popôrodna nadobka



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

popôrodna nadobka

Odoslaťod pyRanes » 05 Mar 2010 16:03 pm

cavte vie mze mi vynadate len nieco podobne som tu nenasiel chcel by som sa opytat mohol by som chovat mlade gupky ktore mi porodila samicka v tomto? je ich cca 12 a este ale 5 je v spolocnom akva kde zacinala porod neskor bola odlovena teda mozem tie mlade kym nepovyrastu a nebudu schopne prezit v spolocnom akva byt v tomto? sry za kvalitu fotene lg arenou
http://img121.imageshack.us/img121/362/p1458050310.jpg
dakujem za odpovede
Prílohy
p1458050310.jpg
pyRanes
 
Príspevky: 74
Založený: 30 Jan 2010 09:36 am
Bydlisko: PN

Reklama

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod Foxinko96 » 05 Mar 2010 16:07 pm

No ja by som ich tam nedaval ani nahodu nwm ja som si kupil pordnicku tam dam samceka a samicku a potom vlastne cez tu mriezku dole prejdu dole a tam ich nemozu zozrat ... no neviem
Foxinko96
 
Príspevky: 116
Obrázky: 0
Založený: 24 Jan 2010 17:14 pm

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod BarbarOSA » 05 Mar 2010 16:08 pm

Kup si porodnicku nestoji tak vela aby si nato nemal..
Tam moze prebiehat aj porod aj nechat tam mozes male kym trosku nepovyrastu, samozrejme nie vela..

http://www.akvashop.sk/porodnicka-p-6627.html

To je odkaz na obrazok :-.DDD Nech sa dari..

Ozaj zabudol som dodat, je to jeden z mnohych druhov alebo jedna z mnohych porodniciek..
Videl som viacero druhov..
Aj take s prisavkami na sklo a rozne...Len si treba vybrat..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod Foxinko96 » 05 Mar 2010 16:23 pm

Ja som si ju kupil a odporucam :D
Foxinko96
 
Príspevky: 116
Obrázky: 0
Založený: 24 Jan 2010 17:14 pm

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod pyRanes » 05 Mar 2010 16:26 pm

dik chlapi ale ja sa nepytam ze toto je porodnicka ja som mal v 6 litrovom pohari porodnicku ale ze ci tie mlade mam nechat v tomto malom ja som ich potom dal do tohto maleho.. alebo ich mam dat do spolocneho mam tam mach
pyRanes
 
Príspevky: 74
Založený: 30 Jan 2010 09:36 am
Bydlisko: PN

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod crypto231 » 05 Mar 2010 16:29 pm

To je na ne asi ozaj nevhodne , ale neviem. Musis ich castejsie krmit a tym aj viac spinia. Ja som mal 10l nadrzku na odchov mladich , kde sa to dalo lepsie odkalit.
A tu porodnicku mozes aj vyrobit ak rozrezes flasu a stred si nehas (ten ,,tunel") zboku ju mozes prichitit prisavkou a na spodok das niejake sito s vhodnymy okamy , mozno postaci aj obvez. Ale tie org.su asi fakt najlepsie a aj to uz nejako vyzera. :)
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod pyRanes » 05 Mar 2010 16:35 pm

dik asi mas naozaj pravdu cim vacsie akva tym rychlejsie narastu.. dam ich do poslocneho akva tam si najdu dalsich 5 kamaratiek :) a myslim ze aj si lepsie najdu potravu v takom vacsom akva ci uz nejake odhnite ciastocky alebo ci padlo na dno
pyRanes
 
Príspevky: 74
Založený: 30 Jan 2010 09:36 am
Bydlisko: PN

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod BarbarOSA » 05 Mar 2010 16:56 pm

Pdoal toho ake ryby mas v tom spolocnom akva..
Ak tam mas skalare, alebo nejake ine ryby takeho charakteru dlho veru nevydrzua, aj ked sa schovaju nejaku odchytia..
Ale nejake urcite preziju a najdu skor potravu to je pravda..
A ten 6l pohar tiez nemusi byt zly, ale tak porodnicku vyuzijes, pekne tam das dospele, male padno pod mriezku a hotovo..
Bez roboty..Potom staci stare pustit do akva a male maju dost pristoru :-.DDD
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod pyRanes » 05 Mar 2010 17:05 pm

jj nemam mam tam jednu platu a 6 gupek 2 samci 4 samice co myslis preziju? no tu porodnicku asi kupim lebo ohrievac ktory som mal od kamosa do porodnicky nemal termostat
pyRanes
 
