Neonky vs Skalar



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Tomas54 » 29 Jan 2010 22:14 pm

Este som sa nieco pytal, ako to je ?
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Reklama

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod maxxx01 » 29 Jan 2010 22:26 pm

Tiež si myslím, že voda je v tom nevinne. Ako sa to hovorilo v jednej nemenovanej televíznej reklame: "na väčšine územia Slovenska je tvrdá voda". A predsa sa tu ryby chovajú a žijú v pohode. Z toho, ako opisuješ svoje čistenie akvária, sa nedá dosť dobre rozumieť, čo s tým vlastne presne robíš. Tak to skús popísať.
Ale najlepšia rada, ktorú ti môžem dať (lebo ty tu stále vyrukuješ s nejakým novým problémom) je kúpiť si nejakú knižku pre akvaristických začiatočníkov a 3 x po sebe ju prečítať. Lebo je zjavné, že nechápeš, o čo tu komplexne ide. To, ako tu riešiš svoje akvaristické problémy, to sú len také výstrely naslepo do prázdna, náhodilé, bez hlavy a bez päty. Preštuduj si nejakú literatúru pre začiatočníkov, aby si mal o týchto veciach trochu ucelený obraz. Lebo takto len zaťažuješ ľudí, ktorí sú ochotní radiť, ale veľa výsledkov ti to neprinesie, kým si nenaštuduješ sám nejaké tie základy uceleným spôsobom.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod maxxx01 » 29 Jan 2010 22:34 pm

zabudol som dodať: 88MATo88, čo ti bráni tú vodu otestovať, keď už ťa tak trápi? Testy dostať v každej akva predajni. (Aj keď ako hovorím, problém bude niekde inde zrejme....)
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod 88MATo88 » 29 Jan 2010 22:56 pm

Inac tie musle a biele kamete som mal aj v tom 85 l akva a nebol problem. Voda je dost podstatna. Kupim tam rastliny a malo by sa to vyriesit. Alebo necham dostat vodu na 2 dni vo vedrach. Ked sa bude menit voda.
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Tomas54 » 29 Jan 2010 23:03 pm

Opakujem, aky sposobom cistis akvarko ? Snad uz odpovies detailnejsie
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod 88MATo88 » 29 Jan 2010 23:07 pm

ok kupim testovaci pasik a uvidime. No sory ze sa tu toho tak namnozilo. Ja som len vediet ako je to s neonkami a skalarmi. Vase rady samozrejme zrealizujem. Hlavne tie musle vyberem :)

Dakujem
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Tomas54 » 29 Jan 2010 23:16 pm

Tomu vravim ignorancia :mrgreen:

EDIT: a to som nebol jediny, co sa na to pytal
Naposledy upravil Tomas54 dňa 29 Jan 2010 23:21 pm, celkovo upravené 1 krát.
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod 88MATo88 » 29 Jan 2010 23:20 pm

Tomas54 napísal:Opakujem, aky sposobom cistis akvarko ? Snad uz odpovies detailnejsie

Normalne. tj vyberiem z akva trochu vody do sklenenej nadoby, kde presuniem rybky. Nasledne stiahnem vodu z akva. Vyberiem kamene, premyjem ich. Vycistim steny akvaria, dobre preplachnem. Nasypem kamene. Podavam tam vsetko co bolo. Napustam vodu stylom ze necham vodu postat vo vedre asi 10 min nech sa tam vytvoria bublinky - potom neje akvarko po napusteni cele od bubliniek. Pockam pol dna a vpustim ryby. Viem viem ryby by tam mali az ist po 3 dnoch ale..
Teplota je ta ista ako bola 26 C

To Tomas54 ziadna ignorancia nestiham pisat tvoj prispevok sa tam objavil ked som pisal svoj :)
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Tomas54 » 29 Jan 2010 23:24 pm

Ja som sa to pytal viac krat, ale to uz je uuuuplne jedno. Vies co vlastne robis ? ZABIJAS RYBY. Mam radu. Akvarko predaj, niekomu, kto vie aspon trosku nieco o rybach a ty si stiahni toto http://www.softmania.sk/Fish-Aquarium-3 ... saver.html
Je to sporic obrazovky s rybkami. Hadam tie preziju.
Uplne vsetko co do teraz robis, je celkom ZLE

Kto mi da za pravdu ? :D

Nechcem ta tymto urazit. Ale berem ohlad na ryby a nie pisanim na teba
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Tomas54 » 29 Jan 2010 23:29 pm

V podstate tomu skalarovi spravili laskavost. Dost mozne, ze ich o to poziadal sam

