Môj set Diversa 54L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 13 Feb 2010 19:24 pm

Tak na úvod chcem poďakovať za to, že mi určíte pomôžete a budete ku mne zhovievaví . No a teraz prejdem k môjmu problému kúpil som tento set
Kód: Vybrať všetko
http://www.vyhodny-nakup.sk/chovatel/product/Akva-DIVERSA-STARTUP-SET-60.html
ale oválny to bola asi chyba ale čo už a chystám sa ho nanovo prerobiť . A k tomu potrebujem pomoc momentálne tam mam riečny štrk asi 0.5 cm zrnitosť dva korene s toho jeden umelý a kopu rias  ktorých sa neviem zbaviť.(fotky sa budem snažiť doplniť ) Tak a teraz v čom by som ho chcel prerobiť: Dno: by som chcel nejaký jemnejší jedno farebný štrk(nie je problém kúpiť ale aby som vedel aký je dobrý a koľko lebo v každej akvaristike mi hovoria niečo iné ) aby sa tam dobre darilo rastlinkám a nestalo to cely majetok.
Kryt: je tam zabudovaná 15W žiarivka no a k nej som objavil toto
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvariumonline.sk/347-hagen
takže svetlo by mohlo byt dostačujúce.
CO2 : tak toto je pre mňa Španielska dedina ale to by sa doriešilo .
To by bolo asi v skratke a ešte jeden problém všade čítam testy vody a neviem čoho ešte je to fakt potrebne.....???

za všetky odpovede Ďakujem
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Reklama

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Barbora =) » 13 Feb 2010 20:18 pm

Mám presne ten istý set. Ja som sa silnejšieho svetla vzdala - vybrala som si nenáročné rastlinky a darí sa im. CO2 som skúsila, ale bublalo to len pár dní a potom ma to prestalo baviť. Nemyslím si, že by bolo potrebné. Na urýchlenie rastu rastlín je to super, ale pekné akvárium sa dá spraviť aj bez neho.
Na riasy platí striedme kŕmenie, dostatočný počet rastlín a pravidelná údržba (mne veľmi pomohli aj neritiny: http://maniakva.sweb.cz/neritina.htm ).
Substrát - ja mám Aquaclay ground. Výber závisí aj od vkusu. Je tu o tom téma, kde sú rozoberané rôzne substráty aj skúsenosti s nimi: substraty-druhy-porovnanie-alternativy-t3571.html?hilit=substraty .
Testy som dlho nemala, kúpila som ich len kvôli pridávaniu CO2. Použila som ich 2x a odvtedy sú odložené. Najlepšie indikátory sú rastlinky a rybičky. Ak sa v akváriu niečo deje, zodpovedný akvarista na to príde aj bez testov.
Prajem veľa šťastia. :wink:
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 14 Feb 2010 19:19 pm

Prečo ja mam takú smolu že sa mi nič nedarí a prečo potrebujem vždy od niekoho počuť daj si to takto urob to takto a bude to dobre momentálne mam rovnaký problém veľmi sa mi páčia diela od Sorrymate no a teraz neviem či ten kremičitý štrk/piesok sa dá kúpiť v akvaristike a koľko by som ho asi potreboval a dať pod neho staré dno alebo niečo iné a koľko.....??? keď prídem do obchodu všade mi hovoria niečo iné tak sa opýtam tu a je to OK
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Mariok » 14 Feb 2010 23:03 pm

Nestor.Kea: Na Sorrymate-ho akvárko treba viacej času, skúseností, ale hlavne trpezlivosti! Žiadne akvárko nespravíš do dokonalej podoby za mesiac, takže nezúfaj! Najprv musíš vedieť, čo a ako funguje, alebo to aspoň tušiť! Špeciálne substráty majú určite niečo do seba, ale každý má svoje špecifiká a rozhodnutie ostáva na tebe. Čo sa týka štrku, osobne uprednostňujem z praktického hľadiska (kompromis pre odkaľovanie a sadenie rastlín) kremičitý štrk, v dobrej akvaristike ti bez problému dokážu objednať napr. Filtus - Gravel, zrnitosť 2-4mm. Ja som kupoval vlani tuším 8,7kg balenia po necelé 4 € a na dno 60x30 som minul 1 a pol balíka. Je kvalitný, žiadne prímesy vápnika, takže spokojnosť.
Či dáš staré dno alebo nie, je na tvojom rozhodnutí, na začiatok by som ho určite nezatracoval, otázka je, čo to urobí po roku, dvoch. Osobne som na spodnú vrstvu dal JEMNÚ vrstvu (max. 0,5cm) rašeliny s biohumusom a po 3/4 roku jenoduché rastlinky pekne rastú a musím ich každé dva týždne pretrhávať a skracovať...
Základ je ale dobré svetlo a dostatočné svietenie. Ja svietim 2x18W PHilips TLD 830+840 12h denne (píšu, že by malo stačiť aj 10h). Určite niečo porastie aj pod tvojou 15W-tovkou ale budeš musieť vyberať z nenáročných rastlín (hodnotenie podľa Rataja) zmieriť sa s tým, že niektoré druhy jednoducho "odídu".
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 24 Feb 2010 20:44 pm

