PET CENTER



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Re: PET CENTER

Odoslaťod Palmex.5kg » 14 Mar 2010 17:48 pm

Adik22 napísal:A mas to! Haha
Ale nie, teraz vazne.
Robil som v podobnom biznise. Kamenny obchod (profi predajna s to je jedno ) verzus velke obchodaky a internetove obchody.
Co sa tyka velkych obchodov, ako je Pet centrum. Moj nazor je ten, ...

Tá rybka v guli je ako reklama, v poslednej dobe čo vyložím na pult to sa predá, a čím viac to je farebné tým skôr (predal som prenosku 7l. - plastovu z kt. som urobil akvarko a predalo sa to po cca 30€..akvarko bez buducnosti) ako bolo už spominane na fórach ajmôj plat sa odráža od zárobku. A na priemerny človek keď ide okolo tek reaguje : jej to je pekne to chcem...a nezájem že sa o to musia starať, si myslia že ked to je malé tak aj starostlivosť bude malá. :-DD A nbudúce ked tu budeš tak sa zastav že porosprávame že mi v niečom poradiš kde uvidíš muchy, ja viem o všetkom niečo ...ale v podstate zo všetkého som len začiatočník. (ako preventín- na všetko a v podstate na nič :-D)

A ohladom sortimentu : čo myslíš kooľko ľudí je v Poprade na profesionálnej úrovni ako npr. kubo a ty?? proste jedná sa o sortiment kt. sa nepredáva často. Ale daj niejaké nápady čo zlepšiť, lebo ja už na to hlavu nemám. :-D npr. aké ryby si mysliš že by sa predávali a pod.
Palmex.5kg
 
Príspevky: 65
Založený: 12 Mar 2010 10:46 am

Reklama

Re: PET CENTER

Odoslaťod Adik22 » 14 Mar 2010 18:18 pm

Podla mna, si si odpovedal sam.
Jedna sa o sortinent, co sa nepredava casto.
Keby som ja v PP riesil taku predajnu, asi by som sa snazil mat stalu ponuku ryb, to jest co sa predava.
A sem tam po par kusov z niecoho, co ked pride lepsi akvarista, aby zhykol, ze to este nevidel.
Konkretne druhy ryb, ti asi nikto nepovie, je ich obrovske mnozstvo.
Dalej by som si dal sakra pozor, aby som v akvariach nemal mrtve ryby. To naserie kazdeho akvaristu.
Takysto ciste skla su zaklad.
Dalej by som sa snazil mat rastlinky, aspon od dvoch dodavatelov.
Keby ze im do toho pustis CO2, Fuha,, akvaristi ti tam budu krochtat od stastia.
Snazil by som sa vniest do obchodu, troska zivota. Sposobom, ze by som robil akcie. Nemyslim cenove, ale pozval by som raz za cas dobreho akvaristu, aby sa mi tam prisiel postavit a pokecat s ludmi!
Napriklad by som zavolal Kuba, Arowanu, a nech spravia malu prednasku o CO2, ako pestovat rastlinky na korenoch... a ine blbosti, co pokrocilejsich akvaristov zaujima. Samozrejme to spropagovat dopredu na predajni (plagatiky, oznam...)
Snazil by som sa mat pocas toho veci, ktore propaguju,aby som s toho nieco mal, a nieco na tom trhol.
Co sa tyka personalu, vyskolit personal je nadludsky vykon.
Robil som veduceho predajne, viem o com vravim. Ked som podriadenym daval domace ulohy na doma, pozerali na mna ako na sprosteho. Ale aj vo svete to tak funguje. Ked chces byt v odbore frajer, musis nieco o tom vediet.
Nie je hamba, ked ti predavac povie, ze to nevie, alebo ze tomu nerozumie, ale ked ti milo povie, ze sa ospravedlnuje a na druhy den, ked sa stavis, tak to bude mat zistene.
Usmievavy personal - 50% uspechu predajne!
Ked mas ludi, co ich to bavi za pultom, co sa usmievaju, poradia, pomozu, mozes si gratulovat. Ale aj to treba vediet, ked mas stat decentne bokom, od zakaznika, nebyt doterny. Ale to je na knihu (ktore sa daju kupit)
Maj na predajni vzorove akvarko. Jedno, ktore bude krasne, na ktore sa budu chodit pozerat ini akvaristi. Ak ho nevies spravit, nech ti niekto skusenejsi pomoze.
Maj v ponuke aspon par krevetiek, slimakov a inu haved, zakaznici to ocenia.
Snaz sa mat stale nejaku zivu, alebo dobru ponuku mrazenej potravy.
Maj na predajni svoje vyzitky, nech ta ludia mozu otravovat aj doma. Napriklad ak niekto ma krupicku, pomozes mu, ak mu poradis, apopr.predas v nedelu poobede nejaky pripravok. Oceni to pri dalsom nakupe!
Narychlo napisane,mozno ta to inspiruje
Adik22
 
