niekolko otazok ohladne.....



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Peter » 18 Mar 2004 06:09 am

gabriela napísal:
Peter napísal:Podla mna je jedno ci su rastliny od rataja alebo nie, ujmu sa rovnako. Ja mam rastliny len od rataja, lebo v nasom obchode ine nie su a rastu normalne.

Celkom jedno to nieje, lebo rastlinky ktore vyrastaju na suchu sa musia prisposobit na zivot pod vodou. A rastlinky ktore vyrastali pod vodou sa musia prisposobit uz iba inej vode, aj to je niekedy tazke :)


No ved hej, ale nemyslim zeby Ratajko pestoval uplne vsetko nad vodou (emerzne ci submerzne - toto sa mi stale pletie :) ).

To Stuka: Tetry stvorpruhe si radi pochutnaju na plutvickach, nehodia s velmi k ostatnym rybkam. Jedno je neonka cervena (Paracheirodon axelrodi) a cerveny pas je vyraznejsi a druhe tetra neonova (p. innesi) a cerveny pas je len do polovice bruska a nie je az taky vyrazny. Ten cerveny pasik je dobre rozlisovacie znamenie.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Reklama

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod nino_q » 18 Mar 2004 09:23 am

peter napísal:No ved hej, ale nemyslim zeby Ratajko pestoval uplne vsetko nad vodou (emerzne ci submerzne - toto sa mi stale pletie :-) ).

nemas celkom pravdu - v ostrave sme od neho kupili hugrophilu difformis ktora bola jednoznacne pestovana submerzne (vyzerala ako mrkvove listy, emerzna forma vyzera uuuplne inak)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod nino_q » 18 Mar 2004 09:24 am

stuka -> tie cervene neonky maju cerveny cely "spodok", obycajne len zadnu polovicu +-
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod duri » 18 Mar 2004 11:29 am

Peter napísal:To Stuka: Tetry stvorpruhe si radi pochutnaju na plutvickach...

...asi mrenky, ze?
Obrázok používateľa
duri
 
Príspevky: 108
Založený: 14 Apr 2003 17:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod duri » 18 Mar 2004 11:43 am

nino_q napísal:
peter napísal:No ved hej, ale nemyslim zeby Ratajko pestoval uplne vsetko nad vodou (emerzne ci submerzne - toto sa mi stale pletie :-) ).

nemas celkom pravdu - v ostrave sme od neho kupili hugrophilu difformis ktora bola jednoznacne pestovana submerzne (vyzerala ako mrkvove listy, emerzna forma vyzera uuuplne inak)

O firme Rataj - Sady a zahrady (alebo ako sa vola) si precitaj reportaz http://www.planta.aquariana.cz/kytky_01.htm , na tu Rataj reaguje na http://www.rataj-spk.cz - Tomova rubrika. Je otazne, ci vsetko, co Rataj predava, aj naozaj pestuje. Ja osobne o tom dost pochybujem.
Obrázok používateľa
duri
 
Príspevky: 108
Založený: 14 Apr 2003 17:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod salik » 18 Mar 2004 11:50 am

duri napísal:...Je otazne, ci vsetko, co Rataj predava, aj naozaj pestuje. Ja osobne o tom dost pochybujem.

...podla teba to objednava z azie? alebo ako si to myslel, nerozumiem

p.s. co sa tyka tej reportaze, tak vyzera uplne kazda firma ktora sa zaobera pestovanim a predajom akva rastlin, od mega firmy Tropica az po Rataja
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod gabriela » 18 Mar 2004 11:57 am

Myslim ze salik ma pravdu, treba si uvedomit, ze inak sa rastliny vo velkom ani pestovat nedaju.
A preto je dobre, ak sa akvaristi naucia ponukat svoje prebytky do predajni. (tak, ako to odporuca pelikan)
Rastliny pestovane pod vodou su ovela krehkejsie, a tym padom sa aj horsie transportuju. Zo skusenosti aj velkovyrobcov, ked pridaju nejaku rastlinku pestovanu pod vodou ako bonus, tak ludia ju nechcu, lebo nevyzera tak pevne a sviezo ako ta pestovana na suchu. Najlepsie je, ked su take aj take rastlinky a clovek si moze vybrat. Niektore, napr ceratophylium alebo cryptocoryna affinis, by aj tak inak ako pod vodou tazko narastli ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Raviolka » 18 Mar 2004 12:09 pm

salik napísal:
duri napísal:...Je otazne, ci vsetko, co Rataj predava, aj naozaj pestuje. Ja osobne o tom dost pochybujem.

