Kapajuce GUPKY



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod maxxx01 » 27 Mar 2010 14:50 pm

No tak žeby pre gupky bolo najlepšie kŕmenie hov. srdce a pečienka, tak to by som si dovolil veľmi silno pochybovať. A pre karasa, ktorého tam máš tiež(ak som tomu dobre rozumel), tak detto. Ale chyba môže byť aj vo vode, to je fakt. A to preto, lebo ak tam stále tlačíš to strúhané srdce apod., tak to dosť vodu znečisťuje. Urob si vážne test na NO2.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod 1488jano » 29 Mar 2010 16:03 pm

ok...to si spravim....ja im davam pecienku iba vecer! snazim sa neprekrmovat.. uvidim co ukoze ten test..zbehnem do chovproduktu ho kupit
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod horský vlk » 29 Mar 2010 17:13 pm

to je fajn,ze iba večer..aspon maju ryby menej času najsť to zapadnute v dne a može to potom pekne kvasiť..
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod mystka » 29 Mar 2010 18:39 pm

Radsej len 2 - 3 krat do tyzdna, nie kazdy den..Hm?
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod 1488jano » 29 Mar 2010 22:03 pm

hmmmm... za celi tyzden 3 krat??? to neni malo?? ked uz oni to vyzbieraju za hodinu!!!!!!!!!!! nema co kvasit! hostia sa natom aj prisavniky aj sumceky!
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod 1488jano » 29 Mar 2010 22:06 pm

a sumceky su hlavne aktyvne v noci...a naschval davam aj pred zahasenim aby mali aj oni!!!nie vela...ked ktomu pride 20 gubiek a zavojnatky tak tam neostane nic!
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod sudo » 29 Mar 2010 22:43 pm

nekrm mesom teplokrvnych zvierat . ja som krmil srdcom a ochoreli mi ryby . nieco aj zdochlo.premnozia sa bycikovce ryby prestanu zrat a idu hore kantom.muel som vsetko preliecit baktopurom. vsetko o tom je pisane v sera radce. daju ti to v predajni. sam som sa na sebe poucil uz krmim len suchym.srdca mam este plny mrazak spravim si ho s vajcom a ty to sprav tiez...
sudo
 
Príspevky: 8
Obrázky: 32
Založený: 14 Mar 2010 19:11 pm

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod mystka » 30 Mar 2010 08:21 am

Ja osobne krmim svoje zivorodky (endlerky), co najpestrejsou stravou a to vlockove krmiva sera vipan, JBL Novo Guppy, JBL Novo Vert (rastlinné krmivo), 3 x za tazden mrazeny cyklop, susene dafnie. Velmi im chutia - povodne urcene pre krevetky - Nano Algae Wafers, su to platky riasy. A este obcas hodim krevetkam a prisavnikom 5 min. povareny platok uhorky a endlerky to tiez obzobkavaju. Chcem, aby boli rybky v dobrej kondicii :wink:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod 1488jano » 30 Mar 2010 09:32 am

vobec nechovat pecienkou ani 2x do tyzdna...aj tak sa premnpzia tie bycikovce? vela ludi si v tychto problemoch protirečia! kamoska dlhorocne krmi srdcom a ma gupky premnozene!nevie co snimi..kazdy mi povie ze on ties dava aby rychlo rastli a boli pekne..teraz som sa dozvedel novinku... asi to nacas vypustim z jedalnicka a uvidim....ak neskape ani jedna uz im to nikdy nedam!
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod 1488jano » 25 Apr 2010 15:52 pm

uz bol mesiac pokoj....aby som sa dlho netesil zdochla mi jedna samicka gupky. mala take scucnute brusko.nie take ako ostatne samicky vypukle...vyzerala ako samcek...brucho uplne zmizlo az napokon bola najhrubsia v hlave..vyzerala vychrtlo.ako keby mala daco z vnutornostami. cudne palavala s celim telom a nie s plutvami. na zaciatku ked mi dochli som zacal davat do vody toxivec od sery..bol mesiac pokoj a teraz toto. raz za tyzden alebo za 2 tyzdne menim trtinu vody... kvoli odkalovaniu.podla toho ako maju spinave..teplota22°..rastlin mam dost.6druhov. chovam .dafnije,patentky,bilinne tabletky od sery.vločky..co im moze byt..filter cistim v aqva vode po odkalovani...vybral som aktivne uhlie po 2mesiacoch..vraj uz je zbytocne. co robim zle?
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod stevo112 » 25 Apr 2010 16:46 pm

jano: neviem co to moze byt... ja mam to iste :-( najprv pohodicka a po "porode" je nejaka divna (je to uz vyse tyzdna) len vylihuje na dne alebo plave po hladine brucho ma uplne vcucnute :-(
Obrázok používateľa
stevo112
 