Príspevky: 53
Založený: 09 Apr 2009 18:53 pm

Re: PET CENTER

Odoslaťod Aaron » 14 Mar 2010 18:23 pm

Palmex.5kg napísal: čo myslíš kooľko ľudí je v Poprade na profesionálnej úrovni ako ....


profesionali sa najdu (samozrejme ja k nim nepatrim) ale ty uz maju svoje chodnicky a kontakty :P
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: PET CENTER

Odoslaťod Kubo » 14 Mar 2010 19:00 pm

Adik to vystihol cca celkom fajn. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: PET CENTER

Odoslaťod Adik22 » 14 Mar 2010 19:02 pm

Jak, "celkom" fajn?
dokonale!
Kubo sa uz vidi, ako chodi robit mudreho do PP..... :lol:
Adik22
 
Príspevky: 53
Založený: 09 Apr 2009 18:53 pm

Re: PET CENTER

Odoslaťod Kubo » 14 Mar 2010 19:12 pm

Cosi do Popradu iba keby ma tam odniesli :lol: .To by bola fakt nahoda ak by som ja zavital do nejakeho Pet Centra. U mna sa to stava cca raz za 1-2 roky. ;)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: PET CENTER

Odoslaťod Aaron » 14 Mar 2010 19:21 pm

ja nechcem byt zly ale podla mojho nazoru tato siet predajni moc nevydrzi. aspon tu v pp. predajna je na blbom mieste. v tescu. sice sa tam premele ludi. ale ked sa tam stavi tak je to kvoli tomu ze "aha toto mi treba do akvarka" a ide dalej. nebude tam cielene kupovat ryby. navyse je smola ze nemaju sklady. ak pride tovar tak vsetko je na predajni a nieje sa kam pohnut. tu vevericu neviem kto kupi. ani neviem ci je to mozne mat ako milacika.
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: PET CENTER

Odoslaťod martin_s » 14 Mar 2010 19:22 pm

Palmex.5kg napísal:Tá rybka v guli je ako reklama, v poslednej dobe čo vyložím na pult to sa predá, a čím viac to je farebné tým skôr (predal som prenosku 7l. - plastovu z kt. som urobil akvarko a predalo sa to po cca 30€..akvarko bez buducnosti) ako bolo už spominane na fórach ajmôj plat sa odráža od zárobku. A na priemerny človek keď ide okolo tek reaguje : jej to je pekne to chcem...a nezájem že sa o to musia starať, si myslia že ked to je malé tak aj starostlivosť bude malá. :-DD
Tak toto si ani pisat radsej nemal... Aj o takychto predajcoch (bez urazky) tu mame jednu temu na fore... Predajcovia, ktori sa snazia za kazdu cenu cokolvek predat (a este horsie je ak si aj uvedomuju ze je to nezmysel) nerobia dobre meno predajni a zakaznik, ktory o tejto skutocnosti vie, asi radsej navstivi inu predajnu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: PET CENTER

