rotujúci pancierniček.



Akvarijné ryby - choroby, liečba

rotujúci pancierniček.

Odoslaťod milansilvia » 02 Mar 2010 14:23 pm

Ahojte,
v poslednej dobe mi hynu pancierničky zo štyroch už zostane iba jeden. Posledné štadium choroby je také, že pancierniček sa snaži plavať aj plave ale rotuje tzv. toči sa ako náboj v pištoli, čo by to mohlo byť. Dakujem.
milansilvia
 
Príspevky: 28
Založený: 13 Feb 2010 10:52 am

Reklama

Re: rotujúci pancierniček.

Odoslaťod Typhoon » 02 Mar 2010 14:28 pm

Rotuje v smere alebo proti smeru hodinovych ruciciek ? :-D
Typhoon
 

Re: rotujúci pancierniček.

Odoslaťod milansilvia » 02 Mar 2010 14:42 pm

Typhoon napísal:Rotuje v smere alebo proti smeru hodinovych ruciciek ? :-D


Poprosil by som odpovede, ktoré napíšu normálny ľudia ,ktorí sa rozumejú do akva. Dakujem.
milansilvia
 
Príspevky: 28
Založený: 13 Feb 2010 10:52 am

Re: rotujúci pancierniček.

Odoslaťod Johny 13 » 02 Mar 2010 14:59 pm

Ja by som to tipol na parazita, ale tiež to môže byť problém s mechúrom, teda niečo bakteriálneho pôvodu.
Stopercentne sa to dá zistiť asi len rozborom tkaniva ryby.

Tiež by ma zaujímalo do ktorej strany rotujú, respektíve či všetky rotovali do rovnakej strany.
Keď neplávali, tak nerotovali, alebo nestúpali samovoľne k hladine?
Hovoríš, že rotovanie bolo posledné štádium choroby. Aké boli teda ďalšie sprievodné znaky?
Čo ostatné ryby?
Ako dlho si pancierničky mal?
Apropo, prečo by Typhoon nemal byť normálny, aj keď mu to asi prišlo smiešne.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: rotujúci pancierniček.

Odoslaťod Artus » 02 Mar 2010 15:04 pm

Také som ešte nevidel, ale musí to byť hrozná smrť. Skús vymeniť 1/3 vody za odstátu, daj pozor, nech voda neobsahuje chlór, ten vyprchá po napustení do 30 min. Potom sa skús pozrieť či na sebe nemá parazity, rôzne škvrny, vlákna alebo niečo, čo by pomohlo určiť druh choroby. Ďalej daj vedieť,aké veľké máš akva, či si tam niečo nového nepridával alebo nedolieval. Pomohla by aj fotka chorej ryby, keby si tam nič nenašiel.
Artus
 
Príspevky: 38
Obrázky: 22
Založený: 06 Apr 2008 11:10 am
Bydlisko: BA

Re: rotujúci pancierniček.

Odoslaťod milansilvia » 02 Mar 2010 15:11 pm

Ahojte dakujem za odpovede. Všetci pancierničkovia do posledného štadia vyzerali normalne akurat všetci mali rozpadnutu hornu plutvu akoby rozťatú. Tiež som to tipoval na parazita alebo baktériu. Zaujímavé je že sa to týka len pancierničkov. Ostatné rybky su v pohode. Aké liečivum by ste odporučili také aby mi nezničilo rovnováhu v akva. Dá sa niečo kupiť aj v lekárni. Samotný problém bude aj to ,že som tie pancierničky kupil v Hornbachu tak som si asi s nimi donisol, ja viem moja chyba ale vyzerali zdravé a veselé. To bola asi ta najhoršia chyba kupiť ich v Hornbachu. Už žiadnu rybu odtiaľ nekupim. Na margo toho či je niekto normalny, som to tak nemyslel ale ma to vytočilo keď hľadam príčinu moja rybka sa trápi a niekto si robí srandu.
Budem Vám vďačný za vaše odpovede. Inak nič som do akva neprídaval ani nemenil.
milansilvia
 
Príspevky: 28
Založený: 13 Feb 2010 10:52 am

Re: rotujúci pancierniček.

