Zdanlivo choré gupky



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod vizgirligi » 28 Feb 2010 19:52 pm

Ahojte. Včera som si kúpil dve gupky ( na burze v dome kultúry v Dubravke) a správajú sa podla mňa divne. Jedna väčšinou pláva pri hladine vody a druhá zase poleháva na dne a občas vypláva hore. Ostatné ryby vypadajú byť ok. Prosím poradte či je niekde chyba lebo moc sa mi to nepozdáva. Ďakujem
vizgirligi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2010 16:55 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod tomas120 » 28 Feb 2010 20:27 pm

takto je to dost tazko povedat , ale urcite si spravil chybu ked si ich dak k ostatnym rybam do akvarka , je dost mozne ze si si do akvarka nieco dovliekol ...
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod vizgirligi » 28 Feb 2010 20:29 pm

aha no diky za odpoved a tebe sa to ešte nestalo?
vizgirligi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2010 16:55 pm
Bydlisko: BA

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod tomas120 » 28 Feb 2010 20:41 pm

chvala bohu v blízkej minulosti nie , ale vzdy trpne ked si nieco dokupujem ci uz rastliny ,alebo nieco ine. Som dost pohodlny a nechce sa mi rostahovat dalsie akvarko koly karantene , ale je to dolezite kazdopadne ... V mojom pripade su rybky skor dekoracia , ale to neznamena ze by som ich mal na haku, KEdysi davno som mal kompletny uhyn ryb cca 20 kusov a myslim ze tiez islo o dake dokupene rybky , ale na to sa uz presne nepamatam ...
Kazdopadne ich izoluj a rozpusti si cajovu lyzicku soli cca na 10 litov vody a nalej im to , aj ked si myslim ze uz je neskoro ak maju daku infekciu alebo bakterialne ochorenie ... toto je na burzach veľky risk , v akvaristike ked vidim uhynutu rybky na dne medzi ostatnymi otacam sa napate a idem prec , nieto este ze by som tam nieco kupil ,ale na burze sa to neda zistit ...
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod vizgirligi » 28 Feb 2010 21:11 pm

diky moc za radu ale moc ich nemám kam dať mimo akvárka jedine tak do kýbla ale tak to by im zas nemalo tak vadiť.. no uvidíme za skúšku to stojí ale bola by ich škoda lebo takéto pekné gupky som dávno nevidel
vizgirligi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2010 16:55 pm
Bydlisko: BA

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod tomas120 » 28 Feb 2010 21:18 pm

a nemas taky 5 litrovy pohar, tusim sa v nom predavaju zavarane uhorky nakladacky , do toho ich daj , to im bude bohate stacit pokial sa im to nezlepsi...Aj ja som pred nedavnom bol v BB v jedne akvaristike a mali tam gupky takej krasnej farby, vypadali ako keby im chvosty namalovali tymi sýto zelenym zvyraznovackami ,no krasa ..
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod vizgirligi » 28 Feb 2010 21:29 pm

nemám . veď nebude im stačiť 12litrový kýbel? im tam dám lyžičku soly
vizgirligi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2010 16:55 pm
Bydlisko: BA

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod tomas120 » 28 Feb 2010 21:31 pm

a tak daj im kybel , ale sol rozpusti najprv
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod vizgirligi » 28 Feb 2010 21:48 pm

no teraz som si spomenul že máme doma taká malé gulaté akvárko tak ich dám tam.. diky moc za rady
vizgirligi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2010 16:55 pm
Bydlisko: BA

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod vizgirligi » 01 Mar 2010 09:02 am

No ešte jedna asi aj blbá otázka.. môžu tam byť bez okysličovača? ak hej ako dlho... a pls skúste poradiť aj niekto komu sa toto už stalo.
vizgirligi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2010 16:55 pm
Bydlisko: BA

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod dzinni » 05 Mar 2010 23:32 pm