Odoslaťod Volodus » 14 Mar 2010 19:26 pm

Ludia chcu rybky a cim viac farieb tym lepsie a cim jednoduchsie tym lepsie.
Predat akvarko, filter a vodicky na upravu vody a do sacku rybky.
Nic viac, nic menej. Nema zmysel drzat tam nejake speci ryby ktore kupi jeden clovek za mesiac. Nehovoriac o uprave vody pre specialne druhy... to by som nechal na specializovane obchody :)
Zaklad je drzat krmivo a techniku (rybky pripadne ani nemat) - ked vam vecer skape filter a vy si ho nemate ako objednat kedze ste cely tyzden v praci, tak pride taka predajna ktora je 12h denne otvorena vhod. Alebo po ceste z nakupov si kupit svoje oblubene hikari krmivko ... potesi :)
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: PET CENTER

Odoslaťod Palmex.5kg » 14 Mar 2010 20:40 pm

Volodus napísal:Ludia chcu rybky a cim viac farieb tym lepsie a cim jednoduchsie tym lepsie.
Predat akvarko, filter a vodicky na upravu vody a do sacku rybky.
Nic viac, nic menej. Nema zmysel drzat tam nejake speci ryby ktore kupi jeden clovek za mesiac. Nehovoriac o uprave vody pre specialne druhy... to by som nechal na specializovane obchody :)
Zaklad je drzat krmivo a techniku (rybky pripadne ani nemat) - ked vam vecer skape filter a vy si ho nemate ako objednat kedze ste cely tyzden v praci, tak pride taka predajna ktora je 12h denne otvorena vhod. Alebo po ceste z nakupov si kupit svoje oblubene hikari krmivko ... potesi :)

ok posnažim sa tu vyložiť aj nijaké hikari krmivo
Palmex.5kg
 
Príspevky: 65
Založený: 12 Mar 2010 10:46 am

Re: PET CENTER

Odoslaťod Palmex.5kg » 14 Mar 2010 20:41 pm

Aaron napísal:ja nechcem byt zly ale podla mojho nazoru tato siet predajni moc nevydrzi. aspon tu v pp. predajna je na blbom mieste. v tescu. sice sa tam premele ludi. ale ked sa tam stavi tak je to kvoli tomu ze "aha toto mi treba do akvarka" a ide dalej. nebude tam cielene kupovat ryby. navyse je smola ze nemaju sklady. ak pride tovar tak vsetko je na predajni a nieje sa kam pohnut. tu vevericu neviem kto kupi. ani neviem ci je to mozne mat ako milacika.

Sklady máme, len npr. tten môj je mizerne malý ...ale iné predajne ich maju fakt veľke, len škoda že ich nevyužívaju.
Palmex.5kg
 
Príspevky: 65
Založený: 12 Mar 2010 10:46 am

Re: PET CENTER

Odoslaťod tijani » 14 Mar 2010 20:44 pm

@Palmex.5kg: nemyslel som garra rufa ale garra flavatra...
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Re: PET CENTER