Odoslaťod milansilvia » 02 Mar 2010 15:17 pm

Ešte som zabudol. Akvárium mam 6OL. Teraz som bol na neho pozrieť tak má oveľa svetlejšiu farbu ako jeho kolega. Sedí na dne a nič len tak ťažko dýcha.

Další postreh. Som si teraz všimol ,že ma veľmi tenké fuziky nenormálne tenké oproti kolegini. Obidve sú samičky rovnako staré. A všetky rybky majú také tenké priesvitné výkaly akoby pokrutené, no krupička to nie je. Tak neviem.
milansilvia
 
Príspevky: 28
Založený: 13 Feb 2010 10:52 am

Re: rotujúci pancierniček.

Odoslaťod Artus » 02 Mar 2010 15:26 pm

Tak je veľa druhov liečiv a každý výrobca má iný názov, ak si myslíš, že sú to baktérie, tak sa dá použiť Bactopur príp. iné liečivo, na parazity sa používa Ectopur, však použi to čo máš kúpené, alebo niečo širokospektrálne, ale každé liečivo Ti poruší rovnováhu, ale nemalo by to ublížiť ostatným rybám a rastlinám. Po častejšej výmene vody to bude zase v poriadku.
Artus
 
Príspevky: 38
Obrázky: 22
Založený: 06 Apr 2008 11:10 am
Bydlisko: BA

Re: rotujúci pancierniček.

Odoslaťod milansilvia » 02 Mar 2010 15:29 pm

Budú sa dať kupiť aj v lekárni? Tie ectopur a bactopur?
milansilvia
 
Príspevky: 28
Založený: 13 Feb 2010 10:52 am

Re: rotujúci pancierniček.

Odoslaťod Artus » 02 Mar 2010 15:38 pm

Nie, to majú v chovateľských príp. akvaristike, to s tými dlhými výkalmi to sú črevné jednobunkovce, na to je vraj dobrý entizol, ale pohľadaj si tu na fóre príspevky o liečení a dávkovaní a ten by mal byť v lekárni. Hlavne dodrž dávkovanie a nepreháňaj to s liečivom, aby si viac neublížil rybám, ako pomohol.
Artus
 
Príspevky: 38
Obrázky: 22
Založený: 06 Apr 2008 11:10 am
Bydlisko: BA

Re: rotujúci pancierniček.

Odoslaťod Johny 13 » 02 Mar 2010 19:55 pm

Liečivo bude pravdepodobne oveľa drahšie ako ryby samotné. Do tohto by som neinvestoval a pokiaľ presne nevieš čo liečiš, tak si akurát zničíš rovnováhu v akváriu a rastliny a nebudeš vôbec spokojný s výsledkom. Ak je pancierniček v takomto stave, tak ho rovno utrať, pretože parazity napadli vnútorné orgány a to už nevyliečiš. Ostatné ryby budú asi v lepšej forme ako pancierničky čo si kupoval a preto sa u nich nič neprejavilo. Choroba sa prejaví hlavne pri strese, alebo zhošení životných podmienok. Každá ryba si so sebou nosí zárodky chorôb, ktoré sa stresom z prenosu môžu, alebo nemusia prejaviť, preto je potrebná pri kúpe nových rýb karanténa, aby sa choroba prejavila mimo hlavnej nádrže. Panciernička zlikviduj a dúfaj, že to nechytili aj ostatné ryby.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: rotujúci pancierniček.

Odoslaťod milansilvia » 07 Mar 2010 11:28 am

Tak som zahajil liečbu.
Začal som liečivom Baktopur určité zlepšienie nastalo. Pancierniček bol zjavne nafuknutý a po určitom čase začal normalne prdieť, chi. Na Tretí den už vykakal kus výkalu. Ono všeobecne problém bol s tým ,že moji pancierničkovia nekakali. A rotoval preto ,že ho nadnášali tie plyny čo sa v nom hromadili.Teraz som nasadil Entizol 1 tabletu na 54L akvarium. Planujem pokračovať v liečbe s entizolom no neviem aký je postup a po akom čase treba liečbu opakovať? Dakujem.
milansilvia
 
Príspevky: 28
Založený: 13 Feb 2010 10:52 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.