hexagon 43liter



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 19 Mar 2010 16:05 pm

ahoj tak som sa rozhodol pre akva...vzdy ma to fascinovalo a mal som aj akva pred 10timi rokmi este pred vojnou..ale take male haadam 11litrove ..malo svetlo rastlinu kamen a ryby a dost vela...teraz mam doma hex 6hran o vyske 45cm a sirkov ploch 19cm z coho mi vyslo 43litrov...viem je to nic moc ale nechcem zacinat z nejakou obludov ked to zatial nemam kde dat a tento hex som dostal od svagra do daru a nasiel som mu miesto na stoliku...nasavam z tohoto skveleho fora info..prezeram galerie a postupne kupujem vsetko co treba...v podstate nechcem umele akva ..ale aj zive rastlinky...len neviem ci vobec nejake aj vypestujem..

na spodok pojde kremicity piesok o zrne 0,3mm mam zatial 10kg ale asi bude treba viacej.neviem ci so zvolil dobre s tym pieskom hlavne ked chcem aj dake rastliny..filter mam aquael fan mini plus pre 30az 60l akva..som to rozbalil a sa mi to zda dajake male ..sak uvidiime..
svetlo mam objednane take to co sa prichytii z hora na bocne hrany kedze akva je bez vrchneho krytu..svetlo by mala byt 45tka dlzka zize bude trosku pretrcat cez hrany...ziarivka by mala byt 15w....a to asi bude malo na pestovanie rastliin ci nie?? bo svetlo maju aj 28cku ale tam je len 9w ziarivka..tak som zvolil tu 45tku aj za cenu pretrcania cez hrany..

postupne este chcem ohrievac aby bolo rybkam fajn..teplomer tam mam

mam prichystane aj dake kamene ..nafotene su v topicu kde hladat vhodny kamen do akva..nemam sajnu co to je za kamene ale daaky test urobiim..

osadku ryb by mali tvorit nejake neonky,ancistrus..mozno black molly..a premyslam aj nad samcom a dvoma troma samicami bojovnice.....zaujal ma aj halanciik krasna rybicka ..avsak nie spolu s bettov..

ak ste si precitali az sem a mate nejaku radu co este treba alebo ako urobit budem len rad ked napisete...vopred vam dakujem

s pozdravom mato :D
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Reklama

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod krto » 19 Mar 2010 16:37 pm

Len narýchlo:

... ak budeš mať akva v byte, tak zbytočne ohrievač nekupuj, podľa tej litráže čo máš a osadenstva je úplne zbytočný (radšej si kúp filter z väčšou filtračnou plochou). Čo sa týka svetla 15W/43litrové akva, tak rastliny nenáročné na svetlo (Vesicularia dubyana, Microsorium pteropus, Anubiasy, ...) ho určite ocenia, ale možno ti tam "pôjdu" aj máličko náročnejšie rastliny a nebudú sa priveľmi vyťahovať :wink: ...
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 19 Mar 2010 17:03 pm

super dik krto..no bude v byte,len sa tu aj okno otvara to nebude vadit..nebude kolisat teplota??? uvazoval som o 25watt ohrievaci za nejakych 8eciek..

k tomu filtru..uz som praveze kupil ten aquael mini fan plus...to je do 60litrov...s tou filtr plochov to myslis ten molitan (ci co je to) vo vnutri??? bo ten moj molitan alebo pena ci co ma nejakych 7,5x3x3,5 cm..a vsade my vraveli ze by mal stacit..prietok vody ma filter 260litr za hod.....nebol by problem behnut do shopu a vymenit za vacsi predpokladam ze tam by ta pena bola vacsia ...len asi by bol ten filter silny na moj objem nie???

inak tu je foto

Obrázok
takto nejako to vyzera....posudte sami ten filter je podla mna maly...v tomto som totalka neskuseny..cize kazda rada dobraa :roll:
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 19 Mar 2010 18:18 pm

tu su este dake obr.


ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod Barbora =) » 19 Mar 2010 18:53 pm

V akváriu takéhoto tvaru by mohol celkom zaujímavo vyzerať nejaký ten konárik vŕby (a na ňom Jávsky mach) a Boraras maculatus (alebo nejaké iné ,,minirybky") s krevetkami. :wink:
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 23 Mar 2010 17:50 pm

ahoj co poviete na toto??? ze tam je moc kamenov si nevsimajte .zatial len uvazujem...samozrejme by som tu prednu cast zaboril do piesku a ten jeden stojaci kamen nechal ako podperu....dreve som nechal odstat 24hodiin vo vode a teraz som ho 2h varil..pustilo farbu ale nebolo to az take hroznee...asi to hodidm do akva a uvidiim ako sa to vyvinie....nejake rady uviitam...a prosiim nekamenujte ma ..iba sa uciim a som amater..ale aj kazda kritika bude na nieco dobra.. :D

tu je foto

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod Foxinko96 » 23 Mar 2010 18:08 pm

Rastliny
Foxinko96
 
Príspevky: 116
Obrázky: 0
Založený: 24 Jan 2010 17:14 pm

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 23 Mar 2010 18:12 pm

jj buduu..nejako to tam upracem neboj...este tam neni ani voda :D
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod milkott » 23 Mar 2010 19:15 pm

ja by som tam dal tmavy piesok a uvidis potom z praxe ci ta filtracna napln bude stacit alebo je vimenis za iny typ, mozno hustejsi material ako je spongia na auto....
Obrázok používateľa
milkott
 
Príspevky: 148
Obrázky: 37
Založený: 27 Feb 2010 09:39 am
Bydlisko: trnava

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod Ajven » 23 Mar 2010 19:31 pm

No to drevo, to drevo, ... ako by som to, no je to proste poleno
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 23 Mar 2010 20:14 pm

hehe..no mozno tak vyzera,ale aj to skresluje,predsa ten mobil 3,2pix ne je dokonaly..nazivo to vyzera cool,uvidime ked to zapustim do piesku a dam rastliny,
K tomu piesku..skoda uz to menit nebudem,bolo by mi luto zase dat tento prec.asi to risknem s timto,alebo dokupim jedno vrecko tmaveho a skombinujem..uvidime..a tu spongiu urcite skusim..dik
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 24 Mar 2010 20:55 pm

zdravicko..tak dnes som to napustil,velmo sa mi to paci.nechal som 2vacsie kamene a 2mensie a samozrdjme aj poleno.na tie fotky hore zabudnite drevo je cil brutalka.zapustil som ho do piesku a druhy koniec je na kameni.vytvorilo to akysi most.z rastlin podpisali so mnou kontrakt tieto druhy.vallisneria asiatica,ceratopteris thalicroides,microsorium pteropus,cryptocoryne petchii dalej javsky mach a este ta gula mach co je jak spongia,ta sa mi teda paci..teraz filter a svetlo ficia,pridal som hmojivo,zelezo a starter pack ci co je to..teraz ma trapia vzduchove bublinky ktore su vsade na skle filtry kamenoch.zmiznu?inak sadenie bola nocna mora.dufam ze rastl sa chytia.z kazdej z menovanych som dal po jednom kuse.foto dodam,len ten 6hran sa nafigu foti..
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod milkott » 24 Mar 2010 21:06 pm

tie bublinky na skle su bezna vec, to sa strati.... hnojit si este nemusela,ale nevadi...
Obrázok používateľa
milkott
 
Príspevky: 148
Obrázky: 37
Založený: 27 Feb 2010 09:39 am
Bydlisko: trnava

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 24 Mar 2010 22:36 pm

hehe,ale ved ja som chalan.lool.tie pripravky som dal hned som nevedel..
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod milkott » 25 Mar 2010 02:31 am

sak uvidis ci sa ti tam nerozbujni teraz riasa vo velkom xe,prepac ale podla nicku somusudil na difca xexe
Obrázok používateľa
milkott
 
Príspevky: 148
Obrázky: 37
Založený: 27 Feb 2010 09:39 am
Bydlisko: trnava

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 25 Mar 2010 03:13 am

pohoda..a mala by sa ...pretoze som hnojil???? sledujem to od vtedy jak som zalozil,ze co to robii..teee bublinky ma stvu/...za ako dlho to zmizne???som daaky nedockavy..

pozeram aj ze drevo sa drzii statocne...som zvedavy ako to pojde.zajtra(neska uz) budu foto. :D
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 25 Mar 2010 10:37 am

tak tu su fotky..opakujem zase je to len mobil..tak sry za kvalitu..fakt sa to na figu foti ked sa lomia tie skla.uz sa mi zda ze koren trosicka farbii vodu,ale sak hadam to bude dobree..


ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok

nie je to bohvieco ale sak sa len uciim.mne sa celkovy layout paci ....sak posudte sami :D
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod milkott » 25 Mar 2010 11:23 am

este tam budes potrebovat rastliny toto je malo, nezabudni na zasady sadenia, velke dozadu male dopredu... v tomto pripade to bude asi mensi oriesok ako to skomponovat.... :)
Obrázok používateľa
milkott
 
Príspevky: 148
Obrázky: 37
Založený: 27 Feb 2010 09:39 am
Bydlisko: trnava

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 25 Mar 2010 11:30 am

nooo to bude riadna haluz teraz to sadit..ci mam odpustit vodu???...
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod milkott » 25 Mar 2010 13:12 pm

no tak podla toho ako ti to bude vyhovovat viac, ale asi lepsie odpustit pri vacsom sadeni... ja to zvladam aj s vodou, sice na viac pokusov ale da sa:) no neviem co urobis s tym drevom ale naozaj to tam vyzera ako poleno na kurenie... nieco s tym treba urobit , napriklad nejako ho pokryt machom :)
Obrázok používateľa
milkott
 
Príspevky: 148
Obrázky: 37
Založený: 27 Feb 2010 09:39 am
Bydlisko: trnava

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 25 Mar 2010 13:45 pm

zatial ho necham tak,mne sa paci nemozem si pomoct.fakt nazivo je to v poho.akurat som vravel zene ze keby tam nebolo,tak je to take hole..musim este kupit teplomer bo stary je uz mimo.nevim kolko tam ukazuje teplotu..
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 28 Mar 2010 15:10 pm

tak akva ficii od stredy...chcel by som sa spytat ako dlho by som mal nechat filter bezat???myslim to tak ze kedy ho preplachnut....sledujem prud bubliniek...inak pri tych otvoroch kadial sa nasava voda je nieco biele,len keby som vedel ze co je to..inak zatial je v setko v norme...kamarat mi hovoril ze pozret ho mozem..ako je natom ta filtracna pena ale ze aby som ho neumyval este....a dalsia by bola voda....kedy by som mohol vymenit aspon 1/3??? ci mam este cakat asi ze??? ked tu citam tie prispevky ze dusitany a mliecne zakaly a nalevnici...tak stale cakam ze co sa bude diat..sledujem aj drevo...zatial ziadni biely sliz...na vallisnerke sa mi tvoria uz take male riasiky ...teda aspon myslim ze su to riasiky..inak bohvie ako sa jej nedari..uz som 3 listy vyberal z akva co sa asi odtrhli..niektore listy su take zltsie...a musiiim povedat ze uz ked som ju kupoval nebola v super kondicii....svietim tich 12hod denne ale zatiallen obyc.ziarovkov..bo svetlo je este v stadiu jednania......
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod Barbora =) » 28 Mar 2010 16:32 pm

Ja som zákal nemala ani pri jednom akváriu (z dvoch :o ). Nie je to pravidlo.
Molitan z filtra stačí prepláchnuť (vo vode z akvária) vtedy, keď sa viditeľne zníži prietok.
Mne sa osvedčila výmena vody raz za týždeň - mám 54l akvárium, čo je porovnateľný objem. :wink:
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: hexagon 43liter

Odoslaťod nellka » 28 Mar 2010 16:44 pm

super dik..ale ja sa pytam na vymenu vody preto lebo akva je este v zabehu..ci teda mozem po tyzdni ci 2ch alebo troch...alebo kolkych...to neviem...ci tebe sa osvedcila vymena raz za tyzden uz po zabehnutii alebo pocas neho???
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.