Pseudomugil furcatus



Všetko okolo akvarijných rýb

Pseudomugil furcatus

Odoslaťod basha9 » 01 Nov 2006 17:52 pm

Ahojte
Co hovorite na rybku Pseudomugil furcatus ? Kedysi som rybky chovala, ale neskor som sa prestahovala a rybky museli ist prec. Teraz by som chcela opat chovat rybky, akvarium je uz zariadene a asi tak o mesiac by som chcela príniest aj rybky. Tato rybka mi hned vbehla do oka a chcela by som ju do svojeho noveho akvaria. Chovala by som len tento druh rybky, ale samozrejme nechcem urobit unahlenu kupu a tak sa radsej pytam.
Obrázok používateľa
basha9
 
Príspevky: 23
Založený: 01 Nov 2006 17:39 pm

Reklama

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod virus31 » 01 Nov 2006 18:54 pm

Pekna rybka, mel jsem parek. Samci se mam takovej pocit mezi sebou moc nemusi. A na jednoho samce by melo byt vic samic.. mam dojem ze jsem to tak nekde cetl.
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Odoslaťod milop » 29 Máj 2008 11:05 am

Mal som stadečko 9 ks - zostali mi 3 samci :( , bez problémov sa znášajú, medzi samcami su len drobné neškodné šarvatky
myslim, že celkom nenaročná ryba , v druhovom akvariu ak je tam javský mach, alebo iný chumač rastlin- napr. utricularia, cerathophylum demersum,... sa rozmnožujú a je možne odobrať malé rybky, alebo mach s ikrami.
Mal som ich aj rozmnožené - cca 15 ks, ale mojou chybou a dlhšou nepritomnosťou som o ne prišiel, určite doporučujem.
Ozaj ma niekto ešte plavajúcu utriculariu ? kedysi som ju rozdaval, teraz mi zostal malý chumačik a nechce sa pozbierať.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod joko » 29 Máj 2008 14:40 pm

joko napísal: Ak je to ta ista, jeden nazov nieje platny ?
Popondetta furcata
Pseudomugil furcatus
xDodox napísal: Popondetta furcata je synonymum. Platný názov je Pseudomugil furcatus.

iba info z duplicitnej temy ;-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod skaner » 03 Jún 2008 15:53 pm

v predošlej téme o tejto rybe som napísal: mám nové 3 (1ks za 35sk), majú menej ako 2 cm, čiperná ryba, stále v pohybe, pekné farby
tu je o nej najviac čo som na nete našiel
http://aquaworld.netfirms.com/Other/Pop ... urcata.htm
aj ja som počul že skáče


no 1 mi vyskočila rovno pred očami !
normálne nabrala rýchlosť a šup vedľa na skriňu
najprv som tomu nechcel veriť, lebo som nepozoroval priamo tú rybu (bola však v mojom zornom poli)
som si myslel že je to len kvapka, potom však tá kvapka skočila na parkety
lyžičkou som ju vrátil do akvária, po minúte to rozplávala

o deň na to som ju našiel mŕtvu vo filtri (aj s malým ancistrusom, idiot vliezol tam a von už netrafil)
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Odoslaťod peter-trnava » 05 Jún 2008 23:37 pm

milop napísal:Mal som stadečko 9 ks - zostali mi 3 samci :( , bez problémov sa znášajú, medzi samcami su len drobné neškodné šarvatky
myslim, že celkom nenaročná ryba , v druhovom akvariu ak je tam javský mach, alebo iný chumač rastlin- napr. utricularia, cerathophylum demersum,... sa rozmnožujú a je možne odobrať malé rybky, alebo mach s ikrami.

