more - Chorvatsko



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

more - Chorvatsko

Odoslaťod 1lasky » 24 Máj 2003 21:30 pm

Leto je tu 8), k moru je to na "skok" :), skusal uz niekto si zalozit more z "dovezeneho materialu" z Chorvatska :?:. Vydrzi to cestu :?:. Su odlisne podmienky na prevadzku oproti klasike :?:.
1lasky
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 27 Mar 2003 21:28 pm

Reklama

Re: more - Chorvatsko

Odoslaťod haacik » 09 Mar 2004 00:27 am

tiez ma napadlo, ze pichnut si nejaku tu rybku z chorvatska do akvarka. ale zatial to bol len taky letmy napad a neviem ako by to dopadlo. ale myslim, ze ked by si robil cisto morske (myslim take more ako je v chorvatsku, lebo su rozdiely v hustotach soli atd), tak by sa to mohlo podarit, ale to je len moja domienka a ma to dost vela :?: .

ale preprava by nemala byt problem (neviem sice ako dlho cestujes :) ), ale myslim, ze takych 24hod by mali rybky vydrzat (len pozor na teplotu vody a najlepsie ked su v tme).
Obrázok používateľa
haacik
 
Príspevky: 35
Obrázky: 11
Založený: 01 Mar 2004 02:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: more - Chorvatsko

Odoslaťod marian » 09 Mar 2004 07:38 am

Ja len, co na tu prepravu povedia ryby a ich stres z neznameho prostredia. Teda budu soknute aj ked ich das do akvarka. Dalej potrava, cotake im dat, aby sa chytli a nezdochli. Cize chcel by som upozornit na problemy z neznameho prostredia. Inac sa mi tento napad paci, ale....budu aj problemy.
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: more - Chorvatsko

Odoslaťod bolek » 09 Mar 2004 08:46 am

a čo tak colníci... nemôžete predsa prepravovať zvieratá z krajiny do krajiny bez akejkoľvek veterinárnej skúšky...
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: more - Chorvatsko

Odoslaťod Roman » 09 Mar 2004 09:32 am

Akvarium s biotopom stredozemneho resp jadranskeho mora je mozne spravit aj doma, upozornujem vsak, ze stredomorske zivocichy zrovna nevynikaju farebnostou a maju trochu ine tepelne naroky ako tropicke reefove zivocichy.
V ziadnom pripade by sa nemali stredomorske a tropicke zivocichy miesat , vysledok by bol trapenim pre jedny alebo druhe.
Dovoz zivych zvierat cez hranice bez prihlasenia na veterinarnu kontrolu je samozrejme zakazany a dovozca sa vystavuje riziku pokuty par 1000Sk.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: more - Chorvatsko

Odoslaťod marian » 09 Mar 2004 13:34 pm

Taaak. Moore. 1lasky bude to zle, ale mozes navstivit slovenskych more v slovenskom bermudskom trojuholniku Bystrany-Letanovce- Dobra Vola. Miznu tam povacsine len zemiaky a stromy, ale problemy s colnikmi mat nebudes
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: more - Chorvatsko

Odoslaťod haacik » 09 Mar 2004 13:45 pm

marian napísal:Ja len, co na tu prepravu povedia ryby a ich stres z neznameho prostredia. Teda budu soknute aj ked ich das do akvarka. Dalej potrava, cotake im dat, aby sa chytli a nezdochli. Cize chcel by som upozornit na problemy z neznameho prostredia. Inac sa mi tento napad paci, ale....budu aj problemy.



no ale ked si to vezmes, ako sa dostali tvoje rybky do tvojho akvarka? pokial su z mora, tak tiez museli cestovat a tak isto si museli zvykat aj na potravu. je jasne, ze naskor to aj nejake neprezili, ale ked prides do obchodu, tak vidis len tie, co prezili a uz si zvykli na potravu a myslis si, ze to su stastne akvarkove rybky a ono predtym boli stastne morske rybky :)
Obrázok používateľa
haacik
 
Príspevky: 35
Obrázky: 11
Založený: 01 Mar 2004 02:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: more - Chorvatsko

Odoslaťod haacik » 09 Mar 2004 13:51 pm

a ako to bude s hranicami a s prepravou zvierat, ked bedeme v EU?
hmmm...???
Obrázok používateľa
haacik
 
Príspevky: 35
Obrázky: 11
Založený: 01 Mar 2004 02:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: more - Chorvatsko

Odoslaťod Roman » 09 Mar 2004 14:37 pm

Veterinarne kontroly ostavaju aj v ramci EU. Druha vec je, ze to v ramci sukromnych presunov zvierat malokto dodrzuje. A okrem toho, pokial ma pamat nemyli, HR nebude clenom EU tak skoro
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: more - Chorvatsko

Odoslaťod Raviolka » 09 Mar 2004 17:11 pm

haacik napísal:
marian napísal:Ja len, co na tu prepravu povedia ryby a ich stres z neznameho prostredia. Teda budu soknute aj ked ich das do akvarka. Dalej potrava, cotake im dat, aby sa chytli a nezdochli. Cize chcel by som upozornit na problemy z neznameho prostredia. Inac sa mi tento napad paci, ale....budu aj problemy.


no ale ked si to vezmes, ako sa dostali tvoje rybky do tvojho akvarka? pokial su z mora, tak tiez museli cestovat a tak isto si museli zvykat aj na potravu. je jasne, ze naskor to aj nejake neprezili, ale ked prides do obchodu, tak vidis len tie, co prezili a uz si zvykli na potravu a myslis si, ze to su stastne akvarkove rybky a ono predtym boli stastne morske rybky :)


No právě, v obchodě vidíš jen ty, co cestu přežily. To znamená pobrat plné auto ryb a doufat, že jich přežije dostatečný počet ?!? Kromě toho zařizovat akvárium s tím, co dovezeš, chvíli trvá - a co si zatím počít s rybami? Nebo chcete provést několik pytláckých výprav pro "materiál"? Chápu snahu ušetřit každou korunu, ale pak je snad lepší mořské akvárium si nepořizovat... :evil:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: more - Chorvatsko

Odoslaťod wu-tan » 09 Feb 2005 12:24 pm

to roman: ako to robis ty, ked ides z rakuska a mas tam niakeho zivocicha? pytam sa kvoly tomu,ze mozno by som tam isiel kupit 1 parik ocelarisov do viedne, kedze su tam ovela lacnejsi ako u nas. bol som sa v decembri poziriet v auparku a tam stali tusim okolo 1200sk/ks a vo viedni stali 9 eur. dalsia vec, ze ako som pocul, tak casto sa chodia do valmezu kupovat korale. to len tak strcis do auta a ides cez hranice?
Obrázok používateľa
wu-tan
 
Príspevky: 60
Založený: 12 Okt 2004 16:08 pm
Bydlisko: bratislava - petrzalka


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.