Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod arowana » 15 Dec 2009 10:24 am

jankoo napísal:Môžu kapať tetry neonove a neonky červené od vysokého ph a kh? ph 7.5 kh 20


Nie, to nie je dôvod na úhyn, za predpokladu, že hodnoty nie sú extrémné.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod xoxo » 15 Dec 2009 11:43 am

jankoo napísal:Môžu kapať tetry neonove a neonky červené od vysokého ph a kh? ph 7.5 kh 20


V každom prípade pri hodnotách vody ph 6-6,5 a Kh 5-6N budú kapať menej.Je podstatný rozdiel v biotope Neónky obyčajnej a červenej.Lepšie sa budú cítiť a teda aj prosperovať v mäkšej a kyslejšej vode.
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod jankoo » 15 Dec 2009 20:39 pm

ale pri takýchto hodnotách ph a kh by za 3 dni nemali skapať však? všetky zaradom
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod xoxo » 15 Dec 2009 20:47 pm

To je otázne....Pri nižšom ph sa dusikaté zlúčeniny rozpúšťajú radikálne menej a teda klesá aj riziko "otravy" týmyto zlúčeninami.
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod jankoo » 17 Dec 2009 01:50 am

xoxo napísal:To je otázne....Pri nižšom ph sa dusikaté zlúčeniny rozpúšťajú radikálne menej a teda klesá aj riziko "otravy" týmyto zlúčeninami.



Takže od vysokého PH a KH rybičky nekapú. Iba od toho že pri vysokom PH sa vytvára VIAC amoniaku (dusitanou)
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod dusik » 17 Dec 2009 08:34 am

jankoo napísal:
xoxo napísal:To je otázne....Pri nižšom ph sa dusikaté zlúčeniny rozpúšťajú radikálne menej a teda klesá aj riziko "otravy" týmyto zlúčeninami.



Takže od vysokého PH a KH rybičky nekapú. Iba od toho že pri vysokom PH sa vytvára VIAC amoniaku (dusitanou)


To platí len v prípade, že sa ti tam robí nadmerné množstvo amonných látok, ktoré sa pri ph vyššom ako 7 menia na amoniak. Ak je akvárium zabehnuté, tak sa to nestíha tvoriť.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod matus_pigy » 26 Mar 2010 20:53 pm

Zdravím vás všetkých. Takže som sa aj ja začal pokúšať o odchov tetry neónovej. Akvo - klasika - 30 litrov, rošt, jávsky mach a ohrievač. No ale čo mi pije krv... Spravil som narýchlo rašelinový výluh - varil som akvaristickú rašelinu asi tak 5 hodín v 5 litroch vody. Odstátu vodu s pôvodným ph 7,3 chcem upraviť výluhom na Ph 5,5 - 6,0. Už som tam toho nakidal asi 1,5 litra a stále nejde ph dolu. Voda čierna jak hovado, že jediné čo je v nej vidieť je svetielko ohrievača. Meriam ratajovým testom. Saakriš, destilku - 30 litrov z lekárne - šak skrachujem. Ak neporadíte nič, tak im tam našúpem dažďovú... Má to svoje riziká, ale aj plusy. O odchove som prečítal fakt moc, ešte aj v škole čítam.... Mohli by ste mi poradiť? Bol by som vďačný.
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod horský vlk » 26 Mar 2010 21:41 pm

problém je asi v rašeline..tiež riešim niečo podobné..mal som rašelinu ktora mi urobila výluh na Ph asi 4...všetko ok.kupil som o dva mesiace presne tú istú a výluh má Ph 7!!!Ma drbne asi..možno im došla vrchovisková,tak tam napchali slatinnú..okamžite som pisal výrobcovi,zatiaĺ sa ani neozvali..PARÁDA!!!
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod horský vlk » 26 Mar 2010 21:47 pm

tak som si to ešte raz prečítal,matúš..ty si musíš pripraviť komplet vodu v ktorej budeš lúhovať rašelinu..nie pridávať výluh..to je trošku rozdiel..chapeš?
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod matus_pigy » 26 Mar 2010 22:03 pm

a sakraaaaaaa :( :( :(
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod arowana » 27 Mar 2010 01:41 am

matus_pigy napísal:... Odstátu vodu s pôvodným ph 7,3 chcem upraviť výluhom na Ph 5,5 - 6,0

Táto hodnota, resp. hodnota pH, ktorú chceš dosiahnúť, nie je vhodná pre P.innesi, ale pre Ch.axelrodi. :!:

matus_pigy napísal:...Meriam ratajovým testom. ..