Ako prve si precitaj Akvarium c. 1 a 2 http://klub.akva.sk/akvarium.php tam mas nieco pre zaciatocnikov. Neublizia ani dalsie cisla
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Michal1987 » 30 Jan 2010 10:39 am

Takto nejako som čistil moje prvé akvárium aj ja, keď som mal cca 7 rokov... tiež som vtedy nevedel, čo robím. Ale odvtedy prešlo veľa času a čo to som sa naučil, aj na vlastných chybách... Ako bolo napísané, treba veľa študovať, hlavne založenie akvária a ešte viac jeho údržbu...
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod mystka » 30 Jan 2010 14:28 pm

Az na to, ze akvarium sa cisti tak, ze rybky v nom nechas, odkalis dno, odoberies cca 1/3 vody a dolejes najlepsie odstatu aspon 24 hod. a podla potreby vycistis filter vo vode, ktoru si odsal z akvaria. Takze skalar neumrel vinou hnusnej vody, ale vlastne si ho zabil ty. :oops:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Barbora =) » 30 Jan 2010 15:00 pm

88MATo88 napísal:
Tomas54 napísal:Opakujem, aky sposobom cistis akvarko ? Snad uz odpovies detailnejsie

Normalne. tj vyberiem z akva trochu vody do sklenenej nadoby, kde presuniem rybky. Nasledne stiahnem vodu z akva. Vyberiem kamene, premyjem ich. Vycistim steny akvaria, dobre preplachnem. Nasypem kamene. Podavam tam vsetko co bolo. Napustam vodu stylom ze necham vodu postat vo vedre asi 10 min nech sa tam vytvoria bublinky - potom neje akvarko po napusteni cele od bubliniek. Pockam pol dna a vpustim ryby. Viem viem ryby by tam mali az ist po 3 dnoch ale..
Teplota je ta ista ako bola 26 C

To Tomas54 ziadna ignorancia nestiham pisat tvoj prispevok sa tam objavil ked som pisal svoj :)


Neviem, kde sa vzal názor, že ryby majú ísť do akvária ,,až" po 3 dňoch - keď som mala 5 rokov aj nám to predavač v akvaristike tvrdil. V každom prípade je to maximálna hlúposť - ryby môžu ísť do akvária až keď sa poriadne zabehne (cca. 3 týždne).
Hlavná chyba určite nie je vo vode a ani veľké akvárium nemôže fungovať, keď sa voda mení raz za rok.
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod maxxx01 » 30 Jan 2010 15:17 pm

Ja sa už ani detailne nevyjadrujem, lebo jediná najlepšia rada tu je táto: naštuduj si knihu pre začiatočníkov, alebo aspoň to Akvarium, na ktoré ti tu dal link Tomas54. Bez toho sa veľmi nepohneš a len budeš chaosiť. Lebo ty robíš doslova všetko naopak, naozaj doslova všetko zle. Čítaj - pochopíš......Tým začni, je to to najlepšie, čo tu môžeš urobiť. Až potom ti prinesie Tvoje akvárium radosť, skôr nie.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod 88MATo88 » 01 Feb 2010 15:38 pm

mystka napísal:Az na to, ze akvarium sa cisti tak, ze rybky v nom nechas, odkalis dno, odoberies cca 1/3 vody a dolejes najlepsie odstatu aspon 24 hod. a podla potreby vycistis filter vo vode, ktoru si odsal z akvaria. Takze skalar neumrel vinou hnusnej vody, ale vlastne si ho zabil ty. :oops:

Sme sa asi nepochopili... Jasne ze ked menim len vodu tak rybky nevyberam. Ja som popisal sposob akym to robim ked CISTIM akvarium - ked je potrebne premyt kamene tak uz umyjem aj akva predsa. A vtedy tam logicky rybky zostat nemozu.

Ja nie som profesional ktory sa venuje akvaristike zeby za nu dusu dal. Poniektori co tu prispeli nazorom maju akva 150 l a viac, pripadne krmia skalare krevetkami, venuju sa rozmnozovaniu.
Ja mam male akvarko, ktore este nieje hotove- zariadene. Po skuskovom sa to doladi. Teraz nemam cas.

Za rady dakujem. :) Neaku tu literaturu si precitam

PS: Ked som mal este to 85 l akva a medzi kamaratmi som nebol jediny. Tak ani jeden z nich take procedury nerobil napr ze po 3 tyz ryby. A predsa sme mali pekne akva... rastliny rastli a rybkam bolo fajn rastli do krasy.
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Barbora =) » 01 Feb 2010 15:49 pm

,,Sme sa asi nepochopili... Jasne ze ked menim len vodu tak rybky nevyberam. Ja som popisal sposob akym to robim ked CISTIM akvarium - ked je potrebne premyt kamene tak uz umyjem aj akva predsa. A vtedy tam logicky rybky zostat nemozu."


