Problémy s chodom akvária.



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod dzinni » 09 Mar 2010 18:37 pm

Mám založené akva od 7.3 2010 a dnes sa vyskytol problém... Filter beží na plno, vzduchovanie tiež. Koreň v akva je vyvarený cca 4 hoodiny. Štrk je premytý a aj v trúbe prepečený a predsa len problém. začalo sa mi vytvárať na dne, na koreni a rastlinách akási riasa alebo čo to je. Neviete niekto čo to presnejšie môže byť a ako to dostanem preč? prikladám aj foto:
Prílohy
co to je 1.jpg
co to je.jpg
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Reklama

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod dzinni » 09 Mar 2010 18:44 pm

A ešte jedná foto, kde sa ten biely povlak vyskytgol na rastlinke:
Prílohy
co to je 2.jpg
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod dzinni » 15 Mar 2010 19:09 pm

Táto plesnička mi už lezie na nervy... vybrala som komplet dno, vodu, prečistila som celé akva vo vani, vydezinfikovala som pozadie roztokom octu koreň a bridlice tiež, vysprchovala to horúcov vodou, na koniec ešte vriacou vodou. Celé dno, teda komplet štrk som prevarila, filter som premyla. Založila som odznovu akva v sobotu a napadnuté rastliny som odstránila. Dnes som znovu zazrela v akva malé kúsky tej riasy... už neviem čo mám s tým robiť. Mám použiť nejaký prípravok? Máte s niečím takým skúsenosť a dobrú radu?
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod mystka » 15 Mar 2010 19:20 pm

A co tak trosku trpezlivosti? Vsak pockaj mesiac, kym sa zabehne akva a uvidis, ci to neustupi..hm?
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod crypto231 » 15 Mar 2010 19:24 pm

Ja mam len tu skusenost ... ale dobru radu asi nie ... na rastlinkach co sa mi dotykali hladiny (hlavne Ceratophillum) sa mi tvorilo presne toto iste len nie v takom mnozstve , akvarium bolo zabehnute asi rok cize v tom problem asi nebol . Ked som odstranil tie napadnute casti rastlin , ustupilo to samo. V akvariu boli aj krevety , mozno ich pomocou.
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod dzinni » 15 Mar 2010 19:29 pm

No asi by som si mala tie krevetky zadovážiť...Ktevetky bžne dostať v akvaristike, či radšej od niekoho kto ich chová? Rakov som v akvaristike videla ale krevetky nie.
mystika: V akva sa to dosť rozširovalo tak preto som sa do toho pustila odznovu.
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod crypto231 » 15 Mar 2010 19:33 pm

Si z PD takze asi poznas chouprodukt prestahovany z mesta do noveho domu oproti aut.stanici . Ja ich mam odtial 1ks - 1.30 € , kupil som ich 5 teraz ich je mozno viac ako 10 , za dva tyzdne. Vydel som ich raz aj na rozvoji .
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod astro » 15 Mar 2010 19:35 pm

dzinni napísal:No asi by som si mala tie krevetky zadovážiť...Ktevetky bžne dostať v akvaristike, či radšej od niekoho kto ich chová? Rakov som v akvaristike videla ale krevetky nie.
mystika: V akva sa to dosť rozširovalo tak preto som sa do toho pustila odznovu.

krevetky radšej od niekoho kto ich chová, hľadaj na burze. ja som sa bral za 0,30 evri kus, trochu rozdiel oproti 1,30, nie?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod crypto231 » 15 Mar 2010 19:38 pm

Tak to je fakt rozdiel !
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod dzinni » 15 Mar 2010 19:40 pm

ďakuje za radu crypto231 ale keď som tam bola naposledy videla som tam len rakov.
astro: Skúsim aj inzerát na tie krevetky no hádam sa ozve niekto z PD
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod crypto231 » 15 Mar 2010 19:47 pm

Uplne spodna rada akvarii od pultu , druhe od steny ... red cherry stredna rada akvarii uplne to pri okne :-) naozaj
Ja som zatial na inzeratoch vydel ponuky hlavne z okolia BA,KE ...
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod Poly » 15 Mar 2010 19:52 pm

Zbytocne to s tym prevaranim a dezinfekciou prehanas - nejdes tam predsa operovat cloveka :D . Zalozenie akva odznova v takomto pripade skoro nikdy nepomoze, pretoze na rastlinach si vzdy nieco prinesies vo forme spor, vytrusov, bakterii a cojaviem coho. Skus tomu dat cas. Je to uplne bezne, ze par dni po zalozeni nabehnu riasy, zakaly a podobne srandy. V akvariu je nerovnovaha, niektorych organizmov je tam malo (aj vdaka dezinfekcii), preto to vyuziju ine a premnozia sa. Mne hento pripada skor ako nejaka kolonia jednobunkovcov. Podla mna casom ustupi, aj ryby si na tom mozno zgustnu. Si velmi netrpezliva, ked 7 dni od zalozenia hned vsetko znova prevaras a hlavne s tym marnis zbytocne cas. Uz si mohla byt v 2. tyzdni zabehu akvaria :D
Podla mna aj keby to pokrylo cele akvarium, stale sa najde vhodnejsie a pohodlnejsie riesenie, ako prevaranie a dezinfekcia celeho akva, ktore cely proces vrati na zaciatok. :pivo:
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod dzinni » 15 Mar 2010 21:25 pm

crypto231 napísal:Uplne spodna rada akvarii od pultu , druhe od steny ... red cherry stredna rada akvarii uplne to pri okne :-) naozaj
Ja som zatial na inzeratoch vydel ponuky hlavne z okolia BA,KE ...


