co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 02 Feb 2010 18:25 pm

co by ste dali do mojho AQ?? ake ryby?? druh+pocet . Necham sa inspirovat. dakujem :-)
mam predstavu ale chcem viac alternativ

AQ vyzera asi takto

Obrázok
HASEMANIA_NANA
 

Reklama

Re: PROSIM PORADTE MI :-)

Odoslaťod boratm4 » 02 Feb 2010 18:31 pm

húfik razbor alebo neoniek :)
Obrázok používateľa
boratm4
 
Príspevky: 79
Obrázky: 21
Založený: 13 Júl 2009 00:33 am
Bydlisko: Veľké Orvište (pri Piešťanoch)

Re: PROSIM PORADTE MI :-)

Odoslaťod maxxx01 » 02 Feb 2010 18:36 pm

Akva sa zdá celkom v pohode, ale neviem, čo je to v posledných týždňoch za zvláštnu zábavu, že každý zakladá tému v štýle: čo do môjho akvária? Prepáčte, ale ja tomu celkom nerozumiem. Veď to je v prvom rade na majiteľovi toho akvárka, čo tam chce mať. Prečo by to mali spoluurčovať ďalší ľudia? Nič v zlom, len tomu celkom nerozumiem, asi za to nemôžem :-) A mám silný dojem, že je to módou len pár posledných týždňov. Nepíšem to v konfrontačnom duchu, len si myslím, že by nezaškodilo viac samostatnosti alebo skôr rozhodnosti v rozhodovaní. Akvárko si predsa zakladáte pre seba, aby sa páčilo v prvom rade Vám, a nie v prvom rade druhým.....relaxovať pri ňom budete Vy...
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: PROSIM PORADTE MI :-)

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 02 Feb 2010 18:41 pm

boratm4 napísal:húfik razbor alebo neoniek :)



kolko je pre teba hufik???
HASEMANIA_NANA
 

Re: PROSIM PORADTE MI :-)

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 02 Feb 2010 18:45 pm

maxxx01 napísal:Akva sa zdá celkom v pohode, ale neviem, čo je to v posledných týždňoch za zvláštnu zábavu, že každý zakladá tému v štýle: čo do môjho akvária? Prepáčte, ale ja tomu celkom nerozumiem. Veď to je v prvom rade na majiteľovi toho akvárka, čo tam chce mať. Prečo by to mali spoluurčovať ďalší ľudia? Nič v zlom, len tomu celkom nerozumiem, asi za to nemôžem :-) A mám silný dojem, že je to módou len pár posledných týždňov. Nepíšem to v konfrontačnom duchu, len si myslím, že by nezaškodilo viac samostatnosti alebo skôr rozhodnosti v rozhodovaní. Akvárko si predsa zakladáte pre seba, aby sa páčilo v prvom rade Vám, a nie v prvom rade druhým.....relaxovať pri ňom budete Vy...



Ahoj.Ja len na uprestnenie. Akvariek mam vela a pre zmenu som chcel len poradit, nejaky navrh, napad. Ja predstavu mam, ale ked ma niekoho napad oslovy tak to este teraz mozem zmenit. A ja som sa len teraz , dnes zaregistroval, takze neviem co je tu hit a co nie :-) Staram sa o tisice ryb :-( (cca.4500) vyse 80 akvarii.. ryby poznam dost dobre, tu fakt ide len o nejaky skvely napad, skvelu kombinaciu ryb co sa mi bude pacit. Este raz pripominam, ze ja uz predstavu mam, ale tak chcel som vediet nejake predstavy vas tu, akvaristov. Neboj diskusiu zrusim za 7 dni..
HASEMANIA_NANA
 

Re: PROSIM PORADTE MI :-)

Odoslaťod maxxx01 » 02 Feb 2010 19:02 pm

A veď rušiť ju nemusíš, možno z nej vzíde niečo plodné alebo sa aspoň ľudia poučia, takže ju možno napokon aj bude škoda rušiť. Ja som sa len podivil, že zrazu je tu z toho akýsi trend. Ale aby to nevyzeralo tak, že tu viem len mentorsky tliachať, tak sa mi zdá dobrý ten návrh s razborkami. Nemôžem si pomôcť, ale do tohto akva mi to pasuje viac než čokoľvek iné. Taká rasbora hengeli by tam určite zapasovala a pekne vynikla.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: PROSIM PORADTE MI :-)

