prosim pomoc hynu mi tropheusy



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod lukasled » 22 Jan 2010 12:33 pm

ludia kde zozeniem entizol alebo metronidazol?...v styroch lekarnach ma poslali do prdele a divali sa na mna ako keby som kupoval heroin....
lukasled
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 19 Okt 2009 09:37 am
Bydlisko: Rajec

Reklama

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod lukasled » 02 Feb 2010 22:37 pm

takze zohnal som metronidazol v 20g baleniach prasku...ako to prosim vas nadavkovat?
lukasled
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 19 Okt 2009 09:37 am
Bydlisko: Rajec

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod RadoA » 03 Feb 2010 07:00 am

lukasled napísal:takze zohnal som metronidazol v 20g baleniach prasku...ako to prosim vas nadavkovat?

Metrozol, veterinárny liek = u veterinára.
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod lukasled » 03 Feb 2010 13:37 pm

RadoA napísal:
lukasled napísal:takze zohnal som metronidazol v 20g baleniach prasku...ako to prosim vas nadavkovat?

Metrozol, veterinárny liek = u veterinára.

ja ho mam kupeny...len chcem vediet davkovanie
lukasled
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 19 Okt 2009 09:37 am
Bydlisko: Rajec

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod pi?o » 03 Feb 2010 14:54 pm

ja som daval dvojnasobnu davku ale mali Bloat. a prestal som skrmovat mrazene artemie,
teplota vody na 27 stupnov.
pi?o
 
Príspevky: 49
Obrázky: 62
Založený: 13 Dec 2007 21:06 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod stevo_1971 » 22 Feb 2010 22:47 pm

Dobry den, prosim vas vie mi niekto poradit z mojim problemom? Zalozil som si 300L akvarko na chov africkych cichlid (pseudotropheus) urobil som si podla navodu 3D pozadie zo stiroduru, cierneho akvarijneho slikonu a kremiciteho piesku. Dno mam tiez z kremiciteho piesku, dalej tam mam 2 anubiasi a 2 TurboFiltre z prietokom 1100L/h no a mam tam este nejake kamene na vytvorenie ukrytov.Moj problem je ten ze som asi dost netrpezlivy a ked som napustal vodu do akvarka a zapojil celkom nove filtre , tak ubehlo len 5 dni a zakupil som si 2 pseudotrpheusi lombardoi a 2 prisavniky (Ancistrus cirrhosus) Po vlozeni rybiek do akvarka sa spravali asi 15 minut ok aj zrali no potom sa zacali pseudotropheusi divne spravat a to tak ze sa kyvali zo strany na stranu, trhavo plavali , obtierali sa ako keby ich nieco svrbelo a polihovali na dne. Prisavniky zase casto vyskakovali nad hladinu a v akvarku boli takmer bez pohybu.Je problem v tom ze to mam nezabehnute, alebo iny a da sa to nejak vyliecit ? Vopred dakujem.
stevo_1971
 
Príspevky: 19
Obrázky: 2
Založený: 22 Feb 2010 22:17 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod stevo_1971 » 23 Feb 2010 01:05 am

Dobry den, prosim vas vie mi niekto poradit z mojim problemom? Zalozil som si 300L akvarko na chov africkych cichlid (pseudotropheus) urobil som si podla navodu 3D pozadie zo stiroduru, cierneho akvarijneho slikonu a kremiciteho piesku. Dno mam tiez z kremiciteho piesku, dalej tam mam 2 anubiasi a 2 TurboFiltre z prietokom 1100L/h no a mam tam este nejake kamene na vytvorenie ukrytov.Moj problem je ten ze som asi dost netrpezlivy a ked som napustal vodu do akvarka a zapojil celkom nove filtre , tak ubehlo len 5 dni a zakupil som si 2 pseudotrpheusi lombardoi a 2 prisavniky (Ancistrus cirrhosus) Po vlozeni rybiek do akvarka sa spravali asi 15 minut ok aj zrali no potom sa zacali pseudotropheusi divne spravat a to tak ze sa kyvali zo strany na stranu, trhavo plavali , obtierali sa ako keby ich nieco svrbelo a polihovali na dne. Prisavniky zase casto vyskakovali nad hladinu a v akvarku boli takmer bez pohybu.Je problem v tom ze to mam nezabehnute, alebo iny a da sa to nejak vyliecit ? Vopred dakujem.
stevo_1971
 
Príspevky: 19
Obrázky: 2
Založený: 22 Feb 2010 22:17 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Giftzahn » 23 Feb 2010 09:50 am

stevo_1971 napísal:Dobry den, prosim vas vie mi niekto poradit z mojim problemom? Zalozil som si 300L akvarko na chov africkych cichlid (pseudotropheus) urobil som si podla navodu 3D pozadie zo stiroduru,..

