produkty firmy eden / eden 501



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod Tomas54 » 02 Feb 2009 22:06 pm

lebo moj nazor je ten, ze je tam aj biomolitan aj keramicke kruzky, gulicky alebo co tam dam, nieco ucinne, preto by to mohlo stihat. Ked sa bezne pouziva obycajny vnutorny filter a stiha, tak musi aj ten eden 501. Musi byt o dost lepsi
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Reklama

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod rybka » 28 Dec 2009 17:30 pm

Ahojte,
na vianoce som dostala tento filter a hned som ho aj spojazdnila. No na druhy den som zazila velky sok, ked som zistila, ze v akvariu (50 l) mam asi 5 mrtvych krevetiek, a vsetky rybky aj slimaky (neritiny a clithon) sa zdrziavali blizko hladiny. Predtym som filtrovala obycajnym molitanom napojenym na vzduchovaci motorcek. Hned som eden501 vybrala. Neviete cim to moze byt? Mohlo sa do akvaria dostat nieco skodlive? Myslim ze nedostatkom kyslika to nemoze byt, hladina sa hybala a v akva mam len zopar krevetiek a 5 mikrorazboriek. Vsetky casti som pred zapojenim dokladne umyla pod tecucou vodou. Bolo treba keramicke valceky nejako specialne osetrit?
Dakujem za odpovede
rybka
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod pakozdy » 29 Dec 2009 00:20 am

ja som ho ani moc nepremyval - len preplachol od prachu.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod Giftzahn » 29 Dec 2009 09:02 am

@rybka : njn, tie keramicke valceky su asi v pohode, treba ich akurat poriadne preplachnut ... nieco podobne sa mi stalo v 12L s EDEN 501 ... postupne mi poodchadzali krevetky ... podozrievam skor tu ciernu "penovu" filtracnu hmotu ... cize tu som radsej po krevetkovej kalamite vyrazil a kupil inu ... plus namiesto keramickych valcekov pouzivam filtracny material od Rataj Aquaclay Filter Medium ... aj ked si dost dobre neviem predstavit ze by originalna filtracna hmoto bola nejako skodliva ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod rybka » 29 Dec 2009 17:41 pm

Dakujem, zatial akva len prevzdusnujem, nemam odvahu filter znova zapojit. Skusim teda tu spongiu este raz poriadne preplachnut.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod gogo1968 » 29 Dec 2009 18:08 pm

Mám EDEN 501 a nerobil mi problémi - držím palec .
Obrázok používateľa
gogo1968
 
Príspevky: 254
Obrázky: 53
Založený: 20 Dec 2007 22:24 pm
Bydlisko: okr.TO

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod skaner » 29 Dec 2009 19:45 pm

ktovie čo by pomohlo, keby si všetky filtračné médiá preliala starou vodou z iného akvarka
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod pakozdy » 29 Dec 2009 23:41 pm

rybka napísal:Dakujem, zatial akva len prevzdusnujem, nemam odvahu filter znova zapojit. Skusim teda tu spongiu este raz poriadne preplachnut.


nechaj ho bezat nejaky cas kdesi v kybli . priebezne vymen vodu a preplachne sa celkom dobre.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod rybka » 30 Dec 2009 23:09 pm

Presne to som urobila, vdaka za radu :)
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod rybka » 11 Jan 2010 11:09 am

Asi tyzden bezal filter vo vedre s cistou vodou, ktoru som niekolkokrat vymenila, este raz som poriadne preplachla vsetky casti pod tecucou vodou a opat som ho zapojila v akva. Bezi uz tyzden a zatial je vsetko OK. Kvoli zoslabeniu prietoku som do sacieho kosa vlozila kusok molitanu a aby nenasal male rybky pripadne krevetky, obalila som ho kuskom zositej silonky :) Doteraz si neviem si vysvetlit, cim bola sposobena ta kalamita, zial, odniesol si to jeden otik, jedna mikrorazborka a zopar krevetiek.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod Giftzahn » 11 Jan 2010 13:31 pm

njn, to rad pocujem ...ze zatial ti bez problemu fici ... inak ak si pouzivala bublifuk, mohla si supmut molitan z bublifuku do filtra, ja aktualne pouzivam molitan z bublifuku namiesto toho orig. cierneho dodaneho s EDEN 501 a problemy s uhynom kreviet uz nenastavaju .... :lol: njn, tento poznatok ma stal zopar krevetiek .... :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod rybka » 11 Jan 2010 14:29 pm

No veru, to som mohla, a aj som to mala v plane, no asi som bola taka rozrusena z toho noveho filtra ze som na to celkom zabudla a staru spongiu vyhodila :cry: Co uz, clovek sa uci na vlastnych chybach :oops:
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod azet » 11 Jan 2010 14:31 pm

to s tou zavadnostou molitanu sa mi az nechce verit. skor to vidim na nedostatok kysliku a nastala retazovka - vsetko sa zacalo rucat ako domino.