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 02 Feb 2010 19:06 pm

Dakujem a o toto mi presne slo :-) len navrh, new napad :-) porozmyslam nad tym :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: PROSIM PORADTE MI :-)

Odoslaťod boratm4 » 02 Feb 2010 19:20 pm

HASEMANIA_NANA napísal:kolko je pre teba hufik???

ja mam v 54l,7ks razbor..do tvojho by som dal bud 20 neoniek alebo razbor (hadam to nieje na ten objem vela)
Obrázok používateľa
boratm4
 
Príspevky: 79
Obrázky: 21
Založený: 13 Júl 2009 00:33 am
Bydlisko: Veľké Orvište (pri Piešťanoch)

Re: PROSIM PORADTE MI :-)

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 02 Feb 2010 19:29 pm

1cm na liter.. razborka kolen 3-5 cm..takze 30 kuskov v klude zvladne. razborky su fajn no uvazujem nad 40 kuskov teteier medenych., co ty na to??
HASEMANIA_NANA
 

Re: PROSIM PORADTE MI :-)

Odoslaťod Johny18 » 02 Feb 2010 20:21 pm

Ja by som tam dal +/- 20 celestichthys margaritatus ( microrasbora galaxy ) , su to fakt peckove rybky :D
Obrázok používateľa
Johny18
 
Príspevky: 41
Obrázky: 4
Založený: 14 Okt 2009 17:41 pm
Bydlisko: Žilina

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod boratm4 » 03 Feb 2010 15:50 pm

aj tetry medenne su pekne.A čo tak tetry cisárske? poznam jedného co ich má a sú krásne http://rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska
Obrázok používateľa
boratm4
 
Príspevky: 79
Obrázky: 21
Založený: 13 Júl 2009 00:33 am
Bydlisko: Veľké Orvište (pri Piešťanoch)

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod Easy-Hip-Hop » 03 Feb 2010 23:27 pm

Mam na vas otazku prekladal som akvarium na ine miesto cize som muselk vsetko robit nanovo vlastne este len budem lebo sa mi podario rozbit dno akvaria :D

chcel som sa vas preto spytat co za ryby by ste mi nporadili tie ktore mi zostali tam vratim su to 2x sumcek ciernobruchy 2x skalar 2x mecun 2x prisavnik 1x panciernik 2x tetra cierna co by ste mi este poradili ???

mam priblizne 140 l akvarium
Easy-Hip-Hop
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 19:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 04 Feb 2010 00:25 am

boratm4 napísal:aj tetry medenne su pekne.A čo tak tetry cisárske? poznam jedného co ich má a sú krásne http://rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska



dik, ale s touto rybkou nemam dobre skusenosti ale ano je krasna :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: PROSIM PORADTE MI :-)

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 04 Feb 2010 00:26 am

Johny18 napísal:Ja by som tam dal +/- 20 celestichthys margaritatus ( microrasbora galaxy ) , su to fakt peckove rybky :D



uz som si ich zajednal dik za tip :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod Johny18 » 04 Feb 2010 21:06 pm

Heh nieje zač...dufam, že sa ti bude dariť :wink:
Obrázok používateľa
Johny18
 
Príspevky: 41
Obrázky: 4
Založený: 14 Okt 2009 17:41 pm
Bydlisko: Žilina

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod Easy-Hip-Hop » 04 Feb 2010 22:45 pm

a mne by ste co poradili do mojho? :D vysie uvedene je ake uz mam
Easy-Hip-Hop
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 19:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod Tomas54 » 05 Feb 2010 00:06 am

Aj ja zneuzijem tuto temu. Akva 131 L, externy filter JBL e700.
Otazka znie, kolko Neoniek Cervenych mozem dat do akva.
Zlozenie ryb: 6x razbora hengelova, 2x panciernik venezuela black a 3x zeleny (tusim tak sa vola) a parik apistogramma fire red
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod Easy-Hip-Hop » 05 Feb 2010 00:11 am

vidis ja som ju zneuzil a nik mi nepise :?D
Easy-Hip-Hop
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 19:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod Tomas54 » 05 Feb 2010 00:13 am

