akvaset alebo poskladane akvarium?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod Giftzahn » 17 Mar 2010 00:45 am

@kragen: ono akvaset je zalezitost na jednej strane lacna .... ale na druhej ... akvaraka su vyrabane "na pase" cize aj tomu zodpoveda kvalita lepenia, osvetlenie v hnusnom pastovom kryte ktore je akurat tak nedostatocne .... respektive na peknu rozsievku vzdy postaci ... :mrgreen: , filter .... njn, ak sa to plastove cudo s udesnou spotrebou el.energie vobec da nazvat filtom ... cize tiez "na prd" ... ohrievac ... njn, pokial byvas v byte, baraku s ustrednym kurenim ti tiez je na .... a ked si za to cele od teba niekto vypyta (za akvaset sunt) 70,-EUR a tebe sa to zda vyhodne ... tak ti asi nebude zial pomoci :cry:

cize pokial chces akva do obyvacky ... urcite by som bral akva osve ...teda nechal si ho zlepit, k tomu slusny externy filter - EHEIM, FLUVAL, osvetlenie a samozrejme skrinku ktora mi do obyvacky pasuje .... :wink: samozrejme ze to vsetko nieco stoji .... teda urcite trosku viac ako 70,- EUR ale na druhej strane vies co doma mas .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod matus_pigy » 17 Mar 2010 00:46 am

Priateľu - kargen. Ver mi, že pokiaľ si aspon trošku zručný, vyrobíš so doma tak vymakaný kryt, že sa vyrovná tým najlepším z obchodov. A ver že lepší, pretože ty si ho spravíš na mieru a za lacnejšie.
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod BarbarOSA » 17 Mar 2010 00:55 am

Griftzhan: asi ma len nejake vyhradene miesto na akva a spominal nejakych 70 litrov..to je na externy filter dost malo ale vsak budis nehovorim ze zla volba..A externe su aj drahsie, sice viem ze setrit sa velmi neoplati, ale vnutorny vide urcite lacnejsie..
S externym zase mozes experimentovat a menit tam naplne a tak dalej..

matus-pigy: dobra pripomienka, doma vyrobeny kryt je niekedy o dost lepsi ako nejaky plastovy, alebo niekde kupeny, mozes si povedat odviedol som dobru pracu :-D
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod momo66 » 17 Mar 2010 08:29 am

Akvariovy set nikdy! Sety su robene za ucelom ocarit tym ze vsetko je uz vo vnutri, dostupnostou a cenou. Pride mi to ako spravny marketingovy tahak pre ludi neznalich v akvaristike. Znalec sa len pobavi a nekupi. Osobne som nedavno zakladal akvarium ano so svetlom je problem a vzdy aj bol :). Postupoval som nasledovne moja predstava o akvariu bola viac ako 60L vela rastlin to znamena ze min svetlo 2x15W s tymi to info som vyberal. Nasiel som kryt 60x35 2x15W od hagen za 3000sk k tomu akvarium 60x35x35 za 700sk filter fluval2 za 900sk strk+substratJBL 600sk takze mam to podla svojich predstav a je to poskladane z kvalitnych komponentov a hlavne to neni poddimenzovane a cele ma to vyslo 5200. Pre niekoho vela ale ten kto chce usetrit a zvoli set tak ci onak zisti nevyhody setu a zainvestuje do upgradu akvaria.
momo66
 
Príspevky: 50
Obrázky: 6
Založený: 09 Mar 2010 22:50 pm

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod kargen » 17 Mar 2010 09:24 am

tak si ho asi vyskladam,,potom sem hodim nejake fotky,,alebo do albumu, :)
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod Giftzahn » 17 Mar 2010 13:22 pm

kargen napísal:tak si ho asi vyskladam,,potom sem hodim nejake fotky,,alebo do albumu, :)


jj, presne tak ... ked si ho vyskladas chybu nespravis a okrem sak to akvarko, filter, osvetlenie atd. bude s tebou roky :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod PatriciuS » 17 Mar 2010 15:18 pm

Ja neviem keď som rátal koľko stojí set a koľko dokupovať tak dokupovanie ma odradilo.Keby som mal kupovať všetko čo je v sete tak by ma to pri 200l akva vyšlo 300€ a set maximálne 220€.Takže ako? A 80€ na ceste nenájdeš takže kto pracuje to vie!
PatriciuS
 
Príspevky: 77
Založený: 12 Feb 2010 18:28 pm

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod Volodus » 17 Mar 2010 15:51 pm

