Vodovodný filter



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Vodovodný filter

Odoslaťod adam712 » 20 Jan 2010 12:51 pm

Ospravedlňujem sa, ak je táto téma duplicitná, ale vyhľadávač na akva.sk mi odmietol vyhľadávať príspevky/témy pre slovo "filter" (s odôvodnením, že je "príliš bežné"), pri použití výrazu "vodovodný filter" ignoroval slovo "filter" a nemám čas tráviť hodiny a dni prezeraním tém.

Prosím o radu, či je vhodné použiť bežné, komerčne predávané, vodovodné filtre pri naberaní vody pre akvárium.

Dôvod: bývam v novostavbe, je tu však príšerná voda, častokrát zafarbená až do žlta, hneda alebo zelena. Obvykle musím čakať na skorú rannú hodinu (3-5 hod.), aby som mohol nabrať aspoň 1-2 vedrá vody na výmenu. Keďže táto situácia je dlhodobá a už strácam trpezlivosť, uvažujem o kúpe filtra na vodovodnú vodu. Netuším však, či to nebude mať - vzhľadom na upravený chemizmus vody - neblahé následky pre mojich akva zverencov. Poradí mi niekto? Ktorý z výrobkov odporúčate? (vopred ďakujem)
Obrázok používateľa
adam712
 
Príspevky: 72
Založený: 21 Dec 2007 12:50 pm
Bydlisko: Nitra, Žilina

Reklama

Re: Vodovodný filter

Odoslaťod penzos » 20 Jan 2010 20:55 pm

ja si myslým že môžeš, sú rôzne druhy filtrov na rôznu úpravu vody, ak je zakalenie spôsobené čiastočkami nejakej nečistoty tak filtre na mech. nečistoty ti chemizmus vody nezmenia. Ak aj náhodou zapojíš filter ktorý mení chemické vlastnosti vody až take dramatické to hádam nebude kedže väčšina filtrov sa používa na úpravu pitnej vody v domácnostiach.
Obrázok používateľa
penzos
 
Príspevky: 11
Obrázky: 55
Založený: 25 Mar 2008 15:33 pm
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: Vodovodný filter

Odoslaťod adam712 » 21 Jan 2010 09:20 am

penzos napísal:ja si myslým že môžeš, ...

Ďakujem :-)
Obrázok používateľa
adam712
 
Príspevky: 72
Založený: 21 Dec 2007 12:50 pm
Bydlisko: Nitra, Žilina


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.