Moja skromná BettaChovňa : )



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod king11690 » 29 Jan 2010 20:26 pm

to sem potom daj vedet ked pojdes v lete do Ba .to by som si kupil dajakých pekných samcov a samicky...inak po com to davas?
king11690
 
Príspevky: 145
Založený: 17 Jan 2010 11:07 am
Bydlisko: Kajal okres Galanta

Reklama

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod arowana » 29 Jan 2010 21:12 pm

Na májovú akvaakciu v Ružínove by som rád prišiel, ale termín je ešte ďaleko.
Ceny závisia od formy a kvality.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod king11690 » 29 Jan 2010 21:18 pm

tak napis cenu od do...a dik
king11690
 
Príspevky: 145
Založený: 17 Jan 2010 11:07 am
Bydlisko: Kajal okres Galanta

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod Michal Riša » 29 Jan 2010 21:48 pm

No to by som bol veľmi rád, to vieš, nepríbuzná krv .. :) Už mám aj odchov a dnes som akurát spojazdnil prietokové akvárium pre 20 samcov a plánujem začať vo veľkom, keď dojdú ryby od Lenky, čo sa im ešte stále nepodarilo :D
Michal Riša
 
Príspevky: 45
Obrázky: 27
Založený: 09 Okt 2009 17:16 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod king11690 » 29 Jan 2010 21:52 pm

nedas aktualne fotky michal?
king11690
 
Príspevky: 145
Založený: 17 Jan 2010 11:07 am
Bydlisko: Kajal okres Galanta

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod Michal Riša » 29 Jan 2010 22:00 pm

Dám, dám, ale asi až v pondelok, zajtra idem preč, takže sa už teraz nemám kedy s tým baviť, ale už sa na to chystám :D Akurát mám môj prvý poter, včera mal 2 týždne a dnes už má farbu, dýcha vzduch, nejako rýchlo im to ide :D Už sa aj "asi samci" medzi sebou trochu hašteria, ale nechce sa mi tomu veriť, lebo majú ešte len dva týždne, to bude asi tým, že ich je len 9 (ikier bolo cca 600, rozplávalo sa ich okolo 50, ale potom po týždni mi všetky pokapali, vôbec neviem prečo :( Ale aspoň mi zostalo tých 9, takto rastú oveľa rýchlejšie :D
PS: Dám aj fotky, len teraz nemôžem :)
Michal Riša
 
Príspevky: 45
Obrázky: 27
Založený: 09 Okt 2009 17:16 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod m.matqo » 30 Jan 2010 11:57 am

Mne sa tiež nedávno podarilo prvýkrát. Majú cca 3 týždne a tiež sa už chodia nadychovať ku hladine...Mali o ničom hniezdo, kým sa samica rozhodla, že niečo chce, samcovi 95% hniezda zmizlo (a vraj o všetkom rozhoduje samec) :lol: U mňa bolo ale aj málo ikier, len do 100, ale zas malých mám cca 70, ale len klasické VT.
arowana napísal:Občas sú aj PK a HM.
Táto ponuka by sa mala onedlho natrvalo zlepšiť.

To by bolo super, len dúfam, že k tomu budú aj samice.
arowana napísal:Bojovnice nielen mienim naďalej držať, ale mám ich aj namnožené vo viacerých farbách / PK, HM a nejaké CT /

A nejaká CT samica nazvyš a na predaj by sa nenašla? Mám fešného CT samca, ale nemám k nemu samicu.
Obrázok používateľa
m.matqo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 13
Založený: 11 Aug 2009 08:40 am
Bydlisko: Košice

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod arowana » 30 Jan 2010 12:56 pm

m.matqo napísal:A nejaká CT samica nazvyš a na predaj by sa nenašla? Mám fešného CT samca, ale nemám k nemu samicu.


Ale áno, aj by sa našla, ale nemáš uvedené ani odkial si....takže netuším, ako by sa k tebe mala dostať. :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod king11690 » 30 Jan 2010 13:12 pm

tie ceny od do nebudu? plssss
king11690
 
Príspevky: 145
Založený: 17 Jan 2010 11:07 am
Bydlisko: Kajal okres Galanta

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod m.matqo » 30 Jan 2010 14:32 pm

arowana napísal:Ale áno, aj by sa našla, ale nemáš uvedené ani odkial si....takže netuším, ako by sa k tebe mala dostať.