Príspevky: 74
Založený: 30 Jan 2010 09:36 am
Bydlisko: PN

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod BarbarOSA » 05 Mar 2010 17:22 pm

jaaaajha ohrievac bez termostatu a pre male rybky..
to radsej ani neskusaj, alebo ja by som to nerobil, pozabudnes sa a bude hotovo.. :cry:
bud to riesit tou porodnickou, alebo ak tam mas nejaky mach alebo mensie rastlinky kde sa schovaju mlade si myslim ze chvilu ich nechat v porodnicke a chovat takym minikrmivom pre mlade a hned ich pustit do akva a bude to OK.. :mrgreen:
Minikrmivom som myslel taky prach uplny..Ale to urcite ma kazdy kto chova nieco malicke :o
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod pyRanes » 05 Mar 2010 17:26 pm

no ja som rozdrvil sera vipan asksuali zrat a ako som ich vpustil do akva tak okusovali nieco tak snad sa apson 10 podari odchovat
pyRanes
 
Príspevky: 74
Založený: 30 Jan 2010 09:36 am
Bydlisko: PN

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod MAUceu » 09 Mar 2010 21:39 pm

To je normal pohar od horcice co ma cca 3dcl? To je hrozne malo pre 17 rybiek akokolvek malych. Ak chces naozaj odchovavat nejake rybky, chce to vacsiu nadobu. Ja mam gupky normal v akvarku kde je cca 20 neoniek, botie, SAE a nezeru mi cerstvo narodene. Staci ked je viac rastliniek (idealne plavajuce kedze male gupky su radi pri hladine). A samozrejme aj dostatok rastlin na dne. Kazde 2 tyzdne mam 80 mladych gupiek, tak ak by nejaku zozrali tak mi je to jedno. Aj tak neviem co s nimi.
Zozaciatku som mal 30 narodenych v 10L porodnicke a bolo to akurat. A tie co ostali v spolocenskom akva tak tie raz tolko narastly oproti tym ostatnym.
Foxinko96 -
kupil pordnicku tam dam samceka a samicku a potom vlastne cez tu mriezku dole prejdu dole

Naco davat do porodnicky aj samceka???
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod Foxinko96 » 09 Mar 2010 21:46 pm

Prave vcera sa mi narodilo 8 gubiek a mam ich v porodnicke :D
Foxinko96
 
Príspevky: 116
Obrázky: 0
Založený: 24 Jan 2010 17:14 pm

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod MAUceu » 09 Mar 2010 23:00 pm

To dost malo... Ja mavam 30-50.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod martin_s » 10 Mar 2010 00:25 am

MAUceu napísal:To dost malo... Ja mavam 30-50.
Zavisi aj od velkosti, veku samice a koko krat uz mala mlade okrem inych faktorov...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod Raviolka » 10 Mar 2010 11:08 am

pyRanes napísal:dik asi mas naozaj pravdu cim vacsie akva tym rychlejsie narastu..

Tak s timhle nesouhlasim, ja pokud chci, aby mladata zivorodek rychleji rostla, NEnechavam je ve velkem akvariu. V malem odchovnem akvariu rostou nesrovnatelne rychleji, nez u rodicu, protoze se tam mnohem snaze dostanou ke krmeni. Rozdil v rustu je fakt obrovsky.

Ono taky pojem velke a male akvarium je pro kazdeho relativni - u mne je to 5-10 l versus 70 a vic - pokud se nekdo rozhoduje mezi 0,5 l a 20 l, tak to asi funguje trochu jinak :-). Ale ten 6 l pohar, co jsi zminoval, mi pripada idealni.

Na druhou stranu s tou osadkou co mas muzes vsechno klidne "nechat na prirode", nejaka mladata preziji a vyrostou i ve spol. akvariu. Je to mene pracne a taky hezke, videt jak se ti drobci propletaji mezi velkyma rybama :D
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod pyRanes » 13 Mar 2010 09:14 am

no to mas pravdu.. vobec ryby neutocia male su tam ako doma.. rastu a nic sa nedeje:)
pyRanes
 
