""Odriasenie""



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod BarbarOSA » 23 Mar 2010 17:38 pm

No skus to savo ako tu niekto radil, ja s tym skusenosti nemam cize neviem povedat..
Samozrejme ich budes musiet vytiahnut z akva..
Alebo si daj oddelenie RECENZIE VYROBKOV a tam si najdi JBL Bioferm..
Mohol si sa opytat kedy dostanu a vedel by si kedy dojst..
Ked budes chodit len tak na neisto, mozno ich nedostanes nikdy..
Ja som ich isiel kupit kvoli riasam ale je to nahodou pekna rybka, zapacila sa mi :-D
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod vagascan » 23 Mar 2010 22:24 pm

akych požieračov by ste odporučili na 25l akva?? :-/
vagascan
 
Príspevky: 337
Založený: 08 Jan 2010 00:50 am

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod BarbarOSA » 23 Mar 2010 22:26 pm

a co tam chovas??kup si neritinu slimaka jedneho..
niekde som cital ze jeden slimak do nejakeho maleho akva a nemusis ho ani cistit..
su dobry, ale mne sa dva dni nepohnu z korena potom narychlo obehnu akva a zase koren :-D
ale nestazujem sa..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod vagascan » 25 Mar 2010 10:53 am

gubky, neonky, nejake veelmi male slimaciky a krevetky ... dikes za typ s tou neritinou. Skusim ju pohladat po akvaristikach
vagascan
 
Príspevky: 337
Založený: 08 Jan 2010 00:50 am

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod jankoo » 14 Apr 2010 22:57 pm

odriasenie. ako som sa zbavil rias po viac než týždni tak zrazu mi prestalo vsetko rast a všetko púšťa do vody chlorofil. može chýbať hnojivo? nehnojim ani nedavam co2
Prílohy
14042010.jpg
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod BarbarOSA » 14 Apr 2010 23:11 pm

jankoo napísal:odriasenie. ako som sa zbavil rias po viac než týždni tak zrazu mi prestalo vsetko rast a všetko púšťa do vody chlorofil. može chýbať hnojivo? nehnojim ani nedavam co2


A ako si sa zbavoval riasy??
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod jankoo » 14 Apr 2010 23:17 pm

zbavenie riasy: málo svetla, pár dní som svietil asi 3 hod denne.

odkalenie spodku akva, sa spodku akva len kamene 2 cm priemer a pod nimi nahromadený privela detritu.

a všetky kamene som vybral zo spodku akva a umyl rukami a cistou vodou a vymenil som 90% vody ale (neodporúča sa)

ale podla mna sa mi riasa objavila preto ze som kazdy tyždeň menil v 140 litrovom akva len 10 litrou vody a mal som meniť 1/4 vody to je asi 35 litrou
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod tomas120 » 14 Máj 2010 17:17 pm

Chcel by som sa spýtať odriasoval niekto rastlinku Ammaniu gracilis už niekedy savom? Pýtam sa preto , lebo vidí sa mi že táto rastlinky znáša takýto spôsob odriasenia veľmi zle. Zatiaľ som ešte na žiadnej rastline nezbadal ,že by takto zle reagovala na savo.Vlastne je prvá.
Riedim ho štandardne 1:20, vlastne ešte menej, lebo vždy dam vody o niečo viac. Takže tam asi problém nebude.Ponáram rastliny nie na 3-4 min. ako som niekde čítal, ale len ani nie na jednu minútu.
Má niekto podobné zlé skúsenosti?
ďakujem
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod jankoo » 18 Máj 2010 23:39 pm

otázka počul som že pri niektorej riase sa može stať to že tá riasa upchá rastline póry na listoch a rastlina zahynie.Je to pravda?
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod trinitysk » 19 Máj 2010 08:18 am

Ammania je velmi, velmi narocna akvarijna rastlina ak ma vyzerat tak ako ma a nie ako metla. Bohuzial neverim, ze prezije to savo, po nejakom case odide to som si viacmenej isty (ja som ale nastastie nikdy neskusal, je to skor moj pocit ked viem co potrebuje k svojmu beznemu zivotu ked je v pohode). Doporucujem rastlinku vymenit za inu, menej narocnu, pripadne skusit umiestnit do nadrze s japonicami ci SAE... otaznej je ci ma u teba tato rastlina buducnost (bez urazky).
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod Giftzahn » 19 Máj 2010 08:30 am