Z Košíc som, šak preto tak nenápadne píšem :lol:
Obrázok používateľa
m.matqo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 13
Založený: 11 Aug 2009 08:40 am
Bydlisko: Košice

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod arowana » 30 Jan 2010 18:05 pm

m.matqo napísal:Z Košíc som, šak preto tak nenápadne píšem :lol:


To som akosi prehliadol, posielam SS.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod Michal Riša » 02 Feb 2010 18:39 pm

Ahojte, takže opäť mám množstvo noviniek, za január som sa robote okolo chovne venoval 66 hodín plus pravidelná údržba, takže posledné tri týždne som sa doma skoro neučil a spávať som chodil len občas :o ale nie, žartujem, ale musím povedať, že ma to neuveriteľne vyčerpalo.
Prvá novinka je v podobe prietokového akvária pre 20 samcov, ktoré je však obsadené zatiaľ len z polovice. Rozmery sú 101x32x22 cm, rozdelené na 2x 10 kójí plus 2 kóje na filter. Objem akvária je približne 60 litrov, pričom každá kója má objem približne 2,5 litra, čo je tak akurát. Prepážky sú robené z jemne ohybných dosiek na krájanie z Tesca, pretože v žiadnom papiernictve v Považskej Bystrici (aj keď máme cca 45 000 obyvateľov) modelárske plastové dosky nemajú, takže som sa musel uspokojiť s doskami na krájanie :D , ktoré sú zasadené v obyčajných elektrikárskych lištách. 2 centimetre od spodu sú nalepené 3 cm široké pásiky sieťoviny, lebo moje bojovnice sú také šikovné, že medzera 0,4 - 0,5 cm široká medzera im nerobila žiaden problém :). Dnes som k tomu ešte dorobil stojan na osvetlenie, takže to už nemá chybu :D
Tu sú fotky : 8)
Takto vyzerala príprava : celé akvárium stojí na takomto podstavci, ktorý stojí na dvoch stoloch a jednou "nohou" aj na ďalšom podstavci, ktorý je na kachliach, takže čiastočne mám aj podlahové vyhrievanie. :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Takto vyzerá to akvárium nenapustené - všetky modré tienitká sú vyťahovacie, takže nie je problém ich na polhodinu denne nechať napoly vytiahnuté
Obrázok

Akvárium napustené a spojazdnené. HURÁ :D
Obrázok

Tu je detail na prietokový filter. Ten spodný molitan je už zabehnutý, čo by malo zábeh celého akvária výrazne urýchliť
Obrázok

Tu je detail nalepenej sieťky, ktorá bráni samcom vo voľnom pobehovaní medzi kójami :D
Obrázok


Ďalšia novinka je tá, že sa mi 10.1.2010 podaril prvý výter dvoch modročervených CT súrodencov od Lenky Gardianovej.
14.1.2010 sa rozpávali
25.1.2010 dostávajú zelený lesk
28.1.2010 dýchajú vzduch
1.2.2010 Takže teraz majú presne tri týždne od vyliahnutia a približne dva a pol od rozplávania a už sú veľkí okolo 1,5 cm
Celý Spawn-log nájdete tu : http://www.splendenspower.cz/viewtopic. ... 4808#24808

Tu sú rodičia :
Otec
Obrázok
Obrázok

Mama
Obrázok

A jedno mimino na ukážku
Obrázok

Posledná novinka je to, že v piatok mi konečne došli rybičky od Lenky*, za čo by som sa jej chcel ešte raz veľmi pekne poďakovať :D . Sú úžasné ! Teraz už konečne môžem začať chov vo veľkom. Postupne by som chcel tie dve akváriá zmeniť na vytieračky, takže by ich malo byť dokopy päť, a dúfam, že to bude stačiť :)
Tu máte malú ukážku :)
1. kambodža HM samička, má vynikajúcich rodičov, takže ju budem krížiť asi so všetkými farbami kvôli kvalite plutví :D
Obrázok

2. sestra HM kambodže nad ňou - tiež je veľmi kvalitná, len ešte musí trošku podrásť
Obrázok

3. HM Red samec, výborné plutvy
Obrázok

4. Platina HM samička, musí ešte tak zo dva týždne podrásť
Obrázok

5. Celofán HM samec, urobí D, ale momentálne sa nechcel fotiť
Obrázok

6. žltá Koňak HM samička, ktorú som si požičal od jednej mojej známej chovateľky, aby som ju mohol spáriť s mojim žltým samcom. Pri dopade svetla zhora má fialový lesk, ktorý ale inak nevidno
Obrázok

A nakoniec jedna veľmi smutná novnika - z neznámych dôvodov mi zo dňa na deň zomrel môj modrý HM samček, ešte deň predtým bol čulý a žral a potom bolo ráno po ňom, vôbec neviem, čo sa mu mohlo stať. Tak nech mu je voda ľahká. :oops:

Nakoniec vás chcem všetkých povzbudiť k vytrvalosti pri chove a šľachtení, lebo čas je najlepší priateľ trpezlivých. Prajem vám všetko dobré :D Michal
Michal Riša
 
Príspevky: 45
Obrázky: 27
Založený: 09 Okt 2009 17:16 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod Tomas54 » 02 Feb 2010 20:45 pm

Uzasne, krasne. Drzim palce. Len mi prezrad, kolko mas rokov, ked nieco taketo robis
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod AdikSijak » 02 Feb 2010 21:28 pm

Mám už týzden v separacii samicku aj samceka, udrzujem im stalu teplotu 26 stupnov. samicka je uz na prasknutie. Boli uz aj nejake pokusy na víter ale stale nic. smacek stava hniezdo stale a samicka caka v rohu na pozvanie. pri jednom pokuse som si vsimol ze rybky vypustili zopar ikier a aj mliec a od vtedy je to len o pokusoch. tie ikry co vypustila samicka tak ich aj hned pozrala. Co mi nato poviete???
AdikSijak
 
