Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie



Všetko okolo akvarijných rýb

Odoslaťod zulu » 28 Aug 2008 18:08 pm

zavisi od velkosti akvaria, ale ak viac ako 50l, jednoznacne neritina.
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Reklama

Odoslaťod Kronos » 28 Aug 2008 19:56 pm

velkost akva 65 litrov
Obrázok používateľa
Kronos
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 11:20 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod SPJohny » 21 Sep 2008 19:00 pm

ako sa da karas rozmnozit
SPJohny
 
Príspevky: 4
Založený: 31 Aug 2007 13:12 pm

Odoslaťod Kronos » 22 Sep 2008 07:36 am

no da sa rozmonozit potrebujes daky rost a zamozrejme rybky aspoj jedneho, porpipade 2 samcov a jednu samicku...samozrejmu rybky musia byt 3az 4roky stare aspon tak to v knizkach pisu nazivo sa mi to este nepodarilo...dufam ze dakto ti podia viacej info... :D
Obrázok používateľa
Kronos
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 11:20 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmen

Odoslaťod xDodox » 22 Sep 2008 10:47 am

SPJohny napísal:ako sa da karas rozmnozit

Karas zlatý [Carassius auratus] - Cz.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod marianna » 18 Nov 2008 20:39 pm

No ja mam 4 zavonatky 2 sumcekov sklovitych a prisavnika.No 2 zlate zavojnatky,´1 biela s oranzovou hlavou a jednu ciernu teleskopku.Krmim tym vlockovym krmivom a mrazenou stravou.Mozem im sat aj ovsene vlocky?
marianna
 
Príspevky: 19
Založený: 18 Nov 2008 17:06 pm
Bydlisko: Ilava

Odoslaťod miroga » 18 Nov 2008 21:28 pm

Rozhodne nesuhlasim ze karasy musia byt 3-4 roky stare, aby sa mohli rozmnozovat, pretoze mam dvoch rocnych karasov a jedneho asi trojrocneho a mam uz po nich mlade karasy.
Sposob rozmnozovania nie je ziadny, lebo sa mi rozmnozili zatial iba v jazierku, kde nie je ziadny pohyb vody, nie je nicim udrziavana voda a je v nej iba jedno lekno.
miroga
 
Príspevky: 79
Obrázky: 2
Založený: 01 Sep 2008 12:03 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod Kronos » 17 Mar 2009 10:16 am

zdravim u svojich zavojnatkach som sa stretol s takou vecou ze mi jedna zmenila farebnost...z oranzovej na skoro bielu je to daka choroba alebo je to u tychto rybiek normalne? dakujem...
Obrázok používateľa
Kronos
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 11:20 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod maxxx01 » 17 Mar 2009 10:31 am

je to normálne a ryby sú inak zdravé
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod danulka79 » 26 Feb 2010 21:58 pm

ahojte. Prednedávnom som si kúpila svoje prvé maličké akvárium-8,5 litrové-guľu. Ja som vtedy ešte vobec nevedela nič o rybkácha predavač mi povedal že tam možem dať len karasa a bojovnicu a ubezpečoval ma že možu byť spolu. Tak som si kúpila. Samozrejme že bojovnica, ktorá je teraz oddelená, mi dokúsala karasa :( chcem sa opýtať, či niekto z vás nhádou nevie či mu dorastú tie okusané miesta na schvostííku...
danulka79
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 26 Feb 2010 21:46 pm

Re:

Odoslaťod danulka79 » 27 Feb 2010 22:24 pm

adnrej8568 napísal:nevim co robite vedu, moj dedo mal karasa (zavojnatku) 6rokov (mynuly rok umrel ale patril do rodiny a dokonca ho aj pochoval a urobil mu hrob) choval ho v malom gulatom akvariu cca 15 l a vodu menil malo dokonca si ani nepamatam ze menil a choval ich zamrznutymi larvami a hmyzom (utopenym) karas bol sam a asi mu bolo dobre ked prezil 6 rokou


súhlasím .. ja mám jedného karasa v 7,5 litrovom akvárku a je mu tam dobre :)
danulka79
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 26 Feb 2010 21:46 pm

