niekolko otazok ohladne.....



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Asterix » 19 Mar 2004 08:27 am

Stuka napísal:Okej skusim to tak spravit ako hovoris. Potom dam vedet jak sa im dari. Ale skorej ma teraz trapi to svelto ze som musel pridat este strk aby rastlinky boli co najblizsie k svetlu a rozmiestnit som ich tiez musel pokial mozno do miest kde je nejsilnejsie svetlo no uvidime. Inak ten Ophiopogon Japonicus som uz odpisal kedze jak tu niekto pisal ze je to terarinna rastlina este som ju zapichol do rohu akvaria kde je svetla fakt dost malo. To ze je terrarinna tak to znamena ze korene ma vo vode a listky na suchu? Cize to by znamena ze by som ju mohol dat korytnacke...a bola by v pohode

Korytnacka Ti ju zozere aj s korenmi :D
Tie rastliny nepresadzaj kazdu chvilku, lebo Ti fakt vykapu :idea: Nechaj ich napokoji a racsej zvys osvetlenie :roll:
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Reklama

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Pštros » 19 Mar 2004 10:12 am

Stuka napísal:Cim to bude najlepsie krmit? Dal som im dneska trosku vlociek este som im to rozdrvil na najmensie kusky ake som dokazal a aj tak to mali problem zhltnut.

Ja mám samé tetry a kúpil som mrazené cyklopy za 24,- (vydržia mi asi na rok) a všetky ryby sa za nimi idú pozabíjať :wink: . Sú maličké a majú vysokú výživnú hodnotu. Len treba krmiť pomaly, aby sa Ti nepokazila voda.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Raviolka » 19 Mar 2004 10:21 am

Asterix napísal:
Stuka napísal:Inak ten Ophiopogon Japonicus som uz odpisal kedze jak tu niekto pisal ze je to terarinna rastlina este som ju zapichol do rohu akvaria kde je svetla fakt dost malo. To ze je terrarinna tak to znamena ze korene ma vo vode a listky na suchu? Cize to by znamena ze by som ju mohol dat korytnacke...a bola by v pohode

Korytnacka Ti ju zozere aj s korenmi :D

No možná nesežere, ale i tak - s kořínkama ve vodě nevydrží. To dokážou tzv. bahenní rostliny, a to Ophiopogon není. Ale můžeš jí dát do květináče, na trávník nebo na skalku někam do stínu :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Stuka » 19 Mar 2004 11:56 am

dik za typi...
Asterix : na Bratislavsku v GA chodim dost casto kupovat vselico a zatial som tam vzdy stretol iba toho chlapika jeho zenu este ne a musim povedat ze je celkom v pohode zatial my vzdy poradil. Ale myslel som ze rastlinky on nema tak som ich tam vobec ani nehladal a ked hovoris ze by mi objednal ktore by som chcel tak to nema chybu len skoda ze uz mam plne akvarium rastlin, ale sak vsetky asi nepreziju... 8) Inak ryby dneska rano uz zacali zrat konecne aj ked iba tak opatrne. Ano s tym sveltom budem muset spravi daco len neviem ako to vyriesit sakra do toho sa silnejsia nez 15W krytu umiestnit neda a v obchode mi povedali ze v takomto rozmere 45 cm tusim trubice silnejsie ako 15ky nesu...jedine ze by som dal 2 vedla seba ale potom mozem ten kryt vyhodit :evil:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Asterix » 19 Mar 2004 12:03 pm

No ak dnes chces tak prid do akvaristiky dnes tesne pred piatou, ja tam idem hned z roboty, mam objednane rastlinky a dnes by mali dorazit, mozme pokecat. Inak mynuly tyzden som tam bral 2 kryty aj s trubicami, nech ich preda ak bude mat niekto zaujem, tak ak ich este nik nekupil tak si ich kup Ty. Su to Atmany, jeden 90B a druhy 80B. Do tej 90-ky idu 2 25W trubice 75cm, do 80B 2x18W 60cm.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Stuka » 19 Mar 2004 12:54 pm

Asterix ta 80B to je kryt dlhy 60 cm alebo neonova trubica 60 cm ide do toho? A sirku to ma jaku? A za kolko to predavas?
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Asterix » 19 Mar 2004 13:14 pm

Trubice su 60cm dlhe, kryt ma 80cm. Ja som to tam dal za 1000Sk. Povodna cena okolo 1800Sk.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Stuka » 19 Mar 2004 15:06 pm

tak to by na mojom akvariu precnievalo o 10 cm na kazdej strane...nevies vyrabaju sa vobec kryty na 60 cm akvarium z 2 trubicami ?
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Asterix » 19 Mar 2004 15:11 pm

Hej vyrábajú. Inak to by si mal akurat ak by Ti to nevadilo esteticky, lebo trubica by Ti svietila po celej dlzke akvaria a nemal by si tmave kuty.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Rori » 19 Mar 2004 15:43 pm

