Ohrievanie akva



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Ohrievanie akva

Odoslaťod Tomas54 » 22 Feb 2010 23:19 pm

Ok, ale neporovnavajte obycajne lepene akvarko s nadrzou co pouziva Amano. Verim, ze tie nase su lepene tym najlacnejsim, co sa predava a jeho akva je robene kvalitne a profesionalne. Moj nazor je teda taky, ze sa to neda porovnat a preto by som nedaval vyhrievanie pod akva, ale ked kabel, tak do substratu a origo
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Reklama

Re: Ohrievanie akva

Odoslaťod Giftzahn » 23 Feb 2010 13:58 pm

@TTjopo: jj, aj ked si pana Amana osobne velmi vazim a obdivujem ... ked pan Amano skoci do studne, priepasti resp. pod autobus ... ver mi ze ja ho nasledovat nebudem :twisted: njn, chaby to argument ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ohrievanie akva

Odoslaťod Tomas54 » 23 Feb 2010 18:15 pm

mackoPU napísal:ale čo by som skákal do studne za ním. Ale keď lepidlo povolí tak kúpim za 30 min ďalšie akva.

Za 30 minut kupis nove, hm, ale v pripade, ze je akva v panelaku a ma napriklad 500L a povoli vdaka tomu lepidlu, tak ako dlho budes utekat pred susedom ? :o
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Ohrievanie akva

Odoslaťod TTjopo » 23 Feb 2010 18:19 pm

Amano- Netvrdim ze za nim skocim do studne ci priepasti ale je to skuseny profesional a vyzera ze vie co robi tot vse.
Co sa tyka lepidla na nasich nadrziach tak neviem a nemozem porovnavat podla mna by to malo zvladnut ako som povedal v predchadzajucom prispevku nemal by tam byt taky tepelny rozdiel aby sklo pracovalo tolko ze by mohlo nieco povolit a teraz sa da uz aj za dobri peniaz kupit kvalitne lepidlo.Ukoncim tuto debatu lebo sa mi zda ze je tu dost ludi ktory sa boja experimentov a clovek (homo sapiens)by bol kde keby sa neexperimentovalo :?: :idea: :arrow: to je moj nazor.
Ja to kazdopadne skusim lebo ma tu par veci presvedcilo o tom ze to nieje az tak zli napad a ked sa podari tak dam urcite vediet ako to dopadlo :P :)
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Ohrievanie akva

Odoslaťod Tomas54 » 23 Feb 2010 18:30 pm

Ok, tak ukoncime. Len poznamenam, ze nie je problem experimentovat, ale ak dam dost penazi za velke akva, ryby a podobne, tak to vsetko nebudem riskovat pre par usetrenych €. Radsej priplatim a mam klud a pokojne spavam.
Kazdopadne drzim palce a rad si precitam, ze ti vsetko funguje tak ako ma
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Ohrievanie akva

Odoslaťod Poly » 23 Feb 2010 19:57 pm

Myslim si, ze ohrievanie pod akvariom vobec nemusi byt problem, sklo ma ale velmi zlu tepelnu vodivost, teda termostat v akvariu by zopol a kuril by az do zblbnutia, pretoze nez sa teplo spod akva dostane do vody, prebehne vela casu. A tiez dojde k velkemu kolisaniu teploty, pretoze ohrievac by kuril este dlho po tom, co ho termostat v akvariu vypne. Ja by som to riesil 2 termostatmi zapojenymi za sebou. Jeden by strazil teplotu v akva (napr. 25°C) a druhy by strazil teplotu ohrevneho telesa alebo spodneho skla z vonku, aby sa neprehrievalo, povedzme tak do 40-50°C (mozno by stacilo menej, zavisi to od teploty okolia a zelanej teploty akvaria). Vtedy by naozaj nemal byt problem. Uz len z ekonomickych dovodov izolovat ohrievac zo vsetkych okolitych stran a je to :)
1m dlhe sklo sa pri zohriati o 30°C roztiahne asi o 0,3mm, ak som to spravne ratal :D
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Pomoc teplota vody

Odoslaťod MaceKx » 02 Jan 2011 15:21 pm

mám malú dilemu idem na rýchlo urobiť takú malú nádrž pre mladé ma rozmery 38x24x24 čo je asi 22 l bude umiestnené pod veľký akváriom ktoré je na chodbe, podľa teplomeru (v miestnosti) je 20 - 21 stupňov .... mám iba ohrievače bez termostatu jeden 5W a druhý odhad asi 15W a preto sa pýtam či to ten 5W vyhreje aspoň na 25 tak by som sa nemusel o to starať proste bude nonstop zapnutý ..... alebo použiť 15W možno je to iba 10W neviem nieje na ňom štítok, len aby sa tá voda neprehrievala .... akvárium bude zakryté, svetlo bude až zajtra 10W trubica ..... v podstate bude iba predná strana vystavená teplote v miestnosti keď že okolo ostatných je skrinka viď. foto
Prílohy
sdxc.jpg
sdvxv.jpg
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Ohrievanie akva

Odoslaťod MaceKx » 02 Jan 2011 20:26 pm

hotovo použil som ten väčší stabilne už 2 hodiny tam je 27 stupňov
Prílohy
P1020001.JPG
P1020002.JPG
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Ohrievanie akva

Odoslaťod Poly » 03 Jan 2011 00:59 am

Na tvoju otazku je tazke odpovedat :) Na to, ci bude stacit ohrievac alebo bude prisilny vplyva mnoho faktorov, hlavne ale teplota a prudenie vzduchu v miestnosti, hrubka skla, to ci je akva zakryte, atd. Preto je dobre, ked si to odskusas sam metodou pokusu a omylu :)
Ak budes mat 24 hodin stabilnu teplotu, tak je to OK. Pozor ale na to, ze teplota akva sa bude odvijat od teploty vzduchu v miestnosti, to znamena, ze ked sa otepli v miestonsti o 1°C, zohreje sa po nejakom case aj voda v akva cca. o 1°C a naopak.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ohrievanie akva

Odoslaťod MaceKx » 03 Jan 2011 03:26 am

uvidíme čo to spraví zatiaľ je tam stabilne 27 stupňov .... ikry som tam musel už dať lebo rodičia akosi slabo bránili miesto .... pridal som malý molitánový filter pustil do neho max. vzduchu nech sa voda točí a čerí hladina aby som videl čo robí teplota (a samozrejme aby ikričky mali čerstvú vodu)
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.