Príspevky: 81
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2010 14:27 pm
Bydlisko: Košice (Furča)

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod 1488jano » 25 Apr 2010 17:46 pm

mozno ze to bude tym porodom,lebo aj mne sa pred 2 tyzdnami objavili male gupky a teraz tato zdochla. ale neviem ci to bola ona..ale ostatne su v pohode!
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod BarbarOSA » 25 Apr 2010 18:01 pm

Ahojte..
Ja mam s gupkami iny problem..A vylucne so samcami..
Jednemu sa najprv vytratila farba celeho chvostika, potom sa pomaly rozstrapkal, rozpadol a rybka bola hotova..
Druhemu som predvcerom zbadal bodky na chvoste, vcera to uz boli dierky, dnes rano sa zase chvostik rozstrapkal a uz je koniec..

K akvarku a rybam:
teplota 23, NO3 10 - 15mg/l, NO2 0mg/l, pridavam co2 a pmdd..
rastlin je vela
ryby: skalar, moly, gupka, prisavnik, panciernicek, neonka cervena, mrenka siamska, plata.
krmim ich 3x denne v mensich mnozstvach vlockovym a granulovanym krmivom, obcas spenat, uhorka, ine susene krmiva..

Gupky samice a platy sa pekne rozmnozuju, nic im nechyba, len ti dvaja samcekovia :-(
Poradite nejak??
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

preco mi uhynul samcek gupky a ,,,,

Odoslaťod d-m-x-3 » 25 Aug 2011 00:10 am

dobry vecer kupil som si 2 gupky pred 2 dnami 1den v poho a druhy den mi zdochol samcek nwm preco samica je kotna a samcek PLAVAL okolo porodnicky a ryba samica je v porodnicke a a POTOM SAMCEK ZDOCHOL samica plava furt na hladine furt ani nezere ale vzdi je hore na hladine akva mam 15 L rastliny ziadne a mam tam lavovy kamen ale masazny a bile kamene nwm ake a mam v kava 24 stupnovu vodu filter okyslicovac komplet PLS PISTe
d-m-x-3
 
Príspevky: 21
Založený: 09 Aug 2011 13:56 pm

Re: preco mi uhynul samcek gupky a ,,,,

Odoslaťod matoo.s.w.at » 25 Aug 2011 07:17 am

Otázka že kedy si založil akva bude asi zbytočná keď tam nemáš ani rastlinky.Len toto som nepochopil samček plával okolo pôrodnice, to hu máš v akva alebo tesne pri akva tú pôrodnicu.Mohol bi si dať sem foto tej samičky.
matoo.s.w.at
 
Príspevky: 57
Obrázky: 2
Založený: 19 Okt 2010 10:52 am

Re: preco mi uhynul samcek gupky a ,,,,

Odoslaťod Milan666 » 25 Aug 2011 08:08 am

Prosím zamknúť, dobre, že prázdniny už končia a hlavy budú mať zamestnané niečím iným, než týraním zvierat
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: preco mi uhynul samcek gupky a ,,,,

Odoslaťod d-m-x-3 » 25 Aug 2011 08:29 am

matoo.s.w.at napísal:Otázka že kedy si založil akva bude asi zbytočná keď tam nemáš ani rastlinky.Len toto som nepochopil samček plával okolo pôrodnice, to hu máš v akva alebo tesne pri akva tú pôrodnicu.Mohol bi si dať sem foto tej samičky.
PRAVE DNES MI ZOMRELA SAMCKA V NOCI A VZDI BOLA PREVRATENE A PLAVALA BRUCHOM
d-m-x-3
 
Príspevky: 21
Založený: 09 Aug 2011 13:56 pm

Re: preco mi uhynul samcek gupky a ,,,,

Odoslaťod matoo.s.w.at » 25 Aug 2011 09:00 am

No tak si nekupuj žiadne rybky a dačo tu naštuduj .
matoo.s.w.at
 
Príspevky: 57
Obrázky: 2
Založený: 19 Okt 2010 10:52 am

Re: preco mi uhynul samcek gupky a ,,,,

Odoslaťod martin_s » 25 Aug 2011 10:38 am

d-m-x-3 napísal:preco mi uhynul samcek gupky a ,,,,

Pretoze si si nic o zakladani a fungovani akva nenastudoval (co ti bolo radene uz tu: mam-15-l-akva-a-chcem-tam-mat-2-gupky-samicku-a-samca-t13064.html ). A pravdepodobne si si nic nepopozeral ani ked si videl ze sa zdrzuju pri hladine a nezeru (co je jasny priznak ze je v akva nejaky problem). Je tu o tom X-tem, kde je to donekonecna stale omielane. Stacilo len pouzit vyhladavanie
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod kikigrulka » 25 Aug 2011 16:44 pm