Kamene nie je potrebné premývať. V dne a vo filtri žijú baktérie, kt. pomáhajú udržať biologickú rovnováhu v akváriu. Tým, že všetko vyberieš a umyješ tieto baktérie zabíjaš - je to ako keby si akvárium stále zakladal nanovo. Aj detrit je dôležitou súčasťou akvária - to, že je v akváriu neznamená, že akvárium je potrebné kompletne umyť.
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Mariok » 01 Feb 2010 15:52 pm

" Ja som popisal sposob akym to robim ked CISTIM akvarium - ked je potrebne premyt kamene tak uz umyjem aj akva predsa."

Toto je tá najväčšia chyba!!! :!: "Kamene" na dne tvoria spolu s filtrom najväčšiu plochu na usídlenie baktérii a teda tu je aj tá najväčšia kolóna starajúca sa o "biologickú rovnováhu" v akva - a ty ju s kľudným svedomím ZRUŠÍŠ umývaním bez náhrady!!! Potom sa nečuduj, že to nejde! Akvárium nesmie byť vyumývané ako tvoja kúpelňa - to je o niečom úplne inom. :pivo:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Tomas54 » 01 Feb 2010 15:55 pm

co dodat. Uplne vsetko zle. Najprv citaj, potom sa chyt akvarka
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Giftzahn » 01 Feb 2010 15:56 pm

@88MATo88: njn, bez ohladu na velkost a pocet akvarii ... cas by si si mal najst ...ak nie potom je otazka naco mas akva ... praca okolo akva by mal byt pre teba relax, nakolko to patri tiez k akvaristike :wink:
inak z coho usudzujes ze je nutne umyvat kamene :shock: ... taktiez vyberanie rybiek je pre ne stres ... cize aj to moze byt dovodom preco ti v konecnom dosledku mozu uhynut ... ci pokial neustale "prerabas" akva, cistis kamene, prelovujes rybky ... tak to rozhodne to prave orechove nebude ...ale to si hadam uz aj sam zistil ... :x
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod kostros » 01 Feb 2010 17:22 pm

ja som tiez zacinal s akvaristikou asi ako kazdy,no aby som umyval strk a akva a podobne to ma nenapadlo ani ako 12 rocneho.uz vtedy som mal doma staru knizku po bratovi a tu som si precital.akedze tam nic o umyvani akva nebolo tak som to ani nerobil.nechapem kde na to ludia chodia,v prirode dakto drhne dno?alebo co kde to vzali to je zahada.nepoviem uz taka gula ked sa zariasi sa neda ocistit lebo sklo nieje ploche ale normalne akva? ved ak je ten strk zasvineny tak ho odkal.ved to potom po kazdom cisteni zakladas akva nanovo.tie ryby asi ztoho nemaju dobry pocit.a ze nechas vodu 10 minut postat v kybli ani nepis,a vobec tomu nepomozes ked to tak urobis.nehnevaj sa ale pri takychto prispevkoch sa smejem a zaroven mi je luto tych ryb.
mohol by si dat fotky akva ako to vipada?by ma to zaujimalo.
v kazdom pripade ti prajem vela stastia pri kazdom zakladani akvaria.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Michal1987 » 01 Feb 2010 18:53 pm

OT: To robia tie reklamy na čistenie kúpelní, wc a celého domu, niekto asi chce mať čisto skvejúce sa a sterilné aj akvárium :lol:
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod Giftzahn » 02 Feb 2010 09:01 am

jj, cistota pol zivota :mrgreen: .... som zvedavy kedy tu niekho napadne okrem kamenov, strku vysurovat aj rastlinky, rybky a krevetam prelestit raz do tyzdna pancier :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod 88MATo88 » 04 Feb 2010 11:56 am

Obrázok
Este donesiem osvetlenie a uz by to malo byt celkom slusne. Myslite ze dokopy 8 neoniek ak tam bude tak to bude vela?

A tie bublinky na rastlinach zospodu su z toho filtra. Trochu ma to stve, posoby to rusivo.
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Neonky vs Skalar

Odoslaťod astro » 04 Feb 2010 12:13 pm

keď ti vadia bublinky tak nevzduchuj, aj tak je to zbytočné. vytiahni hadičku z filtra a bude pokoj. a ohrievač ti nevadí? ten daj tiež na stranu kde je filter aby ho nebolo vidno. teplomer nalep na bočné sklo. 8 neoniek ok aj keď lepšie by bolo pre teba napr. endlerky, dekorácie.... nič nehovorím a ten biely piesok, joj, joj, tetry si o tú tvrdú vodu hlavy rozbijú. nepísali sme ti tu niečo o tom štrku už?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.