Rybky k bojovnici pestrej???



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Poly » 22 Júl 2009 17:13 pm

Krm menej a najlepsie zive alebo mrazene. Bojovnica sucharinu neoblubuje. :)
Na koniec hadice, ktorou vypustas si nasad odrezanu pet flasu alebo nieco podobne zvonoviteho tvaru, cim rozsiris stycnu plochu, znizis rychlost prudu vody a s tym mozes odkalovat bez strachu, ze dolames rastliny. :wink:
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod garf » 22 Júl 2009 19:51 pm

no asi budem musiet vlockove pokusy nadobro vzdat, len to vypluva v prachovej podobe...mam aj patentky, ale ani to nezere jak by som si predstavoval...no neda sa to proste porovnat s nejakou mrenkou stvorpruhovou :P ale tak ma zas ine prednosti :)

no ja som si ten zvon uz urobil s plastovej velkej pivovej flase...ale zas to aj tak nemam ako prisat k tomu dnu nejak, sa bojim ze tym polamemem listy uz aj tak dost namahane hnedou riasou a ked to drzim vyssie, tak zas to nic nevytiahne...este mi napadlo ze ci ten zvon nie je zas moc velky ze ho este zrezem..resp. mozno by pomohlo keby bolo drobnejsie dno, bz to tamn tak nezapadalo do hlbky..no nic...tak aspon menim vodu...fakt sa mi zda ze by molitam len zbytovcne bral miesto...ked budu love tak si kupim aj nejaky NH3 test aby som vedel ci tie vymwny stacia alebo sa ta voda velmi spini...alebo mam kupit aj NH2?
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Odoslaťod garf » 24 Júl 2009 15:48 pm

no iny som inteligent, este ze som maturoval na jednotku z chemie, samozrejme ze som hovoril o testoch na dusicnany a dusitany a nie o amoniaku a amino skupine...ale tak neodpovedate tak si mam asi pohladat na fore...ok...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Poly » 24 Júl 2009 21:39 pm

Chcel som ta na to upozornit, ale akosi som to zabudol spomenut :D
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod betto » 12 Feb 2010 21:56 pm

Mam mrazene patentky a nezere mi to moja betta :( pls je to nejaka choroba :?: ale zacal som jej davat vlocky a zacala my to zrat neviem co sa porobilo ale surne potrebujem pomoc :oops: :oops:
betto
 
Príspevky: 12
Založený: 24 Nov 2009 20:04 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod jojto » 13 Feb 2010 00:57 am

betto napísal:Mam mrazene patentky a nezere mi to moja betta :( pls je to nejaka choroba :?: ale zacal som jej davat vlocky a zacala my to zrat neviem co sa porobilo ale surne potrebujem pomoc :oops: :oops:


Bud rad asi dostala rozum, vlocky su komplexnejsie krmivo pre labyrintky. Vo vseobecnosti mrazene nie je najvhodnejsie pre betty.
jojto
 
Príspevky: 70
Obrázky: 54
Založený: 27 Apr 2006 14:37 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod garf » 13 Feb 2010 14:21 pm

ja mam dve betty, jedna zere mrazene aj suche (obidve velmi pazravo), druha len mrazene...tiez si myslim ze netreba vymyslat, skus ponuknut este o par dni patentky a ked nie, tak nie, bude jest suche...ked jej chuti... :D
zaujimalo by ma o ake suche krmivo konkretne ide...ta jedna moja nezere tetramin...

a preco to mrazene nie je pre betty idealne? chyba v nom nieco konkretne?
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Mariok » 14 Feb 2010 09:08 am

Kvalitne zmrazená potrava je podľa môjho názoru vždy lepšia ako sebelepšie vločky (alebo aspoň porovnatelná), tiež by ma zaujímalo, prečo jojto tvrdí to čo tvrdí :?:
Napr. zmrazenú patentku mi neodmietne/neodmietla nikdy žiadna bojovnica
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re:

Odoslaťod opicanaskejte23 » 17 Apr 2011 15:45 pm

garf napísal:no asi budem musiet vlockove pokusy nadobro vzdat, len to vypluva v prachovej podobe...mam aj patentky, ale ani to nezere jak by som si predstavoval...no neda sa to proste porovnat s nejakou mrenkou stvorpruhovou :P ale tak ma zas ine prednosti :)

no ja som si ten zvon uz urobil s plastovej velkej pivovej flase...ale zas to aj tak nemam ako prisat k tomu dnu nejak, sa bojim ze tym polamemem listy uz aj tak dost namahane hnedou riasou a ked to drzim vyssie, tak zas to nic nevytiahne...este mi napadlo ze ci ten zvon nie je zas moc velky ze ho este zrezem..resp. mozno by pomohlo keby bolo drobnejsie dno, bz to tamn tak nezapadalo do hlbky..no nic...tak aspon menim vodu...fakt sa mi zda ze by molitam len zbytovcne bral miesto...ked budu love tak si kupim aj nejaky NH3 test aby som vedel ci tie vymwny stacia alebo sa ta voda velmi spini...alebo mam kupit aj NH2?

ale ved ta bojovnica to krmivo zere len tie vlocky su prilis velke nevie ich zjest cele tak trocha odkusne a zvisok vypluje
opicanaskejte23
 
