odchov Farlowella acus



Všetko okolo akvarijných rýb

odchov Farlowella acus

Odoslaťod barky » 01 Feb 2010 13:50 pm

Zdravim akva odbornikov,

chcel by som sa spytat ci ma niekto z diskutujucich skusenost s odchovom Farlowella acus. Mam skupinku asi 8 kusov, ktore sa pravidelne tru, vzdy sa vyliahnu vsetky mlade, ktore ale bohuzial do dvoch tyzdnov uhynu (mlade nechavam spolu s rodicmi v akvariu)- zjavne na nedostatok potravy - skusal som skrmovat rozne tablety, spirulinovy puder - bez uspechu...

Chovne kusy su asi v 50 l akvariu (viem je to male, su tam len docasne), je to hygienicky zariadene akvarium, vybavenie je len molitanovy filter a kusok korena. Farlowelly su v tomto akvariu samy bez nejakych inych ryb, jediny dalsi organizmus su dafnie, ktore sa v tomto akvariu samy mnozia. Teplota je cca 25 stupnov. Voda bezna bratislavska bez uprav cize tvrdost cca 500 mikrosiemens, pH nemeriam. Vymena vody cca kazdy tyzden, vymenena je tretina vody, dodavam studenu priamo z vodovodu. Dalsie detaily, ktore by mohli pomoct ma uz nenapadaju, ale ak nieco chyba rad doplnim.

Takze otazka - mate nejake tipy cim krmit cerstvo vyliahnute farlowelly po straveni zltkoveho vaku, pripadne nejake tipy na odchov ?
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Reklama

Re: odchov Farlowella acus

Odoslaťod tree » 01 Feb 2010 14:50 pm

http://badmanstropicalfish.com/breeding ... _acus.html
o krmeni nepisu nic :( ale skus sa tam hlbsie pohrabat, mozno daco bude...
kazdopadne drzim palce
akva diletant :)
Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: odchov Farlowella acus

Odoslaťod barky » 01 Feb 2010 15:16 pm

Dany odkaz poznam - ale aj tak dik :-)

Podla fotiek to vyzera na akvarium z rastlinami a dokonca zariasenymi, co vyzera byt pre male Farlowelly idealne, bohuzial osobne ziadne take akva nemam...

Stranok som uz presiel kvanta ako vzdy ked mam nejake nove ryby, casto ale na nich nie je nic pouzitelne a aj tak si clovek musi vsetko vyskusat na vlastnej kozi...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: odchov Farlowella acus

Odoslaťod tree » 01 Feb 2010 15:24 pm

uzivatel akva.sk a nema zariasene akva :) :) :)
....a este mu to je aj luto :)
vypec poriadne svetla na nejaky kus kamena, a do tyzdna bude s elegantnym zelenym povlakom....
Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: odchov Farlowella acus

Odoslaťod azet » 01 Feb 2010 15:41 pm

barky, hned na zaciatok - osobnu skusenost s odchovom tychto ryb nemam. ale...mozno by pomohla mensia "sterilita", osobne by som skusil guce machu z nejakych "spolahlivych" akvarii. a ako krmivo, tak spirulinu obohatit:

parkrat som sa docital o uspechu v pripade obdobnych ryb (napr. aj sturizomy) s pouzitim krmiva vlastnej vyroby: zmes spiruliny a agaru pomer cca. 3:1, obarit a zmixovat na fajn maglajz a zamrazit. takyto mix sa da nadstavit aj spenatom, cukinou a pod. takze mozno Ti pomozu E-cka. (E 406) ;-) mozes to ponatierat na ploske kamene atd. nevzdavaj a prajem uspech!
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: odchov Farlowella acus

Odoslaťod barky » 03 Feb 2010 11:18 am

Dik za infno, priznam sa ze teraz sa mi nechce velmi babrat s nejakymi zmesami. Uz tyzden skusam svietit nonstop ziarovkou na jedno male akva , cca 10 litrov - ale zatial ziadna riasa :-) Skusim asi kupit nejake hnojivo co to s tym spravi
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: odchov Farlowella acus

Odoslaťod arowana » 03 Feb 2010 12:15 pm

Barky, chov a odchov Farlowella, je takmer identický s rodom Sturisoma.
Mladé som odchovával bez väčších obtiaží pomocou vírníka a " zeleného " žrádla, teda podkladu porasteného zelenou riasou / nie štetinkovou /, v núdzi sa dá použiť spirulinový, alebo chlorelový púder na plochých kameňoch. Jednoducho spraviť jemnú kašu, naniesť na kamene, nechať vyschnúť a ponoriť k mladým. O niekoľko dní použiť ako pri odchove Ancisrusov, kombináciu artémií a napr. šalátových listov, alebo cukety.
Nakoľko sú však mláďatá oboch rodov citlivé na bakteriálny zákal vody, odporúčam do odchovnej nádrže nasadiť živú Moinu / v núdzi aj iný rod Daphnia /, ktoré fungujú ako biologický filtrátor.
Záleží však asi aj na pôvode generačných rýb, nakoľko som mal skupiny rýb z rozličných zdrojov a niektoré sa odchovávali absolútne bezproblémovo a z iných som takmer nevedel odchovať ani šupinu.
Skús sa prípadne opýtať Petra Benčúrika, alebo Igora Nováka, aké majú skúsenosti oni.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: odchov Farlowella acus

Odoslaťod tree » 03 Feb 2010 12:36 pm

barky napísal:Dik za infno, priznam sa ze teraz sa mi nechce velmi babrat s nejakymi zmesami. Uz tyzden skusam svietit nonstop ziarovkou na jedno male akva , cca 10 litrov - ale zatial ziadna riasa :-) Skusim asi kupit nejake hnojivo co to s tym spravi

...myslim ze by tomu zelenemu povlaku troska dusika nezaskodilo :roll:
Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: odchov Farlowella acus

Odoslaťod kubko82 » 25 Okt 2011 16:43 pm

Kde zohnat tuto rybku?
Obrázok používateľa
kubko82
 
Príspevky: 193
Obrázky: 55
Založený: 01 Máj 2009 12:47 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: odchov Farlowella acus

Odoslaťod hofi » 25 Okt 2011 18:48 pm

V akvaristikách by nemala chýbať.V PO ich máme.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.