...podla teba to objednava z azie? alebo ako si to myslel, nerozumiem

p.s. co sa tyka tej reportaze, tak vyzera uplne kazda firma ktora sa zaobera pestovanim a predajom akva rastlin, od mega firmy Tropica az po Rataja


Pokud vím tak velkou část sortimentu skutečně vozí z Asie - a netají se s tím 8)

Jinak souhlasím s tím, že pěstovat ve velkém submersní rostliny je finančně nevýhodné. Obchodníci to nechtějí stejně jako většina zákazníků. Sama když narazím v obchodě na submersní rostliny, mám radost - ale jenom pokud nejsou dopravou celé pocuchané (tj. přinesl je nejspíš nějaký akvarista jako přebytky - ideální případ). To si radši koupím rostliny od Rataje nebo Aqua-Daho, trvá jim trochu dýl než se chytí, ale nijak výrazné ztráty jsem nezaznamenala.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod duri » 18 Mar 2004 13:19 pm

salik napísal: ...podla teba to objednava z azie? alebo ako si to myslel, nerozumiem. p.s. co sa tyka tej reportaze, tak vyzera uplne kazda firma ktora sa zaobera pestovanim a predajom akva rastlin, od mega firmy Tropica az po Rataja

Len som reagoval na prispevok nino_q. Ano, myslim, ze cast z Ratajovej produkcie je dovoz. Suhlasim aj s tym, ze vacsina zakaznikov aj obchodnikov radsej kupi pekny emerz. Ale ma to vsetko svoje dosledky. Taky echinodorus sa este chyti, ale vselijake alternathery, hemigraphisy, justicie a podobne asi tazko. Tym padom predaj takych rastlin podla mna skodi rozvoju akvaristiky, lebo vela deti to skusi (idu nieco kupit s rodicmi a vieme, co asi kupi), ale zakonite pride neuspech a akvarko ide do pivnice. Chyba osveta v tomto smere. Nehovoriac o tom, kolki s akvaristikou ani nezacnu, lebo sa zlaknu tych cien. Chyba teda aj osveta v tom duchu, ze akvaristika nemusi byt az take drahe hobby, ked clovek na komplet za 10 tisic, filter Eheim, CO2 set od Sera, na kazde dva tyzdne 200 Sk hnojivo alebo kazde dva tyzdne dokupene nove rastliny jednoducho nema. Ved dnes uz clovek musi pozerat aj na to, kolko to zozerie elektriny - a radsej decku kupi skrecka. Myslim, ze pred 20 rokmi bola akvaristika ovela rozsirenejsia ako dnes a aj tu su tie priciny, preco to islo dolu vodou. Nebyt webu a stranok ako tato, tak informacie uplne chybaju - ale niekedy to aj na tomto fore vyzera ako sutaz drahych hraciek pre dospelych... Keby som chcel zacat s akvaristikou a nevedel o tom nic, tak by som mal po precitani niekolkych tisic relevantnych prispevkov v tomto fore dobry chaos. (A to pritom od novacikov ziadame, aby si najprv vsetko precitali a az potom nas otravovali s novou temou "mam akva, co s tym".)
Obrázok používateľa
duri
 
Príspevky: 108
Založený: 14 Apr 2003 17:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Raviolka » 18 Mar 2004 14:37 pm

duri - naprosto s tebou souhlasím :!:

Ale pokud se vrátíme k těm rostlinám - ono prodávat ty "vselijake alternathery, hemigraphisy, justicie a podobne" má svůj smysl - pro speciální příležitosti, např. výstavní akvária (tam můžeš Hemigraphis zasadit, protože je pěkný a je ti úplně jedno, že je to je rostlina suchozemská - na omezenou dobu poslouží... hmmm pak návštěvníky výstavy taháš za nos, ale to je druhá věc), nebo k cichlidám kde jedině tuholisté suchozemské rostliny mají šanci vydržet ASPOŇ nějakou dobu... No a nebo někomu se prostě ty rostliny líbí a koupí si je i s vědomím, že za pár týdnů po nich nezůstane nic. Proč ne, utrácíme i za větší nesmysly.

