Prisavnik a divne zmeny farby



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod katkah » 08 Mar 2010 18:59 pm

Rano bolo vsetko normalne....teraz jeden prisavnik vyzeral uplne ako keby mal bodky zafarbene do biela, povedala by som ze to vyzeralo ako plesen(chvost plutvy aj vsetko ma cele, vyzera ok). Kym som nastartovala fotak, ze ho odfotim (cca 10 minut) uz nebolo co fotit lebo ta beloba ako keby zmizla a uz vyzera skoro normalne. Oni tak menia farbu ci to moze byt aj nieco ine. A este badam na jednej gupke ze jej akosi otazieva chvost da sa to nejak zachranit kym bude vyzerat ako hokejka? Jedine co som urobila inak ako bezne ze som musela premiestnit akvarko tak ryby museli v sobotu vydrzat cca pol hodinu v 4 l flasi ale mali tam aj ohrievac aj bola cista tak dufam ze som im tym nejak neublizila

A este ten gubiak vyzera ako keby mu sposobovalo obrovsku namahu vyplavat hore a plieska sa bruchom o filter alebo o listy. Zatial to vyzera viac smiesne ako hrozivo, ibaze netusim ci aj rybam zvykne hrabat alebo mu nieco moze byt
katkah
 
Príspevky: 27
Založený: 30 Jan 2010 19:58 pm

Reklama

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod crypto231 » 08 Mar 2010 19:21 pm

Ten prisavnik je mysli uplne normalny , ved bodky mavaju. A tan samec gubky je slachtena forma ? Ak hej tak ma mozno moc velku chvostovu plutvu.
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod katkah » 08 Mar 2010 19:30 pm

cierny a z hornbachu takze asi ziadna extra slachta a chvost ma zo samcov asi najmensi. Len uz mi traja posli na krupicku lebo som neskoro zacala liecbu alebo skor bola nevhodna, dalsia samica podla mna mlada, uplne z nicoho nic rano sa nazrala a poobede som ju nasla tuhu na dne (aspon ja som na nej nic take zvlastne nezbadala) tak mam uz z nich lahku paranoju a mam akvarko este kratko a uz 5 mrtvych ryb

ta piata bola vlastne v poradi prva a posla asi 2 tyzdne po tom co sme ich doniesli tak to som este nejak extra neriesila ale s tych dalsich uz som nervozna
katkah
 
Príspevky: 27
Založený: 30 Jan 2010 19:58 pm

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod martin_s » 08 Mar 2010 19:51 pm

Ak sa sucha o dekoracie (ten gubiak), tak to moze byt aj priznak zlej kvality alebo nizkej teploty vody.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod katkah » 08 Mar 2010 20:20 pm

28 stupnov NO3 a NO2-0, CH cca 8, (sera quick test jeden stvorcek fialovy, jedenzeleny a jeden dvojfarebny) KH medzi 3 a 6 a ph je vysoke....medzi 7,6 a 8, mam pridany v sobotu easy balance (tetra aqua) a sol...nic viac zatial aktivne uhlie je kyslik ide tak neviem co este ked tie rybyska mi nechcu nic poveat :(
katkah
 
Príspevky: 27
Založený: 30 Jan 2010 19:58 pm

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod martin_s » 08 Mar 2010 20:22 pm

aktivne uhlie vyber a skus znizit trochu to pH. NH3/NH4+ si nemerala?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod poecilia » 08 Mar 2010 20:25 pm

To su nervacke ryby:)Ze menia trocha farbu je normalne.Ked je dost velky tak prebagruje cele akva.Ma rad dutiny a vseliake otvore kde sa schova.Inak si vyhrabe dieru a tam si lebedi.Ked to spravy pod 5 kilovym kamenom tak je to problem:)
Obrázok používateľa
poecilia
 