@rybka: ako si vyriesila privodnu rampu? voda je dostatocne v pohybe? eden ma podla mna slabucky prietok, este viac ho skrtit podla mna nieje ta spravna cesta. kvoli malym krevetkam staci na kos nasunut nejaky sulec molitanu, ale prietok by som nechal na max. silonka je prilis jemna - rychlo sa Ti to ucpe.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod rybka » 11 Jan 2010 15:04 pm

Tiez by som rada prisla veci na koren. Aspon pre ostatnych buducich majitelov edenu, aby sa mohli takejto neprijemnej skusenosti vyhnut.
@azet: ano, voda koluje na moj vkus az prirychlo (bola som zvyknuta na obycajny molitan pohanany vzduchom), krevetky maju co robit ked chcu plavat proti prudu. Ale aspon budu mat kondicku :P Privod mam vyrieseny nie cez rozstrekovaciu rampu, ale cez ten prilozeny "lievik". Tazko to pripisovat nedostatku kyslika, voda bola v pohybe a v akva (50 l) mam len 5 ks mikrorazboriek, dvoch (vtedy troch) otikov a zopar krevetiek. Podla mna sa tam nieco skodlive muselo dostat, cela voda mala mierne biely nadych (po ciastocnej vymene nastastie okamzite zmizol). Funkcnost silonky ukaze cas, zatial som s nou spokojna, aj ked je pravda ze sa na nej drobne necistoty uz zachytavaju.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod budulinecek » 16 Feb 2010 16:45 pm

Také už po tomto filtru delší čas koukám a problém u rybky mě docela zaráží, ale abych pravdu řekl, tak bych postupoval při novém filtru trochu jinak:
Když mám v akva starý zaběhnutý filtr tak ten bych nechal běžet a k němu přidal ten nový, který ze začátku po stránce biologické filtrace nedělá vůbec nic, dokud ho neosídlí příslušné breberky. Tím že hned odpojím starý filtr a nasadím nový naprosto čistý, tak mám vlastně najednou akva bez filtrace a to podle mě může výrazně rozhodit jeho rovnováhu.
Podobně jsem to udělal na 12L akva (při tomto objemu je rovnováha daleko snáze zničitelná), kde jsem přešel z hlučného externího filtru hnaného vzduchem na závěsný filtr ... také jsem je oba nechal běžet současně asi 2-3 týdny. I tak se rovnováha v akva změnila a dodnes řeším problémy s řasou. Úhyn se ale nekonal žádný.
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod rybka » 16 Feb 2010 17:05 pm

Uznavam, je to z velkej casti aj moja chyba, chcela som to riesit presne ako pises, no mam zle riesene krycie sklo, nevedela som nim efektivne prestrcit potrebne hadicky, no to sa dalo tiez vyriesit, som asi bola leniva :oops:
No aj tak sa mi nechce verit, ze by uz po jednom dni od zapojenia noveho filtra nastala az taka radikalna zmena :(
Kazdopadne, teraz som s Edenom uz maximalne spokojna, je ovela vykonnejsi ako predchadzajuci, aj hlucnost je minimalna :)
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod Poly » 17 Feb 2010 19:41 pm

Podla mna bol problem v tom, ze si ich nenechala aspon 1-2 tyzdne bezat obidva, aby sa ten novy filter zabehol. Pochybujem, ze by akvaristicke vyrobky obsahovali nejake substancie silne toxicke pre organizmy v akvariu, a uz vobec nie, ak si vsetko oplachla. Taky rychly spad to kludne mohlo mat, ak mas zarybnene akvarium.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod rybka » 18 Feb 2010 12:56 pm

Praveze akva nebolo zarybnene, mala som v nom len 5 mikrorazboriek na 50 l vody a zopar krevetiek. Navyse hladina sa hybala, kyslika mali urcite dost. Takejto osadke by podla mna urcite neuskodilo aj akva uplne bez filtra :)
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod pakozdy » 18 Feb 2010 14:35 pm