Re: Re:

Odoslaťod martin_s » 27 Feb 2010 23:54 pm

danulka79 napísal:
adnrej8568 napísal:nevim co robite vedu, moj dedo mal karasa (zavojnatku) 6rokov (mynuly rok umrel ale patril do rodiny a dokonca ho aj pochoval a urobil mu hrob) choval ho v malom gulatom akvariu cca 15 l a vodu menil malo dokonca si ani nepamatam ze menil a choval ich zamrznutymi larvami a hmyzom (utopenym) karas bol sam a asi mu bolo dobre ked prezil 6 rokou


súhlasím .. ja mám jedného karasa v 7,5 litrovom akvárku a je mu tam dobre :)
Tak to dooost pochybujem :twisted: Skus svojim chovancom vytvorit adekvatne podmienky pre zivot, nie iba pre ich kratke prezivanie. Inak je lepsie sa venovat radsej vysivaniu asi...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Karas zlatý

Odoslaťod Artus » 01 Mar 2010 16:43 pm

danulka79 napísal:súhlasím .. ja mám jedného karasa v 7,5 litrovom akvárku a je mu tam dobre :)

Toto si sa niekde dočítala alebo Ti to povedal niektorý skúsený akvarista, ktorého poznáš? Odkiaľ máš takéto informácie, lebo to že ryba pláva a zatiaľ ešte žije to nehovorí o dobrých životných podmienkach. Skús si pomerať parametre vody a sama uvidíš, či je všetko o.k. :idea:
Artus
 
Príspevky: 38
Obrázky: 22
Založený: 06 Apr 2008 11:10 am
Bydlisko: BA

Re:

Odoslaťod Tomas54 » 01 Mar 2010 18:11 pm

adnrej8568 napísal:nevim co robite vedu, moj dedo mal karasa (zavojnatku) 6rokov (mynuly rok umrel ale patril do rodiny a dokonca ho aj pochoval a urobil mu hrob) choval ho v malom gulatom akvariu cca 15 l a vodu menil malo dokonca si ani nepamatam ze menil a choval ich zamrznutymi larvami a hmyzom (utopenym) karas bol sam a asi mu bolo dobre ked prezil 6 rokou

Len aby to nebolo tak, ako v rozpravke v Simsnovcoch. Tam bola stale ta ista macka, len na zaciatok to bola snehova vlocka a posledna sa volala snehova vlocka IX. Tym chcem povedat, ze mozno mal karasa 6 rokov v 15 L a ani im skoro necistil, len kazdu chvilu kupoval noveho a vnucik sa tesil stale ,,rovnakej,, rybe.

Proste tomu neverim a bohuzial ma nic nepresveci, ze to bola celu dobu rovnaka ryba
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Karas zlatý

Odoslaťod danulka79 » 01 Mar 2010 20:16 pm

Artus napísal:Toto si sa niekde dočítala alebo Ti to povedal niektorý skúsený akvarista, ktorého poznáš? Odkiaľ máš takéto informácie, lebo to že ryba pláva a zatiaľ ešte žije to nehovorí o dobrých životných podmienkach. Skús si pomerať parametre vody a sama uvidíš, či je všetko o.k. :idea:

ja sa nevyznám do rýb skoro vobec .. mne to tak povedali v akvaristike .. ja som si chcela kúpiť akvárko a v obchode som v jeden deň kúpila všetko ... ten predavač mi tam vravel že to je pre ňu super a nwm čo ... ale .. síce on mi povedal že bojovnica može byť s karasom v akváriu a tiež to bol blud :(
danulka79
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 26 Feb 2010 21:46 pm

Re: Karas zlatý

Odoslaťod martin_s » 01 Mar 2010 20:24 pm

danulka79 napísal:ja sa nevyznám do rýb skoro vobec .. mne to tak povedali v akvaristike .. ja som si chcela kúpiť akvárko a v obchode som v jeden deň kúpila všetko ... ten predavač mi tam vravel že to je pre ňu super a nwm čo ... ale .. síce on mi povedal že bojovnica može byť s karasom v akváriu a tiež to bol blud :(
Nuz to je tiez jedna zo zaciatocnickych chyb (casto fatalna pre ryby), ze si nezistia potrebne zakladne informacie o akvaristike a vybranych druhoch ryb vopred...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod martin_s » 01 Mar 2010 21:08 pm