Problémem není, že ti v obchodě tento sortiment nabízejí - problémem jsou PRODÁVAJÍCÍ. Ti by měli zákazníkovi říct, co si kupují - a nečekat až se zeptá. Netýká se to jen rostlin, podívejte se jak prodavač poslušně pobíhá od akvárka k akvárku a sype do sáčku "tady jednu neonku, tady jednu fousatou rybičku, taky jednu tu placatou velkou a ještě támhletu červenou". Odbornost se vytratila, je důležité "vyjít zákazníkovi vstříc". :evil:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod barky » 18 Mar 2004 14:50 pm

Neviem, co mam osobnu skusenost s obchodnikmi v BA tak ovela radsej zoberu peknu submerznu rastlinu ako emerznu, su aj taky, ktori radsej nebudu ponukat ziadne rastliny ako by mali objednavat emerzne.
To ze submerzne rastliny su krehkejsie ako emerzne, plati len pri niektorych druhoch.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Raviolka » 18 Mar 2004 14:53 pm

barky napísal:Neviem, co mam osobnu skusenost s obchodnikmi v BA tak ovela radsej zoberu peknu submerznu rastlinu ako emerznu, su aj taky, ktori radsej nebudu ponukat ziadne rastliny ako by mali objednavat emerzne.

Třeba na Obchodnej - tam než by něco stihli prodat, pochcípá to, tak radši neobjednávají nic :cry:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod gabriela » 18 Mar 2004 14:54 pm

No idem sa spytat do akvaristiky, ci nechce nejake rastlinky :)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod skala » 18 Mar 2004 16:29 pm

Raviolka, v tomto konkretnom pripade si myslim, ze to je vlastne dobre. Exupery vravel, ze deti vedia co hladaju - maju stastie. Ja by som povedal, ze rastliny, ktore by mali ist TAM tiez maju stastie, hmm.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Rori » 18 Mar 2004 17:30 pm

A z ineho pohladu - neboli by submerzne pestovane rastlinky o dost drahsie koli vacsej narocnosti? Ak by stali 2x-3x viac - tak co by ste si kupili radsej - emerzne pestovanu ktora sa Vam po urcitej dobe pravdepodobne ujme (zatial su take moje skusenosti - ale vela ich nemam ;) ) alebo date 3x viac penazi na submerzne pestovanu rastlinku a aj tak sa Vam nemusi ujat? Podla mna je vsetko o obchode a o tom co si vacsina kupi a nie o tom co si kupi par ludi.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod andy.betta » 18 Mar 2004 19:30 pm

duri napísal:
salik napísal: ...podla teba to objednava z azie? alebo ako si to myslel, nerozumiem. p.s. co sa tyka tej reportaze, tak vyzera uplne kazda firma ktora sa zaobera pestovanim a predajom akva rastlin, od mega firmy Tropica az po Rataja

Len som reagoval na prispevok nino_q. Ano, myslim, ze cast z Ratajovej produkcie je dovoz. Suhlasim aj s tym, ze vacsina zakaznikov aj obchodnikov radsej kupi pekny emerz. Ale ma to vsetko svoje dosledky. Taky echinodorus sa este chyti, ale vselijake alternathery, hemigraphisy, justicie a podobne asi tazko. Tym padom predaj takych rastlin podla mna skodi rozvoju akvaristiky, lebo vela deti to skusi (idu nieco kupit s rodicmi a vieme, co asi kupi), ale zakonite pride neuspech a akvarko ide do pivnice. Chyba osveta v tomto smere. Nehovoriac o tom, kolki s akvaristikou ani nezacnu, lebo sa zlaknu tych cien. Chyba teda aj osveta v tom duchu, ze akvaristika nemusi byt az take drahe hobby, ked clovek na komplet za 10 tisic, filter Eheim, CO2 set od Sera, na kazde dva tyzdne 200 Sk hnojivo alebo kazde dva tyzdne dokupene nove rastliny jednoducho nema. Ved dnes uz clovek musi pozerat aj na to, kolko to zozerie elektriny - a radsej decku kupi skrecka. Myslim, ze pred 20 rokmi bola akvaristika ovela rozsirenejsia ako dnes a aj tu su tie priciny, preco to islo dolu vodou. Nebyt webu a stranok ako tato, tak informacie uplne chybaju - ale niekedy to aj na tomto fore vyzera ako sutaz drahych hraciek pre dospelych... Keby som chcel zacat s akvaristikou a nevedel o tom nic, tak by som mal po precitani niekolkych tisic relevantnych prispevkov v tomto fore dobry chaos. (A to pritom od novacikov ziadame, aby si najprv vsetko precitali a az potom nas otravovali s novou temou "mam akva, co s tym".)