Odoslaťod Palmex.5kg » 14 Mar 2010 20:54 pm

Adik22 napísal:Podla mna, si si odpovedal sam.
Jedna sa o sortinent, co sa nepredava casto.
Keby som ja v PP riesil taku predajnu, asi by som sa snazil mat stalu ponuku ryb, to jest co sa predava.
A sem tam po par kusov z niecoho, co ked pride lepsi akvarista, aby zhykol, ze to este nevidel.
Konkretne druhy ryb, ti asi nikto nepovie, je ich obrovske mnozstvo.
Dalej by som si dal sakra pozor, aby som v akvariach nemal mrtve ryby. To naserie kazdeho akvaristu.
Takysto ciste skla su zaklad.
Dalej by som sa snazil mat rastlinky, aspon od dvoch dodavatelov.
Keby ze im do toho pustis CO2, Fuha,, akvaristi ti tam budu krochtat od stastia.
Snazil by som sa vniest do obchodu, troska zivota. Sposobom, ze by som robil akcie. Nemyslim cenove, ale pozval by som raz za cas dobreho akvaristu, aby sa mi tam prisiel postavit a pokecat s ludmi!
Napriklad by som zavolal Kuba, Arowanu, a nech spravia malu prednasku o CO2, ako pestovat rastlinky na korenoch... a ine blbosti, co pokrocilejsich akvaristov zaujima. Samozrejme to spropagovat dopredu na predajni (plagatiky, oznam...)
Snazil by som sa mat pocas toho veci, ktore propaguju,aby som s toho nieco mal, a nieco na tom trhol.
Co sa tyka personalu, vyskolit personal je nadludsky vykon.
Robil som veduceho predajne, viem o com vravim. Ked som podriadenym daval domace ulohy na doma, pozerali na mna ako na sprosteho. Ale aj vo svete to tak funguje. Ked chces byt v odbore frajer, musis nieco o tom vediet.
Nie je hamba, ked ti predavac povie, ze to nevie, alebo ze tomu nerozumie, ale ked ti milo povie, ze sa ospravedlnuje a na druhy den, ked sa stavis, tak to bude mat zistene.
Usmievavy personal - 50% uspechu predajne!
Ked mas ludi, co ich to bavi za pultom, co sa usmievaju, poradia, pomozu, mozes si gratulovat. Ale aj to treba vediet, ked mas stat decentne bokom, od zakaznika, nebyt doterny. Ale to je na knihu (ktore sa daju kupit)
Maj na predajni vzorove akvarko. Jedno, ktore bude krasne, na ktore sa budu chodit pozerat ini akvaristi. Ak ho nevies spravit, nech ti niekto skusenejsi pomoze.
Maj v ponuke aspon par krevetiek, slimakov a inu haved, zakaznici to ocenia.
Snaz sa mat stale nejaku zivu, alebo dobru ponuku mrazenej potravy.
Maj na predajni svoje vyzitky, nech ta ludia mozu otravovat aj doma. Napriklad ak niekto ma krupicku, pomozes mu, ak mu poradis, apopr.predas v nedelu poobede nejaky pripravok. Oceni to pri dalsom nakupe!
Narychlo napisane,mozno ta to inspiruje


hm..som sa zle vyjadril, stále tam umiestnujem rybky kt. som si istý že tam vydržia.väčšina ludí si potom chodí po normálne akvária zo všetkým (filter ohrev ...) NIKDY nepredávam živočíchy o kt. si nie som istý že vydržia.NIE SOM ZABIJAk. zvieratá mám rád (ale iba zdravo :-)) ) keď niečo predám chcem mať istotu že to zviera sa bude mať dobre. O karasoch v guli- to je iba imidž kt. robí taktiež biznis a o ten tu ide. ten karas je silná rybka a znesie odbornú výmenu vody raz za týždeň NIKTO od nás neodchádza bez toho aby ovládal potrebné základy na chov rýb a iných živočíchov.

Pekne si to napísal, som v obore už od 13r. takže neboj m na to baviť neprestane ako malý zasran som behal do obchodu vo virme v poprade-malá predajna ale hodne skúsenosti. Takže akvárko viem vytvoriť, chystám sa ho urobit s discusov a popri tom 30 ks neoniek alebo tet. neon. to vyzerá pefeknte dokonca som si objednal aj malboro diskusov i ked iba 2-3 uvidím či pridu, len zatial čakám kým mi prestane koreň púšťať farbu.i keď ta farba je pre diskusy ideálna- nevyzerá to moc lákavo. Vizitky som už rozdal asi 150 je na nich moje meno a čislo.
a zo školeným personálom.obaja vieme svoje tak koho chceme klamať. nemožnééééééé a naj . ak mi tu dohodia chlapa "akvarista" kt. choval páviu s mrenkami 4-prehé mach. a nejaké tetry a skaláre a tak teraz odporuča machove aj ku gupkam a pod....proste magor (pri nom mi stúpla mortalita na 50€ za týžden ) teraz ma zakazane narábať z akváriami. a s predavaním v nedelu poobede nie je problem sme otv. 12 hodín denne a na vianoce do 11:00 .... Ďakujem za rady. Som rád že aspon niekto vie čo bolo halvným účelom vytvorenia tejto témy- rady ako sa zlepšiť.
martin_s napísal:
Palmex.5kg napísal:Tá rybka v guli je ako reklama, v poslednej dobe čo vyložím na pult to sa predá, a čím viac to je farebné tým skôr (predal som prenosku 7l. - plastovu z kt. som urobil akvarko a predalo sa to po cca 30€..akvarko bez buducnosti) ako bolo už spominane na fórach ajmôj plat sa odráža od zárobku. A na priemerny človek keď ide okolo tek reaguje : jej to je pekne to chcem...a nezájem že sa o to musia starať, si myslia že ked to je malé tak aj starostlivosť bude malá. :-DD
Tak toto si ani pisat radsej nemal... Aj o takychto predajcoch (bez urazky) tu mame jednu temu na fore... Predajcovia, ktori sa snazia za kazdu cenu cokolvek predat (a este horsie je ak si aj uvedomuju ze je to nezmysel) nerobia dobre meno predajni a zakaznik, ktory o tejto skutocnosti vie, asi radsej navstivi inu predajnu.
Palmex.5kg
 
