Kosiky na pestovanie rastlin



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod viridis » 16 Mar 2004 15:29 pm

skala napísal:viridis a pouzivas aj skalnu vatu? zo stavebnin?
+ strk, mohol by si to blizsie popisat. pretoze tie rasliny trochu v tom kyckaju - prilis nedrzia tvar. nejako ich nechavas zakorenit v kosiku, alebo ako?


skala, ja som zatial tych kosickov viac aj s rastlinami kupil ako predal ;)
Takze Ti neodpoviem. Su tu iny majstri, ako napr. Atik&barky
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Reklama

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod e1 » 16 Mar 2004 15:54 pm

Nic v zlom, ale davat rastliny do kelinkov. Moje skusenosti co som kupil v kelinku skapalo. To co som si vyberal solo rastliny prezilo. A tak sa snazim zhanat rastliny bez kelinkov.
Aj tu v Blave sa daju vpohode kupit a rovno vidim co kupujem.
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod skala » 17 Mar 2004 17:41 pm

ok, e1, to je zalezitost biznisu a trochu blbosti, neinformovanosti.

pre istotu: prosim vas, ked si kupite rastliny v kosiku, doma ich ihned "odbalte" (dakujem)

viridis, hm, kosiky za 5.12, to je zderstvo. posli mi maila, odpoviem ti viac. tie kosiky na kusy by mohli mat maximalnu cenu 2 sk, normalna je okolo 0.5 Sk. Chapen Sie bitte?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod joko » 18 Mar 2004 13:34 pm

e1 napísal:Moje skusenosti co som kupil v kelinku skapalo.
A co ked je to preto ze:
1; v kelimku su na 99% emerzne
2; nemas dobre podmienky a emerzne sa horsie prisposobia, ale to suvisi s bodom 1
3; aj ked mas dobre podmienky, plati ze sa horsie prisposobuju emerzne.


viridis, ja mam doma 18 kelimkov! :twisted:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod sano » 19 Mar 2004 06:31 am

Čo by ste povedali na takú uletenú myšlienku: nepoužívať žiadne košíky, len molitan, por. skalnú vatu, zviazanú silonovým lankom, zaťaženú kamienkom? :)
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod skala » 19 Mar 2004 10:47 am

silonove lanko nie je dobry napad. ale gumicka je fajna, ale nie je to celkom ono. chce to aj kusok strku a trochu opory, ktoru dodava prave plastovy kosik.

no to sa bavime o funkcnosti a o to nejde. ide o to ako to vyzera, a ako dobre sa s tym manipuluje. a to by veru sano po tvojom neslo.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod sano » 19 Mar 2004 12:14 pm

Dal by sa použiť tvarovaný molitan, v tvare košíčku, aby to dobre vyzeralo,
funkciou košíka je držať nejakú náplň to môže dobre aj molitan,
ďalšou funkciou je byť oporou pre rastliny -to môže aj molitan,
´dašou funkciou držať pokope náplň zo štrku - to môže aj molitan,
skátka to čo majú v záhradníctvach z rašelinových korenáčov, my na to môžeme použiť molitanové korenáče, je to len predbežný nápad, chcelo by to trochu rozpracovať,
možno niekdo nájde inú vhodnejšiu hmotu, :)
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod barky » 19 Mar 2004 12:23 pm

Neviem na co tu rozoberat nieco co je uz davno vymyslene, nemyslim si ze by rataj, aquadaho a ine pestiarne zacali pouzivat nieco ine ako plastove kosiky.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod sano » 19 Mar 2004 14:14 pm

Nechcem sa vnucovať, ale domnievam sa že Rataj tiež nevie všetko, a domnievam sa že keď jiffi systém v záhradníctve mohol nahradiť kvetináčiky rašelinou, žiadne prírodné zákony nebránie nahradiť v akveristike plastový kvetináč iným materiálom. Nahradiť ho sformovanou zmesou, ktorá by zárovaň slúžila na uchitenie rastlín je v príncípe možné.

začiatkom minulého storočia dal riaditeľ amerického patentového úradu výpoveď s dôvodom, že všetko bolo vymyslené.

Ale mám zmysel pre momentálnu indispozíciu každého, kto momentálne nemá na prijatie novej myšlienky a ide systémom, že dobré je to, čo tu funguje už dávno. :)
A nakoniec si myslím že ide o nepostatnú maličkosť. :D :D :D
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod skala » 19 Mar 2004 14:26 pm

barky, zakladna otazka: mas kosiky? a mas ich dost?, resp. vies ich mat dost?

predpokladam, ze mas a vies.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod barky » 19 Mar 2004 15:10 pm

Treba rozlisovat podmienky v zahradnikarstve a v akvaristike - do kosikov a vaty sa davaju rastlinky pre viacere veci:
- vata im chrani korene
- v obchodoch je pohodlnejsie dat do akvaria rastliny v kosikoch ako ich sadit do nejakeho predajneho akvaria a je to aj setrnejsie

Co sa tyka materialu ktory by nahradil kosiky v akvaristike je to problem uz pre tie podmienky, v zemi na zahrade ti nevadi, ked sa ti raselinovy kosik rozlozi, v akvariu to moze byt problem, niektori ludia ani nemaju taku vysoku vrstvu strku aby dokazali ten kosik zasadit cely, niektore rastliny nemaju radi kysle prostredie, ktore by pri korenoch tento raselinovy kosik vytvoril.