Tema bola precistena.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod Artus » 02 Mar 2010 14:56 pm

danulka79 - Zle Ti ujo v akvaristike poradil, resp. Ti vôbec neporadil. Dokúsané miesta u karasa neviem či dorastú, ale u bojovnice a gupky mi dokúsaný chvost dorástol, ale trvalo to dosť dlho. Ešte by som chcel vedieť, ako riešiš filtráciu, keď neviem či tam máš nejaký filter alebo každé 2-3 dni meníš vodu?
Artus
 
Príspevky: 38
Obrázky: 22
Založený: 06 Apr 2008 11:10 am
Bydlisko: BA

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod michl123 » 02 Mar 2010 18:02 pm

podla mna je pre akekolvek ryby zle akva v tvare guli. a akva pre zavojnatky ma mat podla mna okolo 100l
michl123
 
Príspevky: 28
Založený: 19 Jan 2010 16:27 pm

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod danulka79 » 02 Mar 2010 18:35 pm

áno. teraz už viem, že v guli sa nemajú chovať a tak isto viem, že má málo litrov. Ale to všetko som sa dozvedela až potom, čo som si to všetko kúpila.
danulka79
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 26 Feb 2010 21:46 pm

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod danulka79 » 02 Mar 2010 18:38 pm

Artus napísal:danulka79 - Zle Ti ujo v akvaristike poradil, resp. Ti vôbec neporadil. Dokúsané miesta u karasa neviem či dorastú, ale u bojovnice a gupky mi dokúsaný chvost dorástol, ale trvalo to dosť dlho. Ešte by som chcel vedieť, ako riešiš filtráciu, keď neviem či tam máš nejaký filter alebo každé 2-3 dni meníš vodu?


no už mi povedali vraj dorastie :) nemám filter. mením vodu každý tretí deň. čojaviem... všetky filtre mi zaberú tretinu akvária :D a vyzerá to tam divne. Sa chystám sem dať fotku mojho mini akvárka, ale čakám že ma sprdnete aj za farebné kamienky, ktoré pre rybu nie sú prirodzené. (a farebné nemyslím že napr modré :D tam sú modré, červené, ružové, žlté, zelené, oranžové ... )
danulka79
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 26 Feb 2010 21:46 pm

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod martin_s » 02 Mar 2010 22:26 pm

danulka79 napísal:áno. teraz už viem, že v guli sa nemajú chovať a tak isto viem, že má málo litrov. Ale to všetko som sa dozvedela až potom, čo som si to všetko kúpila.


Teraz ked to uz vsetko vies, zalezi len na tebe ci s tym aj nieco urobis...

danulka79 napísal: a farebné nemyslím že napr modré :D tam sú modré, červené, ružové, žlté, zelené, oranžové ...
Lentilkyyyyyyyy :lol: :angel:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod Artus » 03 Mar 2010 17:31 pm

danulka79 - konštruktívna kritika je len dobrá, tomu sa nevyhneš, keď začínaš. Ale aspoň dostaneš cenné rady, ako sa zachovať, však je to len na Tebe, dá sa mať aj farebný štrk, len nesmie Ti vypúšťať jedovaté látky do vody. Mňa by meniť tak často vodu nebavilo a ani nemusím, takže môžem sa viac tešiť z akvária a skôr sledujem ako sa darí rastlinám a rybám, občas nájdem malú rybku a to je pre mňa potešenie z akvária. :)
Artus
 
Príspevky: 38
Obrázky: 22
Založený: 06 Apr 2008 11:10 am
Bydlisko: BA

Re: Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod dzinni » 03 Mar 2010 18:40 pm

Ahojte, mám bubble eye goldfish. V akvaristike mi nevedeli povedať ako rozoznám pohlavie týchto rybiek, neviete mi niekto poradiť?
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.