Loteria zvana RATAJ



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod pepino » 23 Jan 2010 20:05 pm

Neviem ake mate vy skusenosti s nakupom od rataja ale mne uz so svojim pristupom lezie poriadne na nervy :x .Prvykrat som si objednaval rastliny cca 5 druhov po dvoch kusoch,v objednavke som jasne uviedol, ze si neprajem nahradu ziadnej v pripade nedostatku ale aj napriek tomu mi poslal 6 ks z celkom ineho druhu rastliny.Po naslednom maile sa mi ospravedlnil a odvovodnil to nedopatrenim pracovnika.V druhej tohotyzdnovej objednavke som mal 3 druhy kobercekov rastlin do popredia po 1 kuse.Samozrejme som ho pekne poziadal aby mi v pripade nedostatku neposielal ziadnu nahradu.....a obdrzal som 1 DRUH a 2 krat :evil: ,neviem ci to robi naschval alebo co si mam o tom mysliet.Ake skusenosti mate vy?
pepino
 
Príspevky: 47
Obrázky: 10
Založený: 30 Sep 2009 20:18 pm
Bydlisko: EAST SR

Reklama

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod jose » 23 Jan 2010 20:17 pm

skusenosti dobre, bez problemov, skus mu napisat este raz a este jedna vec, cim viac rastlin, tym lepsie. aj on ma nejake naklady na balne postovne... ved ked sa ti to rozrastie predas a neprerobis, len teraz je dost zima :idea:
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod pepino » 23 Jan 2010 20:27 pm

Samozrejme v obidvoch pripadoch islo o objednavku v sume cca 33 eur a myslim si ze jeho naklady na balne a postovne zaplatim len ja tak potom preco nedodrzi prijatu objednavku?nabuduce uvazujem radsej o objednani rastlin na nejakej akva predajni aj ked to zaplatim s nejakym rabatom ale dostanem to co chcem.
pepino
 
Príspevky: 47
Obrázky: 10
Založený: 30 Sep 2009 20:18 pm
Bydlisko: EAST SR

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod martin_s » 23 Jan 2010 20:36 pm

Tak ci tak mozes uplatnit reklamaciu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod pepino » 23 Jan 2010 21:04 pm

co dosiahnem s reklamaciou?posle mi tie spravne rastliny? tie co mi uz zaslal su zasadene.tak nemyslim ze mi to pomoze.Jedinne co mam tak pokazenu mienku o jeho obchode.
pepino
 
Príspevky: 47
Obrázky: 10
Založený: 30 Sep 2009 20:18 pm
Bydlisko: EAST SR

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod bobo2 » 23 Jan 2010 21:37 pm

Skus po nedodrzanej objednavke zdvihnut telefon a zavolaj im tam.Uricte sa dohodnete.Na ich stranke kontakt najdes.Ja konkretne komunikujem napr.z panom Heribanom
Kód: Vybrať všetko
http://www.akvashop.sk
ked nieco objednam alebo z pani Fuljerovou z
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvariumonline.sk
a aj napriek tomu sa stalo ze omylom bol zaslani tovar ktory nebol v objednavke.Po telefonate sa pan Heriban ospravedlnil a zaslal produkt ktory mi neprisiel-bez postovneho a nakoniec mi aj ostal navyse produkt ktory som vobec nechcel.Takze neskladaj zbrane ,nevesaj hlavu a komunikuj s nimi. :D
Obrázok používateľa
bobo2
 
Príspevky: 64
Obrázky: 9
Založený: 14 Nov 2006 21:10 pm
Bydlisko: Kanianka

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod king11690 » 23 Jan 2010 21:48 pm

Jaom minule na vasu radu kukal Rataj a tam bla taka vec ze ked objednas rastlinky a neni dana vec na slade tak ti namiesto toho poslu daco v cenovej kategorii aj v kategorii narocnosti.....proste daco podobne....a ked si nezelas aby ti poslali nahradu za to co nemaju tak mas k objednvake dopisat ze si to nezelas.....a neposlu ti to co si nechcel..
king11690
 
