedol, lebo ja chovam bojovnice aj som ich uz uspesne rozmnozil a ciastocne si myslim nieco ine :
1. jednemu samcovi bohate stacia 2 litre vody, aj ked ani 4 by neboli na skodu (ked sa odchovavaju vo vacsom, su az do predaja = cca 4-6 mesiacov len v 7 dl flasi na zavaranie a neskor v 2l pet flasi s odrezanym vrchom, takze pokial sa o neho dobre starat, myslim, ze 2l by ti mohli vystacit, len si na zaciatok nieco precitaj nejake clanky o akvariach pre zaciatocnikov
2. Kazdy, kto chova samcov vo flasiach vie, ze vodu treba menit podla objemu vody od 7dl flase raz za den az po 2l flasu raz za dva dni, pripadne 4l raz za 3-4 dni, a hlavne od pravidelnej vymeny vody zavisi zdravotny stav rybicky
3. zive rastlinky su hlavnym pilierom stability v akvarku a cim viac ich tam budes mat, tym menej casto staci menit vodu, takze skus zohnat aspon plavajuce, ktore by sa v BA urcite mali dat zohnat, aspon na inzerat od nejakeho akvaristu
4. chcelo by to kvalitnejsie krmenie, aj ked ani to specialne pre bojovnice nie je zle, ale tak 2 dni by to chcelo nejake mrazene (patentky alebo koretra) a potom jeden den kvalitne suche, a takto stale dokola, aj ked vlocky by som neodporucal, lebo mnohym bojovniciam nechutia, radsej granule
5. 22 - 23 stupnov Celzia by malo stacit, aj ked to nie je ideal, ale na tak male akvarko sa ani neoplati kupovat ohrievac, a mojim bojovniciam teplota 21-22 stupnov az tak nevadi, dolezita je hlavne pre poter, nie az tak pre dospele ryby
6. ak budes pravidelne menit vodu za odstatu (staci 1 hodina, ja im ju vacsinou ani nenecham odstat a zatial sa nestazuju, ani poter, :)) netreba Ti kupovat ani filter
7. co najmenej chemie do akvarka !
8. skus si nastudovat nieco na splendenspower.cz a tam sa urcite dozvies viac
9. nabuduce posli fotku, aby sa Ti dalo poradit a zabranit tak dalsiemu umrtiu
Prajem vela uspechov a myslim, ze bojovnice su krasne ryby a oplati sa zacat odznova.
PS: vsetky rady boli myslene uprimne a ziadna z nich nemala nikoho urazit, aj ked s tym mozno niekto nebude suhlasit, ale odskusal som si ich na vlastnej kozi, takze by mali fungovat : )
Michal Riša
 
Príspevky: 45
Obrázky: 27
Založený: 09 Okt 2009 17:16 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Bojovnica

Odoslaťod tigrik321 » 16 Jan 2010 22:35 pm

myslim ze z hladiska chovu mas pravdu ano robi sa to tak.....ale pre babu co chce jednu rybku a nie ich rozmnozovat a slachtit a pod,proste cisto mat rybicku pre radost tak by bola lepsia asi moja varianta......
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Bojovnica

Odoslaťod Volodus » 16 Jan 2010 22:59 pm

Tie marina betta kit su na 2 veci ... Clovek co vie ako nato si nekupi kit za 10 eur a clovek co nevie ako si to nekupi kvoli tomu ze mu ta rybka skape. Tiez som mal zakaznika ktory si nechcel dat poradit a kupil ten kit (aj ked akvarko bolo lacnejsie) a skapali mu 2 bojovnice kym sa spytal ako to teda ma robit. Teraz mu uz posledna bojovnica zije vyse mesiaca ale ajtak ju presadil nakoniec do 12l akvarka... mohol hned usetri, tak som aspon ja zarobil no ...
Male akvaria su neskutocne lacne a omnoho vhodnejsie ako ten pohar. Takze bez si kupit nieco vacsie a toto mozes pouzivat ako nadoku na odstatie vody :)
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bojovnica

Odoslaťod Michal Riša » 17 Jan 2010 10:31 am

Plne suhlasim, len som chcel podotknut, ze to ide aj v malom objeme, ale cim vacsi objem, tym jednoduchsia udrzba, menej casta vymena vody a vyssia stabilita v akvariu, ktora ale z velkej casti zavisi aj od mnozstva zivych rastlin
Michal Riša
 
Príspevky: 45
Obrázky: 27
Založený: 09 Okt 2009 17:16 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Bojovnica

Odoslaťod Adhara » 09 Feb 2010 12:50 pm

Obrázok

Túto nádhernú (teda, z môjho pohľadu nádhernú) bojovnicu som objavila úplne náhodne v jednom akvaristickom obchode. Vzhľadom na tie výbežky na koncoch plutiev pochybujem, že ide o druh splendens. Vôbec sa však v tomto nevyznám, nepoznám ani variabilitu druhu splendes, mohol by mi niekto poradiť? Škoda, že fotka je taká nekvalitná, ale urobila som snáď milión pokusov pri rôznych režimoch fotoaparátu a nič lepšie sa mi z toho vykresať nepodarilo. Inak zaujímavosťou je, že po stretnutí s veľmi agresívnou cichlidou Mesonauta festivus prišiel tento chudák takmer o celý chvost, ale opätovne mu celý dorástol. Len sa mi zdá, že je teraz málinko kratší.
Obrázok používateľa
Adhara
 