Príspevky: 22
Obrázky: 5
Založený: 06 Jan 2011 13:32 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod opicanaskejte23 » 17 Apr 2011 15:49 pm

jojto napísal:
betto napísal:Mam mrazene patentky a nezere mi to moja betta :( pls je to nejaka choroba :?: ale zacal som jej davat vlocky a zacala my to zrat neviem co sa porobilo ale surne potrebujem pomoc :oops: :oops:


Bud rad asi dostala rozum, vlocky su komplexnejsie krmivo pre labyrintky. Vo vseobecnosti mrazene nie je najvhodnejsie pre betty.

a co ak to len niesu patentky pre bojovnicu ale napriklad pre mecuna mexickeho
opicanaskejte23
 
Príspevky: 22
Obrázky: 5
Založený: 06 Jan 2011 13:32 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod mystka » 17 Apr 2011 20:06 pm

Opicanaskejtw: A aky je medzi tymi patentkami rozdiel? :D Medzi patentkami pre bojovnicu a mecuna?
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod matias » 31 Jan 2012 19:54 pm

aku potravu ma bojovnica najracej? ja siom im dal dnes kuracie maso a dobre ze sa nezadusili od chuti
matias
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 31 Jan 2012 15:44 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod hofi » 31 Jan 2012 20:18 pm

super!len tak ďalej,možno sa aj zadusia.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Emus » 04 Jan 2013 15:54 pm

ahojte, prosim vas o radu.
chovam bojovnicu pestru (samceka) je v 25 l akva a je tam sam....
bola som prec asi 6 dni o krmivo mal postarane dala som mu tam Tetra mini weekend asi tie dva valceky a mal tu tmu lebo ja mu zvyknem akva osvetlovat svetlom... a ako som sa vratila tak bol nejaky divny neplaval skryval sa pod kamen a nechcel nevyliez ked som do kamena tukla tak vyliezol ale ani neplaval a hore vychadza iba ak sa potrebuje nadychnut. zabudla som napisat ze kocom januara to bude rok co ho mam ale do teraz bol stale ok aj ked som odisla niekde na trocha dlhsie myslim tym ze asi na 6-7 dni napadlo mi ci mu nieje smutno tak som rózmyslala ci mu tam nekkupim neonky ale neviem ci su vhodne ak ano tak asi kolko a ak nie tak ake ryby by som mu tam mohla dat a ak to nieje tym ze mu je smutno tak potom cim..
prosim odpovedzte mi co najrychlesie lebo sa bojim aby sa mu nieco nestalo
vopred vam vsetkym dakujem... :)
Emus
 
Príspevky: 9
Založený: 04 Jan 2013 15:41 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Tomas54 » 04 Jan 2013 16:34 pm

skor nejake mikro razborky, neonka je hejnova ryba, najlepsie chovat 10 a viac kusov, ale 25 L akva je dost male
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Adamekk4309 » 04 Jan 2013 18:54 pm

karas do 15l akvarka ? To nie.. Ta beta ma tam dost miesta a este karas ktory ma byt do jazierka..
Adamekk4309
 
Príspevky: 4
Založený: 04 Jan 2013 15:23 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Tomas54 » 04 Jan 2013 18:55 pm

No karas nie, to by muselo byt o dost väcsie akva
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Emus » 04 Jan 2013 21:01 pm

aha ok takze neonky tam nedavam. a tomas54 myslis ze je taky divny preto ze mu je tam samemu smutno ??
Emus
 
Príspevky: 9
Založený: 04 Jan 2013 15:41 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Tomas54 » 04 Jan 2013 21:18 pm

tazko povedat, ta ryba je casto odsudena k tomu, aby zila sama. Ine ryby si v podstate casto ani nevsima (pokial dalsia ryba nie je samec bojovnice). mozno by som hladal pricinu v niecom inom, ako hnijuca voda, zla potrava a podobne
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Milan666 » 04 Jan 2013 21:24 pm

A čo filtrácia??, meniš mu vodu?, máš živé rastliny?,je v guli?,, asi sa ti rozložilo krmivo a teraz bojuje s otravou NO3-dusík!
Vymeniť jednu tretinu vody a filtrovať non-stop s vyčisteným filtrom samozrejme a o iných rybkách neuvažuj! Smutno zo samoty mu isto nieje, nieje cicavec zo smečky
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Emus » 04 Jan 2013 22:17 pm

filter maam a vodu menim a ano mam zive rastliny nie je v guli viem ze ta nieje pre bojovnice vhodna vobec a ani pre ine ryby ... a chcela som sa ta opytat milan666 nie su vhodne ani tie mikro razborky co mi poradil tomas54?
Emus
 
Príspevky: 9
Založený: 04 Jan 2013 15:41 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Emus » 04 Jan 2013 22:21 pm

a etse som sa chcela spytat ze ci je dobre ho na noc dat do cistej vody bez raslin a hned rano mu vymenim vodu...
Emus
 
Príspevky: 9
Založený: 04 Jan 2013 15:41 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Emus » 04 Jan 2013 22:24 pm

no zabudla som ze mam aj samićku bojovnice ktora je v mensom akva ovela mensom a ma tam jeden zivy kvet a mala to je jedlo a je uplne ok ... a bola aj som samcekom len jemu obkusavala chvost on bol uz polo mrtvy ale dostal ssa s tho pretoze som ich ihned oddelila.
Emus
 
Príspevky: 9
Založený: 04 Jan 2013 15:41 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Tomas54 » 04 Jan 2013 22:31 pm

do cistej vody ho dat, z vodovodu ? Urcite nie
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.