Tiez mam malu chovnu skupinu ( v sucastnosti som ju odlovil so spolocenskleho akva do vyteru). Su to nenarocne, mierumilovne a najma krasne ryby.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod twity » 20 Máj 2009 13:09 pm

Pekny den

chcela by som sa opytat,ci tu ma niekto skusenosti s odchovom tychto ryb?
mam pocit,ze dnes zacala samicka klast ikry,ale roznasa to po celom akvarku. mam len 20l akvarko. jedn a ikra(ak je to ikara) je obalena takymi stetinkami do vacsej gulicky. samec sa od rana chova ako sialeny poletuje po celom akvarku.rano sa obtieral o dno,tak som myslela,ze je chory. tejto rybe som sa vela nedocitala.

dakujem za odpoved.
twity
 
Príspevky: 188
Obrázky: 39
Založený: 04 Feb 2008 13:43 pm
Bydlisko: Galanta

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod rybka » 26 Mar 2010 14:24 pm

Mohli by ste mi prosim ti, ktori mate tuto rybku, napisat, ake su v dospelosti velke? Niekde ich zaraduju medzi minirybky, inde udavaju velkost okolo 5 - 5.5 cm. Dakujem.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod arowana » 26 Mar 2010 20:04 pm

rybka napísal:Mohli by ste mi prosim ti, ktori mate tuto rybku, napisat, ake su v dospelosti velke? Niekde ich zaraduju medzi minirybky, inde udavaju velkost okolo 5 - 5.5 cm. Dakujem.

Veľkosť ktorú si uviedla, je reálna. Menšie / do 4 cm / sú zástupcovia rodu Pseudomugil.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod rybka » 29 Mar 2010 10:01 am

Dakujem arowana za odpoved. Videla som ich v Zlatom dvore v akvariu medzi minirybkami a tak sa mi zapacili, ze som si o nich hned zacala hladat info. Su to krasne a podla vsetkeho aj nenarocne rybky. Skoda ze nie su o cosi mensie :roll:
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod arowana » 29 Mar 2010 10:58 am

Rybka, do 20 litrovej nádržky sa síce nehodia, ale v stredne veľkom akvárku, sú to jedny z najkrajších rýb, hlavne keď je trošku tmavšie prostredie / nie na holom skle /.
Potravné nároky nemajú nič extra a aj na vodu sú prispôsobivé, len nesmie byť veľmi kyslá + pravidelná výmena.
Sú citlivé akurát na vyšší obsah NO vo vode.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod rybka » 29 Mar 2010 11:25 am

Planovala som ich do mojho 50 l akvaria, kde uz dlhsie zhanam novu osadku, nejaky hufik cca 20 ozaj malych rybiek, no asi mam smolu, alebo som prilis narocna :angel: lebo akosi sa mi nedari nic vhodne zohnat.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod tijani » 29 Mar 2010 12:04 pm

rybka napísal:Planovala som ich do mojho 50 l akvaria, kde uz dlhsie zhanam novu osadku, nejaky hufik cca 20 ozaj malych rybiek, no asi mam smolu, alebo som prilis narocna :angel: lebo akosi sa mi nedari nic vhodne zohnat.


a co Borarasky alebo Danio erythromicron?
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod rybka » 29 Mar 2010 13:26 pm

M. erythromicron som chovala (posledne kusky este mam), mala som zalusk na nieco smelsie, vyhliadla som si Axelrodie riesei alebo Tanichthys micagemmae, no tazko sa zhanaju :(
...no to uz odbocujeme od temy.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod tijani » 29 Mar 2010 14:12 pm

sice este od temy, ale napr. u D. erythromicron aj margaritatus som si vsimol, ze su omnoho smelsie, ked sa chovaju vo vacsich akvarkach spolu s inymi druhmi, kludne aj vacsimi... mam s tym osobnu skusenost...
ale do takeho mensieho by boli samostatne Tanichthys micagemmae idealne
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod arowana » 29 Mar 2010 18:26 pm

rybka napísal:Planovala som ich do mojho 50 l akvaria, kde uz dlhsie zhanam novu osadku, nejaky hufik cca 20 ozaj malych rybiek, no asi mam smolu, alebo som prilis narocna :angel: lebo akosi sa mi nedari nic vhodne zohnat.

