Myriophyllum matogrossense.



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Myriophyllum matogrossense.

Odoslaťod pavol69 » 15 Mar 2010 19:47 pm

Dobry den, dovolil by som si otvorit novu temu k akvarijnej rastline Myriophyllum matogrossense. Zakladnu charakteristiku o rastline a sposobe pestovania v akvariu som sa docital na web strankach, ale konkretne skusenosti s pestovanim vo Vasich akvariach by ma zaujimalo ovela viac.
:wink:
Pokial ma niekto skusenosti s touto rastlinou, alebo ju pestuje, poprosim Vas o informacie pre nas vsetkych, ktori by sme chceli tuto rastlinu pestovat v akvariu.
:)
Mna osobne by zaujimalo, ci sa da tato rastlina pestovat nezasadena v substrate, ale len tak poprepletana medzi drevami v akvariu ( priklad : ako Ceratophyllum demersum, Utricularia sp., atd. ).

Poznamka : poctivo som presiel archiv fora "Akvarijné rastliny", aby tato tema nebola duplicitna, pokial sa mylim, ospravedlnujem sa.
:angel:
pavol69
 

Reklama

Re: Myriophyllum matogrossense.

Odoslaťod RadoA » 16 Mar 2010 07:03 am

1. Nemyslím, že by to zvládla nezasadená (aj keď za pokus nič nedáš...).
2. Potrebuje veľa svetla, lebo potom sa dosť "vyťahuje" a je riedka a úzka.
3. Tak isto potrebuje dostatočnú výživu (tak sa mi zdá).

V princípe prežije aj horšie podmienky - keď som to zanedbával, tak to bolo vidieť. Už niekoľkokrát som ju chcel úplne zlikvidovať, ale vždy som nejakú jednu-dve stonky nechal. U mňa v akva putovala z miesta na miesto, zasadená už bola asi na 5 rôznych miestach. Je pekná, ale musí mať podmienky.
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice

Re: Myriophyllum matogrossense.

Odoslaťod pavol69 » 16 Mar 2010 08:21 am

Dakujem.
:wink:
pavol69
 


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.