Príspevky: 145
Založený: 17 Jan 2010 11:07 am
Bydlisko: Kajal okres Galanta

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Richard Tokušev » 23 Jan 2010 21:54 pm

pepino napísal:Neviem ake mate vy skusenosti s nakupom od rataja ale mne uz so svojim pristupom lezie poriadne na nervy :x .Prvykrat som si objednaval rastliny cca 5 druhov po dvoch kusoch,v objednavke som jasne uviedol, ze si neprajem nahradu ziadnej v pripade nedostatku ale aj napriek tomu mi poslal 6 ks z celkom ineho druhu rastliny.Po naslednom maile sa mi ospravedlnil a odvovodnil to nedopatrenim pracovnika.V druhej tohotyzdnovej objednavke som mal 3 druhy kobercekov rastlin do popredia po 1 kuse.Samozrejme som ho pekne poziadal aby mi v pripade nedostatku neposielal ziadnu nahradu.....a obdrzal som 1 DRUH a 2 krat :evil: ,neviem ci to robi naschval alebo co si mam o tom mysliet.Ake skusenosti mate vy?


Nemyslíš, že je dosť nespravodlivé tu na verejnosti roznášať firmu, založenú na botanicky svetoznámom mene akym akiste Rataj Je?
Ja to síce neviem celkom iste, ale mám taký pocit, že v ich net obchode je aj uvedené, že v prípade nedostatku bude rastlina nahradena. Firma Rataj patrí medzi najväčších producentov a obchodníkov rastlín v strednej európe. Každý deň je v ich firme veľmi vyťažený a treba v prvom rade riešiť objednávky v hodnote niekoľkých stoviek až tisícov EUR a zrejme iba z dôvodu zaneprázdnenosti sa sem tam na objednávku 6 rastliniek pozabudne.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod pepino » 23 Jan 2010 22:13 pm

risoar-ale samozrejme je aj uvedene ze ak si neprajem nahradu tak to mam uviest a oni mi ju neposlu.A v mojej prvej objednavke som neobjednal 6 rastliniek ale 6 druhov rastlin min po dvoch kusoch.Ja som chcel len obdrzat len to co som si objednal.Ak moja objednavka bola mala na spravne vybavenie ze nebola nad 100 eur tak to mi je luto.
pepino
 
Príspevky: 47
Obrázky: 10
Založený: 30 Sep 2009 20:18 pm
Bydlisko: EAST SR

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod očinta » 23 Jan 2010 22:49 pm

pepino :
Osobne si myslím, že keď niekto napíše, že v prípade nedostatku konkrétne objednaných rastlín si nepraje náhradu dodávateľ to musí rešpektovať. Inak ide o plytvanie materiálom. A to musí rešpektovať aj firma európskeho formátu. A keď nestíha, nech priberie náležitý počet kvalifikovaných pracovníkov, ktorí sú schopní uspokojiť dopyt na 100%. Ja by som mu poslal minimálne link z fóra, kde poukazuješ na jeho služby. Obhajujem ťa preto, lebo stalo sa to i mne. Inak som s kvalitou jeho rastlín nadmieru spokojný.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Richard Tokušev » 23 Jan 2010 22:50 pm

Nie. Tak až som to nemyslel a zámerne som nadsadil. Tí ktorí v tejto branži robia, veľmi dobre vedia, že sme v období tzv. rastlinkového návalu. V období kedy sa rastlín predáva skutočne veľmi veľa. A aj najväčšia firma - producent rastlín, nemôže uspokojiť trh všetkými ponúkanými druhmi. Všetci si vypomáhajú aj prípadnými dovozmi rastlin s iných zdrojov. Ak zdroj zlýha daný druh nie je dodaný, tak jednoducho sa snaží firma vyjsť v ústrety zákazníkovi tým, že daný druh nahradí podobným.

