skleneny co2 difuzor



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod azet » 27 Okt 2009 12:26 pm

pobyt v savovych kupeloch nepomoze? :)
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Reklama

Odoslaťod tree » 27 Okt 2009 12:50 pm

savo, to by mohlo....
este som skusil ako mi poradil Giftzahn otocit difuzor do umyvacky riadu, tiez to dost pomohlo....
Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod Poly » 27 Okt 2009 15:49 pm

Ta voda sa odtial da dostat viacerymi sposobmi. Bud sa to da velkym tlakom pretlacit cez difuzor, alebo nejaku tenucku hadicku prestrcit dovnutra a fuknut dnu vzduch.
Ak je to upchate, mozno by pomohlo povarenie v kyseline sirovej (pod podmienkou, ze je to cele sklenene vratane casti, na ktorej sa rozptyluju bublinky) :D
Velmi podobne vyzera fritovaci lievik, ktory sa pouziva v chemickom labaku - tiez je skleneny, len trubku nema zahnutu. Samotna prepazka (frita) je tvorena specenymi sklenenymi gulickami - vodu cez to prejde len pri vytvoreni dostatocneho podtlaku. Pouziva sa to na odsavanie vody z krystalickych latok. Na prvy a mozno aj na druhy pohlad by som povedal, ze je to to iste :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod salik » 27 Okt 2009 20:05 pm

do umyvacky riadu ho dam zajtra, ale upchatu prepazku to uz nezachrani
ako stalo to stovecku a vydrzalo to rok, to nie je zle..
mozno by stacilo tu prepazku rovnomerne niecim zbrusit, ale staci jemna nerovnost, a co2 pojde len z toho jedneho miesta
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Odoslaťod blade163 » 27 Okt 2009 20:22 pm

Skus 10% H2O2, v kazdej lekrarni ti to namiesaju. Nechaj to v tom tyzden a bude to ako nove. Ja som mal podobne sponavy po polroku v minicku. Robilo to uz len 2-3 prudy a boli to velke bubliny.
blade163
 
Príspevky: 146
Obrázky: 35
Založený: 10 Máj 2008 00:13 am

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod marlo » 27 Okt 2009 20:27 pm

V priebehu 14-21 dni by som mal mat taketo dalsie difuzory.
Tak ak sa Vam nebude chciet cistit ... tak dajte vediet ;)
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod koroner » 27 Okt 2009 20:49 pm

Blade163:
Skus 10% H2O2, v kazdej lekrarni ti to namiesaju. Nechaj to v tom tyzden a bude to ako nove. Ja som mal podobne sponavy po polroku v minicku. Robilo to uz len 2-3 prudy a boli to velke bubliny.


Mne to tak isto pomohlo(Blade163 :wink:), mam 3 boyu difuzeri, takze ked jeden zaspinim hodim ho do peroxidu a dam druhy, na striedacku. V lekarni vam ale daju len 3% peroxid, mne sa vsak podarilo a namiesali mi 10%.
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod mobilik » 03 Feb 2010 11:41 am

Taku istu skusenost mam aj ja, mne sa asi predpolrokom odlomila ta pipka, tak som ho zahodil... Ale zariasene to bolo moc.
Obrázok používateľa
mobilik
 
Príspevky: 17
Obrázky: 41
Založený: 03 Feb 2009 18:23 pm
Bydlisko: Kosice

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod sniper.jo » 12 Mar 2010 15:59 pm

Ahojte , mate niekto skusenost s CO2 esternym difuzorom do 500 l? Rozmyslam nad nim ci si ho nezadovazim
sniper.jo
 
Príspevky: 89
Obrázky: 55
Založený: 14 Dec 2006 22:27 pm
Bydlisko: Kremnica - Zilina

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod koroner » 28 Mar 2010 12:02 pm

