210L AQ, 0,36W/L - Čo doňho?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

210L AQ, 0,36W/L - Čo doňho?

Odoslaťod BarbarOSA » 26 Feb 2010 22:06 pm

Zdravím Vás. 8)
Mám akva o objeme 210L, výška vodného stĺpca je cca 45cm / po odrátaní štrku/.
Lampa je Aquanova NDL-1200 2x30W plus nejaké svetlo z izbového osvetlenia /to nerátam/.
Čistý objem akva odhadujem na cca 165L, keďže tam je nejaký ten štrk /frakcie 2 - 4mm/, korene /z burzy/, skaly /nie s obsahom vapnika/ a samozrejme technika.
Technika konkrétne - filter Aquael turbofilter 650, vzduchovací motorček APR-200, ohrievač Aquael 300W.
Od známych som dostal do daru cryptocorynu asi Cryptocoryne aponogetifolia, zopár mini cryptocoryn asi Cryptocoryne willisii a jednu neznámu rastlinku, ktorej názov neviem. Dám foto neskôr.
Ryby: prísavník, pancierniček, skalár, neónka, gupka. Po viac kusov z každého druhu.
Poradili by ste mi skúsenejší akvaristi prosím Vás, nejaký druh rastlín vhodných do týchto podmienok, aby len neprežívali, aby som ich zase nevyhadzoval a čo by sa hodilo k tým už mojim rastlinám?? :?:
Sú tam ešte voľné miesta, takže niečo menšie dopredu, poprípade niečo do 40cm dozadu aby to zase nevyrastalo von z akva.
Ďakujem Vám veľmi pekne už dopredu za odpovede. :roll:
Ak nie je niečo v poriadku, uvítam Vaše pripomienky a nápravné opatrenia. :mrgreen:
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: 210L AQ, 0,36W/L - Čo doňho?

Odoslaťod tigrik321 » 26 Feb 2010 22:34 pm

viac svetla a daj sem foto/potom mozno povedat ake rastlinky sa ty tam a kde hodia.....ja mam na 170 litrove akva 80 w dokopy...
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 210L AQ, 0,36W/L - Čo doňho?

Odoslaťod BarbarOSA » 26 Feb 2010 22:36 pm

Ešte som chcel dodať a nemám tam možnosť editovania, že ak by sa niekto našiel z Nitry alebo okolia kto má nejaké rastlinky vhodné pre moje akva a mohol by im ich darovať, poprípade predať za rozumnú cenu bol by som veľmi rád. :roll:
Ďakujem pekne. :D
Prílohy
akva.JPG
Akva bez rybiek a lampy..Sorry za osvetlenie bleskom musím sa ešte naučiť fotiť akva.
Naposledy upravil BarbarOSA dňa 26 Feb 2010 22:48 pm, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 210L AQ, 0,36W/L - Čo doňho?

Odoslaťod tigrik321 » 26 Feb 2010 22:40 pm

ako nemas moznost editovania???ved dole daj pridat prilohu a nahraj foto z disku ....ked pojdem do nitry nieco by sa naslo..vcera som tam bol napriklad...
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 210L AQ, 0,36W/L - Čo doňho?

Odoslaťod BarbarOSA » 26 Feb 2010 23:28 pm

K fotke: mušla je len okrasná nie živá, len na efekt idú z nej bubliny z motorčeka.
Modrý štrk sa možno páčiť nebude ale čisto čierne dno sa mi zdalo ako veľmi tmavé.
Ak by sa našlo bolo by to super, v obchodoch majú rastlinky dosť drahé. Dík zatiaľ.
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 210L AQ, 0,36W/L - Čo doňho?

Odoslaťod tigrik321 » 27 Feb 2010 23:50 pm

takze poziadal si ma o radu cez ss..bude dost kriticka ...ak by zase tu boli mudry ludia tak ja mam mu ohodnotit akva a co by na nom zmenil chcel moj nazor..takze zacinam.....vyjadrujte sa k jeho akva nie ku mne dakujem....

akva fotografuj vecer bez blesku po tme v izbe...
strk....velmi mala vrstva na zakorenenie rastlin nedostacujuca...aspom cca 6-8 cm....
tie musle su naozaj strasne a bublinky z nej to fakt nie ...von...
modry strk v prazdnom akva sa ty zda kontrastne pekny..vyhodit ho..kontrast ty spravia krasne zelene rastliny hento je gič...
rastlin malo treba dokupit ale to vies...osvetlenie takisto..mozme sa dohodnut cez ss viem vybavit celkom dobre za dobru cenu....
to su neny skali ale kamene co tam mas a absolutne sa tam nehodia..skaly si pozri v niektorych minickach ake maju...to je krasa...je to rozdiel....
pozadie by som dal jednofarebne pozri ake mam ja cierne z baumaxu tam kupis pozadie ake chces..v tvojom pripade ja mam bieli strk a cierne pozadie ty daj cierny strk a bledo modre....
koren maly a dost skovany v zadu absolutne nevyrazny mozno dokupit neake alebo ho umiestnit zaujmavejsie viditelnejsie...urcite by tam bola vhodna neaka dominanta v akvariu.....
neny to najlepsia foto takze dalej hodnotit nebudem porozmyslaj si sam v com sa ty moja zmena a moj nazor zhoduje z tvojim pokrokom a tvojimi predstavami....
som nedal asi nic pozitivne ale zase lepsie byt negativny a ta posunut ako ty povedat ze je to fain....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 210L AQ, 0,36W/L - Čo doňho?