Príspevky: 7
Obrázky: 10
Založený: 16 Jan 2010 23:18 pm

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod king11690 » 02 Feb 2010 22:49 pm

GRATULUJEM MICHAL ..VELMI PEKNE....
king11690
 
Príspevky: 145
Založený: 17 Jan 2010 11:07 am
Bydlisko: Kajal okres Galanta

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod m.matqo » 02 Feb 2010 22:58 pm

Super, ten samec je veľmi pekný.
AdikSijak napísal:ikry co vypustila samicka tak ich aj hned pozrala. Co mi nato poviete

a mal samec postavené hniezdo? nebol to ich prvý pokus? odkiaľ ich máš?...ale aj tak neviem či by niekto presne poradil........teda aj poradil a to: skúšať :lol:
Obrázok používateľa
m.matqo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 13
Založený: 11 Aug 2009 08:40 am
Bydlisko: Košice

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod arowana » 03 Feb 2010 00:15 am

U bojovníc sa často stáva, že samec vôbec hniezdo ani nepostaví a výter prebehne napriek tomu, aj s následovným odchovom za účasti samca v úplnom poriadku.
Inokedy je hniezdo takmer na celej hladine a ryby sa buď vôbec nevytrú, alebo ikry po výtere, obaja rodičia zožerú.
Je to veľmi individuálné a závisí to na mnohých okolnostiach / vek, zohranosť páru, stresový faktor.../. Vo všeobecnosti majú s úspešným výterom väčší problém, skôr prešľachtenejšie bojovnice / HM a PK /, je to však moja subjektívna skúsenosť.
Napriek tomu, že sú to na odchov veľmi jednoduché ryby, napriek tomu, má každý chovateľ s nimi rozdielné skúsenosti.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod AdikSijak » 03 Feb 2010 11:40 am

Tak urcite je to ich prvy "sex" vyter. sa snazia len im to nejak nejde. samicke trci permanentne jedna ikra. sanzia sa snazia. co sa tyka veku tak to netusim a su pre seba novy lebo som samicku kupil uz plnu a bola so samcom v akvarku asi 2 tyzdne a nejavil o nu zaujem.
AdikSijak
 
Príspevky: 7
Obrázky: 10
Založený: 16 Jan 2010 23:18 pm

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod arowana » 03 Feb 2010 12:20 pm

AdikSijak napísal:...samicke trci permanentne jedna ikra. ..


To nie je ikra, ale kladielko / urogenitálna papila /. :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod AdikSijak » 03 Feb 2010 12:32 pm

aha no diki to som nevedel. heh zase som o kus mudrejsi. kolko tak v priemere moze jedna samicka zniest ikier????
AdikSijak
 
Príspevky: 7
Obrázky: 10
Založený: 16 Jan 2010 23:18 pm

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod m.matqo » 03 Feb 2010 13:23 pm

Pri jednom trení trvajúcom 2-6 hodín 100-500 ikier. Preštuduj si forum http://www.splendenspower.cz tam nájdeš všetko.
Obrázok používateľa
m.matqo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 13
Založený: 11 Aug 2009 08:40 am
Bydlisko: Košice

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod Michal Riša » 03 Feb 2010 13:49 pm

Ahojte, veľmi pekne všetkým ďakujem za odpovede :D
To Tomas54 : Je to napísané na prvej strane v štvrtom riadku ... ale neboj sa, ušetrím Ti čas, ... takže mám 16 :)
To AdikSijak : na prvý raz sa výter často nepodarí, môjmu samcovi prvé dva dni ani nenapadlo, že by mal aj stavať nejaké hniezdo, ale potom som vyskúšal jeden trik, ktorý som našiel na splendenspower.cz a to zabralo. Večer som vymenil vodu za studenšiu tak o 6 stupňov a do rána sa späť oteplila a hniezdo bolo hotové, síce malo len okolo 3 cm na priemer, ale samičke to nevadilo a do párenia ho doslova dotlačila, nakoniec sa aj on vynašiel a počas párenia postavil nové hniezdo s rozmermi tak 5x10 cm s hrúbkou okolo 4 cm, do ktorého tých 600 ikier len tak tak zmestil :D Ale aj tak ak sa to nepodarí po tomto pokuse, tak ich na dva týždne oddeľ a potom skús opäť, najskôr sa musia zosúladiť.
Michal Riša
 
Príspevky: 45
Obrázky: 27
Založený: 09 Okt 2009 17:16 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod kostros » 03 Feb 2010 14:20 pm

michal prajem ti vela stastia,myslim ze co chvila steba bude velkochovatel Betta,pokial nepride narad manzelka,deti,hypoteky a podobne,takze rozbehni to kym to ide.inak ty samci su prekrasny,este som takych krasnych nevidel.tak treniu zdar.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: Moja skromná BettaChovňa : )

Odoslaťod boss941 » 13 Okt 2010 06:50 am

a ako mas ponapajane filtre ??
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.