Cratoneuron filicinum



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Cratoneuron filicinum

Odoslaťod mad_man » 18 Jan 2010 09:57 am

Ahojte, dostal som sa k tejto rastlinke, na podklade asi tak 8x8cm
da sa to pouzit ako kobercek ked sa rozrastie, alebo vylucne ako mach na korene atd? na nete som nasiel zmiesane info..
ako to prichytit k pieskovemu dnu aby drzalo...??
diki
mad_man
 
Príspevky: 33
Obrázky: 2
Založený: 10 Jan 2010 15:22 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Cratoneuron filicinum

Odoslaťod krto » 18 Jan 2010 14:07 pm

... nejakú dobu ho mám (od tejto akvazimy) aj ja, ale podľa doterajšieho rastového "progresu" určite nebude patriť medzi kobercovito rastúci typ machu. Nové výhonky rastú akoby pod určitým uhlom a následne sa vetvia, nakoľko však samovoľne pri väčšej výške nepolieha (zatiaľ) , neviem či by sa dal použiť na koberček. Nakoľko je však jeho rast veľmi pomalý, neviem ti korektne odpovedať 8) .

Keď chceš "stvárniť" efekt machu rastúceho akoby z piesku, je vhodné ho vyviazať silonom na plochý kameň, alebo prekryť plast. sieťkou od ovocia (pomaranče, mandarínky,...) a osadiť tento kameň do piesku zároveň s jeho povrchom, a ak kúsok podrastie a rozrastie sa vytvorí efekt machu vyrastajúceho z piesku. Neprisypával by som ho zrnkami substrátu, nakoľko tieto tropické machy u nás málo rozšírené, vyhoľujú a odumierajú od spodu, ak k stonke nedopadá svetlo.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.