Stuka napísal:dik za typi...
Asterix : na Bratislavsku v GA chodim dost casto kupovat vselico a zatial som tam vzdy stretol iba toho chlapika jeho zenu este ne a musim povedat ze je celkom v pohode zatial my vzdy poradil. Ale myslel som ze rastlinky on nema tak som ich tam vobec ani nehladal a ked hovoris ze by mi objednal ktore by som chcel tak to nema chybu len skoda ze uz mam plne akvarium rastlin, ale sak vsetky asi nepreziju... 8) Inak ryby dneska rano uz zacali zrat konecne aj ked iba tak opatrne. Ano s tym sveltom budem muset spravi daco len neviem ako to vyriesit sakra do toho sa silnejsia nez 15W krytu umiestnit neda a v obchode mi povedali ze v takomto rozmere 45 cm tusim trubice silnejsie ako 15ky nesu...jedine ze by som dal 2 vedla seba ale potom mozem ten kryt vyhodit :evil:


Ja by som sa az tak nehnal nasilu do tych dvoch trubic. Pozri si moje akva :
Obrázok
Nie je to dobra fotka a uz nemam sancu ju spravit znova preto ze som rusil to akva (koli tomu, ze som si robil vacsie, nie koli tomu ze by mi vadilo na nom nieco).
Mal som tam 15W ziarovku Leuci 6500'K DAY LIGHT - a bolo to 54L akvarium. Su tam nenarocne rastlinky a bujneli jedna radost az som ich musel pretrhat a bol som spokojny :)
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Stuka » 19 Mar 2004 18:59 pm

Rori : to si ma celkom potesil ja tam chcem tiez iba dake nenarocne jak sa vola ta ktora ti zabrala celu hladinu a vytvara tam taky super dojem to by som chcel tiez...?
Asterix : dneska som bol u Laciho a kupil som tam teda 2x Anubias barteri nana a zrovna dostal plno novych krasnych kuskov aj nenarocnych mi hovoril aj ukazoval len skoda ze uz mam plne akvarium cerstvo zasadenych rastliniek keby som vedel skorej idem kupovat k nema tie jeho vyzeraju v lepsom stave nez ktora som kupil v TT tie maju niektore aj derave listy...
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Rori » 21 Mar 2004 22:10 pm

Tie dlhe su Vallisnerie - je viac druhov ktore su take.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod paulovic » 24 Mar 2004 17:04 pm

salik napísal:
andy.betta napísal:Mozno by pomohlo viac inzercie typu nie predam a kupim, ale vymenim :idea:

ani to nam nepomoze andy, mam v inzercii 1/2 roka ze darujem pernamentne rastlinky, prislo par @ z mobilnym cislom...tak ja darujem a mam niekomu volat na mobil? taka je slovac, co to rozdam na stretku ostatok ide do hajzla


Pre ostatných: ak chcete pekné rastlinky tak od Salika. :D
Ja som to vyskúšal a tá "trocha" ktorá sa mi ušla my zaplnila cele akvárium.
Ďakujem.
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Stuka » 27 Mar 2004 17:36 pm

No uz su to 2 tyzdne a zatial ziadny uhym ryb ani rastlin som vdaka bohu nezaznamenal...chcem sa spytat nadisiel uz optymalny cas na prve odkalovanie, alebo je este priskoro lebo sa mi zda ze som tuto dakde cital ze vhodne je az po 3 tyzdnoch... :?:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Asterix » 29 Mar 2004 06:41 am

To zavisi od toho ci tam mas uz tolko detritu alebo nie.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Stuka » 29 Mar 2004 11:55 am

zatial skoro ziadny nevidim tak este pockam teda
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Asterix » 29 Mar 2004 12:07 pm

Pockaj. Rastliky sa Ti musia uchytit a k tomu potrebuju ziviny. Az ked sa Ti chytia rastlinky a budes mat uz nejaky detrit az potom odkal. Ale s rozumom :!: Nie ze stiahnes polku nadrze :)
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Ceco » 29 Mar 2004 16:48 pm

Je mozne, ze mas akurat obdobie, ked obsah NO2 vo vode dosahuje svoju spicku. To pokial sa ti poriadne nenastartuje kolobeh dusika. Odporucam zmerat NO2. Ak zmeras hodnoty, ktore su nebezpecne pre ryby, vymen radsej cast vody (tak 15-20%), popritom mozes jemne vysat dno.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod skala » 29 Mar 2004 16:52 pm

len prosim ta pekne, panenko skakava, vysavac pritom radsej pustaj len na rucny pohon. :)))
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Stuka » 29 Mar 2004 20:17 pm

jasne...ten test na NO2, co si mam v obchode pitat? to bude daky test dusik alebo co? :?
a este ake su tie nebezpecne hodnoty pre ryby? thx
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod affinis » 29 Mar 2004 20:46 pm

Stuka napísal:jasne...ten test na NO2, co si mam v obchode pitat? to bude daky test dusik alebo co? :?
a este ake su tie nebezpecne hodnoty pre ryby? thx


pytaj si test na NO2 (dusitany), v teste je napisane ake su idealne hodnoty...v koncentracii nad 0,2mg/l su uz skodlive
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod Stuka » 29 Mar 2004 21:33 pm

dusitany a dusičnany su rozdielna vec ze?
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod affinis » 29 Mar 2004 22:17 pm

Stuka napísal:dusitany a dusičnany su rozdielna vec ze?

ano NO2 a NO3
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: niekolko otazkok ohladne rastlin

Odoslaťod skala » 30 Mar 2004 08:08 am

rozdielne su pre akvaristu najma v jedovatosti, a to dost vyrazne. daj si pozor, aby test nahodou nemeral NOx - to by bola skupina NOx - v praxi NO2 + NO3.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.