Príspevky: 56
Obrázky: 26
Založený: 12 Jan 2008 18:46 pm

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod katkah » 08 Mar 2010 20:28 pm

ee....mam len ten quick test a tam to nieje ale zozeniem asap. Mozem dat PH minus ked uz som dala ten easy balance? Nech ich zase neotravim chudatka...a mohol by si mi prosim ta napisat nejaky nazov toho testu na NH3/HN4 bo takeho zlateho panka vzdy vyfasujem ked idem nieco kupit ze ten by vsetko na svete riesil malachitovou zelenou
katkah
 
Príspevky: 27
Založený: 30 Jan 2010 19:58 pm

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod crypto231 » 08 Mar 2010 20:29 pm

Mas na mysli taketo bodky ?
Prílohy
Pppp.JPG
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod katkah » 08 Mar 2010 20:30 pm

poecilia napísal:To su nervacke ryby:)Ze menia trocha farbu je normalne.Ked je dost velky tak prebagruje cele akva.Ma rad dutiny a vseliake otvore kde sa schova.Inak si vyhrabe dieru a tam si lebedi.Ked to spravy pod 5 kilovym kamenom tak je to problem:)



To som rada lebo ma skoro miglo lebo to vyzeralo jak original plesen uz som myslela ze je po nom
katkah
 
Príspevky: 27
Založený: 30 Jan 2010 19:58 pm

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod katkah » 08 Mar 2010 20:36 pm

crypto: sak viem ze ma bodky ale mali uplne inu farbu to ma vyplasilo...hovorim jak penicilin len nie chlpate nastastie, keby to nevidel aj manzel a tiez sa nezmieroval s tym ze je po nom tak si myslim ze sa mi to zdalo lebo za chvilu nic
katkah
 
Príspevky: 27
Založený: 30 Jan 2010 19:58 pm

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod martin_s » 08 Mar 2010 20:42 pm

katkah napísal:ee....mam len ten quick test a tam to nieje ale zozeniem asap. Mozem dat PH minus ked uz som dala ten easy balance? Nech ich zase neotravim chudatka...a mohol by si mi prosim ta napisat nejaky nazov toho testu na NH3/HN4 bo takeho zlateho panka vzdy vyfasujem ked idem nieco kupit ze ten by vsetko na svete riesil malachitovou zelenou
Ja by som na to isiel prirodzenejsou cestou nez zazracnymi vodickami. Vyrobcov testov je vela. Inak tych 28°C je zbytocne vela, pokial tam nemas ryby ktore vyzaduju vysoku teplotu. Skus ju dat na 26. Pohladaj trochu vo fore ako sa da znizit pH (a je tu myslim aj tema o rybach, ktore sa obtieraju o dno a dekoracie).
A co sa teda tyka toho prisavnika, asi by bolo najlepsie dat fotku tych bodiek co myslis ze by mohla byt plesen, pretoze okrem toho ze to moze byt aj prirodzene sfarbenie, to moze byt aj kadeco ine.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod bezoadam » 08 Mar 2010 21:35 pm

mne sa stalo to iste s prisavnikom, cca pred tyzdom bol malicky asi 3 cm a dnes ma uz okolo 5 cm a to vyzera ako keby mal kozu taku vytahanu ze vela narastol :P a raz je uplne v pohode a raz ma take biele flaky po tele ale citam ze je to normalne tak sa uz tak nebojim :D
bezoadam
 
Príspevky: 39
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 21:39 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod katkah » 09 Mar 2010 08:31 am

uz ani ja len mi robia infarkty tie rybyska zle...to este bude trvat kym sa naucim co kedy treba robit
katkah
 
Príspevky: 27
Založený: 30 Jan 2010 19:58 pm

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod PatriciuS » 09 Mar 2010 18:45 pm

Martin_s máš pravdu iné sa jej ani poradiť nedalo!
PatriciuS
 
Príspevky: 77
Založený: 12 Feb 2010 18:28 pm

Re: Prisavnik a divne zmeny farby

Odoslaťod katkah » 09 Mar 2010 20:34 pm

Dakujem vsetkym za odpovede
katkah
 
Príspevky: 27
Založený: 30 Jan 2010 19:58 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.