Pracujem a viem ze 80€ nenajdem a ajtak by som si bral skladanie za 300€ - mne totiz nestoji mat podstatne nizsiu kvalitu za 80€ usetrenych eur.
Set nieje zla vec, pokial si akvarista zaciatocnik a akva chces mat len tak aby bolo.
Akonahle ale chces aj nieco komplikovanejsie, rozhodne si poskladat aj za vysiu cenu!
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod Amadeus » 17 Mar 2010 17:06 pm

alebo kup set a potom vymen ziarovky v kryte a kup iny filter a hotovo a niektore sety nie su predrazenen co tak na shopakva.sk mne sa tam pacia nektore a zadobry peniaz mne sa teda nezdaju predražené ked si spojim vsetko dohromady tak zatolko penazý ani ten kryt nekúpim samostatne ( jedine uz potom iba kryt na akva bez akva :-D)
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod Poly » 17 Mar 2010 17:19 pm

Amadeus, ked mas kryt s trubicami, vymena ziarivky nepomoze
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod kargen » 17 Mar 2010 17:31 pm

amadeus no pozeral som to,, zaujimave ze tie akvasety su aj 54l,aj 100l,aj 30l.. a tie akvaria s krytmi su len nad 120l.. skoda ze nepredavaju aj mensie :) no a s tou vymenou ziarovky to neni zly napad, mam filter atman f301 v 22l akvariu,, to je aj silny filter an take male akva, keby som si kupil tAK DO noveho akva tiez asi atman, to by tam stacilo uplne.
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod diablo664 » 17 Mar 2010 19:00 pm

sak jasne...idem to zaniest naspat....este, ze mam jedno stare akvarko 80 lit....lebo inac neviem...kym ti vybavia reklamaciu tak ti zgegnu aj ryby aj rastliny...stara dobra kvalita..po dvanastich rokoch som ho dal dole z povaly a nema chybu...
diablo664
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Feb 2010 19:00 pm

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod idk » 17 Mar 2010 20:18 pm

pridam to sem - ludia, neviete o nejakom pomerne lacnom sete o velkosti cca 30l ? rozmery max 45x30 - dlzka x sirka, vyska lubovolna

jedna sa mi hlavne o osvetlenie kedze akvarium 40x25 (asi) som nasiel aj za 11€, v obchode mozno 15€, filter by som objednal aj zavesny flow 200 - objem celeho filtra je 1,7l - filtracny objem by tak mal byt postacujuci, ohrievac netreba - teplota pod 21 stupnov neklesne, no a jediny problem je to osvetlenie.. kryt na to nemam ako spravit - resp kupovat el. preradnik vyde draho - tak som chcel svietit len stolnou lampou -> ale ako? na skrinku sa mi uz nevojde, jedine kebyze je polozena na akvariu.. na krycom skle? hm to moc dobre vyzerat nebude..

osadku by tvorili krevetky a microrasborky

tak ak mate niekto napad - sem snim :)
idk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 5
Založený: 05 Dec 2009 16:22 pm
Bydlisko: Levice okolie

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod Amadeus » 17 Mar 2010 20:19 pm

tu ziarovku som myslel tu trubicu len mna hned nenapadlo ako sa to povie ved je pravda ?? cim vacsie akva tym lepsie
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod martin_s » 17 Mar 2010 20:30 pm

Amadeus napísal:tu ziarovku som myslel tu trubicu len mna hned nenapadlo ako sa to povie ved je pravda ?? cim vacsie akva tym lepsie
No celkom tak jednoduche to nie je. Ak mas napr. kryt s max. 1x18W trubicou a chces tam dat 20W alebo viac aby to stacilo tak okrem trubice potrebujes vymenit aj predradnik a celkovo ta tie vymeny vyjdu viac ako keby si si to akva rovno vyskladal... Nevyhoda lacnych setov je v tom, ze nizka cena byva prave na ukor niecoho, zvycajne nedostacujuceho osvetlenia, maleho filtra...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod Mariok » 17 Mar 2010 20:34 pm

