Agresivna samička Mečúňa



Všetko okolo akvarijných rýb

Agresivna samička Mečúňa

Odoslaťod PetoAkva » 16 Mar 2010 19:03 pm

Ahojte Zanietenci...
Mam taky maly problem... Mam 65 litrove akvarium, v ktorom mam viacero rybiek: 2 prisavnikov, 2 pancierničkov, 10 neoniek, 1 samca gupky (uz mu zomreli 3 samicky a stale potom, co porodili male), asi 11 malych jedincov gupiek a 2 mecunov - samca a samicku. Pred casom to vyzeralo u tohto mecunovskeho paru idylicky. :o Plavali si spolu, jedli spolu...no "manzelstvo" ako z knihy...
uz asi tak tyzden, dva sledujem, ze samec je normalne terorizovany samickou. Je stale v uzadi, stale sa skryva do zadnych casti akva, ci uz za filter, alebo za rastlinky. Ked sa chce ist najest, samicka ho odozenie, kontroluje cele akvarium...Je akoby besna...Neviem si to vysvetlit...Bojim sa o samca, kedzema obmedzeny pristup k jedlu a takisto menej pohybu... :| :dead:
Najprv som si myslel, ze mam akvarium prerybnene. Oco vravi, ze nie je. Ja tolko skusenosti s akvom nemam, ale zda sa mi, ze sa rybky tlacia... Aj ked si plavaju statocne...
Poradte mi, co mam robit... Please...

Dakujem,
PetoAkva. 8)
PetoAkva
 
Príspevky: 2
Obrázky: 0
Založený: 26 Feb 2010 17:54 pm

Reklama

Re: Agresivna samička Mečúňa

Odoslaťod crypto231 » 16 Mar 2010 19:11 pm

A ta samicka mala uz mlade alebo aspon skvrnu pri zadocku si vydel ? Lebo u mecunov moze u niektorych samcou zacat "dospievanie" neskor , sprvu vyzeraju ako samicky a neskor im narastie mecik , je u nich vyvinute iba gonopodium ... alebo ma samica samca uz plne zuby .
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Agresivna samička Mečúňa

Odoslaťod Byk » 16 Mar 2010 21:14 pm

Moze to by t aj tym,ze samicka je gravidna a samca odhana.To robili aj moje samicky
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Agresivna samička Mečúňa

Odoslaťod vilo » 16 Mar 2010 22:25 pm

tiez som mal kedysi samicku mecovky, co bola "nadpriemerne" agresivna (hlavne na samceka). mozno by pomohlo vymenit samceka za ineho, ale myslim, ze je to skor povahova crta danej samicky a moc sa s tym nespravi....(?)
ta moja zvadzala so samcom niekedy az suboje, pricom sa obcas do seba papulkami zahryzli ("bozkavanie", typicke skor pre cichlidy alebo labyrintky)
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Agresivna samička Mečúňa

Odoslaťod PetoAkva » 12 Apr 2010 22:48 pm

wau.. dakujem..
mne sa zda, akoby sa to zlepsilo.. uz sa viac mozu pri sebe pohybovat...
no tak ci tak, samicka niekedy odozenie od jedla samca :/
Samicka samotna je dost tlustucka, ale taka pekne tlustucka... by som povedal, ze je v najlepsom, skvrnu pri rotnom otvore som si nevsimol.. teda nie je tam, aj ked aj ja som si myslel, ze je to dajakou tou graviditou.. nepotvrdilo sa to.. uz by asi mala male, ale stale nic.. ?:/
Samca velmi menit nechcem , je krasny,,, ked "vypne" vsetky svoje plutvy, je majestatny kusok.. bolo by mi ho luto...
Kazdopadne, ak vas nieco napadne... rad si to precitam.. a este raz dakujem za rady.. ;)
PetoAkva
 
Príspevky: 2
Obrázky: 0
Založený: 26 Feb 2010 17:54 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.