Odoslaťod BarbarOSA » 28 Feb 2010 00:03 am

vsak kazde hodnotenie sa rata a lepsie negativne aby sa mohli napravit chyby..
k pozadiu len tolko chcel som ho aspon zatial aby nebolo vidno zadnu stenu..neskor by som chcel aby zadnu stranu viac menej tvoril suvisly pas rastlin.
k strku, modry tam chcem nechat, ostatny cierny mozno kusok nechat a inak rastlinky vsade, chcel som to nejako odlisit a zvyraznit.
viem ze je rozdiel medzi skalami a kamenmi, len nemam moznost velmi niekde hladat a kupovat vsetko je neunosne.
keby som mal vsetko kupovat co je len a len do akva tak zato akva vyvalim minimalne 3krat tolko co som zan dal.
korene a vlastne vsetko ostatne budem menit podla toho ako sa bude akva zveladovat, ake rastlinky zozeniem a kde ich nasadim.
viem ze tu teraz opisujem co by som vsetko chcel a nemam ale tak to zatial je.
kym to tak nebude neda sa nic robit.
chcel som radu lebo vidim ako vyzera tvoje akva a venujes sa tomu asi dlhsie.
mam doma 600L akva ale cichlidove a to je uplne o niecom inom.
chcel som na pohlad pekne akva s ktorym da sa povedat zacinam a kedze nemam niekoho kto by konkretne poradil tak som skusil nieco vytvorit co sa casom urcite zmeni mozno o 100%.
zaciatky su tazke, a nejde hned vsetko ako si predstavujeme. :cry:
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 210L AQ, 0,36W/L - Čo doňho?

Odoslaťod tigrik321 » 28 Feb 2010 00:14 am

jasne to mas pravdu ked som zacinal ja bola to katastrofa a ovela horsie ako mas ty..ovela....
no skali najdes niekde v prirode tie kupovat nemusis....no tak akva chce nemala financie..to je pravda..ale mas cas akva je o case tvorbe a realizacii aj niekolko rokov....no len nieco by som pomenil aspom tu tapetu a podaval par veci prec....kedze pises ze sa ty jedna o rastlinne akvarium co je aj v mojom pripade aj ked tam mam dost ryb...tak musis zacat od svetla a aspom od vetsej vrstvy strku....lebo zbytocne budes zohanat rastliny a potom sa im nebude darit..najskor podmienky treba vytvorit...

mne sa teraz dari dost a vidim obrovske zmeny....pripisujem to najme osvetleniu a co2 ...echinodorusy a cryptokoriny maju 3 x vetsia a vysie listy ako predtym..este zacnem pridavat pmdd......len jedna vec je negativna v tychto mojich pozitivach ako sa dari rastlinam sa dari aj riasam a nejme stetinkovej a zacinam byt uz pomaly zufali..znizim dlsku svietenia a asi obmedzim na cas co2.....uz mam v plane kupit nieco co pomoze a je to tu dost rozoberane na fore...
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 210L AQ, 0,36W/L - Čo doňho?

Odoslaťod BarbarOSA » 28 Feb 2010 00:25 am

Ved prave ze toto su zaciatky..
velmi velku predstavivost je darmo reprodukovat do situacie akva ked nie su potrebne veci hned poruke..
chcel by som taky tvar U alebo neviem ako sa to vola to rozdelenie akvarii..
Po krajoch vyssie rastliny a vstrede a vpredu nieco nizsie.
Este zadnu cast by som chcel nechat zarast preto ta tapeta, aj ked viem ze vyzera ako vyzera.
S co2 by som este nechcel zacinat uvidim ako to pojde,nechcem sa niekam nahlit.
Po krajoch a vzadu mam vysku strku cez 10cm, to je myslim postacujuce, k stredu sa to znizuje na vysku cca 3-5cm.
Este tam mam jeden anubiac ktory som dostal je pripevneny silonom o koren ako rychlo to rastie v takych zaciatocnickych podmienkach?Nenasiel som to tu nikde.Ale netvari sa ze by mu bolo zle zatial.
Ohladne osvetlenia uvidim ako to pojde, nechcem nejak narocne rastlinky, necham si poradit prave preto tato konkretna tema.
Chcel by som do takeho stylu viacmenej nech tam je pekna flora aj fauna tak pol na pol..
Cize aj rybky samozrejme nejake nie vela, a rastlinky ak sa im bude darit taku nie celkom suvislu vrstvu z viacerich druhov aby to lahodilo oku.
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 210L AQ, 0,36W/L - Čo doňho?

Odoslaťod idk » 28 Feb 2010 00:32 am

Ako pisal tigrik (asi) viac strku 5-10cm, ten modry prec, koren postavit viac dopredu - dominantnejsie, vela rastlin - svetlo ti mozno stacit bude aj ked pridat by neuskodilo.. nasiel som uz na nete mnozstvo peknych akvarii s osvetlenim 0,4W - pravdaze ak tam nechces extra husty koberec.. tu tapetu tiez jednofarebnu - ved sam uvidis ako to casom ukaze

a len tak pre zaujimavost moja tema, ako sa vzhlad akva vyvijal u mna za 3 mesiace :) najnovsia fotka je v osobnej galerii .. 112-ka-by-idk-t10179.html
idk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 5
Založený: 05 Dec 2009 16:22 pm
Bydlisko: Levice okolie

Re: 210L AQ, 0,36W/L - Čo doňho?

Odoslaťod BarbarOSA » 28 Feb 2010 00:42 am

ja mam aj ine foto len som dal tato je taka najlepsia kde vidno vlastne cele akva a vsetko co to obsahuje..
husty koberec nie, ale tak aby to nebolo ze rastlinky tu a rastlinka tam.
dik moc za rady, urcite sa niecomu postupne priucim co a ako a bude to vyzerat dufam o dost lepsie za nejaky cas..
toto je da sa povedat fotka uplneho zaciatku, ktory ako som povedal sa mozno zmeni o 100%.
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.