Zasa by som poprosil o pomoc v albume mam dve fotky na tej prvej je nejaka rastlinka ku ktorej nebol stitok takze neviem co je zac a neviem preco jej zacinaju presvitat listky na druhej fotke je komplet akvarko a dalsje otazky preco mi vrsky na tej rastlinke zlknu a ako sa zbavim tej riasy na koreni....??? Mam tam dve 15w trubice jedna je Sylvania a druha je zo setu Diversa prosim poradte...
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod kal-el » 24 Feb 2010 20:56 pm

Typol by som to na Sagittariu subulatu....
Obrázok používateľa
kal-el
 
Príspevky: 168
Obrázky: 6
Založený: 05 Dec 2008 18:41 pm
Bydlisko: trenčín

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 27 Feb 2010 19:14 pm

Prosím vás ľudia vedu z sa niekto zľutujte s tej Sagittaria subulata už mi ostali len priesvitne lístky a to čo vypadá ako cabomba caroliana ale nie je tak tie vršky sú už úplne červené jedine čo je ako tak je Vallisneria prosím čo mam robiť......???
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Mariok » 27 Feb 2010 21:00 pm

Limnophila sessiliflora bude mať vršky do červenohneda vždy, keď má dostatok osvetlenia, takže to nerieš, je to v poriadku.
Sagitaria ti v tom čistom štrku nemá z čoho brať živiny, podľa mojich skúseností dáva prednosť príjmu živín koreňmi. Ak ju chceš zachránit, tak napr. do krabičky od tresky štrk max 5mm zeminy pre izbové rastliny, zasadiť sagitarie a dosypať strkom. Uvidíš tú zmenu do týždňa.
Jestvujú aj drahšie a možno jednoduchšie riešenia použitím guličkového hnojiva ku koreňom, od rôznych firiem, tam ti však neporadím, nepoužívam.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 03 Mar 2010 21:35 pm

Tak ja už zasa idem otravovať sublata je totálne v háji tu už nezachránim no mam obavy o valisneriu no a Limnophila sessiliflora na vrchných listoch sa mi usídlila nejaká riasa a vypadá ako pavučina no a k tej riase tu už mam všade na tmavých miestach to znamená na filtri na koreni na tmavej časti ohrievača no a ešte aj na štrku :((
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 07 Mar 2010 14:40 pm

Ta hnusná riasa mi akoby oblepuje a dusí Limnophila sessiliflora dokonca nove výhonky stiahne aby sa nedokázali roztvoriť mam strach že keď tam dám moju krásnu Ricciu ktorej sa tak teším tak sa na ňu hneď vrhne :evil:
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod mato pavlik » 07 Mar 2010 14:53 pm

Aka je to riasa?Hneda?Ak hej tak mas malo svetla.Skus tam dat viacej svetla ale neprezen to lebo ked budes mat vela svetla mas tam zade zelenu.Mozes ju mat s dlzky osvetlenia cez den.Ako dlho svitis?
Obrázok používateľa
mato pavlik
 
Príspevky: 152
Obrázky: 75
Založený: 18 Aug 2008 19:32 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 07 Mar 2010 15:13 pm

Mam tam 2x15W a svietima asi 12 h ta riasa je zelena tmavo zelena
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod mato pavlik » 07 Mar 2010 15:14 pm

Zelena?Mas to akvarko pri okne?
Obrázok používateľa
mato pavlik
 
Príspevky: 152
Obrázky: 75
Založený: 18 Aug 2008 19:32 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 09 Mar 2010 17:42 pm

Ja už som fakt hotový ta hnusná riasa mi zabíja moje rastlinky keby som aspoň vedel že aký je to druh aby som si o tom niečo naštudoval ale ja neviem vôbec nič len toľko že vypadá ako zelena pavučina prosím vedu z ma niekto usmernite
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod idk » 09 Mar 2010 19:28 pm

zelena pavucina.. zeby zabi vlas? - gallery/marlo-a1265/zaby-vlas-2-p1928.html ?
idk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 5
Založený: 05 Dec 2009 16:22 pm
Bydlisko: Levice okolie

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 09 Mar 2010 20:00 pm

Toto nie je ona ale aj tu som mal to co mam tak sa to nalepuje na rastlinku a akoby to bol cudzopasnik a aj po strku uz sa to zacina natahovat :(
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod pha » 09 Mar 2010 20:36 pm