uplne s Tebou Duri suhlasim. Ja som zalozil akva s tym, ze clovek trochu zainvestuje a ma pokoj, ale neskor je v soku, co vsetko treba na udrzbu... :shock: :twisted: Nehovorim, ze nemam co do ust, ale niektore veci sa mi zdaju trochu prehnane... Bude to asi tym, ze na Slovensku sme zaspali dobu... Nasi ceski susedia su myslim druhi na svete vo vyvoze ryb (nechcem sirit dezinformacie, ale niekde to bolo publikovane v mediach), Rataj je na Slovensku Bohom , my vsetko dovazame a platime a platime a platime.....Mozno by pomohlo viac inzercie typu nie predam a kupim, ale vymenim :idea:
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod salik » 18 Mar 2004 19:42 pm

andy.betta napísal:Mozno by pomohlo viac inzercie typu nie predam a kupim, ale vymenim :idea:

ani to nam nepomoze andy, mam v inzercii 1/2 roka ze darujem pernamentne rastlinky, prislo par @ z mobilnym cislom...tak ja darujem a mam niekomu volat na mobil? taka je slovac, co to rozdam na stretku ostatok ide do hajzla
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Peter » 18 Mar 2004 21:57 pm

To duri: ospravedlnujem sa, samozrejme je to mrenka (klasicka chyba, tu tertu som opisal od stuky)

To nino_q: prave tak som to myslel, ze predava aj submerzne pestovane rastlinky, mozno nie vela, mozno su z dovozu, ale si to myslim.

Chcel by som len upozornit, ze mam od neho vsetky rastlinky a vsetky rastu uz roky, uz ani neviem kolko.... a nikdy som nerozmyslal, ci ich pestoval tak alebo onak, alebo ci ich doviezol. Samozrejme boli aj take, ktore sa nechytili, ale ja som z toho obvinil vodu, lebo u nas je velmi nekvalitna.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Stuka » 19 Mar 2004 02:52 am

no teraz mam teda v tom akvariu staru zostavu okrem tych premiestnenych rybacin +12 dalsich neoniek spolu teda 20. Cim to bude najlepsie krmit? Dal som im dneska trosku vlociek este som im to rozdrvil na najmensie kusky ake som dokazal a aj tak to mali problem zhltnut. Zobrali to tlamy, prezuvali a potom vypluli no snad sa aspon panciernicky nakrmili. Uvazoval som ze tie nitovky co sa predavaju v tych kockach vysusene ze tie su take malinke ze by to snad aj zjedli...
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod duri » 19 Mar 2004 03:18 am

Stuka napísal:Cim to bude najlepsie krmit?

Tie "nitenky" su urcite vacsie ako rozdrvene vlocky. Drv vlocky dalej, nedavaj ich rybam vela, kym to len vypluvaju. A ony si zvyknu, ked vyhladnu. Ryby casto tazsie prijimaju novu potravu. Keby si po dvoch dnoch hladovky dostal suchy rozok, tak sa nan vrhnes ako na rezen. Urcite zacnu coskoro zrat.
Obrázok používateľa
duri
 
Príspevky: 108
Založený: 14 Apr 2003 17:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Stuka » 19 Mar 2004 03:32 am

Okej skusim to tak spravit ako hovoris. Potom dam vedet jak sa im dari. Ale skorej ma teraz trapi to svelto ze som musel pridat este strk aby rastlinky boli co najblizsie k svetlu a rozmiestnit som ich tiez musel pokial mozno do miest kde je nejsilnejsie svetlo no uvidime. Inak ten Ophiopogon Japonicus som uz odpisal kedze jak tu niekto pisal ze je to terarinna rastlina este som ju zapichol do rohu akvaria kde je svetla fakt dost malo. To ze je terrarinna tak to znamena ze korene ma vo vode a listky na suchu? Cize to by znamena ze by som ju mohol dat korytnacke...a bola by v pohode
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Asterix » 19 Mar 2004 08:00 am

Stuka napísal:dik este raz za odpovede...
Takze dneska som pobehal snad vsetky akvaristicke obchody v Galante, Seredi a Trnave a vysledok ze len v jednom obchode v TN mali rastlinky mali ich tam fakt dost vela vseliakych druhov a tak som sa pital predavace ze nech mi povie ktore su take nenarocne a on ze vsetky co tu ma vyzaduju dake zariadenie na CO2 alebo co to vravel ze vraj inak mi nepreziju a ze nejake ktore by to nevyzadovali ani nema...tak potom som nasiel dalsi obchod kde mi slubili ze zajtra ked dojdem tak maju dostat nove rastlinky a predavac vyzeral ze sa v tom celkom vyzna a ze by tam mali dostat aj dake nenarocne kusky...tak uvidime ak ne tak potom budem muset fakt spravit vylet do BA do tej Symbiozi jak pise Salik (vydel som ze tento obchod sa tu na fore spomina velmi casto asi bude fakt super no musim sa tam zajst pozret niekedy. V ktorej casti BA ho najdem?) Zajtra si tam teda kupim aj dake rybaciny ktore teda najskorej necham v druhom akvariu a potom ich vypustim do toho noveho. No zajtra napisem ako som dopadol...dneska som jedine zohnal ten strk je tam napisany ze s pridavkom mineralov, ale nepise sa ze by sa nemal prepierat a tak som ho prepral snad to nebude vadit tak hrozne :twisted:

Ahoj Stuka!
Ak chces dobre rastlinky tak chod na Bratislavsku cestu v Ga ale vtedy ked tam je Laco a nie ked tam je jeho zena, on Ti da katalog rastlin a Ty si vyberies, on sa v tom dost vyzna takze Ti aj poradi, objedna Ti presne to co budes chciet a za normalnu cenu od 50 do 80 Sk. Je to tam o dost lacnejsie ako ked to kupis v BA. Aj rybky Ti zozenie. Napriklad dnes by mal dostat rastlinky, ja tam mam tiez objednane. A ked tam budes chodit pravidelne tak tam budes mat aj zlavu :!: Alebo sa mozme dohodnut a stretneme sa tam a aj ja Ti mozem poradit.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Asterix » 19 Mar 2004 08:17 am

Stuka napísal:tak dneska som si kupil uz tie rastlinky predavac mi ukazal ktore su nenarocne a vybral som si vysledok :
1x Echinodorus bleherae
1x Echinodorus amazonicus
1x Hydrophila lacustris
2x Ludwigia palustris
1x Ophiopogon japonicus

Skoro kazda je iny druh. No aspon uvidim comu sa bude darit a podlo toho si potom dokupim. No teda jako? Mam ich teda hnojit? Alebo ne? Alebo pockat a hnojit neskorej? Lebo som videl tuto v tej sutazi akvarium roka ze jeden tam ma super akvarium zarastene a pise tam ze vobec ich nehnoji...tak neviem, poradte. Dik

Zo zaciatku nehnoj, kup si tam par zivorodiek (Mecune, Gupky, Mollinezky, Platy), tie Ti to pohnoja. Zvys osvetlenie na aspon 0,5W/L a sprav si CO2 z kvasnic a cukru (navod tu najdes). Sviet nepretrzite 12h denne a pustaj CO2. (Ked pridavas CO2 tak musis mat aj silnejsie svetlo, lebo inak to nebude mat velky vyznam). Zo zaciatku Ti to mozno chytia trosku riasy, ale netreba sa plasit, to je normalne pri zalozeni noveho akva. Asi po tyzdni az dvoch sa Ti rastlinky chytia. Vodu zacni menit prvyktat tak po mesiaci asi 1/5. Uvidis to sam podla detritu na dne. Dolezite je aby sa z vodovodnej vody "stala" tzv. voda "akvariova". Odporucam Ti kupit raselinu. Staci Aqua Exotic, Laco na Bratislavskej ju ma , stoji okolo 20 Sk. Das si ju do pancuchy a zavesis do akva. Kolko? Tak to zalezi od velkosti akva. Ja mam 470L a dam tam cely sacok. Tak si vyrataj podla toho. Raselina Ti pomoze stabilizovat pomery v akva. Ja vobec nehnojim a odkedy pouzivam raselinu tak ani viobec nehnojim a rastlinky rastu ako dive.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Asterix » 19 Mar 2004 08:24 am

Stuka napísal:no teraz mam teda v tom akvariu staru zostavu okrem tych premiestnenych rybacin +12 dalsich neoniek spolu teda 20. Cim to bude najlepsie krmit? Dal som im dneska trosku vlociek este som im to rozdrvil na najmensie kusky ake som dokazal a aj tak to mali problem zhltnut. Zobrali to tlamy, prezuvali a potom vypluli no snad sa aspon panciernicky nakrmili. Uvazoval som ze tie nitovky co sa predavaju v tych kockach vysusene ze tie su take malinke ze by to snad aj zjedli...

Kup racsej mrazene, susene su dost onicom! Mrazene mozes tiez narezat na mensie kusky. Skus krmivo od SERA, napr. SERA O-nip, su to nalepovacie tabletky, rybky si z nich mozu dobkat, tie im budu chutit.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.