Vsetci pouzivatelia sklenenych difuzorov mam k vam par otazok. Mate v difuzeri vodu? Ako mam zabranit vode aby sa dostala do difuzera? Ktory je podla vas najlepsi, teda dava najmensie bublinky?
Mam boyu difuzer cca. rok, je lacny ale je v nom voda a dava vacsie bublinky. Preto sa rozhodujem ci investovat do drahsieho alebo su to vyhodene peniaze. Dik.
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod salik » 28 Mar 2010 15:38 pm

koroner napísal:Mate v difuzeri vodu?
ano

koroner napísal:Ako mam zabranit vode aby sa dostala do difuzera?
nezabranis, po case prestava tesnit

koroner napísal:Ktory je podla vas najlepsi, teda dava najmensie bublinky?
najlepsi je novy, akykolvek

koroner napísal:su to vyhodene peniaze
je to spotrebny tovar ako napr. lipove drievko, casom strati funkcnost
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod pha » 25 Máj 2010 08:41 am

myslite si, ze Amano Takaschi pouziva len tie sklenene difuzory? abo pouziva aj prietokove. Vselico som uz pozeral a neviem to zistit. Ide mi hlavne o jeho velke nadrze.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod pha » 25 Máj 2010 11:32 am

ta asi nik nebude vediet, jedine sa tam vybrat. alebo sa to opytam este takto, trinity: tusim Ty si niekde pisal ze prietokovy difuzor neni co si ocakaval. Tak ako si to vyriesil?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod smik » 25 Máj 2010 15:30 pm

To pha: Mám doma průtočný reaktor AquaMedic 1000 a jsem z něho sklamaný. Měl jsem ho nainstalovaný na Eheim 2075 s průtokem 1300 L/hod.
1. Pokud je naplněn bioballs tak celkem brzdí průtok filtru.
2. Pokud jsem zašal přidávat víc CO2 jak 3bubl/sec tak se u vrchu tvoří kapsa a CO2 se nestíhá rozpouštět.
Co jsem četl tak by rozpouštění mělo být efektivnější při podstatně větším průtoku vody. Dát do nějakého samostatného ohruhu s čerpadlem o větším výkonu. Dělají na nich i různé upravy. Tento reaktor je deklarovaný na velkoobjemové nádrže. Pro moje potřeby je nevýkonný. Do nějaké menší nádrže může být OK.

Používal jsem i skleněný difuzor Rhinox 5000. Používal jsem 2ks a bylo to v pohodě.

Teď jsem si koupil 2ks Boyu in line difuzoru.
http://cgi.ebay.co.uk/CO2-Carbon-Dioxid ... 5887deded6
Mám je nainstalované na výtokových hadicích filtru. Dle mého názoru jsou lepší jak skleněný difuzor, protože miniaturní bublinky jsou unášené proudem z filtru po celé nádrži. Navíc mám lily pipe, které ten proud vody z filtru tlačí spíš ke dnu, čímž bublinky získávají více času k rozpuštění. Funguje dobře a je za zlomek ceny reaktoru.

Ještě mě zaujal tento difuzor.
http://cgi.ebay.co.uk/Aquarium-Co2-Atom ... 25574383e5
Instaluje se taky na hadici filtru. Co jsem viděl video tak to dělalo krásnou mlhu z mikro bublinek. Může taky fungovat dobře.


Co se týká Amana. Sice jsem jeho skříňky pod akva neviděl otevřené, ale předpokládám, že používá jenom svoje keramické difuzory. Kdyby používal něco jiného tak už by to nejspíš vyráběl a prodával. Ono Amanovi to bude stačit. Používá poměrně málo světla, do vody nepřidává moc hnojiv tak nepotřebuje ani giga koncentrace CO2. V noci zvedá svoje lily pipe nad hladinu a provzdušňuje tak vodu (vytěsňuje CO2.)
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod pha » 26 Máj 2010 09:43 am

smik: dik ze si sa podelil so skúsenosťami, ja asi nieco dam vyrobiť z nereze a zapojim to medzi hadice...
Este k tej Amanovej skrini, neviem ci si pozeral obrazok co som vlozil do inej temy, ktoru zamkol ,,martin-s,, tak to tu bachnem noch einmal. Nieje to vydiet cele, ale myslim ze by sme spolocne na nieco dosli.
Prílohy
filter.jpg
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod smik » 26 Máj 2010 10:53 am

To pha: nevím jestli je tato nádrž založená přímo Amanem, myslím si že ne. Reaktor tam nikde nevidím. V Niigatě jsou vidět jen skleněné difuzory, ale co já vím. Každopádně si myslím, že by od Amana nebylo úplně košer kdyby doporučoval své výrobky a svůj systém provozu akva a sám je provozoval úplně jinak. Tak krátkozraký obchodník nejspíš nebude.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod pha » 26 Máj 2010 11:13 am

smik: je to akva z jeho natur galerie, je aj video kde to akva vidno cele, su vedla seba nastavane, je tam denne svetlo, proste nadhera.
skoda ze nevidno tu splet hadic hore. Takze Ty myslis ze pouziva len to sklo na tak velke objemy, hmm. A tie lily pipe myslis ze na vsetkych akvarkach dvíha? Co potom ten vzduchovaci motorisko, teda ak to je vzduchovac?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod eminence » 26 Máj 2010 11:16 am

no LOL. davat 4 filtre naraz, to moze akurat tak ten koho eheim sponzoruje.