njn, podla mna si definitivne prilis rychlo nakupil rybky ... akva bolo rozhodne nezabehnute cize sa nemozes ani cudovat ze mas momentalne problemy, pripadne ze u teba v akva nastane uhym rybiek ... normalne by si mal akva zabiehat aspon 4 -8 tyzdnov a potom problemy nebudu .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod stevo_1971 » 23 Feb 2010 12:37 pm

Dakujem Giftzahn, chcem sa este spytat, vcera vecer som sa na nete podozvedal ze pomaha sol, tak som tam nasypal 4 polievkove lyzice a 2 male lyzice sody no a nakvapkal 300 kvapiek Anti-Ichtinu,, dnes sa mi zda, ze tropheusi, teda aspon jedna z nich uz aj prijimala potravu, ale stale s nou este akosi zatrasie ako keby sa chcela niecoho zbavit a je dost vystrasena pri plavani no a ta druha sice uz nelezi na jednom mieste na dne akvarka, ale sa "prechadza" po dne no potravu este neprijima a rychlo dycha a ako keby "kaslala" teda podobne s nou zatrasie ako keby sa chcela niecoho zbavit, no a este sa aj sem tam otieraju o piesok.Otazka teda je,, mam tam dokupit nejake "odolnejsie" rybky aby sa mi to akvarko skor zabehlo ? Nedostanu tu chorobu od tych pseudotropheusov, alebo mam pockat a nic radsej nekupovat aby sa mi nezamorilo to akvarko celou tou chorobou. A v pripade uhynu rybiek mam vymenit vodu v celej nadrzi, alebo len polovicu, a kedy mozem potom opetovne nasadit rybky? Dakujem. Som v tom fakt neskuseny.
stevo_1971
 
Príspevky: 19
Obrázky: 2
Založený: 22 Feb 2010 22:17 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Imrich Fuljer » 23 Feb 2010 13:21 pm

stevo kup si NO2 test a pomeraj vodu. Dolezite !
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod stevo_1971 » 23 Feb 2010 13:37 pm

Hned zajtra kupim Imro,, len ake hodnoty maju byt aby to bolo spravne a ak je to zle ako to dostat do normalu ? Dakujem.
stevo_1971
 
Príspevky: 19
Obrázky: 2
Založený: 22 Feb 2010 22:17 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Poly » 23 Feb 2010 20:31 pm

NO2 musi byt nula :!: Rovnako aj NH3/NH4+ :!:
Ako pisal giftzahn, mas nezabehnute akva, takze asi nameras viac ako nulu, dat ryby 5 dni je velmi skoro. Po uhyne vodu nemusis menit. Bud zatial kup len zopar odolnych rybiek, alebo nechaj akva bezat prazdne min. 4 tyzdne. Ryby dokupuj postupne. :wink:
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod stevo_1971 » 23 Feb 2010 21:34 pm

Dakujem Poly :wink:
stevo_1971
 
Príspevky: 19
Obrázky: 2
Založený: 22 Feb 2010 22:17 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Byk » 23 Feb 2010 23:01 pm

Stevo ludne tam tie ryby mozes nechat.Nevadia tam.Ber ich ako zabehove.Krm ich malimy davkami a akva sa ti skor zabehne.Nemusis zabehovat akvarium prazdne,da sa aj rybami,ale tak 3ks.Vecsinov sa nato pouzivaju Gupky,mecune,platy a take bezne druhy.Uz ked tam mas Pseudotropheusa,tak hot am nechaj a zabehuj
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod stevo_1971 » 24 Feb 2010 00:46 am

Vdaka za radu Byku,, no pokial mi neuhynu tak ich tam necham :wink: Este sa spytam , "viete mi priatelia poradit ohladom vymeny vody ci by som ju uz mal po 7 dnoch vymenit,, nemyslim celu len 1/2 - 1/3 kvoli odkaleniu,,lebo na piesku uz mam nejaky ten detrit a aj zvysky potravy.Obavam sa ze je to priskoro ze sa este v akvarku nic bio nevytvorilo, ale ak zajtra nameram hodnotu NO2 , tak asi by som mal vymenit kvoli znizeniu NO2 nie ?
stevo_1971
 
Príspevky: 19
Obrázky: 2
Založený: 22 Feb 2010 22:17 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Byk » 24 Feb 2010 06:28 am

Nie vodu urcite nemen.Vodu nechaj,nech sa zabehuje.Je to normalne ak tam bdues mat NO2,lebo tak sa vyvyja syndrom novehoho akvaria.Kukni nasledujuci link http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7
V tom linku si precitas,ako to v akvariu na zaciatku funguje.Vodu urcite nemen
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod stevo_1971 » 24 Feb 2010 14:33 pm