Do 50-tky, ich kľudne môžeš umiestniť. :wink:

Tanichthys micagemmae síce prišli, ale boli v tak žalostnom stave, že mali brucho prilepené na chrbtici a odporúčali sa do rybacieho nebíčka ešte v ten deň.
Zároveň ďakujem fy. Petra Aqua, za nesmiernú kvalitu ich živého sortimentu. :twisted: Sú hanbou akvaristiky...
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod smik » 29 Mar 2010 18:34 pm

Souhlasím s Arowanou do 50-tky by furcatusy určitě šli. Dám ještě jeden tip momentálně jsem nadšen z Danio choprai :-)
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod rybka » 30 Mar 2010 17:01 pm

arowana napísal:Do 50-tky, ich kľudne môžeš umiestniť. :wink:

Tanichthys micagemmae síce prišli, ale boli v tak žalostnom stave, že mali brucho prilepené na chrbtici a odporúčali sa do rybacieho nebíčka ešte v ten deň.
Zároveň ďakujem fy. Petra Aqua, za nesmiernú kvalitu ich živého sortimentu. :twisted: Sú hanbou akvaristiky...


Tak to ma mrziii :( Keby som vedela, tak ich neobjednavam. Urcite sa im to nestalo pocas prepravy a ked videli v akom su stave, nemali ich vobec posielat :oops:
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod skaner » 30 Mar 2010 18:00 pm

väčšie ako 5 cm som ešte nevidel. ale ako už bolo vyššie spomenuté, vyskakujú. a asi je jedno či sa im v nádrži páči alebo nie. mne sa totiž niekoľko krát vytreli (plôdik nikdy neprežil) a aj tak polka vyskákala. obiehajú celý vodný stĺpec. nezastavia sa
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod azet » 30 Mar 2010 21:49 pm

do 50ky su akurat, u mna velkost do 5cm. su neuveritelne zive, ako pise skaner lubia vyskocit, u mna to dokazali aj cez tie najmensie skarocky. paci sa im silne prudenie. su ovela citlivejsie ako napr. bezne tetry a pod. ja som natrafil na dost zacervavenu varku, na lieciva kapali ako mole. silnejsie prezili aj bez preliecenia a adaptovali sa. podobne ako arowana, aj pre mna jedny z najkrajsich ryb.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod sanco » 30 Mar 2010 22:08 pm

arowana napísal:
rybka napísal:Mohli by ste mi prosim ti, ktori mate tuto rybku, napisat, ake su v dospelosti velke? Niekde ich zaraduju medzi minirybky, inde udavaju velkost okolo 5 - 5.5 cm. Dakujem.

Veľkosť ktorú si uviedla, je reálna. Menšie / do 4 cm / sú zástupcovia rodu Pseudomugil.


ahoj ja mám asi 10 mesačné rybky,samce majú cca 4,5 cm,samice 3,5 cm.Doporučujem chovať v min. 35-40 l ,husto zarastenej nádrži ,najlepšie viac samičiek,ako samčekov....a milujú plávať proti miernemu prúdu.. :)
sanco
 
Príspevky: 5
Založený: 30 Mar 2010 21:55 pm

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod milop » 30 Mar 2010 22:47 pm

tak 74,5 cm ,ale myslim, že v dobrých podmienkách aj 5,5 -6 cm
gallery/ryby-a2/popondeta-furcata-p26514.html
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod arowana » 30 Mar 2010 23:31 pm

azet napísal:...ja som natrafil na dost zacervavenu varku, na lieciva kapali ako mole...


V tom máš pravdu, sú na choroby dosť citlivé a liečba je dosť náročná, vzhľadom k ich citlivosti.
Najviac ich decimujú rôzné nematódy, mikobaktérie a občas aj ektoparazity.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod rybka » 31 Mar 2010 10:41 am

milop napísal:tak 74,5 cm ,ale myslim, že v dobrých podmienkách aj 5,5 -6 cm
gallery/ryby-a2/popondeta-furcata-p26514.html


To je uz vela :( Myslela som ze ostavaju mensie. V predchadzajucom podobne velkom akvarku som mala tetry neonove, a uz aj tie vyzerali giganticky :oops:
Kazdopadne su to vsak krasne rybky :)
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 2 hostí.