Cistic hladiny s pripojenim na ext. filter



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Cistic hladiny s pripojenim na ext. filter

Odoslaťod alfi666 » 26 Jan 2010 19:02 pm

Ahojte,

Mal som problem s mastnym filmom na hladine a na nete som objavil zaujimavy doplnok k externym filtrom.
Objednal som si to a dnes som to nainstaloval a kedze som to tu na fore nikde nevidel, chcem sa podelit so skusenostami :)

Takze, instalacia je skutocne jednoducha - namiesto povodneho nasavacieho kosa som dal tento odsavac ktory dokaze sucasne filtrovat aj z hladiny a aj spod vody.
Podovne som presne nieco takeho chcel, lebo cistenie LEN hladiny sa mi velmi nepozdavalo a takisto by to vytvorilo pomerne silny pohyb hladiny, ktory by vadil napriklad pri krmeni, atd.

Tou ciernou palickou na vrchu sa da nastavit mnozstvo odsavanej vody z hladiny - zvysok prietoku ide cez spodny kos.
Je to skutocne celkom domyselne a na pocudovanie to funguje :)

Da sa to kupit tusim niekde okolo 12 eur... ja som to objednaval cez ebay a vyslo ma to o trochu menej (14$- no keby som to nasiel na slovensku predtym, tak to nekupujem z ebay)

Zrejme by sa to dalo v domacich podmienkach aj vyrobit, ale za tu cenu sa mi stym nechcelo babrat :)

Zhodnotenie: Zatial sa mi to paci, som zvedavy ci stym nebudu nejake problemy 8)
Prílohy
surface skimmer.jpg
surface skimmer2.jpg
alfi666
 
Príspevky: 49
Obrázky: 4
Založený: 15 Jan 2010 17:35 pm

Reklama

Re: Cistic hladiny s pripojenim na ext. filter

Odoslaťod alfi666 » 26 Jan 2010 19:05 pm

ups, asi som netrafil sekciu, tak sa ospravedlnujem :cry:
alfi666
 
Príspevky: 49
Obrázky: 4
Založený: 15 Jan 2010 17:35 pm

Re: Cistic hladiny s pripojenim na ext. filter

Odoslaťod Tomas54 » 26 Jan 2010 19:33 pm

Viac ako rok to predava Hornbach :-)
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.