Poly napísal:Podla mna bol problem v tom, ze si ich nenechala aspon 1-2 tyzdne bezat obidva, aby sa ten novy filter zabehol. Pochybujem, ze by akvaristicke vyrobky obsahovali nejake substancie silne toxicke pre organizmy v akvariu, a uz vobec nie, ak si vsetko oplachla. Taky rychly spad to kludne mohlo mat, ak mas zarybnene akvarium.

rybka tusim nebola sama co mala uhyn s tymto filtrom.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Lime » 25 Apr 2010 21:00 pm

Zdravim vas a chcem poprosit o radu netusite niekdo kde sa v BA da kupit externy filter EDEN 501? viem ze sa da cez web ale chcel by som ho aj vidiet, pripadne ak niekto vie, poradte co este k nemu kupit na co si dat pozor, prehladal som weby a skoncil som na zaklade rad aj na tomto fore ze toto bude pre mna to naj. len netusim ci je aj v predaji bez online a hlavne co este k nemu dokupit pripadne ako som pisal na co si dat pri nom pozor. srdecna vdaka tym co radia neskusenym uz ste mi par krat pomohli :-)
Obrázok používateľa
Lime
 
Príspevky: 62
Obrázky: 3
Založený: 27 Mar 2010 13:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Giftzahn » 26 Apr 2010 07:22 am

vo svojej podstate ak prides na akvajar 8-9. Maja tak tam urcite bude niekto ... ktory ho urcite bude mat a budes si ho moct pozret a samozrejme ze aj kupit ... ja som svoj Eden 501 bral prave od neho zrovna na akva jeseni alebo zime minuly rok .... pokial viem tak najrychlejsie sa k nemu dostane cez online - nakup .... zatial som ho nikde v BA v kamennom obchode nevidel ... :wink:

inak cvelkom schopny filter ...jedine co by som u tohoto filtru vymenil je originalny cierny filtracny molitan ..... s ktorym som mal problemy :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod Lime » 26 Apr 2010 15:03 pm

Diky takze to mozem aj cez web objednat som stara nedoverciva skola ale asi budem verit ze nebduem musiet nic reklamovat a otazocka za aky si ten cierny molitan menil?
stale mi proste mikrocastice plavaju v kava neviem uz co by to vyriesilo, fakt su male ale na tmavom pozadi to je vidno a cital som ze externy filter to vyriesi ale asi taky co ma filtracnu vatu, nekolko cez molitan to tak ci tak prejde, tazko povedat kazdopadne diky moc za tip.
Obrázok používateľa
Lime
 
Príspevky: 62
Obrázky: 3
Založený: 27 Mar 2010 13:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod Giftzahn » 27 Apr 2010 15:06 pm

Lime napísal:Diky takze to mozem aj cez web objednat som stara nedoverciva skola ale asi budem verit ze nebduem musiet nic reklamovat a otazocka za aky si ten cierny molitan menil?
stale mi proste mikrocastice plavaju v kava neviem uz co by to vyriesilo, fakt su male ale na tmavom pozadi to je vidno a cital som ze externy filter to vyriesi ale asi taky co ma filtracnu vatu, nekolko cez molitan to tak ci tak prejde, tazko povedat kazdopadne diky moc za tip.


:mrgreen: kludne objednaj cez web ... ked budes musiet reklamovat tak reklamuj ... sak na to mas narok minimalne dva roky ... ale neboj take zle to nie je ... neznamena ze ked objednavas cez web vestko co ti dojde bude automaticky DOA a budes musiet reklamovat :wink:

s tymi mikrocasticami ... pokial mas externy filter skus pouzit jemnu filtrcnu vatu ako posledny stupen filtracie a mas dobru sancu zbavit sa tych mikrocastic .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod Lime » 27 Apr 2010 18:05 pm

diky za radu, no teraz mam vnutorny a je to bluwave 03 v akvaristike mi ho odporucil chlapek ale spokojnost sla rychlo ku dnu, je to riadny brak, zamyslam externy a bud 501 alebo 511 hlavne som chcel vediet ci mam k nemu aj nieco dokupovat a na co si dat pozor, eden ma aj salik tak snad bude ok, a kam v tom edene dam tu vatu?
este raz diky
Obrázok používateľa
Lime
 
Príspevky: 62
Obrázky: 3
Založený: 27 Mar 2010 13:20 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.