Tak NO2 som zmeral a ukazuje mi <0,3 mg/l teda myslim ze este o cosi menej, lebo ja som to mal este slabsie zlte ako to uvadza tabulka,ale pH mi nameralo 8,0. Meral som Tetra testom. Tie tropheusy mi uz ale akosi ozili, teda uz aj ta druha , ktora len polihuvala dnes rano prijimala potravu, ale to otieranie sa a trhanie s prava do lava este u nich pozorujem.No prisavniky su nejako stale lenive, nebude to tou pH? Teplotu mam stalu na 26 stupnov.Dnes som kupil v akva predani na podporu bio procesov aj take flasticky ako na injekcie ktore musis zlomit a vyliat to mam do filtra a po 2 tyzdnoch mam este pridat do vody dalsiu tekutinu (Bio trace) na krmenie tych bakterii ktore som pridal do filtra, tie sa volaju, respektive na tej flasticke je napisane (Bio digest) tak som myslel ze vodu trosku vymenim a potom tam dam tie bio pripravky, ale asi este teda pockam. Inac chcel som kupit aj tremazol , ale predavacka ma od toho nejak odhovorila, ze je to dost nebezpecne a ked som zaciatocnik tak mi to neodporucila, inac bolo to aj dost drahe. Chcel som radsej nieco najprv ako gyrotox, ale nemali to.
stevo_1971
 
Príspevky: 19
Obrázky: 2
Založený: 22 Feb 2010 22:17 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod stevo_1971 » 24 Feb 2010 14:36 pm

a Byku, vdaka za clanok :)
stevo_1971
 
Príspevky: 19
Obrázky: 2
Založený: 22 Feb 2010 22:17 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Byk » 24 Feb 2010 18:35 pm

Prisavniky su zaujimave ryby.Tie si robia v akva co chu.PH a Gh im urcite vadit nebude.Ja ich v akva mam s Tropheusmi a vodu mam PH-8 a GH-13 a pohybuju sa,plavu kludne.Skor by som povedal,ze je totym zvysenim NO2.Ak ti klesne,bdue to dobre.Nespekuluj pripravkami.Nechaj to na prirodu.Radsej poziadaj niekoho co uz ma zabehnuty filter a vyzmikaj ho do akvaria.Voda sa trosku skali,ale urcite urychli proces v akvariu
A co sa tyka clanku,nemas zaco dakovat.Tiez som zacinal a pomohli mi,nevidim dovvod nepomoct a neporadit
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod stevo_1971 » 24 Feb 2010 18:49 pm

Jasne, poradit treba :) a spytam sa este, co je to nemeratelne NO2 ? To ako by mi mala ta voda po nakvapkani tej chemie ostat celkom biela ?
stevo_1971
 
Príspevky: 19
Obrázky: 2
Založený: 22 Feb 2010 22:17 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Byk » 24 Feb 2010 19:20 pm

Nemeratelne NO2 znamena,ze vo vode sa nenachdzaju ziadne dusičnany.To znamena,ze voda je dobra a mozes do nej dat ryby a tioe bez problemu preziju.Ale mozes mat vzvysene NO co su disitany a aj tam treba pockat kym klesne.Najlepsie je ked mas NO2 a NO3 nemeratelne.Ale ked to bdue,tak nepusatj tam vsetky ryby naraz.Ak ich pustis vela,NO2 sa ti moze hned na druhy den zvysit.Preto sa to robi postupne
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Michal1987 » 24 Feb 2010 19:50 pm

NO2 sú Dusitany, tie by mali byť nulové (NO2=0,0) !
NO3 sú Dusičnany a tie by tiež nemali prekročiť určitú hranicu (NO3<50mg/L cca do 20mg/L)
*aspoň čo ja viem ... ak sa mýlim, opravte ma.
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Poly » 24 Feb 2010 20:41 pm

Michal1987 napísal:NO2 sú Dusitany, tie by mali byť nulové (NO2=0,0) !
NO3 sú Dusičnany a tie by tiež nemali prekročiť určitú hranicu (NO3<50mg/L cca do 20mg/L)
*aspoň čo ja viem ... ak sa mýlim, opravte ma.

Presne tak :) Uz len pre uplnu spravnost, dusitany su iony NO2-, aby si to niekto nemylil s oxidom dusicitym, rovnako dusicnany su NO3- :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Byk » 24 Feb 2010 20:45 pm

PArdon ospravedlnujem sa.Pomylil som sa.Je to ako vravite.NO2 su dusitany a NO3 dusicnany.
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.