Keby si si dané druhy skúsil na skúšku objednať v letnom období, v takzvanej obchodnej mimosezóne, tak určite ti bude vyhovené v plnej miere.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Giftzahn » 23 Jan 2010 23:13 pm

njn, bezne nakupujem u Rataja rastlinky a zatial som na ziaden problem hodny staznosti nenarazil, cize rastlinky v poriadku ... :wink: ... jasne stalo sa aj mne ze v objednavke chybala napr. blyxa ... heh, a chybala aj na fakture ... cize vsetko v poriadku ... pokial nie je tak nie je co poslat a samozrejme ze aj hodit na fakturu ... :mrgreen:

cize najlepsie bude ked zdvihnes telefon a zavolas Ratajovi osobne ... a mas poriesene :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod ASUSKO » 19 Jún 2010 20:40 pm

Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod štefan » 19 Jún 2010 20:56 pm

K tejto teme odporucam si precitat aj http://planta.aquariana.cz/ze_sveta_01.htm .
Link na akvarista.cz, resp. na reportaz o Ratajovi poznam a je to perfektna, zrejme zaplatena reklama. Nic viac...
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod StanleyPWL » 20 Jún 2010 00:00 am

štefan napísal:K tejto teme odporucam si precitat aj http://planta.aquariana.cz/ze_sveta_01.htm .
Link na akvarista.cz, resp. na reportaz o Ratajovi poznam a je to perfektna, zrejme zaplatena reklama. Nic viac...


6 rokov stary clanok :|
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod štefan » 20 Jún 2010 09:08 am

StanleyPWL napísal:6 rokov stary clanok :|


Podla aj tu zverejnenej prevaznej vacsiny nazorov sa toho az tak vela nezmenilo... :|
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod eminence » 20 Jún 2010 09:12 am

Ak zdroj zlýha daný druh nie je dodaný, tak jednoducho sa snaží firma vyjsť v ústrety zákazníkovi tým, že daný druh nahradí podobným.
Vyjsť v ústrety ? Tak toto ma pobavilo.
Ja si niečo objednám, zaplatím a pošlú mi iné ? Kde sme ? Keď to iné pošlú zadarmo, tak nepoviem ale keď mi dajú niečo iné a chcú za to zaplatiť.

Tento princíp pripomína skôr nabalovanie firmy sa na zákazníkoch, s tým, že pošlem zákazníkovy hocičo, snáď nebude odvrávať a peniaze si nechám.

Kam by sme došli, kebyže si objednám televízor Sony, oni mi pošlú Oravu a ešte by som mal byť rád, že mi vyšli v ústrety a poslali mi pi.ovinu ktorú som si neobjednal.

Známy čo má akvaristiku tiež hovoril že od nich často dostane náhrady, ktoré si neobjedná - to je jedno či omylom, dobrým úmyslom alebo tým že ho chceli oklamať.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod smik » 20 Jún 2010 10:34 am

Richard Tokušev napísal:Nemyslíš, že je dosť nespravodlivé tu na verejnosti roznášať firmu, založenú na botanicky svetoznámom mene akym akiste Rataj Je?
Ja to síce neviem celkom iste, ale mám taký pocit, že v ich net obchode je aj uvedené, že v prípade nedostatku bude rastlina nahradena. Firma Rataj patrí medzi najväčších producentov a obchodníkov rastlín v strednej európe. Každý deň je v ich firme veľmi vyťažený a treba v prvom rade riešiť objednávky v hodnote niekoľkých stoviek až tisícov EUR a zrejme iba z dôvodu zaneprázdnenosti sa sem tam na objednávku 6 rastliniek pozabudne.


No nedá mi to, ale tohle jsou pindy. Jestli si něco objednám od někoho a jsem ochoten za to zaplatit tak to také chci. Asi by se nikomu nelíbilo kdyby si objednal a zaplatil Mercedes no a ona by mu přišla Škodovka. Jistě může se stát, že dané zboží není. To přece nebrání v tom poslat mail, že tohle a tamto není a jestli je možné nahradít tímto. Pokud je u objednávky možnost napsat nenahrazovat tak každý průměrně inteligentní člověk tam vidí NENAHRAZOVAT a ví co to znamená. Pokud jsou pro firmu Rataj důležitější objednávky v řádu stovek až tisícovek EUR, pak bych považoval za fér pokud to bude v e-shopu uvedeno např. přijímáme objednávky pouze nad 200 EUR a je vyřešeno. Ale pokud si jako obchodník dovolím dělat co se mi chce tak je to trošku divné ne?
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Caiman » 20 Jún 2010 13:14 pm