2 Idk : Pri troche šikovnosti sa nájdu aj lacné predradníky! 8)

http://ponuka.alter-nativa.sk/product_i ... 70c5293518
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod Ajven » 17 Mar 2010 20:42 pm

idk napísal:pridam to sem - ludia, neviete o nejakom pomerne lacnom sete o velkosti cca 30l ? rozmery max 45x30 - dlzka x sirka, vyska lubovolna

jedna sa mi hlavne o osvetlenie kedze akvarium 40x25 (asi) som nasiel aj za 11€, v obchode mozno 15€, filter by som objednal aj zavesny flow 200 - objem celeho filtra je 1,7l - filtracny objem by tak mal byt postacujuci, ohrievac netreba - teplota pod 21 stupnov neklesne, no a jediny problem je to osvetlenie.. kryt na to nemam ako spravit - resp kupovat el. preradnik vyde draho - tak som chcel svietit len stolnou lampou -> ale ako? na skrinku sa mi uz nevojde, jedine kebyze je polozena na akvariu.. na krycom skle? hm to moc dobre vyzerat nebude..

osadku by tvorili krevetky a microrasborky

tak ak mate niekto napad - sem snim :)


IDK, neviem ci som spravne pochopil, ze akva bude v skrinke, cize ak predpokladam,ze hore nad akva bude doska skrinky, tak mozes na tuto dosku priskrutkovat kuchynke podsadene svietidlo. Sam mam nad 28L akvariom dve 8W T5-tky. Cena tychto svietidliel je cca od 10€.
Prílohy
svetlo.png
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod idk » 17 Mar 2010 20:58 pm

zle som sa vyjadril.. skrinka / stolik, moja chyba.. http://www.upnito.sk/imggal.php?viewIma ... f3b0a286ff
neviem.. zase polozit toto osvetlenie len na krycie sklo nechcem, ale celkom ma oslovilo to od marioka ;) aj tak potrebujem este zbuchat kryt na 112l akvarium tak pochybujem ze sa v blizkej dobe dostanem ku krytu na minicko..

no a este jedna vec, myslite ze to ten stolik udrzi ? hrubka tej vrchnej dosky je 1.5cm , ked som nan polozil cca 50kg tak drzal - nepraskal
idk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 5
Založený: 05 Dec 2009 16:22 pm
Bydlisko: Levice okolie

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod Amadeus » 17 Mar 2010 22:04 pm

hen na fotke ,,bejblejt,,
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod PatriciuS » 18 Mar 2010 14:44 pm

No ved nehovorím že sety sú dokonalé ale vyplatí sa to a nemôžem povedať žeby boli nekvalitne až na filter a osvetlenie pretože kolega má 240l set asi už dajaký rok a vymenil len filter za vonkajší a osvetlenie silnejšie a vyšlo oh to určite menej ako skladať a kryt už mal !
PatriciuS
 
Príspevky: 77
Založený: 12 Feb 2010 18:28 pm

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod justinik » 22 Mar 2010 15:06 pm

Stymi setmi mate pravdu!Zial aj ja som si taky kupil(pacific 120), mam tam len jednu trubicu T8 30w. Co nestaci ani cryptocorynam... Preto chcem pridat dalsiu trubicu.. Povodne som chcel pridat druhu trubicu a dokupit vodotesne patice a tlmivku..
Druhu trubicu mozem dat len tam kde je tlmivka, s tým ze tam musiem vyrezat miesto pre nu a tlmivky budu musiet byt nad akvarkom.. Nebolo by lepsie vyhodit povodne osvetlenie a dat tam Glomat 2 T8 Controller 2x30W?
Zozadu trubica 840 a spredu 860...

Poradte mi please ludkovia
Prílohy
moj kryt.jpg
Obrázok používateľa
justinik
 
Príspevky: 97
Obrázky: 9
Založený: 24 Feb 2008 18:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod Amadeus » 22 Mar 2010 16:36 pm

ja som nasiel set 112L za 105 € A ma v kryte dve trubice sice len 18W majú obidve nie spolu
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod remusator » 22 Mar 2010 16:46 pm

112L 2*18W je bezne.
Ja by som aj tak nesiel do setu. Lebo k setu by som aj tak kupil externy filter....
Akva mam za 50E, pekny kryt 2*24W za 123E. Cize cena za kvalitne svetlo je 68E. Plus musis kupit trubice a pripadne ohrievac.
Ale ako uz hore napisali. Akva nie je investicia na rok, takze neoplati sa setrit.
Obrázok používateľa
remusator
 
Príspevky: 130
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2010 09:47 am
Bydlisko: Pressburg

Re: akvaset alebo poskladane akvarium?

Odoslaťod Amadeus » 22 Mar 2010 17:37 pm

ja som len reagoval na prispevky kde je pisane ze ma 18 W 1 trubicu taky set by som si nekupil ked uz by som nemal možnosť tak by som vymenil asi iba predradniky a kupyl silenjsiu trubicu
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.