@jankooo: njn, savo je idealne na umyvanie podlahy, pripadne na odstranienie nejakych skrvn zo siat ..ale do akva by som ho nepouzival ... :wink: ... mal by si skor odstranit pricinu a nie nasledok ... tie riasy su len nasledok niecoho ... prilis velka osadna akva ,malo rastliniek, nezabehnute akva, nespravne hnojenie, nespravny substrat, nepravidelna vymena vody ... atd. skus poriesit priciny a nebudes musiet odstarnovat nasledky savom, peroxidom a kadecim inym ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod tomas120 » 19 Máj 2010 14:53 pm

trinitysk napísal:Ammania je velmi, velmi narocna akvarijna rastlina ak ma vyzerat tak ako ma a nie ako metla. Bohuzial neverim, ze prezije to savo, po nejakom case odide to som si viacmenej isty (ja som ale nastastie nikdy neskusal, je to skor moj pocit ked viem co potrebuje k svojmu beznemu zivotu ked je v pohode). Doporucujem rastlinku vymenit za inu, menej narocnu, pripadne skusit umiestnit do nadrze s japonicami ci SAE... otaznej je ci ma u teba tato rastlina buducnost (bez urazky).




Ano o náročnosti tejto rastliny viem, mám rastliny ktoré su tiež náročne, ale táto mi robí najviac problémov . Teraz potých niekoľkých dnoch mam pocit že to už má nadobro zrátané.... Škoda, bola to veľmi krásna rastlinka....
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod trinitysk » 19 Máj 2010 15:05 pm

Neviem ake ine rastlinky este mas, ale tato rastlina byva doslova vyzva, pochybujem ze je niektora z nich tak narocna ako prave tato...mohol by som o nej pisat este velmi vela...je to taky skvost, ceresnicka na torte hlavne v holanskych nadrziach kde byva dominantou, pre mna jedna z najkrajsich rastlin vobec...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod tomas120 » 19 Máj 2010 16:48 pm

Z náročnejších mám Alternanthera reineckii ,Ludwigia peruensis,Didiplis diandra ale tieto niesú ani zdaleka take naročné ako A. gracilis....
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod trinitysk » 19 Máj 2010 17:09 pm

Z tych 3 je podla mojich subjektivnych kriterii narocny iba didiplis a to kvoli jeho silnemu vetveniu, nutnemu velmi castemu zastrihovaniu, narokom na svetlo (ak ma byt naozaj pekny/husty s cervenymi vrcholmi a pevnou stonkou) a v neposlednom rade nachylnosti na zelenu cladophoru (ak je malo CO2 a zivin a sa ti urobi v trse didiplisu tak mas po chlebe..:-(
Tie dalsie dve su v pohode, na operativu absolutne nenarocne rastliny ak mas dobre zabehnutu nadrz s vela Co2 a Fe...docasne/kratkodobo vedia aj bez problemov vydrzat nedostatok makro...to mam vyskusane..:-) Ano Ammania je/bola u teba kralovnou..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod TTjopo » 19 Máj 2010 17:21 pm

jankoo napísal:zbavenie riasy: málo svetla, pár dní som svietil asi 3 hod denne.

odkalenie spodku akva, sa spodku akva len kamene 2 cm priemer a pod nimi nahromadený privela detritu.

a všetky kamene som vybral zo spodku akva a umyl rukami a cistou vodou a vymenil som 90% vody ale (neodporúča sa)

ale podla mna sa mi riasa objavila preto ze som kazdy tyždeň menil v 140 litrovom akva len 10 litrou vody a mal som meniť 1/4 vody to je asi 35 litrou

To by som vobec nepovedal ze si menil malo vody niekto nemeni vobec len dolieva odparenu a dokonca v akva nema ani ziadny filter.Vela zalezi od viacero veci.Krmenie ako casto a cim,svetlo hustota rastlin,ake rastliny......Volakedy som tiez mal akva 100l a nemal som ziaden filter vodu len dolieval a ani som netusil ze v akva moze byt aj nejaka riasa.
Podla mna pricina sfarbenie vody je skor ta ze si vymenil tych 90% vody a tym si zlikvidoval 90% uzitocnych bakterii ktore su zakladom funkcneho akvaria
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod trinitysk » 19 Máj 2010 17:45 pm

TTjopo napísal:Podla mna pricina sfarbenie vody je skor ta ze si vymenil tych 90% vody a tym si zlikvidoval 90% uzitocnych bakterii ktore su zakladom funkcneho akvaria

Vymena vody nesuvisi s bakteriami, tie su v akva uplne vsade a najviac v dne. Vymena 90% vody je samozrejme zbytocne pokial nie je havarijny stav (priotravene ryby a pod.)pravidelna vymena vody, kludne aj 50% je ale zaklad.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod TTjopo » 19 Máj 2010 21:36 pm