Keby sa mal vymysliet nejaky novy sposob ako plastove kosiky, musel by to byt nejaky synteticky material, ktory by sa vo vode rozkladal a nezatazil by vodu v akvariu, respektive by dokonca mohol do vody dodat nejake ziviny. Avsak otazka skor znie, je potreba nieco taketo vymyslat, kolkym akvaristom nevyhovuju plastove kosiky ? Takato aktivita by skor musela vyvstat vo velkych pestiarnach.

To skala: ja osobne rastliny nepestujem ale atik kosiky ma, ma ich dost a vie si ich zohnat viac ma to netrapi
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod Palo » 13 Nov 2004 19:58 pm

viridis napísal:
andy.betta: ;) Dobry napad.
Skor spravim akciu: Poslite 20 prazdnych kosickov od rastlin a poslem Vam sadu PMDD ;))


To beriem :D mam ich doma este dost
Obrázok používateľa
Palo
 
Príspevky: 138
Obrázky: 38
Založený: 02 Nov 2003 03:06 am
Bydlisko: Spišská Stará Ves

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod Peter » 17 Nov 2004 08:35 am

Trosku sa tu pletu kosiky sluziace na predaj rastlin a kosiky na pestovanie rastlin, pochybujem, ze sa v tych prenosnych standardnej velkosti pestuju rastliny
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod Jaro » 08 Dec 2004 09:58 am

Chlapi, fakt som sa dobre zabavil :lol: Tie kosicky su naozaj globalny problem akvaristiky. Myslim ze pekna zdrava rastlina si taky košíček určite zasluzi. Drzim vsetkym palce pri hladani a kupovani košičkof..... :o :lol:
Obrázok používateľa
Jaro
 
Príspevky: 24
Obrázky: 5
Založený: 30 Dec 2003 12:35 pm

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod bandi2 » 09 Dec 2004 17:13 pm

Zdravím,

Viridis, co povies na jogurtove pohariky? Odrezes im vrchnu cast, virezes zopar dier a si s tym hotovy...s estetickeho hladiska nie najlepsie, ale podla mna ujde. :o
bandi2
 
Príspevky: 6
Založený: 09 Dec 2004 17:00 pm

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod viridis » 09 Dec 2004 22:19 pm

bandi2 napísal:Zdravím,
Viridis, co povies na jogurtove pohariky? Odrezes im vrchnu cast, vyrezes zopar dier a si s tym hotovy...s estetickeho hladiska nie najlepsie, ale podla mna ujde. :o


:) ako Jaro kusok vyssie pise, nie je to tak dolezite.
Ak chcem z neznamych pricin mat v kosicku rastlinku pre seba, kludne sa da pouzit aj kelimok z jogurtu.
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod kotlas6667 » 20 Júl 2008 09:40 am

...hm..tak teda ako to je?Mozem mat rastlinky v kosiku alebo radsej ich mam zasadil do strku?Mam ich v kosiku asi 2tyzden a vyzeraju super... :?: :!:
kotlas6667
 
Príspevky: 5
Založený: 10 Jún 2008 12:02 pm

Odoslaťod vysluzil2 » 20 Júl 2008 10:16 am

nemozes. Nezabudni ich ale spravne / podla druhu -stonkove, korenove / zasadit. Skus si tu prestudovat nieco o sadeni rastlin.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Odoslaťod jisyko » 21 Júl 2008 20:40 pm

vysluzil2 napísal:nemozes. Nezabudni ich ale spravne / podla druhu -stonkove, korenove / zasadit. Skus si tu prestudovat nieco o sadeni rastlin.

Podle mě není nutné rostliny vyndavat z košíčků, pokud je dostatek písku. Mám košíčky s vatou volně v akváriu a rybam to nevadí, nebo jsem to zatím nepozoroval.
jisyko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 11 Okt 2007 21:43 pm
Bydlisko: Plánice, Plzenský kraj, CZ

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod Kubo » 29 Júl 2009 09:07 am

Chcel by som trosku obnovit temu. Neviete mi nahodou poradit kde splasim tie kosiky na vodne rastliny ako ma napr. Rataj ? Vopred vam vsetkym dakujem za odpovede. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod Kubo » 29 Júl 2009 09:11 am

Tak medzitym som si nieco uz nasiel :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod laci » 29 Júl 2009 12:53 pm

Kubo napísal:Chcel by som trosku obnovit temu. Neviete mi nahodou poradit kde splasim tie kosiky na vodne rastliny ako ma napr. Rataj ? Vopred vam vsetkym dakujem za odpovede. :)


Hm m a na čo ti to je Kubko :?:
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod dusik » 29 Júl 2009 14:15 pm

laci napísal:
Kubo napísal:Chcel by som trosku obnovit temu. Neviete mi nahodou poradit kde splasim tie kosiky na vodne rastliny ako ma napr. Rataj ? Vopred vam vsetkym dakujem za odpovede. :)


Hm m a na čo ti to je Kubko :?:


Asi dilovať :lol:
Mňa by zaujímalo kde si ich zohnal. V minulosti som na dkg vyhadzoval rastliny a to som ich radšej mohol dať do akvaristiky.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Kosiky na pestovanie rastlin

Odoslaťod jisyko » 29 Júl 2009 20:40 pm

Kubo napísal:Chcel by som trosku obnovit temu. Neviete mi nahodou poradit kde splasim tie kosiky na vodne rastliny ako ma napr. Rataj ? Vopred vam vsetkym dakujem za odpovede. :)

Copak košíky a vatu na rostliny mám, ale horší je to z dopravou. Vždyť je to kus cesty. Nebo budete mít cestu co Čech?
jisyko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 11 Okt 2007 21:43 pm
Bydlisko: Plánice, Plzenský kraj, CZ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.