Nestor: nemozes to odfotit? podla opisu sinica, zapacha to? daj tu foto a hadam ti skor niekto poradi...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 10 Mar 2010 19:40 pm

Tak už som sa utvrdil v tom že je to sinica fuj to je riadny hnus horšie je že neviem čo s tým naposledy keď som takéto niečo mal tak som akvárium nechal napospas osudu a nejako sa s tým vyrovnalo ale teraz fakt neviem. Najhoršie je že ešte aj názory na jej likvidáciu sa líšia pretože 100% návod na odstránenie nikto nepozná je to cele na nervy furt sa musí niečo srať :evil: fotku nomozem pridat lebo fotak nemam a priatelka tu momentalne nieje :oops:
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod pha » 10 Mar 2010 21:27 pm

noo, tak ked si isty ze sinicka, treba zistit pre ju tam mas, odstranit pricinu! a potom ti zaberie skoro kazdy navod ako s nou prec z akva. Lozisko nakazy zacalo od predneho skla?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Poly » 10 Mar 2010 21:41 pm

Sinice som mal habadej, dari sa jej v znecistenej vode, alebo ked to prezenies s hnojivom, tiez nevhodne svetlo jej moze pomahat. Na sinicu zabralo, ked som poriadne poodkaloval akva, vymenil vodu a na 3 dni zhasol svetlo a zabednil akva. Po odkryti vyzeralo, ze to velka cast prezila, boli to ale len odhnivajuce zvysky, takze za par dni sa to normalizovalo a uz ju nemam. Rastliny to v pohode prezili. Bezne sa posielaju v baliku a tiez vydrzia 2-3 dni bez svetla, takze toto musia tiez zvladnut :)
Jo, a smrad tej sinice som odstranil aktivnym uhlim vo filtri :) Ten trochu pomoze aj naviazat odpadove latky, ktore pomahali siniciam v raste.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 11 Mar 2010 17:07 pm

Tak pekne poporiadku začalo sa to šíriť odzadu po rastlinkách a asi na druhy deň to bolo už aj pri prednom skle ale len na štrku . teraz som trochu v pomykove lebo všetko sedí až na ten zápach ono to nezapácha teda aspoň mne nie . Ďalej mam v pláne kúpiť novy substrát a vymeniť komplet dno rybky zatiaľ dám neviem kam ale musím to nejako vyriešiť teraz neviem že keď dám tie rastlinky s tou riasou do novozaloženého akvária bude sa rozširovať alebo bude v útlme.....??? A ešte potrebujem poradiť už od včera sa pokúšam vyrobiť nádoby na burčiak ale buď mam nekvalitný silikón alebo som totálne ľavý pretože keď chcem prilepiť hadičku do viečka tak to najprv oblepím sekundakom potom zasilikonujem a ono to tam nedrží . :evil: :evil:
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Knižka Pavol » 26 Aug 2010 22:33 pm

ja som mal zo sinicou tiez velke problemi a napokon som sa jej zbavyl bez nutnosti zatemnovat akva. Sinicu som stale podstivo odstranoval no ako rychlo som ju odstranoval tak rychlo sa tvorila. Zmeral som si hodnoty P vykazovali nulu a to je myslim si hlavny dôvod tvorby sinice. nespravny pomer P a NO. No v mojom pripade to bol nedostatok P. Po pridani fosforu sa mi sinica prestala tvorit a dokonca sa zacala rozpadavat. Sinica skutocne pachne presne ako bahno a je slizkeho niekedy aj kozovyteho charakteru, vid moj album. Myslim ze sa tvori v novych nezabehnutych nadrziach.
Obrázok používateľa
Knižka Pavol
 
Príspevky: 73
Obrázky: 26
Založený: 29 Júl 2007 10:31 am
Bydlisko: turcianske teplice

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 21 Jan 2011 18:29 pm

Trošička to tu musim oživit dal som nove dno Manado ci ajo sa vola ta palena hlina mam tam nejake rastlinky CO2 davam z TiBi a neviem kedy by mi mali dojst rastlinky od Richarda takze trosicka zasa zmena a novy experiment ....inak by som sa chcel opytat mam 14 neoniek a mozem tam dat este nieco...?? Napriklad Rasborka Galaxy 10ks + nejake krevetky .....či uz by to bolo prehnane......????
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Re: Môj set Diversa 54L

Odoslaťod Nestor.Kea » 26 Jan 2011 18:38 pm

Tak rastlinky už dosli krasne vyfarbene ale nakolko namam dnes este cas musi to počkat do zajtra ....inak k tym rybkam nikto nič...???
Nestor.Kea
 
Príspevky: 79
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2009 22:27 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.