Mas pravdu ze som to trosku prehnal ze som napisal ze zlikvidoval 90% uzitocnych bakterii ale musim oponovat ku tej vymene vody.Pri dobre fungujucom akva si nemyslim ze je pravidelna vymena vody dokonca az 50%-co si myslim ze je taktiez prehnane zasa z tvojej strany zbytocne.Ak je ekosistem akvaria v uplnom poriadku netvoria sa riasi ktore patria medzi prve ukazovatele toho ze v akva nieje nieco v poriadku tak je podla mojho nazoru najlepsie zasahovat do akva co najmenej.Aj ked osobne som zastanca pravidelnej vymeny vody,osobne menim cca 10-20% vody snazim sa kazdy tyzden.No viem z vlastnej skusensti ze ak je vsetko ako ma byt tak je to zbytocne. Len moj nazor
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod trinitysk » 20 Máj 2010 09:00 am

Mozno je tych 50% zbytocne vela, tazko povedat, na druhu stranu mam to vyskusane uz dlhe roky a funguje to. Ten stav akvarii co popisujes ty sa da samozrejme udrzat/vytvorit..ale zase pri urcitych podmienkach, suhlasim. Zvacsa to budu nadrze starsie, s rastlinami kde prevladaju menej narocne, skor menej osvetlene a nadrze kde sa umelo neprihnojuje...Napisal som to jednoducho ale prax aj u tychto akva je narocna aby si sa tam dostal...niekedy ani nevies preco to vlastne zrazu funguje...a niekedy urobis vsetko ok (aspon si myslis) a nefunguje to...
Pokial sa bavime o rastlinnych akva kde denne prihnojujes makro & mikro so silnym svetlom (prave kvoli tym narocnym rastlinam), je pravidelna vymena vody naozaj nevyhnutna...akvaristi co nemaju moznost si nechat vodu odstat resp. namiesat ako potrebuju vymienaju cca 20-25% vody tyzdenne, priamo z kohuta. Ti, ktori maju moznost odstatej, namiesanej vody menia viacej, zvacsa 40-50% ASPON 1x tyzdenne ...ten dovod, okrem ineho je mnozenie rastlin a minimalna sanca pre riasy v pripade, ze nieco nechtiac predavkujes....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod TTjopo » 20 Máj 2010 13:14 pm

suhlasim
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod StanleyPWL » 20 Máj 2010 14:12 pm

trinitysk napísal:Ammania je velmi, velmi narocna akvarijna rastlina ak ma vyzerat tak ako ma a nie ako metla. Bohuzial neverim, ze prezije to savo, po nejakom case odide to som si viacmenej isty (ja som ale nastastie nikdy neskusal, je to skor moj pocit ked viem co potrebuje k svojmu beznemu zivotu ked je v pohode). Doporucujem rastlinku vymenit za inu, menej narocnu, pripadne skusit umiestnit do nadrze s japonicami ci SAE... otaznej je ci ma u teba tato rastlina buducnost (bez urazky).


vidis a na takom (slavnom) rybycky.net jej hodili nizsiu obtiaznost ako e. rubinu ... :shock:
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod trinitysk » 20 Máj 2010 16:14 pm

stanley pwl: tak to je snad zly joke na takej slavnej stranke.. :lol: ...Pravdou je, ze rubin je v porovnani s ostatnymi echinodormi narocnejsi, ale zase, porastie aj bez CO2 aj ked bude o dost menej atraktivny. Na rozdiel od ostatnych e-ciek je rozdiel co2 a nie co2 u neho markantny, hlavne v sytosti farby ale aj mohutnosti, asi preto je vnimany vraj ako narocny. Tvrdit, ze jeho pestovanie je obtiaznejsie ako Ammania je naozaj pekny nezmysel (alebo preklep)...Internet toho znesie naozaj vela, este viacej ako papier... :(
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod trinitysk » 20 Máj 2010 16:19 pm

stanley pwl: No a som si prave pozeral foto k tej Ammanii co maju na r.net...podla toho ako chuderka vyzera s nou naozaj moze byt menej prace ako s tym echacom... :lol:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: ""Odriasenie""

Odoslaťod tomas120 » 20 Máj 2010 18:25 pm

Na amannii som si dnes všimol že zospodu ešte začali rašiť drobné výhonky, ... Tak evidentne ešte nevykapala nadobro.
Aj keď nevidím to veľmi optimisticky ...
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.