Príspevky: 86
Obrázky: 17
Založený: 06 Júl 2009 10:08 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Bojovnica

Odoslaťod Mariok » 09 Feb 2010 23:38 pm

Jev to splendenska, ale na bližšie určenie slabo pózuje - skus pozrieť http://www.splendenspower.cz/viewtopic.php?t=1208
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Bojovnica

Odoslaťod Adhara » 10 Feb 2010 12:49 pm

Mariok napísal:Jev to splendenska, ale na bližšie určenie slabo pózuje - skus pozrieť http://www.splendenspower.cz/viewtopic.php?t=1208


Díky. To ma fakt udivilo, že existujú aj takéto formy. Mám aj iné jeho fotky, ale nie sú o nič ostrejšie/svetlejšie. A už ho nejako prestalo baviť vzpriamovať plutvy tak ako tie pekné bojvnice na obrázkoch (asi potrebuje vymeniť samicu za novú :D ).

P.S.: Až teraz som si všimla, že som v zlej téme resp. v skupine tém, lebo toto sa netýka chorôb rýb, ale keď túto tému mi to našlo cez vyhľadávanie a jej zaradenie som si vtedy nevšimla...
Obrázok používateľa
Adhara
 
Príspevky: 86
Obrázky: 17
Založený: 06 Júl 2009 10:08 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Bojovnica

Odoslaťod petrusha » 26 Dec 2010 23:47 pm

ahojte chcela by som sa opytat ci niekto neviete co moze znamenat ked sa mojej bojivnici na plutvach robia male dierky .... najskor to mala len na hornej plutve jednu dieru a teras uz to ma aj na chvoste .... je v akvariu sama a nema tam ziadne ostre predmety .... ma 10l akva a krpim ju vlockami ....
petrusha
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 26 Dec 2010 23:43 pm
Bydlisko: dubnica nad vahom

Re: Bojovnica

Odoslaťod m.matqo » 27 Dec 2010 00:08 am

Je tam filter? Ako často meníš vodu? Urob foto a daj ho sem.
Obrázok používateľa
m.matqo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 13
Založený: 11 Aug 2009 08:40 am
Bydlisko: Košice

Re: Bojovnica

Odoslaťod Mariok » 27 Dec 2010 00:38 am

petrusha napísal:ahojte chcela by som sa opytat ci niekto neviete co moze znamenat ked sa mojej bojivnici na plutvach robia male dierky .... najskor to mala len na hornej plutve jednu dieru a teras uz to ma aj na chvoste .... je v akvariu sama a nema tam ziadne ostre predmety .... ma 10l akva a krpim ju vlockami ....


Znamená to, že máš v akváriu bordel. Treba častejšie meniť 1/4 objemu vody za čerstvú odstátu, hoci aj denne. Okrem toho môžeš pridať jednu, dve suché jelšové šištice, ak nemáš, tak si kúp tetra Torumin, alebo Aquahum, alebo mandlovníkové listy a pridávaj podľa návodu - sú to všetko určité toniká majúce baktériostatické účinky a zlepšujú kvalitu vody a pohodu rýb.
Aj bojovnice sú ryby, a ako také potrebujú kvalitnú výživu. Na jednom druhu vločiek ti budú len prežívať, ale nebudú zdravé a vitálne (vynimkou je snáť len krmivo Atison`s Betta Pro - tomu odpovedá aj jeho cena).
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Bojovnica

Odoslaťod petrusha » 28 Dec 2010 00:21 am

fuuuha skoro nicomu co si napisal nerozumiem pretoze to je moja prva rybka... no dnes som kupila aj ine krmivo ... volaju to susene blchy ... ale akosi to nechcel jest ... vodu menievam kazdy treti den ze odupstim pol akvarka a napustim novu .... a sem tam aj dolievam ked sa ta voda vypari.... mam aj filter takze to neviem ci bude v znecistenej vode.... ale je jasne ze si neham poradit lebo sa do toho este vobec nerozumiem .... ties som pocula ze je dobre do vody pridat sol na dezinfekciu no neviem na kolko litrov ake mnozstvo.... takze som to radsej nerobila aby sa rybke nieco nestalo... a co sa tyka tych sisiek ... mam ich kupit ci da sa to vobec kupit alebo si len normalne nazbierat ?:P prepac ale fakt ako som uz povedala nerozumiem sa tomu
petrusha
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 26 Dec 2010 23:43 pm
Bydlisko: dubnica nad vahom

Re: Bojovnica

Odoslaťod petrusha » 28 Dec 2010 00:24 am

ano mam tam filter ten filter je do 30l a ja mam len 10l a voda je pekna priezracna... menievam kazdy treti -4 den vodu ale len pol vody s akvaria odpustim a dolejem novu .... dnes som kupila aj ine zradlo... volaju to susene blchy ... a vobec to nechcel jest ... neviem co mu je ...
petrusha
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 26 Dec 2010 23:43 pm
Bydlisko: dubnica nad vahom

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.