Inak by ma zaujimalo ako smik pisal ci uz ma niekto skusenosti s :
http://cgi.ebay.co.uk/Aquarium-Co2-Atom ... 25574383e5
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod trinitysk » 26 Máj 2010 12:32 pm

Ak je to tak ako pises pha, potom ma len udivuje, ze si Amano dal do svoje galerie akva kde ma prevahu iny vyrobca filtrov (EHEIM, spolu s termostatmi, kohutmi a hadicami). Cakal by som ze tam necha len ten svoj a nie ze bude robit reklamu niekomu inemu...Hlavne ked jeho filtre su x nasobne drahsie ako konkurencia....Zaujimave..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod pha » 26 Máj 2010 19:16 pm

trinity: podla mna tato fotka nebude z fotaka Amana, skor si myslim ze to niekto otvoril a cvakol, preco by mal pouzivat na vsetko svoje drahe filtre, ten mu staci jeden no a EHEIM ako doplnok, neviem... tak ma napadlo...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod koroner » 26 Máj 2010 19:22 pm

trinity: v Niigate na vsetkych minickach su eheim filtre. V lavo na tej fotke je podla mna externy skleneny reaktor.
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod koroner » 26 Máj 2010 19:35 pm

Obrázok
alebo je to len toto pocitadlo :?:
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod smik » 26 Máj 2010 19:35 pm

podle mě ta fotka není z Niigaty, soudě alespoň podle podlahy. Na žádných fotkách jsem takovou neviděl, ale nebyl jsem tam tak nemůžu sloužit :-)

To koroner: Nalevo vidím skleněný bubble counter (počítadlo bublin) mám stejné. Každopádně je ta fotka v malém rozlišení.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: skleneny co2 difuzor

Odoslaťod azet » 26 Máj 2010 22:23 pm

tak co som sa ja pri sturani sa v internete kedysi docital, tak amano zvykne pouzivat svoje klasicke sklenene difuzery. cim vacsia nadrz, tym viacej difuzerov. niekedy na kazdy roh jeden difuzer, priemer membrany zavisi od velkosti nadrze a od osvetlenia a rasltinneho obsadenia. v extremne velkych nadrziach ich bude este viac, resp. pouziva ine metody.

na noc zvykne dodavanie co2 vypinat a zapina sa vzduchovanie - rovnako cez sklenene difuzery - ma ich v ponuke, avsak s mierne inou membranou ako klasika na co2. v jeho katalogu sa da najst komplet co2 a vzduchovaci system do poslednej hadicky, spojky a kokocinky.

este na margo veci, ktore tu padli:

aj novy difuzer sa moze naplnit vodou, pokial vznikne podtlak, dojde flasa, atd. nemusi to byt hned znak, ze dosluzil. aj ked je stary, da sa velakrat znovu spojazdnit po vyluhovani v save a pod.

nemylsim si, ze by amano siel cestou slabeho osvetlenia.

daju sa najst aj "legalne" fotky amanovych otvorenych skriniek, ziadne cary-mary, v zasade uplna takp. jeho klasika.

a trochu o.t.: amanove filtre funguju v podstate rovnakym principom, ako "stare" eheim classic.

k tej fotke sa neviem vyjadrit, ale nemyslim si, ze by sa jednalo o amanovu instalaciu.

ten atomizer, na ktory dal smik link som sice v praxi nevidel, ale cital sol pozitivne recenzie a zda sa mi to ako velmi dobre riesenie. urcite lepsie ako kombinacia difuzera a nasavacieho kosa na filter. moja skusenost je taka, ze potom sa co2 straca niekam do nirvany, resp. lepsi efekt ma co2 rozprasene pri vstupe do akvaria. sam tak vacsinou instalujem klasicke difuzery priamo pred vychadzajuci prud z filtra.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.