Chyba :!:

Ratajove testy sú kolorimetrické a s nimi žiadnu vodu ofarbenú rašelinovým výluhom nemôžeš zmerať, tobôž nie ešte presne.
Na tento účel musíš použiť elekrometrickú metódu.

Mimochodom, nie je rašelina, ako rašelina. Takmer každá ti vodu zafarbí do jantárova až do hneda, ale na znižovanie musíš použiť vrchoviskovú, teda kyslú a nie slatinnú, ktorá je neutrálna, alebo dokonca zásaditá.
Na trvalo dokážeš znížiť pH kyslou rašelinou len v mäkkej vode.

Preštuduj si najprv linky s touto tematikou

priprava-raselinoveho-vyluhu-t9235.html?hilit=ra%C5%A1elina

akvariova-raselina-t3707.html?hilit=ra%C5%A1elina

prípadne obšírnejšiu tematiku

http://www.cesky-cichlid-klub.org/SKALA ... m.php?f=76
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod Poly » 27 Mar 2010 14:39 pm

matus_pigy napísal:Saakriš, destilku - 30 litrov z lekárne - šak skrachujem.

V tescu maju deionizovanu vodu, cena cca. 12 centov za liter, vyrobca uvadza, ze je vhodna aj pre akvaristicke ucely. Len bacha, tolko stoji 2-litrove balenie, 5-litrove balenie vychadza asi 30 centov za liter :o
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod matus_pigy » 27 Mar 2010 16:05 pm

To znamená, že destilka v tescu, resp. tá deionizovaná by bola dobrá? To by som hneď kúpil 50 litrov. Lenže. Má táto voda vhodné Ph? A čo ostatné parametre? Pokiaľ ano, tak horsa do rozmnožovania. Mám kúpené artemie, len problém je v tom, že budú veľmi veľké pre poter a nálevníky, čistú kultúru asi nezoženiem. Niečo vymyslím.
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod arowana » 27 Mar 2010 21:13 pm

Rozplávané neónky môžeš bez obáv kŕmiť od prvého dňa, čerstvo vyliahnutou artémiou.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod smik » 28 Mar 2010 10:05 am

Přispěji taky svou troškou do mlýna.
Příprava vývojové vody pro P. innesi, hlavně jejího pH pomocí kapkových testů možná je, ale je to o zkoušení a spoustě nevydařených výtěrech. Jak píše Arowana obecně při výtěrech tetrovitých ryb se bez pH metru téměř neobejdete, protože už i nějaké ty desetiny odklonu od ideálního pH můžou být příčinou neúspěchu.
Z mých zkušeností:
Nikdy jsem neměl valného úspěchu při použití rašelinového výluhu ve vyšší koncentraci u této ryby (nevylučuji, že jinde to bude fungovat)
U rozplavaného plůdku se mi nepovedlo narozdíl od P. axelrodi nasadit ihned artemie, ale musel jsem asi 2-3 dny použít trepku. I čerstvě vylíhlé artemie byli moc velkým soustem a ztráty na plůdku pak byli neúnosné
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod arowana » 28 Mar 2010 12:19 pm

smik napísal:Příprava vývojové vody pro P. innesi, hlavně jejího pH pomocí kapkových testů možná je...

Áno, možné to s kolorimetrickým pH meraním je, avšak za predpokladu, že vývojová voda nie je sfarbená nejakým výluhom, nakoľko to výsledok testu úplne posunie do iných hodnôt a farebne sa nedá výsledok odčítať.
smik napísal:Nikdy jsem neměl valného úspěchu při použití rašelinového výluhu ve vyšší koncentraci u této ryby (nevylučuji, že jinde to bude fungovat)

U P.innesi je použitie rašelinového výluhu takmer zbytočné a na zníženie pH v "neónkovej vode" a na samotnú "stimuláciu" vývoja emrya, postačí 1-3 kvapky napr. Tetra Toru minu...
smik napísal:U rozplavaného plůdku se mi nepovedlo narozdíl od P. axelrodi nasadit ihned artemie, ale musel jsem asi 2-3 dny použít trepku. I čerstvě vylíhlé artemie byli moc velkým soustem a ztráty na plůdku pak byli neúnosné

