sera filter biostart



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

sera filter biostart

Odoslaťod 88MATo88 » 19 Jan 2010 17:30 pm

sera filter biostart
Som s nim nespokojny. Je zmame ze po aplikovani sa vytvori jemny film po stenach akvaria no mne sa do 2 dni po aplikovani usadi hnusna biela 3 mm vrstva po ceeelom akvariu. Srtany akva utriem ale do 2 tyzdnov som koli tomu nuteny cistit cele akva. Je s toho totiz po 2 tyzdnoch na kamenoch nenormalny humus.
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Reklama

Re: sera filter biostart

Odoslaťod Tomas54 » 19 Jan 2010 18:22 pm

A ako to pouzivas ? Zalozil si akva, dal pripravok a hned ryby ? Kolko toho si dal na kolko L akva.
Ale toto sa mi nezda na recenziu
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: sera filter biostart

Odoslaťod 88MATo88 » 20 Jan 2010 14:31 pm

Podla navodu 5ml na kazdych 200 l. Takze davam 1kvapku= 1 mm na mojich 40 l. Alikoval som to stale ked som menil vodu alebo cele akva. Rybky boli uz dnu.
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: sera filter biostart

Odoslaťod Tomas54 » 20 Jan 2010 17:57 pm

pri vymene celej vody s tym, ze tam mas uz ryby nepocitaj, ze ti ta ,,zazracna,, vodicka pomoze a pri ciastocnej vymene je zbytocna
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: sera filter biostart

Odoslaťod Aron » 20 Jan 2010 20:49 pm

No ja osobne týmto vodičkám ktoré sa majú vlievať pri zakladaní akva a vraj ho pripravia za pár dní k vpusteniu rýb neverím. (a početná skúsenosť ludí na fóre viď i táto to potvrdzuje)
Efekt týchto vodičiek je neraz rovnaký. (Malá či väčšia katastrofa hlavne u začiatočníkov.)
Ja zakladám akvária bez vodičiek už 20 rokov a nemám žiaden problém. (Možno práve preto.)
Mám pocit, že vodičky vytvoria na začiatku skôr nerovnováhu ako naopak.

Ja osobne si ani nemyslím, že vodičky batérie vôbec obsahujú, to by totiž nemohli mať dobu spotreby niekoľko rokou a museli mať prístup vzduchu, čo nemajú. Pri takých podmienkach by mali problém hybernovať aj spóry niektorých vírusov a nie živé množiace sa baktérie. Myslím si, že štartovacie vodičky obsahujú len hnojivá, minerály a dusíkaté latky, ktorých obsahuje aj vodovodná voda až až. A keď tam niekto dá rybyčky, ktoré kŕmi a vodu ešte takýmto prípravkom prihnojí tak to celé akurát pohnojí ..... :D
Obrázok používateľa
Aron
 
Príspevky: 50
Obrázky: 8
Založený: 12 Nov 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava IV

Re: sera filter biostart

Odoslaťod Giftzahn » 21 Jan 2010 08:45 am

@ 88Mato88: njn, faktom je ze v tvojom pripade je ten filter v tom uplne nevinne :P ... podla toho co si napisal si spravil vsetko co sa dalo zle ...

cize najprv je nutne akva spravne zalozit - substrat, korene,kamene, rastlinky ... potom nechat zabiehat a to aspon 4 - 8 tyzdnov pripadne viac bez rybiek .... a to tak ze filter bezi non-stop 24h rastlinky su zasadene a osvetlenie mas na spinacich hodinach 10 -12hod v prevadzke, menis vodu, hnojis, co2 atd. atd. atd.

po zabehu mozes postupne opatrne pridavat rybky ... a tym padom na zazracne vodicky za drahe peniaze mozes rovno zabudnut ... ale to si uz asi ocividne zistil ... :evil: pokial pouzijes vyhladavanie tu na fore urcite najdes prispevky k zakladaniu a zabehu akva bolo to tu preberane x-krat :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sera filter biostart

Odoslaťod Volodus » 21 Jan 2010 15:58 pm

Aron:
No spory virusov urcite v takom prostredi nenajdes ... a vlasnte ich nenajdes v ziadnom :)
Tie vodicky obsahuju enzymy a bakterie + nejake stabilizacne veci. A otom kolko co vydrzi, tak si zisti co nasli na optike sondy Surveyor na mesiaci po 30 rokoch ked to dovliekli naspat na zem :)
Efekt urcite maju, otazka je aky velky. Podla mna totiz maju efekt minimalny a ak nezakladas akva zo dna na den tak ti su uplne maximalne nanic.
Uz dlhsie sa chystam spravit test kde namiesam NH3 + NO2 + NO3 do 2 nadob a potom do jednej vlejem tu vodu, aby som zhodnotil realny efekt, takze drzte palce aby som to v priebeho tohto storocia stihol :D
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.