ahojte
ja mam takyto problem
asi pred mesiacom a pol som si kupila akvarko 29 litrove, ma filter, kyslik, teplota vody sa pohybuje okolo 22 stupnov. ja zijem v uk a v akvaristike mi povedali ze na prve rybky nie su vhodne gubky ale tak ja som ich aj tak kupila. kupila som 3, dobre sa im darilo. neskor som sla dokupit dalsie rybky, chcela som samicky lebo som mala samcov ale mi povedali ze nemozem mat lebo ze sa neznesu spolu. ale tak som si povedala ze ako je to mozne lebo ked som bola dieta sme mali doma akvarko a parili sa jedna radost... tak som ich oklamala a kupila samicky. no co sa stalo tak si predstavte ze tie samicky zacali kapat... kazdy den jedna. zacalo to tak divne ako keby postupne z nich odchadzal zivot. ledva sa hybali, malo co plavali a padali ku dnu. co je divne a ked nakoniec vydychli tak padli ku dnu a tam ostali. takze po tom som si povedala ze nakoniec fakt kupim zase samcekov ze asi vazne nemozu byt spolu. ale no tak kupila som samcekov a zacali mi dochnut ti prvy co som ich mala ako prvych. a tie nove zili... ale nie dlho. ako nahle zomreli tie prve tak zacali aj tieto. momentalne mam jednu rybku iba :( a ja uz neviem co mam robit. v akvaristike mi povedali ze im staci len to jedlo co im davam. mam pre nich vlocky pre tropicke rybky. a mam dvoch prisavnikov. nemam ale ziadnu zivu rastlinku. neviete nahodou v com moze byt problem?
dakujem
kikigrulka
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Aug 2011 16:31 pm

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod kikigrulka » 25 Aug 2011 16:51 pm

ale rybky mi stale pekne papkali, krmim dva krat denne ako mi povedali. mam dve umele rastlinky a koren, kamienky mam kupene z akvaristiky. za mesiac mi zdochlo uz 10 gupiek :(
kikigrulka
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Aug 2011 16:31 pm

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod PetuldoX » 25 Aug 2011 17:01 pm

Pravdepodobne si si priniesla chorobu z obchodu..Ako často meníš vodu?.,Do akvária daj normálne živé rastlinky ako má byť.,Ešte jedna otázka ked tie gupky zdochli a teda padli na dno akvária,nemali po sebe biele malé bodky?
PetuldoX
 
Príspevky: 40
Založený: 05 Aug 2011 20:17 pm

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod matoo.s.w.at » 25 Aug 2011 17:14 pm

NIE vieš co daj fotku prísavnikov , to budú prísavníki to sa aj mne stalo, vyber tú jednu rybku.Toho co ti hovoril ze sa neznesú tam predáva asi prvý deň a pomýlil si ryby. Vieš co sa stalo tí dva prísavníci sú KANABALI.Ty to nemáš ako zbadať pekne papajú jednu rybku za druhou.Toto isté sa mi stalo prísavník mi ziedol 1 rybu a ostatné uhynuli preto lebo ich prisal ale utiekli mu a keď zdochli tak ich ziedol ale ako rybka zdochla ty si hu skôr vybrala ako hu stihol zjesť .Presne preto neplávala na hladine ako ostatné ryby keď zdochnú.Raz som nato prišiel tak že som videl prísavníka ako žere na dne rybku a od vtedy mám iba filter a slimáky tie ziedia iba riasi poprípade rastlinky ale tie narastú.
matoo.s.w.at
 
Príspevky: 57
Obrázky: 2
Založený: 19 Okt 2010 10:52 am

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod kikigrulka » 25 Aug 2011 17:20 pm

vodu som menila uz dva krat, pretoze mi raz syn vysypal cele zradlo pre rybky im... chcel ich nakrmit, tak som menila. a druhy krat sa voda zmutila. takze mam ich mesiac a pol a dva krat som menila uz.
gupky nemali ziadne bodky na sebe. ale raz som videla ze prisavnik obryzal rybku ale som si myslela ze asi mu chyba ziva rastlinka. tak ja skusim kupit tu rastlinku a vyhodim prisavnikov a uvidim. dam vediet ako pokracujem. neskor odfotim prisavnikom a dam tu foto. dakujem vam
kikigrulka
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Aug 2011 16:31 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.