Je to prirodzene ovplyvnené aj samotným druhom a lokalitou zberu artémie. Ruské, Bulharské a Čínske artémky / snáď mimo niektorých šarží YouFa /, sú takmer nepoužiteľné kôli svojej veľkosti a tam je skutočne nutné 2 - 3 dni v medziobdobí, kým nezačnú prijímať artémku, kŕmiť menšou náhradnou potravou.
Valná väčšina amerických artémií / San Francisko bay, Utah /, je však použiteľná od prvého dňa. Žial, kvalitná artémka z našich trhov, sa kôli svojej vyššej cene, takmer vytratila.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod smik » 28 Mar 2010 13:03 pm

To arowana:
Se vším souhlasím :-)
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod Poly » 28 Mar 2010 13:06 pm

matus_pigy napísal:To znamená, že destilka v tescu, resp. tá deionizovaná by bola dobrá? To by som hneď kúpil 50 litrov. Lenže. Má táto voda vhodné Ph? A čo ostatné parametre? Pokiaľ ano, tak horsa do rozmnožovania. Mám kúpené artemie, len problém je v tom, že budú veľmi veľké pre poter a nálevníky, čistú kultúru asi nezoženiem. Niečo vymyslím.

Meral som tu vodu, pH 6,0 a 0,5°dKH, voda z lekarne mala pH niekde medzi 5,0 a 6,0 a 0°dKH. GH zmerat neviem, nemam test, ale predpokladam hodnoty max. do 1°dGH. Deionizovana voda sa pripravuje cez ionex, cize by mala byt pouzitelna. pH sa da lahko upravit, ci uz znizit vyluhom, alebo zvysit sodou, atd.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod matus_pigy » 28 Mar 2010 15:05 pm

ok, takže Arowana... Môžem teda upravovať Ph vody pomocou Tetra toru??? A teda budem môcť používať kolorimetrický Ph test? Znamená to, že kúpim tú vodu z tesca, pomocou tej veci upravím ph a ide sa nato... Moj najväčší problém sú akosi prachy, keďže som študent, ale šak nejako to už doriešim.
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod smik » 28 Mar 2010 17:34 pm

Sice nejsem Arowana, ale. Já jsem měl výborné výsledky s úpravou pH pomocí kyseliny fosforečné. namíchal jsem si vodu s parametry 3 dGH, 0dKH (tady vidím trošku problém v té vodě z Teska jestli má 0,5 dKH ale snad se něco vylíhne) okyselil kyselinou fosforečnou na pH 6,8 (potud se dá měřit i kolorimetricky) a přikápnul 4-5 kapek ToruMinu na cca 5 litrů. Pokud to chceš jen vyzkoušet tak to může zafungovat.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod vizgirligi » 03 Aug 2010 10:15 am

Ahojte. Prosimvás viete mi poradiť prečo moje neonky nechcú držať v hejne? Mám ich v akvárku už asi 3 mesiace, možno aj viac... no v hejne boli iba zopár prvých dní. Ďakujem
vizgirligi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2010 16:55 pm
Bydlisko: BA

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod Gogi » 03 Aug 2010 12:03 pm

vizgirligi napísal:Ahojte. Prosimvás viete mi poradiť prečo moje neonky nechcú držať v hejne? Mám ich v akvárku už asi 3 mesiace, možno aj viac... no v hejne boli iba zopár prvých dní. Ďakujem

kolko ich mas? nemas foto akva?
tiez som bol zaskocenym podobnym spravanim neoniek cervenych, casom som vypozoroval ze ked su v rastlinkach tak sa nedrzia hufu ale pri vyplaseni, krmeni, alebo ked vytiahnu z rastlin tak sa drzia v hufiku
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod vizgirligi » 03 Aug 2010 17:12 pm

Mám 54litrové akva, neoniek je tam 8... fotku nemám ale možem spraviť do večera...
vizgirligi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2010 16:55 pm
Bydlisko: BA

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod vizgirligi » 03 Aug 2010 17:23 pm

tak tu je to moje akva
Prílohy
P10404139.jpg
vizgirligi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2010 16:55 pm
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.