Príspevky: 74
Založený: 30 Jan 2010 09:36 am
Bydlisko: PN

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod yamayka » 27 Mar 2010 01:06 am

ahojte,

vela stastia pri porodoch! ak som kedy chcela mat male rybky odchovane treba ich izolovat nielen od ostatnych rybiek (pozor i neonky a prisavniky ich pozeru, i ked sa vam zdaju ze uz su dostatocne velke, nemusi to tak byt)

porodnicku sice mam ale vyuzivat ju nebudem. tie novonarodene nestastnice sa cez mriezku vracaju naspat k matke ktora ich zozerie. a ak nie tak preklznu i tymi najuzsimi dierkami ktore maju zabezpecovat cirklulaciu vody, a preniknu do velkeho akvaria kde ich pozeru vsetky.

najviac mi ich prezilo ked som oddelila rodiacu rybku do obrovskej flase, a postupne som s obalom od kinderka lovila mladata do osobitneho akvarka. ked dorodila, dala som ju naspat do velkeho, ale o par dni mi stale zdochli, asi kvoli porodu. len raz za sa mi stalo zeby matka dozila dlhsiu dobu, popripade dva porody.

inak aj vam zvykne uhynut vacsia cast novonarodenych? mne aj ked sa 50 narodilo, kazdy den som vyberala tri mrtvolky. dospeleho veku sa dozili mozno 5
yamayka
 
Príspevky: 3
Založený: 27 Mar 2010 00:03 am

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod stevo112 » 27 Mar 2010 12:35 pm

Mne sa narodilo 20 mladych gupiek... a teraz ich mam len 5 ale mrtvych som nasiel len zopar, asi ich pozrali surodenci alebo co...
Obrázok používateľa
stevo112
 
Príspevky: 81
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2010 14:27 pm
Bydlisko: Košice (Furča)

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod MAUceu » 27 Mar 2010 12:47 pm

Zo 40 mladych mi zvykne prezit 35. Sem tam 30. Ale mam dost rastlinkove akva. Ked sa poschovavaju napr. v Pogostemone, tak prezivaju celkom pekne.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod plusminus » 16 Aug 2010 12:14 pm

prispeje aj neskuseny akvarista-amater. Black molly mala velke brusko, ja ze je moc nazrata a zrazu vidim malilinku black moly- Pokial som sa otocil po nadobku a sietku, uz nebola. Idem kupit krmivo a porodnicku... jjaaaj smutny som :D no zas skusenejsi... kua kua /preco sa clovek uci na svojich chybach..../
plusminus
 
Príspevky: 9
Obrázky: 5
Založený: 26 Feb 2010 23:44 pm

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod MAUceu » 16 Aug 2010 12:52 pm

Nebud smutny... "par" krat sa vyspis a mas malde zase. Az budes smutny co potom s nimi. :)
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod plusminus » 16 Aug 2010 14:16 pm

smutny, bo mi skonala aj jedna black molly, mala zvacsene oko a biely "kruh" okolo neho, nenasiel som ziadne info. navyse mi aj mlade "zmizli" no black molly je este taka vacsia, skusim ju dat do porodnicky ale ci este nieco vecer alebo zajtra bude, nedavam tomu nadej,... asi nerodi 3dni v kuse ale naraz...
na druhej strane som rad, ze po 3 mesiacoch mam relativne zivotaschopne akvarko.. /ak sa este podari uchytenie presadenej rastlinky.. hmm..
plusminus
 
Príspevky: 9
Obrázky: 5
Založený: 26 Feb 2010 23:44 pm

Re: popôrodna nadobka

Odoslaťod plusminus » 17 Aug 2010 09:17 am

taaak vcera kupena porodnicka + baby krmivo, pridem domov, ziadne nove prirastky. Black molly sa uz neschovavala v hustine, aj brusko mensie.. takze z toho nic nebude. Co ma vsak prekvapilo, nasiel som rybku, ktoru som povazoval za mrtvu :D ihned som ju vylovil do porodnicky, dostala papat no trvalo asi hodku kym si dala.. /krmivo som vymenil/ malicko plava, dal som jej tam list z rastlinky, schovava sa pod nu ako len moze. Obavam sa vsak vdzuchovania, kedze mam len to co je v akva, namieril som to na porodnicku a bublinky prechadzaju aj dnu, tak snad bude stacit... snad to prezije, ak si pomyslim ze bola 2-3 dni sama medzi "dravcami" prakticky bez konzumnej potravy...
Najvacsia sranda vsak je, ze je sfarbena do zlta (2x black, 2x gold molly v akva + 2x pancierovnik) takze musim pockat az podrastie, potom zistim, kto je mama :)
Dufam ze prezije aspon tato jedna... :/
plusminus
 
Príspevky: 9
Obrázky: 5
Založený: 26 Feb 2010 23:44 pm

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.