Potrebujem pomoc... jedna z mojích rybiek( gupka ) má vrchnú plutvu akoby niečim obalenú... je to farby ako ona, teda spýva to s farbou plutvy. Ked je z boku nevidno to ale ak pláva kolmo na mna je to dosť vidno... foto sa mi moc nepodarila, tak hádam zajtra.A dosť pláva pri hladine a dá sa aj chytiť, stratila plachosť ale to si tou chorobou, nevládze. Oddelila som ju od ostatných rýb a pridala do akva soľ na dezinfekciu. Filtrujem a okysličujem vodu non stop. V akva mám živé rastlinky a ostatné ryby sú ok, sú živé, plávaju v poriadku aj žerú. S touto to nevyzerá dobre, ak sa dožije zajtrajška, bude fajn... :(
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod dzinni » 06 Mar 2010 22:14 pm

dzinni napísal:Potrebujem pomoc... jedna z mojích rybiek( gupka ) má vrchnú plutvu akoby niečim obalenú... je to farby ako ona, teda spýva to s farbou plutvy. Ked je z boku nevidno to ale ak pláva kolmo na mna je to dosť vidno... foto sa mi moc nepodarila, tak hádam zajtra.A dosť pláva pri hladine a dá sa aj chytiť, stratila plachosť ale to si tou chorobou, nevládze. Oddelila som ju od ostatných rýb a pridala do akva soľ na dezinfekciu. Filtrujem a okysličujem vodu non stop. V akva mám živé rastlinky a ostatné ryby sú ok, sú živé, plávaju v poriadku aj žerú. S touto to nevyzerá dobre, ak sa dožije zajtrajška, bude fajn... :(
Prílohy
vodnatielka.jpg
Neviete niekto pomôcť??? Poradiť čo s ňou? Ako liečiť?
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod tomas120 » 07 Mar 2010 08:54 am

mozno to je len daka ranka sposobena pri transporte...
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod dzinni » 07 Mar 2010 20:17 pm

tomas120 napísal:mozno to je len daka ranka sposobena pri transporte...


To ťažko... rybka nebola transportovaná už dlhšie a ten bieli sliz čo je vodno na jej hornej plutve je dnes raz taký veľký ako na foto... rybka dýcha z posledného... nemôže to byť vodnatielka?
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod dzinni » 07 Mar 2010 21:50 pm

Ďakujem za rady, už umrela...
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod spay02 » 09 Mar 2010 11:30 am

vizgirligi napísal:Ahojte. Včera som si kúpil dve gupky ( na burze v dome kultúry v Dubravke) a správajú sa podla mňa divne. Jedna väčšinou pláva pri hladine vody a druhá zase poleháva na dne a občas vypláva hore. Ostatné ryby vypadajú byť ok. Prosím poradte či je niekde chyba lebo moc sa mi to nepozdáva. Ďakujem




ked ti polehava po dne gupka tak to je asi chora.mne tak poliehavali 2 a nakoniec zomreli. :| :(
spay02
 
Príspevky: 3
Obrázky: 0
Založený: 09 Feb 2010 21:08 pm
Bydlisko: michalovce

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod makier » 09 Mar 2010 11:48 am

Skuste si pozriet pdf dokument "Víte jak uzdravite své rybky" :cry: na stranke http://www.sera.sk/?id=40
Je tam popis roznych chorob na zaklade coho by ste mohli v buducnosti identifikovat druh choroby a na zaklade toho aj rychlo zakrocit. Pravdaze nemusite liecit rybky s vyrobkami od daneho vyrobcu ale ak budete vediet identifikovat druch choroby tak uz licivo zozeniete skor a aj budete vediet nakolko je vazna a nebezpecna choroba...
makier
 
Príspevky: 11
Obrázky: 7
Založený: 04 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod vizgirligi » 09 Mar 2010 16:52 pm

no tak tie gupky umreli.. ale diky moc za radu určite si to pozrem :)
vizgirligi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2010 16:55 pm
Bydlisko: BA

Re: Zdanlivo choré gupky

Odoslaťod pyRanes » 09 Mar 2010 18:18 pm

cav neskoro som si vsimol tuto temu ale toto iste sa mi stalo pri plate.. ako som ju doniesol spravala sa divne lezala na dne viac sa bala neskor sa jej zacala tvorit nieco ako plesen rybku som zabil z dovodu trapenia kedze uz potom sa snazila aj na mieste hybat a nedalo sa jej :( ale zasa na druhej strane porodila mi gupka a v akva mi plavaju nove drobce:)
pyRanes
 
Príspevky: 74
Založený: 30 Jan 2010 09:36 am
Bydlisko: PN


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.