No tak to tam pojdem kuknúť a čo sa týka inzerátov tiež len diaľky... díkes ešte raz.
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod dzinni » 15 Mar 2010 21:28 pm

[quote="Poly"]Zbytocne to s tym prevaranim a dezinfekciou prehanas - nejdes tam predsa operovat cloveka :D . Z

No to áno operovať veru nie heh :roll: No ale už mi to shytala aj jedna gupka, ktorá na to umrela a aj jeden môj prísavník, ktorý to mal po telíčku... :(
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod Poly » 16 Mar 2010 01:05 am

Urcite nezomrela nato, zomrela preto, lebo do akvaria sa davaju ryby az po 3-4 tyzdnoch. Tvoje rybky maju pravdepodobne naburanu imunitu pretoze si akva poriadne nezabehla predtym, ako si ich tam dala. :P
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod dzinni » 16 Mar 2010 12:18 pm

Nie, nie... ja som sa zle vyjadrila, pretože tá rybka nebola v tomto novom akváriu ale ešte v starom, kde boli rastlinky a mám také podoyrenie, že tú plesničku som tam dostala s kúpou jednej rastlinky, pretože dovtedy akvarku nič neblo a tyo mám už asi od novembra minulého roka a približne od decembra tam, bola aj tá nešťastná gupka a aj ten prísavník... takže neviem. Do nového akvária pojdu rybky až za nejakú dobu, ked budem videiť že je vše Ok
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod dzinni » 16 Mar 2010 12:20 pm

A ešte tú rybku mám v albume odfotenú a mala na tele ( aspon to tak vyzeralo ) ako tú riasu, pleseň alebo čo to presne je.
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod milaneo » 16 Mar 2010 13:35 pm

treba len počkať aspoň mesiac, jediné čo ma napadlo - naočkovať vodu zo zabehnutého akva a vydržať
milaneo
 
Príspevky: 28
Založený: 22 Dec 2009 18:55 pm

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod dzinni » 16 Mar 2010 14:01 pm

No jo, hádam to už bude Ok a budú tam plávať už len šťastné rybky :)
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod opall » 17 Mar 2010 09:34 am

netrap si hlavku, v novo zalozenom aqa sa mi tiez urobil tento biely povlak, najskor som z toho salela, ale keby si citala v temach tak by si sa dozvedela, ze to nie je ziadna katastrofa...postupne mi ten povlak sam ustupil a rybky si na nom dobre pochutnavali. takze ziadna tragedia, len treba trosku trpezlivosti a ustupi to samo... neviem co to sposobuje, v mensom aqa som takyto problem pri zakladani nemala, ale v 350 sa mi to vytvorilo. moj znamy rovnako pri velkom aqarku mal tento problem a nepomohlo ani drhnutie,umyvanie....len cas...takze trpezlivost :)
Obrázok používateľa
opall
 
Príspevky: 13
Obrázky: 6
Založený: 09 Jan 2010 18:35 pm

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod kargen » 17 Mar 2010 10:51 am

no ja som mal doteraz zalozenych asi 5 akvarii,, nikdy som nic nedezinfikoval,neprevaral,nevyvaral,nedrhol,, a musim zaklopat,doteraz sa mi nikdy nestalo ze by som mal biely zakal,plesen, smradlavu vodu, proste nic,, vodu davam normalnu z vodovodu asi den dva odstatu-aby vyprchal chlor,, ryby som vzdy dal do novozalozeneho akva na druhy den,,a ziadny problem. asi mam len stastie aleboco,, neviem, ziadne hnojiva nedavam nic,akurat raz som doniesol s gupkou z obchodu krupicku,pouzil som oidimol,, a za par dni vyliecene vsetko,
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod dzinni » 17 Mar 2010 20:24 pm

No, vy ste šťastní ľudia, :) ďakujem za všetky vaše rady, beriem si to k srdcu a určite mi to pomohlo. Ďakujem!
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Problémy s chodom akvária.

Odoslaťod Kanik » 19 Mar 2010 17:02 pm

Zdravim, Mám v akva 2x Cryptocoryne aponogetifolia sú už dosť velké každý má asi tak 3-5 listov cca 30-40 cm .... asi dva listi my po okrajoch úplne pokryla riasa.... Poradte pls čo s tým?
Kanik
 
Príspevky: 114
Obrázky: 4
Založený: 20 Feb 2010 13:45 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.