Ja uz mam odpoved na otazku, odpovedal som si skor, ako som ju napisal, ale chcel som pocut nazor aj niekoho ineho
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod Easy-Hip-Hop » 05 Feb 2010 00:18 am

no vsak ano ale ja asi nedostanem
Easy-Hip-Hop
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 19:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 05 Feb 2010 00:49 am

Tomas54 napísal:Aj ja zneuzijem tuto temu. Akva 131 L, externy filter JBL e700.
Otazka znie, kolko Neoniek Cervenych mozem dat do akva.
Zlozenie ryb: 6x razbora hengelova, 2x panciernik venezuela black a 3x zeleny (tusim tak sa vola) a parik apistogramma fire red



60 ako nic :-) mala ryba( i ked tie moje maju uz asik 4-5 cm) ale malo zerie, malo "sere" :-) takze uprimne 30 sa ti tam strati a 50-60 ziadny problem. Filter si vybral super :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod Tomas54 » 05 Feb 2010 00:54 am

filtru som pomohol aj UVckom, myslel som, ze tak 20 - 25 neoniek maximalne
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 05 Feb 2010 01:00 am

Easy-Hip-Hop napísal:Mam na vas otazku prekladal som akvarium na ine miesto cize som muselk vsetko robit nanovo vlastne este len budem lebo sa mi podario rozbit dno akvaria :D

chcel som sa vas preto spytat co za ryby by ste mi nporadili tie ktore mi zostali tam vratim su to 2x sumcek ciernobruchy 2x skalar 2x mecun 2x prisavnik 1x panciernik 2x tetra cierna co by ste mi este poradili ???

mam priblizne 140 l akvarium


Ahoj :-) neviem aky je to ten sumcek, latinsky nazov by pomohol, A mecun a potom tetra. Ja sa drzim jednej veci, i ked to nieje nikde napisane :
1. tetrovite ryby... tak v AQ. plava 90% tetrovitych ryb a nejake ine ..
2. zivorodky .... 90% zivorodiek a ostatne podla uvazenia
3. velke ryby .... Sumceky, velke mrenky(ako zralocie) a ine velke potvory :-)
4. cichlidy Afrika... samozrejme ide to prakticky skombinovat i jedno jazero i druhe , i ked by sa to nemalo...
5.cichlidy Amerika.. Ocelatusy a pod..paradne rybyska..
6. nano akvarka... na proste malinke rybicky ako gubka endelerova ci tak nejak, tie malinke razborky co maju
asik 1-2 cm skor 1 :-) cm a s krevetkami
7. malinke ako len cisto krevetky ..
No a ty pomalinky uvadzas taky vsemix, co ja tedy nezaradujem do predstavy tzv. dokonaleho AQ :-)
Ale kolko ludi tolko chuti.,, ja na tvojom mieste by som sa asi pustil do bodu c.1 alebo 2 ale skor 2. :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: co by ste dali do mojho AQ? ake ryby?

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 05 Feb 2010 01:25 am

Tomas54 napísal:filtru som pomohol aj UVckom, myslel som, ze tak 20 - 25 neoniek maximalne



no osobne si myslim ze v klude 50... preberal som temu: pocet ryb jedneho druhu s panom ktory sa venuje profesionalne akvaristike, chovu ,mnozeniu, dovozu, vyvozu, pestovaniu rastlin ale i dekoracne a veru do 130 l das v poho 50 neoniek ako nic :-) Samozrejme zive rastliny a dobra ale nie prudka filtracia :-) a uz ked sa to zabehne.. pohodicka :-)
takze viac skusenosti ako moj "poradca" tu ma asi malokto :-) no ja sa stale ma co ucit , i ked akvaristika u mna uz nejakych 16 rockov funguje . Ale akvaristiku naplno milujem asik 8 rokov :-)
HASEMANIA_NANA
 

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.