silná filtrácia ?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

silná filtrácia ?

Odoslaťod erikbencik » 24 Mar 2010 22:06 pm

Nazdar. Kúpil som si akvarko, prvé v živote, predvčerom som ho naplnil, zasadil tak 7-8 rastlin. Pustil som filter a nie som si istý či je správne nastavený. Ten filter je na 50 - 100 l akvárka, to moje má do 60 l , dá sa tam nastaviť viac sposobov ako bude z neho tá voda prúdiť von. Buď cez takú trubičku, čo vytrča nad hladinou a vyteka 4mi otvormi , čo zároveň okysličuje, alebo na priamo do akvaria, alebo napriamo do akvária so vzduchovacou hadičkou. Ja som to dal napriamo so vzduchovaním, tak že ten prúd ide pozdlž zadnej steny, ale mám dojem že ten prúd je silný. Tie vyššie rastlinky vzadu sa stále tým pádom vlnia. Nevadí im to? Je vhodnejšie ten prúd nasmerovať radšej na dno? Alebo dať tam tú trubičku, aby tá voda padala na hladinu? A ešte jedna vec, tú vzduchovaciu hadičku tam mám napojenú non stop a aj keď je nastavená na minimum, mám pocit že tam je toho vzduchu až príliš. Také miniatúrne bublinky sú doslova v celom akvárku. Nevadí to rastlinám? Mám to vzduchovanie radšej niekedy aj vypínať a nechať ísť len filter? ďakujem za radu
erikbencik
 
Príspevky: 3
Založený: 22 Mar 2010 13:28 pm

Reklama

Re: silná filtrácia ?

Odoslaťod nostradamus » 24 Mar 2010 22:18 pm

trubicka je vstrekovacia rampa,niekde tu je aj foto ako to mam nastavene.....otoc ju na zadnu stenu 3 CM pod hladinu....vzduchovanie zbytocne,bublinky zmiznu to je pri zakladany normal....
Obrázok používateľa
nostradamus
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Založený: 07 Mar 2010 19:22 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: silná filtrácia ?

Odoslaťod remusator » 24 Mar 2010 22:26 pm

Ak si kupil akvarijny set, je to normal.
Slabe osvetlenie, silny filter...
Obrázok používateľa
remusator
 
Príspevky: 130
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2010 09:47 am
Bydlisko: Pressburg

Re: silná filtrácia ?

Odoslaťod erikbencik » 24 Mar 2010 22:30 pm

Takže ty hovoríš že tú vzduchovaciu hadičku mám dať úple preč, ako "nafurt"? A keď bude tá vstrekovacia rampa pod hladinou. ako sa dostane kyslík do vody? Stačí to čo vytvoria rastliny?
erikbencik
 
Príspevky: 3
Založený: 22 Mar 2010 13:28 pm

Re: silná filtrácia ?

Odoslaťod martin_s » 24 Mar 2010 22:57 pm

Nie vstrekovacia ale rozstrekovacia rampa. Tu hadicku am kludne nechaj. Pri takomto vzduchovani je to okyslicovanie ucinnejsie nez cez klasicky vzduchovaci kamen. Ale voda sa ti okyslicuje aj tym ze prudi, resp. ze sa ceri hladina.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.