Ja si rastliny od rataja radsej objednavam cez akvaristiku.Je mi jasne ze si na ratajovu cenu nieco prihodia,vsak z niecoho musia zit.Zavolaju mi hned ako rastliny dostanu takze ich mam "cerstve" a navyse si mozem vybrat kedze vzdy objednaju z druhu ktory chcem viac kusov.Mozem si byt isty ze dostanem co chcem a nemusim sa ani obavat v akom stave rastliny v baliku pridu.
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod momo66 » 21 Jún 2010 07:23 am

No ja som s Ratajom spokojny i ked som sa na rastliny riadne nacakal lebo to posielaju z posty Kuty. Sms mi dosla v utorok o tom ze poslali tovar ale balik mi dosiel v pondelok o tyzden obaval som sa o stav rastlin kedze dost dlho boli na poste alebo nieviem kde presne.
Objednal som si narocne rastliny po otvroreni balika som bol prekvapeny ze rastliny stale boli svieze a rataj mi zadarmo pribalil aj jedno jeho krmivo vlocky Universal.Rastliny sa ujali vsetky a teraz pekne prosperuju :) takze spokojnost to krmivo ma zaujalo ryby ho zeru jak dive. Takze aj na buduce si objednam lebo je to aj tak lepsie co sa tyka sortimentu a cien ako priamo v akva obchodoch v BA.
momo66
 
Príspevky: 50
Obrázky: 6
Založený: 09 Mar 2010 22:50 pm

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod StanleyPWL » 21 Jún 2010 10:30 am

štefan napísal:
StanleyPWL napísal:6 rokov stary clanok :|


Podla aj tu zverejnenej prevaznej vacsiny nazorov sa toho az tak vela nezmenilo... :|


ja som prave reagoval z dovodu, ze mam s Ratajom opacnu skusenost ... objednaval som od neho sice len raz, ale z jeho pristupu som bol milo prekvapeny, kedze tovar ktory som objednaval nemal, tak mi hned (v ten den) pisal mail, ze tento tovar nieje skladom a bude az za dlho, ci nechcem nahradu, tak sme sa v pohode dohodli na niecom inom ... tolko moja skusenost s objednavanim od Rataja ... (pravda bolo to v roku 2008, neviem co vsetko sa stihlo zmenit od tej doby)
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod tomas1 » 21 Jún 2010 10:46 am

no ja som si pred tyzdnom objednaval tie nove koberceky dosli v pohode a nic im nebolo spokojnost 100percent
a plus som dostel aj niake zradlo to moja skusenost
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod crypto231 » 27 Jún 2010 17:39 pm

Caiman napísal:Ja si rastliny od rataja radsej objednavam cez akvaristiku.Je mi jasne ze si na ratajovu cenu nieco prihodia,vsak z niecoho musia zit.Zavolaju mi hned ako rastliny dostanu takze ich mam "cerstve" a navyse si mozem vybrat kedze vzdy objednaju z druhu ktory chcem viac kusov.Mozem si byt isty ze dostanem co chcem a nemusim sa ani obavat v akom stave rastliny v baliku pridu.


Ja som to spravil rovnako , s kamaratom sme chceli kazdy po jednom kosicku HC. Ak by sme objednavali rovno od Rataja cele by nas to vyslo 14,80€ ... celu objednavku by tvorili len 2 rastlinky co je ozaj malo. Takto sme len zasli do akvaristiky , povedali co a kolko chceme , nadiktovali cislo a o tyzden sme to mali ... z obchodu poslali SMS o doruceni rastlin , rovno sme si po ne zasli , este neboli ani vonku z krabice. Na jednu rastlinku si v chopači prihodili 70 centov co je myslim OK pokial treba len 2-3 rastlinky , cele sme to mali bez vybavovania a starosti v akom stave pridu rastliny.
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Amadeus » 28 Jún 2010 07:41 am

u nas ratajove akvárine rastliny stoja 2.50 e
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.