Nepodarený štrk :(



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Nepodarený štrk :(

Odoslaťod Danielka848 » 19 Feb 2010 19:29 pm

Snažím sa založiť ďalšie akvárko, ale po týždni som už zúfalá.
Kúpila som v chovprodukte biely štrk, premývala som ho x krát... a nič. Stále farbí vodu na bielo a na hladine sa vytvára biely povlak.
Viete mi s tým poradiť? :cry:
Danielka848
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Feb 2010 19:22 pm

Reklama

Re: Nepodarený štrk :(

Odoslaťod tigrik321 » 19 Feb 2010 19:44 pm

filter to spravy....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Nepodarený štrk :(

Odoslaťod idk » 19 Feb 2010 22:40 pm

urcite ti farbi vodu strk? nemozes mat biely zakal kvoli premnozeniu.. no ved si daj do vyhladavania biely zakal
idk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 5
Založený: 05 Dec 2009 16:22 pm
Bydlisko: Levice okolie

Re: Nepodarený štrk :(

Odoslaťod Volodus » 19 Feb 2010 23:33 pm

Akvarium je beh na velmi dlhe trate ... neries to.
Daj tam filter, rastlinky, svetlo a nechaj to bezat takto.
Ak sa ti tam potom objavi riasa, tiez to nechci mat odstranene hned - zmen podmienky a cakaj tyzden, dva, tri ...
Vacsinou plati pri akvariach ze cim menej zasahov tym krajsie akvarium, takze znova - cas, cas, cas :)
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nepodarený štrk :(

Odoslaťod crypto231 » 20 Feb 2010 00:59 am

Problem s farbenim vody som nemal ale s tym povlakom ano.Po troch dnoch to hustlo az sa hladina nepohybovala.Pomohlo mi pustenie vzduchovania
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Nepodarený štrk :(

Odoslaťod Danielka848 » 20 Feb 2010 16:55 pm

Ono je to akvárium nachystané pre korytnačky. Kým boli menšie, mali až filter, ohrievač, 1 kameň a fungovali si.
Podrástli, tak som zmenila veľkosť akvária a keď som pozerala po nete, mali ho pekne zariadené aj s rastlinkami, štrkom...
Tie moje nezdary sa strašne zaujímajú o káble, tak som sa ich snažila skryť rastlinkami. Rastlinky nedržia bez štrku. No a ten len farbí, farbí a farbí.
Korytnačky sú zatiaľ v tom menšom akvárku. Kvôli tomu povlaku som ich tam moc nechcela dávať.
Po 2 dňoch sa filtru podarilo ten biely brblajz stiahnuť, ale akonáhle som doliala vodu, zas to bolo celé biele. :(
Danielka848
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Feb 2010 19:22 pm

Re: Nepodarený štrk :(

Odoslaťod skaner » 20 Feb 2010 17:09 pm

ja mám tiež skúsenosti s farbením od toho bieleho štrku. ale nič strašné to nebolo, normálne to postupne sadlo. každopádne biely štrk v korytnačom akváriu dlho biely neostane. rastliny neviem neviem ako dlho vydržia.
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: Nepodarený štrk :(

Odoslaťod MAUceu » 21 Feb 2010 01:30 am

Biela drť je dosť nevďačná do akvária. Tiež som ju testoval v jednom malom 10 L akva. Pri premývaní išla stále biela voda. Aj keď som ho premýval pol hodinu. Je to tým že tá drť sa o seba šúchala a obrusovala. Čím vznikali malé čiastočky ktoré v konečnom dôsledku zapríčiňovali biely zákal. Napriek tomu som ho otestoval v akva. Po napustení bolo pekne vidieť ako sa menila postupne hladina pri napúšťaní. Taktiež na hladine sa vytvoril dosť škaredý povlak. Po 2 dňoch kal sadol a voda bola čistá. Možno máš silný prúd vody z filtra a kal si nemá šancu sadnúť.
Po 2 týždňoch som tam dal testovacie 2 malé gupky. Po ďalšom týždni vypadal tento biely štrk (drť) viac než škaredo.
Tento fakt sa dá poriešiť častou údržbou. Rastlinky sa zakorenili pomerne normálne.
No čo sa poriešiť nedá je fakt, že táto drť má pomerne dosť ostré hrany a môže ublížiť rybkám vyhľadávajúcich potravu na dne.

Trošku obšírnejšie som to zobral, ale snáď si každý z tohoto zoberie niečo užitočné. ;)
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Nepodarený štrk :(

Odoslaťod Danielka848 » 22 Feb 2010 10:30 am

Ďakujem za príspevky.
Belosť si sadla, korytnačky upratujú každý deň a čo sa týka rastlín - sú len umelé. Moja demoličná čata by živé zlikvidovala, ak nie rovno zožrala :) Uvidíme, ako dlho ten biely štrk vydrží bielym... :)
Danielka848
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Feb 2010 19:22 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.