Príspevky: 65
Založený: 12 Mar 2010 10:46 am

Re: PET CENTER

Odoslaťod Palmex.5kg » 14 Mar 2010 20:56 pm

Aaron napísal:ja nechcem byt zly ale podla mojho nazoru tato siet predajni moc nevydrzi. aspon tu v pp. predajna je na blbom mieste. v tescu. sice sa tam premele ludi. ale ked sa tam stavi tak je to kvoli tomu ze "aha toto mi treba do akvarka" a ide dalej. nebude tam cielene kupovat ryby. navyse je smola ze nemaju sklady. ak pride tovar tak vsetko je na predajni a nieje sa kam pohnut. tu vevericu neviem kto kupi. ani neviem ci je to mozne mat ako milacika.


k veveeričkám sa ti nevyjadrujem dajú sa skrotiť ale nie vo teráriu v kt. ich máme my. a s tovarom robím čo sa dá , ale ked tam nie som tak kolegine to dosť zanedbávajú. mám malí sklad , za to sa ospravedlnujem že tovar je pohodený všade ale ako vidíš snažím sa ho mať fakt rozmanity avšak priestoru je málo.
Palmex.5kg
 
Príspevky: 65
Založený: 12 Mar 2010 10:46 am

Re: PET CENTER

Odoslaťod Palmex.5kg » 14 Mar 2010 20:59 pm

tijani napísal:@Palmex.5kg: nemyslel som garra rufa ale garra flavatra...

tiež zaujímava rybka ale mne moc neznáma- neskor si o nej chcem niečo viac naštudovat a uvidím ako... :-)
Palmex.5kg
 
Príspevky: 65
Založený: 12 Mar 2010 10:46 am

Re: PET CENTER

Odoslaťod vlasto1984 » 14 Mar 2010 21:42 pm

tak tato predajna je aj v bn v tescu a musim povedat ze vela toho som tam nekupoval ked uz tak artemiu v sackoch od sery ktora je uplne na nic tak uz aj to som s tade prestal bravat co sa tika rybiek je to velka bieda dost casto su tam doslova zubozene rybky a chore a co sa tika tich 1cm velkich skalarov sa nevijadrujem a tie tercovce v akom su hroznom stave za aku cenu je na mna moc a co tam je najkrajsie su slecny za pokladnov :-) ktore toho vela nevedia poradit
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: PET CENTER

Odoslaťod tijani » 14 Mar 2010 23:40 pm

Palmex.5kg napísal:
tijani napísal:@Palmex.5kg: nemyslel som garra rufa ale garra flavatra...

tiež zaujímava rybka ale mne moc neznáma- neskor si o nej chcem niečo viac naštudovat a uvidím ako... :-)


kazdopadne ja som z BA, cize...
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Re: PET CENTER

Odoslaťod marlo » 15 Mar 2010 11:52 am

Tema je aj TU : bratislava-pet-center-v-lamacskom-tescu-t10408.html

pre Palmex.5kg : pokracovat ale bez reklamy ...
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.