Nové akva



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Nové akva

Odoslaťod Akvárik » 22 Jan 2010 12:41 pm

Dik a ktory z tych dvoch filtrov by bol vhodnejsi a potrebnejsi?
Akvárik
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Máj 2006 17:22 pm
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Nové akva

Odoslaťod dzinni » 02 Feb 2010 21:53 pm

Kúpila som si nové 112l akva, čo za rastlinky by ste doň doporučili? Alebo nejaké nápady... osádku rýb... ( zatial mám 3 gupky a 2 karasov ) nejaké zaujímavé nápady... ďakujem.
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Nové akva

Odoslaťod idk » 02 Feb 2010 21:59 pm

je tu toho vela vela a este raz vela, staci hladat..
idk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 5
Založený: 05 Dec 2009 16:22 pm
Bydlisko: Levice okolie

Re: Nové akva

Odoslaťod dzinni » 02 Feb 2010 22:08 pm

Ludia, mám nové 112l akva. Možte mi poradiť čo za rastlinky by ste mi doň odporučili, niečo nie moc náročné a skôr ľahko dostupné v akva predajňach? Pretože tu u nás v PD je veľmi malý výber... po prípade nejakú osádku rýb vhodných do tohto akva ( zatial mám 3 gupky a 2 karasov ) Ďakujeeeeem :)
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Nové akva

Odoslaťod martin_s » 02 Feb 2010 22:12 pm

naco pises tie iste 2 otazky v jednej teme???
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Nové akva

Odoslaťod sonia » 04 Feb 2010 22:06 pm

emkac napísal:a) Diskusy su NAROCNE ryby. Skus za par rokov. (bez urazky)
b) Niekde je kombinacia skalar - neonka problem, niekde nie. Je na tebe, ci budes riskovat.
c) Kombinacia mrenka - skalar je problem.
d) Kombinacia karas - mrenka/skalar/neonka je problem.

Odporucanie: skus ine kombinacie. Mas obrovske kvantum moznosti.
Odporucanie 2: nepytaj sa na kombinacie v akva predajni. Zvycajne ti poradia tak, aby z toho mali prospech oni. Otazku poloz tu.

emkac


To mozem potvrdit :) Bola som pri tom ked si prisiel chlapik kupovat ryby a nevedel vobec co chce. Predavacka sa ho len opytala ci male alebo velke? On ze velke tak mu ukazala na skalare a zavojnatky :) Tak si ich zobral. Ja som bola s toho trochu rozcarovana lebo by som cakala vacsiu profesionalitu, jasne ze nemozu davat kazdemu rozumy ale trochu poradit a nielen zarobit by bolo milsie.
Obrázok používateľa
sonia
 
Príspevky: 10
Obrázky: 21
Založený: 22 Nov 2004 16:44 pm

Re: Nové akva

Odoslaťod sonia » 04 Feb 2010 22:17 pm

Akvárik napísal:Tak pred 4 rokmi sa mi nakoniec nepodarilo kupit a zostavit nove akvarium.
To 9 litrove mam stale,momentalne len s jednou Tetrou...

Jeee to si 4 roky dumal :) Ked som si to zacala citat najprv som myslela ze sa ti nakoniec podarilo a potesila som sa ze teraz budes radit inym zaciatocnikom (ako som napr. ja :roll: ) S osadkou som si poradila jednoducho, v jednej knihe boli aj navrhy a musim pochvalit autora rybky ziju v harmonii na co je krasny pohlad. Mam medzi nimi aj svoje vytuzene ale aj take co by som si asi podla vkusu nekupila ale nachadzam nieco pekne aj v nich a aspon sa neprejem toho co som len ja chcela.
Obrázok používateľa
sonia
 
Príspevky: 10
Obrázky: 21
Založený: 22 Nov 2004 16:44 pm

Re: Nové akva

Odoslaťod dzinni » 04 Feb 2010 23:15 pm

martin_s napísal:naco pises tie iste 2 otazky v jednej teme???


Pretože po odoslaní prvej správy v tejto téme mi tu správu neukázalo ked som sa sem do tejto témy vrátila a ani na druhý den tam nebola ( neviem prečo ) Tak som to napísala znovu a ked pozerám teraz sú tu obe tak preto. Vôbec nie naschvál ako si si určite myslel...
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Nové akva

Odoslaťod mihalikdaniel » 10 Feb 2010 01:54 am

eheim nekupuj ja som dnes kuppil a tecie
Obrázok používateľa
mihalikdaniel
 
Príspevky: 8
Založený: 30 Okt 2009 13:26 pm
Bydlisko: Veľký Kýr

Re: Nové akva

Odoslaťod dzinni » 12 Feb 2010 21:06 pm

Keď som ešte ja zháňala kryt na akva a pýtala som sa v akvaristike odpovedala mi, vraj sa robia len určité veľkosti, že nie na všetky akva... a potom mi istý človek niekde zisťoval cenu krytu rozmerov 35x80( tuším ) a cena: 75 eur. A to len kryt nakoniec som zohnala 112l komplet za výbornú cenu... ešte že som nekupovala v akvaristike lebo by ma to vyšlo aj raz tak drahšie...
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.